Yarışmalara Yönelik Termik-XC Kursu

Ticari veya ücretsiz eğitim/kurs ilanları, eğitim veren kurum ve şirket bilgileri, bu bölümde paylaşılabilir.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Bilalk
Ad Soyad: Bilal Kaya
:
Yarışma Pilotu
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen Bilalk » 1 on yıl 6 yıl önce (08.07.2007, 14:24)

Amaç: Yarışmalara yönelik yapılacak bu çalışmada pilotların beceri ve teknik bilgilerinin gelişmesini sağlamaktır. Uçuşlarda güvenlik ve performans için havayı ve uçan pilotları takip ederek zihnimizde canlandırabilmemiz gerekir. Pilotların uçuş tekniklerindeki bazı hataları düzeltmek ve eksikleri gidermektir.

İçerik: Termik oluşturabilecek coğrafi özellikler, kalkış zamanı, termik bulma ve kullanma taktikleri, termiğe göre uçuş, kaybolan termik, havada kalma teknikleri, termikte hava trafik kuralları, aktif pilotaj ve riskler.

Eğitim bölgesi: Kayseri-Alidağ

Not: faaliyete katılacak pilotlar kendi sağlık güvenceleri ile bu kursa katılacaklar ve Uçuş sorumlulukları kendilerine aittir.

ÇOK HAFİF HAVAARAÇLARI YÖNETMELİĞİ (SHY 6C)
MADDE 11- Motorsuz çok hafif hava araçları için pilot lisans zorunluluğu yoktur. Bu hava araçlarında can güvenliği ve uçuş emniyeti uçan kişinin kendi sorumluluğunundadır. Bu hava araçlarında uçacak kişilerin genel havacılık kurallarını bilmeleri ve uygulamaları gerekmektedir.

Planlanan tarihler:

15-21 Temmuz

1-17 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır

Detay için: www.efehavacilik.com.tr

Bilal KAYA