Uçuş Kulübü 6-10 Temmuz 2016 Acil Durum Eğitimi

Ticari veya ücretsiz eğitim/kurs ilanları, eğitim veren kurum ve şirket bilgileri, bu bölümde paylaşılabilir.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
becocum
Ad Soyad: Bekir Çavuş
Aldığı Beğeni: 15 / 1
Pilot Menüsü: 

Uçuş Kulübü 6-10 Temmuz 2016 Acil Durum Eğitimi

Mesaj #1 gönderen becocum » 7 yıl 10 ay önce (27.05.2016, 16:40)

Uçuş Kulübü olarak bu yıl 2. acil durum (SIV) eğitimimizi 6-10 Temmuz 2016 tarihlerinde Ölüdeniz'de yapacağız. Eğitimimize kayıt için alttaki linki kullanabilirsiniz.
http://www.ucuskulubu.com/tr/26836/6-10 ... um-Egitimi

Eğitim telsiz desteklidir ve çalışma esnasında speed bot hazırda bekletilmektedir ve can yeleği verilecektir.
Kursiyerlerin kendi telsizlerini getirmeleri beklenmektedir. Telsizi olmayanlar için sınırlı sayıda temin edebiliriz, bunun için lütfen önceden haber veriniz.

İletişim:
Bekir Çavuş: 505 564 1936
Yılmaz Açıkgöz : 0533 680 92 60

Eğitmenler:
Yılmaz Açıkgöz
Bekir Çavuş

SIV (Simulation d''Incident en Vol) : Uçarken başımıza gelebilecek acil durumların, pilot istemi ile su üzerinde güvenli koşullarda tecrübe edilmesi.
Amaç: Kişinin, hızlı irtifa kaybetme yöntemlerini ve kapanmaları su üzerinde bilinçli bir şekilde yaşaması ve doğru müdehaleleri öğrenmesi, kendini ve kanadını tanıması, kendine ve kanadına güvenmesi.

SIV eğitimini iki aşamaya ayırmaktayız;

1. Aşama: Kulüp pilotluğu eğitimini bitirmiş, termik uçmaya başlayacak pilotların ihtiyacı olan temel SIV manevralarını içerir. Bunlar; speed kullanımı, yunuslama, kulak kapama, asimetrik kapanma, önden kapanma, B kolon stolu, wingover, spiral.

2. Aşama: Bu aşama performans kanatlara geçmek isteyen XC uçuşları veya akrobasiye başlamak isteyen pilotlar içindir. Eğitimde, pilot kendi tercihleri doğrultusunda gelişimi için gerekli olan manevraları çalışır. Çalışmanın temelinde speedli asimetrik kapanma, speedli önden kapanma, derin spiral, full stol, spin, wingover manevraları vardır. Ayrıca SAT ve asimetrik dönüş manevralarını da çalışabilirsiniz.

Eğitime katılmak için ön şart: 1. aşama için; min 30 uçuş ve irtifa uçuşları yapmış olmak, 2. aşama için 100+ uçuş ve kanat hakimiyeti.

Olumsuz hava tahmini nedeniyle eğitim ertelenebilir yada iptal edilebilir.