13 - 21 Temmuz Yp Deneyimli Pilot (p5) Eğitimi ve Xc Kampı / Fenomen As

Ticari veya ücretsiz eğitim/kurs ilanları, eğitim veren kurum ve şirket bilgileri, bu bölümde paylaşılabilir.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
tgcnstm
Ad Soyad: Tuğcan İstim
:
100+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 9 / 4
Pilot Menüsü: 

13 - 21 Temmuz Yp Deneyimli Pilot (p5) Eğitimi ve Xc Kampı / Fenomen As

Mesaj #1 gönderen tgcnstm » 4 yıl 9 ay önce (12.06.2019, 10:54)

Merhaba,

Fenomen Air Sports Yamaç Paraşütü Uçuş Okulu olarak XC Kampı ve Deneyimli Pilot (P5) Eğitimi için Pamukkale/Denizli'de planlama yapıyoruz. Faaliyet detayları aşağıdaki gibidir;

Eğitim Programı:
Tarih: 13-21 Temmuz 2019
Yer : Pamukkale / Denizli

Bu eğitimin amacı, pilotların XC ve irtifa uçuşları gibi daha zor şartlarda yapılan uçuşları emniyetli bir biçimde yapabilmelerini sağlamaktır.

Pilotlara yamaçparaşütü ile mesafe kat edebilmeleri için termal hava akımlarını daha verimli kullanabilmek, GPS eşliğinde uçuş teknikleri, irtifa uçuşlarının fizyolojik etkileri ile meteoroloji yorumlama başta olmak üzere aşağıda listesi bulunan konu başlıklarıyla 10:00 saatlik teorik ders verilir. Pilotların ilk mesafe uçuşlarına rehberlik edilerek emniyetle mesafe uçuşlarına başlamaları sağlanır.

Ders Konuları: Meteoroloji, Yedek Paraşüt Katlama, Yedek Açma, Harita Okuma, GPS Kullanımı, Yarışma Teknikleri, Temel Hava Fizyolojisi,İleri Sevk ve İdare ve Acil Durumlar

Uçuş Programı:
Denizli'nin Pamukkale ve Çökelez bölgelerinde yapılacak uçuş planlamaları ile eğitmen eşliği ve telsiz kontrolünde XC uçuş denemeleri yapılacaktır. Uçuş sonrası okulumuz tarafından sağlanan toplama hizmeti ile tüm katılımcılar konaklama bölgesine ulaştırılacaktır.

Kimler katılabilir: Eğitime YP Pilot (P4) seviyesi sertifika sahibi olan ve herhangi bir sertifikası bulunmuyor ise min: 50 saat uçuş tecrübesi ile Full SIV eğitimi almış pilotlar katılabilir.

Not: Eğitimi başarılı şekilde tamamlayan ve YP Pilot (P4) Sertifikası olan kursiyerlere YP Deneyimli Pilot (P5) sertifikalandırması yapılacaktır.

P5 Deneyimli Pilot sertifikalandırması yapılabilmesi için;
Eğitim içeriğinde, her sorti en az 20km doğrusal mesafe olacak şekilde, maksimum 5 sortide, toplamda 100 km doğrusal mesafe uçulmalıdır. 100 km doğrusal mesafenin tek sorti ile uçulması durumunda minimum 20 km doğrusal mesafe olacak şekilde ikinci bir sorti yapılmalıdır. Bütün uçuşlar eğitmenlerin gözetiminde ve GPS kayıtlı olmalıdır. (Güncel yönetmelik gereklilikleri)

Gerekli Evraklar:
1. Sağlık Raporu
2. Nufus Cüzdanı Fotokopisi
3. Adli Sicil Kaydı
4. Öğrenim Belgesi
5. Kan Grubu Kartı
6. Vesikalık Fotoğraf (4 adet)
7. İlk Yardımcı Belgesi (Sağlık Bakanlığı onaylı)
8. THK P4 Pilot sertifikası
(Evrak eksiği olan kursiyerlere sertifikalandırma yapılmayacaktır.)

Pilotların Sahip Olması Gereken Zorunlu Ekipmanlar;
Data kablosu olan GPS ya da IGC-KML formatlı kayıt alan bir cihaz
144-146 fekanslarına gönderim ve alım yapan telsiz.
Uygun uçuş malzemeleri

GPS’i olmayan kursiyerler stoklarımızda mevcut olan Fly Master NAV SD modelini okulumuzdan satın alabilirler.

Kurs Ücreti: 2.500 TL’dir.

> Kontenjan sınırlıdır. <

Daha fazla bilgi ve kayıt için iletişime geçebilirsiniz; +90 541 737 7192 / +90 530 604 2676

Kurs Öğretmenleri:
Abdullah YILDIZ
Yasemin YILDIZ
Tuğcan İSTİM

Son beğenen yusuferdemir