YP Deneyimli Pilot (P5) Eğitimi - XC Kampı / 28 Ağustos - 4 Eylül 2017 / Fenomen AS

Ticari veya ücretsiz eğitim/kurs ilanları, eğitim veren kurum ve şirket bilgileri, bu bölümde paylaşılabilir.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
tgcnstm
Ad Soyad: Tuğcan İstim
:
100+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 9 / 4
Pilot Menüsü: 

YP Deneyimli Pilot (P5) Eğitimi - XC Kampı / 28 Ağustos - 4 Eylül 2017 / Fenomen AS

Mesaj #1 gönderen tgcnstm » 6 yıl 7 ay önce (03.08.2017, 17:04)

Merhaba,

Fenomen Air Sports YP Uçuş Okulu olarak Pamukkale/Denizli bölgesinde yılın son YP Deneyimli Pilot(P5) Eğitimi - XC Kampı'nı planlıyoruz. Eğitim detayları aşağıdaki gibidir;

Tarih: 28 Ağustos - 4 Eylül 2017
Yer : Pamukkale/DENİZLİ

EĞİTİM PROGRAMI:

Bu eğitimin amacı, pilotların yarışmacı düzeyine gelmesini, XC ve irtifa uçuşları gibi daha zor şartlarda yapılan uçuşları emniyetli bir biçimde yapabilmelerini sağlamaktır.

Pilotlara yamaç paraşütü ile mesafe kat edebilmeleri için termal hava akımlarını daha verimli kullanabilmek, GPS eşliğinde uçuş teknikleri, irtifa uçuşlarının fizyolojik etkileri ile meteoroloji yorumlama başta olmak üzere aşağıda listesi bulunan konu başlıklarıyla 10:00 saatlik teorik ders verilir. Pilotların ilk mesafe uçuşlarına rehberlik edilerek emniyetle mesafe uçuşlarına başlamaları sağlanır.

Ders Konuları : Meteoroloji, Yedek Paraşüt Katlama, Yedek Açma, Harita Okuma, GPS Kullanımı, Yarışma Teknikleri, Temel Hava Fizyolojisi,İleri Sevk ve İdare ve Acil Durumlar

UÇUŞ PROGRAMI:
Kursiyerler meteorolojik duruma bağlı olarak Pamukkale Dinamit Tepesi ve Çökelez Dağı'ndan uçuş planlayacaklar, eğitmen eşliği ve telsiz kontrolünde XC denemeleri yapılacaktır. Mesafe uçuşları sonunda pilotların, okulumuzun sağlamış olduğu transport hizmeti ile konaklama bölgelerine dönüşleri planlanacaktır.

Kimler katılabilir: Eğitime YP Pilot (P-4) seviyesi sertifika sahibi olan pilotlar ve sertifikalandırma yapılmamış ise min: 50 saat uçuş tecrübesi ile Full SIV eğitimi almış pilotlar katılabilir. Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere YP Deneyimli Pilot (P5) sertifikalandırması yapılacaktır.(P4 Sertifikasına sahip ise)

Eğitimi başarıyla tamamlayıp YP Deneyimli Pilot P5 seviyesinde sertifikalandırma yapılabilmesi için; kursiyerlerin, mesafe uçuşu denemeleri sırasında minimum 2, maksimum 4 sortide toplamda 90km açık mesafeyi tamamlamaları gerekmektedir. 15km'den daha kısa olan mesafe uçuşları değerlendirmeye alınmaz ve tüm uçuşları GPS ile kaydedilmiş olmalıdır.

Sertifika talebi olan kursiyer, aşağıdaki katılım şartlarını sağlamalı ve gerekli evrakları eğitim öncesinde toplayarak tarafımıza mail yolu ile iletmeli ya da eğitimin ilk günü elden teslim etmelidir.

Kursa Katılım Şartları
• Sağlık yönünden uçuşa engel bir durumu bulunmamak
• Kondisyon ve fiziği spora uygun olmak
• Pilot(P4) eğitimlerini tamamladıktan sonra kendi sorumluluğunda en az 10:00 saat GPS kayıtlı uçuş yapmış olmak
• 18 Yaşını doldurmuş olmak.

Hazırlanması Gereken Evraklar
• Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
• Adli sicil kaydı, kursun başlamasından en fazla 6 ay önce alınmış olmalıdır, (Adli Sicil kaydında her hangi bir nedenden yargısı devam edenle, taksirli suçlar dışında kalan suçlardan hüküm giymiş olanlar kursa kabul edilmezler)
• Kan grubu belgesi, (Ehliyet/Nüfus Cüzdanı üzerinde belirtilmiş ise yeterlidir.)
• Öğrenim durum belgesi
• “P4” Yamaçparaşüt Pilot Lisansı fotokopisi
• Son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf.
• Sağlık Bakanlığı onaylı geçerli bir İlk Yardımcı Belgesi
• Uçuş kaza sigortası ya da sigorta bedelini ilgili hesaba yatırdığına ilişkin banka dekontu
• Aile hekimliğinden Yamaçparaşüt Sporu Yapabilir ibareli rapor almış olmak. Sorumlu öğretmen gerekli görmesi halinde Tam teşekküllü bir hastaneden “Uçuş ve Atlayışa Elverişlidir” ibareli heyet raporu talep edebilir.

Eğitim Ücreti : 2.000 TL dir.

Not: Bu yıl içinde yapılacak olan son kamp olup, kontenjan sınırlıdır. Kursiyer listesi kesin kayıt sırasına göre belirlenecektir.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler;
• YP Deneyimli Pilot teorik ders içerikleri
• Transport hizmeti
• Genel malzeme kontrolü
• Yedek paraşüt katlama hizmeti
• Eğlence
• KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar;
• Konaklama harcamaları
• Diğer kişisel giderler

KONAKLAMA:
Çadır, pansiyon ve otel olmak üzere konaklama seçenekleri mevcuttur. Ücretler ve rezervasyon bilgileri eğitime kesin kaydı alınan kursiyerler için daha sonra yapılacaktır.

Pilotların sahip olması gereken ekipmanlar;
• Data kablosu olan GPS (Kullanım konusunda yeterli bilgisi olmayanlar klavuzlarınıda yanlarında getirmelidir)
• Variometre
• 144-146 frekanslarına gönderim ve alım yapan telsiz.
• Tüm kursiyerler kendi uçuş malzemeleri ile eğitime katılacaktır.

GPS’i olmayan kursiyerler stoklarımızda mevcut olan Fly Master NAV SD modelini okulumuzdan satın alabilirler.

Öğretmen Pilotlar: Abdullah YILDIZ - Tuğcan İSTİM

Detaylı bilgi ve kesin kayıt için;

Mail: info[@]fenomenairsports.com
Tel: +90 264 211 1398

Başvuru Formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... A/viewform