Ankara' da P2 eğitimi başlıyor...

Ticari veya ücretsiz eğitim/kurs ilanları, eğitim veren kurum ve şirket bilgileri, bu bölümde paylaşılabilir.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Airbender
Ad Soyad: Cenk Arman
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Ankara' da P2 eğitimi başlıyor...

Mesaj #1 gönderen Airbender » 8 yıl 1 ay önce (17.02.2016, 14:30)

THK Başkent Sportif Havacılık 2016 1. Dönem Yamaç Paraşütü başlangıç kursu, Mart ayı sonunda Ankara da başlayacaktır. THK onaylı yamaç paraşütü başlangıç (P2) sertifikası verilecektir. Katılımcıların en az 16 yaşından gün almaları gerekmektedir. Kurs süresince devamlılık mecburidir. Eğitimlerimiz FAI ve THK eğitim standartlarına uygundur. Teorik eğitimler hafta içi saat 18:00 den pratikler ise hafta sonları havanın elverdiği gün ve bölgelerde(Ankara dışı da olabilir) yapılacaktır.
Kayıt için gereken belgeler;
1. SGK Hastanelerinden veya özel hastanelerden alınmış uçuşa ve atlayışa elverişlidir ibareli heyet raporu (KBB, dahiliye, ortopedi, göz, psikiyatri veya nöroloji)
2. Kimlik fotokopisi
3. 6 adet vesikalık fotoğraf
4. Adli sicil belgesi (Katılımcı memur ise gerek yok)
5. Kan grubunu gösteren belge
6. Öğrenim durumunu gösteren belge
7. Bir aylık yamaç paraşütü kaza sigortası topluca yaptırılacaktır.
Eğitim yeri; Teorik dersler hafta için 18:00 - 22:30 saatleri arasında yapılacaktır. Pratikler ise yer eğitimleri Ankara haymana yolu tarafında yada uygunluk durumuna göre farklı yerlerde yapılabilir. uçuş eğitimleri Ankara Gölbaşı, Ankara AYAŞ’ta yapılacaktır. 15 Adet alçak tepe 5 adet orta irtifa kalkışı ile yine meteorolojik koşulların oluşumuna göre zamana yayılacaktır.
Ulaşım, yeme içme, sigorta vb... harcamalar bu ücrete dahil değildir.
Kurs malzemesi: Malzemeler (Telsiz, kask, kanat vb...) THK Başkent Sportif Havacılık Kulübü tarafından karşılanmaktadır.
Kursa gelirken yanınızda getirmeniz gerekenler; Bileği koruyan bot, eşofman (Uzun Kollu), şahsi eşyalar,mont, bere, eldiven, dizlik, dirseklik vb.
Teorik dersler:
-Yamaçparaşütü ve Ekipmanları,
-YP ve THK tarihçesi,
-Aerodinamik,
-Meteoroloji,
-Uçuş Teknikleri ve Sevk İdare,
-Genel Havacılık ve Hava Trafik Kuralları,
-Uçuş Emniyeti,
-Acil Durumlar,
-İlkyardım, vb.
Uygulamalı yer eğitimi
Teorik dersler Ankara da verilecek olup uygulama; Ankara Gölbaşı, Ankara Ayaş, Ankara Akyurt, Bolu Abant, Denizli Pamukkale ve Sakarya Serdivan uçuş bölgelerinde meteorolojik şartlara göre seçilecektir.
Daha fala bilgiye ihtiyaç duyduğunuz da resmi web sitemizden bulabilirsiniz yada bizlere ulaşabilirsiniz.
Kazasız belasız zevkli bir eğitim dönemi dileğiyle....

Kullanıcı avatarı
Airbender
Ad Soyad: Cenk Arman
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Ankara' da P2 eğitimi başlıyor...

Mesaj #2 gönderen Airbender » 8 yıl 2 hafta önce (11.03.2016, 17:21)

Tekrar Merhaba,

Kurs tarihimiz 21 Mart olarak netleşmiştir.