Yp Deneyimli Pilot (p5) - Xc Eğitimi / Fenomen As

Ticari veya ücretsiz eğitim/kurs ilanları, eğitim veren kurum ve şirket bilgileri, bu bölümde paylaşılabilir.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
tgcnstm
Ad Soyad: Tuğcan İstim
:
100+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 9 / 4
Pilot Menüsü: 

Yp Deneyimli Pilot (p5) - Xc Eğitimi / Fenomen As

Mesaj #1 gönderen tgcnstm » 7 yıl 5 ay önce (04.10.2016, 13:18)

Eğitim Programı:

Tarih: 22 - 30 Ekim 2016
Yer : Pamukkale/DENİZLİ

Bu eğitimin amacı, pilotların yarışmacı düzeyine gelmesini, XC ve irtifa uçuşları gibi daha zor şartlarda yapılan uçuşları emniyetli bir biçimde yapabilmelerini sağlamaktır.

Pilotlara yamaçparaşütü ile mesafe kat edebilmeleri için termal hava akımlarını daha verimli kullanabilmek, GPS eşliğinde uçuş teknikleri, irtifa uçuşlarının fizyolojik etkileri ile meteoroloji yorumlama başta olmak üzere aşağıda listesi bulunan konu başlıklarıyla 10:00 saatlik teorik ders verilir. Pilotların ilk mesafe uçuşlarına rehberlik edilerek emniyetle mesafe uçuşlarına başlamaları sağlanır.

Ders Konuları : Meteoroloji, Yedek Paraşüt Katlama, Yedek Açma, Harita Okuma, GPS Kullanımı, Yarışma Teknikleri, Temel Hava Fizyolojisi,İleri Sevk ve İdare ve Acil Durumlar

Neden Pamukkale :
Yarışmacı ve organizatör olarak birçok tecrübeye sahip olduğumuz bu bölgede XC tekniklerini öğrenmek isteyen kursiyerlere ,tecrübe paylaşımlarımızın daha verimli olacağı değerlendirilmiştir.

Uçuş Programı:
Kursiyerler meteorolojik duruma bağlı olarak Pamukkale Dinamit Tepesi ve Çökelez Dağı'ndan uçuş planlayacaklar, eğitmen eşliği ve telsiz kontrolünde XC denemeleri yapılacaktır.

Not: Eğitimi başarılı şekilde tamamlayan ve YP Pilot (P4) Sertifikası olan kursiyerlere YP Deneyimli Pilot (P5) sertifikalandırması yapılacaktır.

Kimler katılabilir: Eğitime YP Pilot (P4) seviyesi sertifika sahibi olan ve herhangi bir sertifikası bulunmuyor ise min: 50 saat uçuş tecrübesi ile Full SIV eğitimi almış pilotlar katılabilir.

Konaklama:
Çadır, pansiyon ve otel olmak üzere konaklama seçenekleri mevcuttur. Ücretler ve rezervasyon bilgileri eğitime kesin kaydı alınan kursiyerler için daha sonra yapılacaktır.

Pilotların Sahip Olması Gereken Zorunlu Ekipmanlar;

Data kablosu olan GPS (Kullanım konusunda yeterli bilgisi olmayanlar klavuzlarınıda yanlarında getirmelidir)
Variometre
144-146 fekanslarına gönderim ve alım yapan telsiz.
Tüm kursiyerler kendi uçuş malzemeleri ile eğitime katılacaktır.

GPS’i olmayan kursiyerler stoklarımızda mevcut olan Fly Master NAV SD modilini okulumuzdan temin edebilirler.

Kurs Ücreti : 1.750,00 TL’dir.

> Kontenjan sınırlıdır. <

Daha fazla bilgi için: bilgi(at)fenomenairsports.com / +90 541 737 7192

Kurs Sorumlu Eğitmeni : Abdullah YILDIZ

Kullanıcı avatarı
unforg
Ad Soyad: Uğur Baytaş
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Yp Deneyimli Pilot (p5) - Xc Eğitimi / Fenomen As

Mesaj #2 gönderen unforg » 7 yıl 5 ay önce (05.10.2016, 01:57)

Geçen xc kampına katılmıştım ve çok verimli geçmişti.Kesinlikle Abdullah hocam yamaç paraşütünün duayen ismi katılacak arkadaşların eğitimden sonra bir çok şey öğrenecekleri kanaatindeyim zira bana çok şey kazandırdı.