Yamaç Paraşütü Öğrenci Pilot Eğitimlerimiz

Ticari veya ücretsiz eğitim/kurs ilanları, eğitim veren kurum ve şirket bilgileri, bu bölümde paylaşılabilir.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Kutsal
Ad Soyad: Kutsal Zafer Şahin
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Yamaç Paraşütü Öğrenci Pilot Eğitimlerimiz

Mesaj #1 gönderen Kutsal » 1 on yıl 6 yıl önce (25.02.2008, 02:22)

Pusula Doğa ve Macera Sporları Yamaç Paraşütçülüğü Eğitimlerimizin ilk bölümü olan Öğrenci Pilot Eğitim Dönemlerimiz aşağıdadır.

İstanbul'da düzenlenmektedir.

02-13 Nisan 2008 ( Öğrenci Pilot )
16-27 Nisan 2008 ( Öğrenci Pilot )
30 Nisan - 11 Mayıs 2008 ( Öğrenci Pilot )
14-25 Mayıs 2008 ( Öğrenci Pilot )
09-20 Temmuz 2008 ( Öğrenci Pilot )

ÖĞRENCİ PİLOT EĞiTİMİ

En az 10 uçuş yapmış, yamaç paraşütünü tanıyan, sevk ve idare kabiliyeti kazanmıs öğrenci pilotluk.

Günde 3er saatden toplam 9 saat sınıf içi teorik eğitim
(Çarşamba-Perşembe-Cuma)
Cumartesi günü toplam 7 saat ( 09:00 - 17:00 ) yer çalışmaları
Pazar günü yer çalışma tekrarı ve ilk uçuşlara başlanması

Teorik eğitimler malzeme, dia gösterimi, fotoğraf ve video destekli verilmektedir. Teorik eğitimi takip eden hafta sonu ilk gün yer çalışmaları yapılır. Yer çalışmalarında paraşütü yerden havalandırma, kontrol edebilme ve paraşüt tepemizdeyken yerde hakimiyet kazanma alıştırmaları yapılır. Tüm bu çalışmaların ardından yapılacak sınavda %90 başarı gösteren uçucu adayı ertesi günkü uçuşlarına başlayabilecektir. Uçucu adayları ilk çıkıslarından itibaren eğitmenin telsiz komutları eşliğinde uçuslarını gerçekleştirmeye başlarlar. Onuncu uçuş sınav niteliğindedir.

Eğitim Konuları :

Yamaç paraşütünün yapısı ve yamaç paraşütü çesitleri - Aerodinamik - Sevk idare - Yedek açma - Acil durumlar - Hava trafik kuralları - Malzeme bakımı.

http://www.pusuladogasporlari.com

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Egitim standartlari..

Mesaj #2 gönderen Champion » 1 on yıl 6 yıl önce (25.02.2008, 12:50)

Gozume carpti onu icin yaziyorum...
Yamac parasutu baslangic kursunda yedek atma egitimi verilmez... hatta ogrenciler yedek parasutle bile ucurulmaz...

Gozunuzden kacmis olmali...!
,
Semih

Kullanıcı avatarı
Kutsal
Ad Soyad: Kutsal Zafer Şahin
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Kutsal » 1 on yıl 6 yıl önce (27.02.2008, 03:02)

Merhaba,

Semih Bey eğitim içeriğimizi okuduğunda ilk incelemesine göre haklı.

Ancak yamaç paraşütü başlangıç eğitiminde yedek açma eğitimini sanıldığı şekilde vermiyoruz zaten. Başlangıç eğitim kanatlarımız ve harnesslerimiz bile ayrı. Başlangıç eğitiminde yedek te takmıyoruz.

Yedek Açma Eğitimi genel teknik kültür olarak ve öğrenciler tarafından soru sorulduğunda emniyet mantığını ve gerekliliğini anlatmak maksat ve derecesinde veriliyor.

Yedek eğitimini parantez de açıklamamız gerekirdi.

Ama yine de Öğrenci Pilotluk eğitiminde ileri tekniklere girmeden fazla miktarda bilgi vermeye gayret ediyoruz.

İlginize teşekkür ederim
Kutsal Zafer Şahin