Yp Başlangıç Eğitimi (p1-p2) / 8 - 23 Temmuz 2017 / Fenomen As

Ticari veya ücretsiz eğitim/kurs ilanları, eğitim veren kurum ve şirket bilgileri, bu bölümde paylaşılabilir.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
tgcnstm
Ad Soyad: Tuğcan İstim
:
100+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 9 / 4
Pilot Menüsü: 

Yp Başlangıç Eğitimi (p1-p2) / 8 - 23 Temmuz 2017 / Fenomen As

Mesaj #1 gönderen tgcnstm » 6 yıl 9 ay önce (12.06.2017, 16:13)

Eğitim Bölgesi : Sakarya / Serdivan

NEDEN SAKARYA?

Okulumuz bu bölgede 5 yıldır düzenli faaliyet göstermektedir. Eğitim tepemizin bulunduğu Serdivan ilçesi, merkez ilçe olması nedeniyle ulaşım açısından kolaylık sağlamaktadır. Bölgede sosyal anlamda tüm ihtiyaçlar kolaylık ile karşılanabilmektedir.

İstanbul'a en yakın uçuş bölgesi olmasından kaynaklı katılımcıların büyük bir çoğunluğu İstanbul'dan katılmakta ve Marmara bölgesinde merkez bölge konumundadır. 240 m yüksekliğe sahip Kırantepe başlangıç eğitimlerine uygun olduğu kadar öğrencilerimizin gelişimi için sunulan diğer üst seviye eğitimler içinde emniyetli çalışma imkanı sunulabilmektedir. Eğitim tepemizin hemen ön kısmında yerel yönetimler tarafından yamaç paraşütü pilotlarına tahsis edilmiş yeterli boyutlara sahip ve olumsuz hava koşullarının oluşmadığı bir iniş alanı bölgedeki çalışmalarımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Uçuşa verilen aralarda temel ihtiyaçların giderilmesi, kırsal alanlara kıyasla çok daha kolay çözülebilmektedir.

KURSA KATILIM ŞARTLARI

Ø En az 16 yaşında olmak. (18 yaş altında ki kursiyerlerin velileriyle başvurmaları gerekmektedir.)
Ø Epilepsi, astım, kalp, bel ve omurga rahatsızlıkları olanlar eğitime katılamazlar.
Ø En az 45Kg olmak.

EĞİTİM ÜCRETİ

Eğitim ücreti 1.500 TL dir.

FAALİYET PROGRAMI

Eğitim en az 3 hafta sonunu kapsamaktadır. Olumsuz meteorolojik şartlar durumda eğitmenler kursu uygun gördükleri hafta sonuna erteleyebilirler. Kursiyerlere mail yolu, ayrıca facebook ve web sayfamızda duyuru olarak bildirilmektedir.

1.HAFTA SONU

Eğitime ilk hafta sonu programı saat 10:00 da derslik ortamında; tanışma, genel bilgilerin sunumu ve başlangıç eğitimi derslerinin aktarılması ile başlanacaktır.

Eğitim süresince alacağınız teorik dersler;

Ø Genel Bilgiler,Türkiye’de ve Dünya’da Yamaçparaşüt Sporu

Ø YP Tanıtımı

Ø Aerodinamik

Ø Pratik Uçuş ve Emniyeti

Ø Sevk ve İdare

Ø Hava Trafik Kuralları

Ø Meteoroloji

Ø Acil Durumlar

Ø Yedek Paraşüt Açma

2.HAFTA SONU

Özellikle yer çalışması ve uçuşların başlayacağı bu hafta sonu kursiyerler oldukça yoğun bir çalışma ile irtifa uçuşlarına hazırlanmaktadır. Tüm kursiyerlerin çalışmalara sürekli katılım koşullarını organize etmesi zorunludur. Teorik dersleri tamamlayan kursiyerler eğitimin bir sonraki aşamasına olan, pratik çalışmalara geçmektedir. Her kursiyere minimum 15 adet alçak irtifa uçuşu yaptırılır.

Program meteorolojik duruma göre bir sonraki hafta sonuna ertelenebilir. Bu durum faaliyetten en geç 2 gün önce kursiyerlere mail yolu, ayrıca facebook ve web sayfamızda duyuru olarak bildirilmektedir.

3.HAFTA SONU

Teorik dersleri, yer çalışmaları biten ve yazılı sınavda başarılı olan kursiyerler, eğitimin en önemli aşaması olan irtifa uçuşlarına geçeceklerdir. Alçak tepe ve yer çalışmasında pratiği yapılan uçuşlar, bu kez eğitmenlerin telsiz komutu eşliğinde daha yüksek bir irtifadan uygulanmaktadır. Kalkış ve iniş bölgesinde bulunan eğitmenlerimiz uçuş süresince kursiyeri telsiz ile yönlendirerek, almış oldukları eğitimin pekişmesini sağlarlar. Uçuşlara müdahale her uçuşta azalarak kursiyerlerin kendi uçuş planlamalarını geliştirmeleri hedeflenir. İrtifa uçuşları Serdivan-Kırantepe’den yapılmaktadır. Tepenin yüksekliği 240 metredir. İniş bölgesinden tepeye ulaşım okulumuz tarafından organize edilmektedir. Kursiyerlere toplam 7 sorti irtifa uçuşu yaptırılmaktadır.

UÇUŞ MALZEMESİ

Uçuş malzemeleri eğitim süresince okulumuz tarafından sağlanmaktadır.

KATILIMCILARIN YANLARINDA GETİRMESİ GEREKENLER

Bileği yüksek bot, eğitim sırasında rahatlıkla kullanabilecekleri türden eşofman veya pantolon, sweatshirt. Eğitimin uçuş aşamasında pantolon ve uzun kollu üst giysi zorunludur. Kursiyerlerimiz uzun süre açık arazide çalışma yapmaktadır. Güneşin olumsuz etkilerini azaltmak için krem ve şapka bulundurulması tavsiye edilmektedir.

BÖLGEYE ULAŞIM

İstanbul ve diğer illerden Sakarya Terminaline şehirler arası otobüs firmalarının düzenli seferleri bulunmaktadır. Bu firmaların terminalinden Serdivan ilçesine ücretsiz servis hizmeti mevcuttur. Serdivan ilçesi "Yeni Belediye Binası" servislerin son durağı olup bu noktadan kulüp binamız yürüyerek 10 dk. uzaklıktadır. Eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz ayn güzergah üzerinden kolaylıkla dönüş yapabilmektedir.

KONAKLAMA

Katılımcıların bölgede konaklayabileceği ve kulübümüzün anlaşmalı olduğu otel, apart ve yurt seçenekleri mevcuttur. Genel olarak hafta sonu programları için katılımcılar Cumartesi sabah bölgeye gelip, o konaklama yapıp, Pazar akşam bölgeden ayrılacak şekilde 1 gece konaklama talep etmektedir. Konaklama seçeneklerinin ücret bilgileri tarihlere göre farklılık gösterebildiğinden kesin kayıt işleminin tamamlayan kursiyerlere ilgili tarihler için fiyat bilgisi verilecektir.

EĞİTİM ÜCRETİ

Eğitim ücreti 1.500 TL dir.

Kesin kaydını yaptırmak isteyen katılımcılar sayfanın başında ve sonunda bulunan başvuru formunu doldurduktan sonra alacakları email içeriğindeki ödeme işlemlerini takip edebilirler.

Not: Kesin kayıt ücreti 500 TL olup, kalan kısım eğitimin ilk haftası talep edilir.

Hizmete Dahil Olanlar:

Ø Temel yamaç paraşütü eğitimi

Ø Eğitim süresince kullanılacak uçuş ekipmanı

Ø Bölge içi ulaşım. (Uçuş tepesi - İniş alanı - Kulüp binası - Yemek organizasyonları)

Ø Eğitim sigorta ücreti (1 ay geçerli)

Ø FAI (Uluslararası Havacılık Federasyonu) ve THK (Türk Hava Kurumu) onaylı Yamaç paraşütü Başlangıç Sertifikası. Alınan sertifika Türkiye’de resmiyeti olan tek geçerli belge vasfını taşımaktadır.

Ø Bölgede yer çalışması ve alçak tepe uçuşlarını yaptığımız alanlar, dersliğimizden sadece 10 dk uzaklıktadır. Aracı olmayan katılımcıların tüm lojistik servisi okulumuz tarafından organize edilmektedir.

KURS KATILIM İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Ø Adli Sicil Kayıt Örneği (Devlet memurları için gerekli değildir). E-devlet şifresi ile kurumlara başvurmadan temin edilebilmektedir.

Ø Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Ø 6 adet vesikalık fotoğraf

Ø Öğrenim Belgesi (Öğrenci belgesi, Mezuniyet Belgesi, Diploma Fotokopisi)

Ø Kan grubu belgesi(Ehliyet veya kimlik üzerinde bulunuyorsa yalnızca fotokopisi)

Ø Sağlık Raporu (Aile hekiminden "Yamaç paraşütü sporu yapmasında bir sakınca yoktur" ya da "Uçuşa ve atlayışa elverişlidir." açıklamaları bulunan bir rapor, ya da özel hastanelerden alınabilecek Heyet Raporu yine aynı şekilde "Yamaç paraşütü sporu yapmasında bir sakınca yoktur" ya da "Uçuşa ve atlayışa elverişlidir." açıklamalarını içermelidir. Aile hekimi raporu geçerlilik süresi 1 yıl, Heyet raporu için geçerlilik süresi 5 yıldır. Spora devam etmek isteyen katılımcıların heyet raporu alması tavsiye edilir.)

BAŞVURU FORMU DOLDURMAK IÇIN: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... g/viewform

İletişim:
[email protected]
+90 264 211 1398