THK Bursa Sertifika Kontrol Kursu

Ticari veya ücretsiz eğitim/kurs ilanları, eğitim veren kurum ve şirket bilgileri, bu bölümde paylaşılabilir.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
teamstratus
Ad Soyad: Türker Türkoglu
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Bursa'da sertifika kontrol kursu

Mesaj #1 gönderen teamstratus » 1 on yıl 4 yıl önce (08.03.2010, 23:42)

merhabalar Bursa'da 4-10 nisan tarihleri arasında sertifika kontrol kursu düzenlenecektir tarih çok net degil ama nisan ayı içinde olacaktır,ayrıntılı ve net bilgileri en kısa zamanda yazarım sevgilerimle
En son teamstratus tarafından 09.03.2010, 19:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Sabit Sureyya
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Sabit Sureyya » 1 on yıl 4 yıl önce (09.03.2010, 17:24)

Merhaba Türker Bey; bende Bu SKK'ya katılmak istiyorum, gereğinin yapılmasını arz ederim..

Kullanıcı avatarı
s kılıç
Ad Soyad: Sebahattin Kılıç
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen s kılıç » 1 on yıl 4 yıl önce (16.03.2010, 21:46)

slm türker bu kursa katılıp p5 için katılmayı düşünüyorum skk kursu na katılırkan sertifika sı olanlara tekrar saglık raporu gerekiyomu ? teşekürler :D

Kullanıcı avatarı
teamstratus
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen teamstratus » 1 on yıl 4 yıl önce (17.03.2010, 11:41)

merhabalar saglık raporlarının belirli gecerlilik süreleri oldugu için yeniden isterler muhtemelen

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen PROFLY » 1 on yıl 4 yıl önce (17.03.2010, 12:16)

süre 2 yıl diye biliyorum.. Raporda yazıyordur.

sevgiler
Mesut

Kullanıcı avatarı
ottoman300
Ad Soyad: Gürsel Bilmiş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ottoman300 » 1 on yıl 4 yıl önce (18.03.2010, 21:09)

Ben de katılmak istiyorum..

Kullanıcı avatarı
tecnick
Ad Soyad: Murat Ecevit
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

THK Bursa Sertifika Kontrol Kursu

Mesaj #7 gönderen tecnick » 1 on yıl 4 yıl önce (11.04.2010, 13:16)

Kurumun Bursa'da organize ettiği yamaçparaşütü sertifika kontrol kursuna katıldım. Bir hafta boyunca keyifli zamanlar geçirdim. Zaman zaman hava şartları yüzünden kayıp zamanlarımız olsa da güzel dostluklar edindim. Bize sunulan bu fırsat için önce kurumun önde gelenlerine, bizi ağırlayan Thk Nilüfer Şb Başk. Nizamettin Bey'e, bu kursa katılmama vesile olan Thk Osmangazi Şb. eski Bşk. Sermet Bey ve Osmangazi Havacılık Kulübü'nden Levent Bey'e, bölge pilotlarından Türker Türkoğlu'na sonra da Bursa'ya kadar gelip bize eğitim veren hocalarımız Hakan Cici, Serdar Özuçaroğlu ve Yasemin Bolat'a sonsuz teşekkürler ederim.

Ülkemizde yamaçparaşütünün sağlıklı gelişimi ve yaygınlaşması, özveriyle ülkeyi karış karış gezen hocalarımızın sayılarının artması ile mümkündür.
Ayrıca federasyon ile THK arasındaki anlaşmazlıkların biran önce uzlaşı ile çözümlenmesi de camiamızın yararına olacaktır.

Murat Ecevit

Kullanıcı avatarı
teamstratus
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen teamstratus » 1 on yıl 4 yıl önce (12.04.2010, 18:07)

Merhabalar havalar çokta verimli olmasada keyifli bi hafta geçirdik, kurumda emegi gecen herkese hakan serdar yasemin hocama izinli gününde bizleri ziyaret eden faruk hocama ve osman abimize cok teşekkür ediyorum sevgilerimle...

Kullanıcı avatarı
ottoman300
Ad Soyad: Gürsel Bilmiş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen ottoman300 » 1 on yıl 4 yıl önce (12.04.2010, 21:29)

Vermeyince Mabud neylesin Mahmud derler ya..her ne kadar istediğimi ve hak ettiğimi düşündüğümü alamasam da pes etmek yok..SKK keyifli bir süreçti..hava muhalefetine takılsak ta keyifli sohbetler etmek ve yeni arkdaşlar tanımak imkanı oldu..YP'ye başlamamda ve yetişmemde emeği olan hocalarım Mesut ve İbrahim Bolulu kardeşlerime teşekkür ediyorum..SKK'da da emeği geçen herkese teşekkürler..

Kullanıcı avatarı
Born2Fly
Ad Soyad: Cenk Çağdaş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Born2Fly » 1 on yıl 4 yıl önce (12.04.2010, 22:03)

Gürsel'in dediğine ben de katılıyorum;sertifika seviyesi istediğim gibi olmadı ama yine de dostluklar güzeldi. Hava şartları kendimizi göstermemize yetmedi; sonuç da doğal olarak görünebilenin değerlendirmesi oldu . THK eğitmenlerine, katılımcı arkadaşlara gösterdikleri samimiyetten dolayı teşekkür ederim. Ayrıca sivil havacılığımızın gelişimi adına katkıda bulunan Türk Hava Kurumunu bu etkinlik çerçevesinde olumlu anlamda daha iyi tanııdığımı belirtmek isterim.

Cenk Çağdaş

Kullanıcı avatarı
Dorales
Ad Soyad: Melih Güray
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen Dorales » 1 on yıl 3 yıl önce (15.05.2010, 09:24)

Merhabalar..Bursa'da geçen aylarda yapılan SKK'da Hakan ve ekibi bulunmuş..Burada geçen günlerde talihsiz bir kaza yapan Süreyya isimli Bursa'lı pilot'un da aralarında bulunduğu SKK gurubundan inegöllü bir kaç arkadaşın da kurs sonu yapılan emergency sınavından KALDIKLARI fakat kendilerine daha sonra bir ŞANS !!! (kopya çekmelerine müsade edilerek) verildiği ki HAKAN CİCİ'nin de kurs sırasında "bu konuda çok hassasız..emergency sınavından kalanları kesinlikle uçuşlara götürmeyeceğim vs. gibi tafralarla konuya ne kadar ehemmiyet verdiği söyleniyor.. Bunlar doğrumu?

Ayrıca yine bu kurs sonucunda P5 alan pilotlardan birinin de Kazalarıyla ün yapmış, bu sporun ahlaki yapısına mugayir hareket ederek işi ticarete indirgemiş, insanların canlarıyla alay edercesine olmayacak zamanlarda ve havalarda yolcu uçurup çakılan meşhur bir arkadas olduğu doğru mu?

THK SKK'larda hangi kriterlere göre hareket ediyor.. ?
Ahbap-Çavuş ilişkisi, verilen seviye belgelerinde etkili mi?
Emergency sınavları bu kadar önemliyse ikinci bir şans insana hayatında kaç defa denk gelir ki siz bu sınavdan kalanları bir şekilde (!) 2. şans ile geçiriyorsunuz?

Süreyya isimli arkadaşın kazasında bu SKK'nın etkisi yok mudur?
P5 alan meşhur kamikaze pilotun seviyesi daha da çıkarılmalı mıdır !?
yakında tandem hocalığı da yapabilmeli değil midir?

THK 'ya artık yeter, adam gibi işinizi yapın ya değilse Federasyonla cedelleşmeyi bırakın diyorum.. ERK mücadelesi insanların hayatlarından daha önemli değil..

ya da şöyle sorayım: ARTIK BU SKK'LARI THK'nın emergency hassasisyeti kadar ! dikkate alıp yapacak başka bir kurum yok mu?

SAYGILAR

Kullanıcı avatarı
Sirer
Ad Soyad: Sabit Süreyya
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Sirer » 1 on yıl 3 yıl önce (15.05.2010, 10:34)

Sayın Melih GÜRAY Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunup yorum yapmak bedava burada, Emergency sınavından tekrar sınav olmadım, yapmış olduğum hızlı cevaplama sonrası yapılan bir kaç hataydı, benim mantığıma göre doğru , YP Pilot sınavı (Başlangıç değil), Ki ben zaten başlangıç eğitimi seviyesi için ordaydım ve bu sınavdan emergency gibi tam not almıştım, p4 ve üzeri için sınava girmiş olsam bu dediklerinize katılacağım , Nedir bu T.H.K. ile alıp veremediğiniz bilmiyorum, kazanın oluşunu vs. bilmeden, orada olmadan verip veriştiriyorsunuz, bir karın ağrınız olduğu düşüncesine itiyor bu yaklaşımlarınız...
Bu andan itibaren benim adımın geçtiği herhangi bir mesaj vs. Kanuni haklarım saklı kalmak üzere gerekenleri yapacağımı bilmenizi isterim...

Kullanıcı avatarı
Dorales
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen Dorales » 1 on yıl 3 yıl önce (15.05.2010, 11:06)

Sayın Sabit Bey, benim bir karın ağrım yok..sizin de olduğunu sanmıyorum..burada yazılanlardan şahsınıza bir hakaret ya da kişilik haklarınıza bir saldırı algıladıysanız çok teessüf ederim..
Ben sadece söylenenler üzerinden bir kaç soru sordum..bu neden bu kadar rahatsız ediyor sizleri..? sorulara muhatap olmaktan ya da eleştirilmekten çekinmeyecek kadar medeni insanlar olduğumuzu düşünüyorum.. Ayrıca size acil şifalar diliyorum..eğer öyle söylüyorsanız dedikleriniz bizim için kıstastır.. Gözden kaçan bir kaç hatayı tabi ki sınavda eğitmenler tekrar değerlendirebilir..sizin dediğiniz gibiyse.. Fakat daha önce de bu durumlar yaşanmadı değil..Burada söz konusu olan hata affetmeyecek bir HAYAT..Ben burda sizi değil SKK yı sorguluyorum..Tabi ki haklı olarak adınız geçince cevap veriyorsunuz..fikir sahibi olanlar sadece sizler ve buraya hergün yazan insanlar mıdır? Buna da evet diyeceğinizi düşünmüyorum. Saygılı bir biçimde tartışalım istiyorum..
Benim asıl sorgulamak istediğim konu şu tekrar dönecek olursak konuya;

SKK'larda insanların neyine göre veriliyor bu belgeler..?
kaza geçmişi bu kadar üst düzeyde olan birine ki bunda sanırım neredeyse bütün Bursa pilotları hem fikir takip edebildiğim kadarıyla bence uçurulması bile kısıtlanması (yasaklanmalı demiyorum dikkat ederseniz) gereken bir pilota hangi SKK mantığı P5 seviyesi veriyor..?
Bu p5 pilotluğu, aynı yerde kaza yapan bir pilotu kurtarmak ya da en azından yanında bulunmak yerine bunu umursamayıp Tandem uçmayı mı kapsıyor?
Bu o pilotun meselesi diyorsanız..nerde bu işin ahlaki yönü..Sporcunun aynı zamanda "ahlaklı" olması gerektiğini vurgulayan Büyük Önder Mustafa Kemal'in kurumuna boyle pilotlara lisans vermek yakışıyor mu?

THK ile alıp veremediğimiz ise işte budur..THK'nın kendini birşey sanmasıdır..

saygılar..Melih

Kullanıcı avatarı
tecnick
Ad Soyad: Murat Ecevit
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen tecnick » 1 on yıl 3 yıl önce (15.05.2010, 14:14)

Merhabalar,

THK nın Bursa'da yapmış olduğu SKK'da ben de bulundum. Herhangi bir dedikoduya sebep olabilecek disiplinsiz ve standart dışı bir davranışa şahit olmadığım gibi eğitmenlerimizin önceden belirledikleri standartlara fazlasıyla bağlı kaldıklarından da eminim. SKK süresince pek çok arkadaş bu kriterler yüzünden yeterli uçuş gösteremedikleri için kendi seviyesinin altında değerlendirilmek zorunda kalınmıştı. Hatta Bursalı iki ileri seviye eğitmen pilot arkadaşımız da dahil. Kurumu ve özellikle eğitmen arkadaşları itham edici yazıları yersiz buluyorum.

THK nın uzak yakın demeden, insan ayrımı yapmadan herkese sunduğu bu hizmetten, başvuran herkesin faydalanabileceğine inanıyorum.

Kullanıcı avatarı
unforg
Ad Soyad: Uğur Baytaş
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen unforg » 1 on yıl 3 yıl önce (15.05.2010, 22:04)

Melih bey hayırdır ibrahim bey bi yerlerde canınızı kötü yakmış anlaşılan bu hoş olmayan ve seviyesiz yazılar yazdığınıza göre anladığım kadarıyla sırf thk ve ibrahime hakaret etmek için üye olmuşsunuz
Lütfen federasyoncu arkadaşlar aranızda birbirinizi arayıp foruma ibrahim hakkında sizde bişeyler yazın die ısrar etmeyin sizlerinde ne olduğu ortada iyice sıktı bu polemik

Kullanıcı avatarı
Sirer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen Sirer » 1 on yıl 3 yıl önce (15.05.2010, 22:22)

Bay Melih'e İthaf olunur... 15 mayıs 2010 da üye oluyor ve ilk mesajı bizim konu... Enteresan değil mi..

Amerikalı komedyen George Carlin günümüz yaşamını şöyle değerlendirmiştir.

“Daha yüksek binalarımız, ama daha kısa sabrımız var;
Daha geniş oto yollarımız, ama daha dar bakış açılarımız var.
Daha çok harcıyoruz, ama daha az şeye sahibiz;
Daha fazla satın alıyoruz, ama daha az hoşnut kalıyoruz.
Daha büyük evlerimiz, ama daha küçük ailelerimiz;
Daha çok ev gereçleri, ama daha az zamanımız var.
Daha çok eğitimimiz, ama daha az sağduyumuz;
Daha fazla bilgimiz, ama daha az bilgeliğimiz var.
Daha çok uzmanımız, ama yine de daha çok sorunumuz;
Daha çok ilacımız, ama daha az sağlığımız var.
Çok fazla alkol ve sigara tüketiyoruz, çok savurganca para harcıyoruz,
Çok az gülüyoruz, çok hızlı araba kullanıyor, çok çabuk kızıyoruz,
Çok geç saatlere kadar oturuyor, çok yorgun kalkıyoruz,
Çok az okuyor çok fazla TV izliyoruz ve çok ender şükrediyoruz.
Mal varlıklarımızı çoğalttık, ama değerlerimizi azalttık.
Çok konuşuyoruz, çok az seviyoruz ve çok sık nefret ediyoruz.
Geçimimizi sağlamayı öğrendik, ama yaşam kurmayı öğrenemedik.
Yaşamımıza yıllar kattık, ama yıllara yaşam katamadık.
Dış Uzayı fethettik, ama iç dünyamızı edemedik.
Daha büyük işler yaptık, ama daha iyi işler yapamadık.
Havayı temizledik, ama ruhumuzu kirlettik.
Atoma hükmettik, ama önyargılarımıza edemedik.”

Kullanıcı avatarı
Dorales
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen Dorales » 1 on yıl 3 yıl önce (15.05.2010, 23:12)

evet enteresan Beyefendi..hiç alakam yoktu bu forumla zaten..gecerken bi de şuraya uğrayayım dedim..o piti piti yaptım sizin konu rast geldi..tesadüf ya..!!!

kusura bakmayın ama bugun üye olmam bu forumu da bugun takip etmeye başladım manasına mı gelir..?

ne düşünürseniz düşünün..ben lafımı söyledim anlayan anlar, yorumlayan yorumlar..daha fazla uzatmayalım birbirimizi rencide etmeden..selamlar..

"Daha fazla bilgimiz, ama daha az bilgeliğimiz var." alıntısını yapmanıza rağmen yorumunuz da çok bilgece..teşekkürler..

Kullanıcı avatarı
Dorales
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen Dorales » 1 on yıl 3 yıl önce (15.05.2010, 23:15)

unforg yazdı:Melih bey hayırdır ibrahim bey bi yerlerde canınızı kötü yakmış anlaşılan bu hoş olmayan ve seviyesiz yazılar yazdığınıza göre anladığım kadarıyla sırf thk ve ibrahime hakaret etmek için üye olmuşsunuz
Lütfen federasyoncu arkadaşlar aranızda birbirinizi arayıp foruma ibrahim hakkında sizde bişeyler yazın die ısrar etmeyin sizlerinde ne olduğu ortada iyice sıktı bu polemik

çocuk!! ya da insan hayatını hiçe sayan zihniyetin üyesi zihniyet..!!!
sana cevap vermek, seni kaale almak demek olacağı için cevap vermiyorum..Belli ki buna değmezsin..

Kullanıcı avatarı
Sirer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen Sirer » 1 on yıl 3 yıl önce (15.05.2010, 23:26)

Dorales yazdı:evet enteresan Beyefendi..hiç alakam yoktu bu forumla zaten..gecerken bi de şuraya uğrayayım dedim..o piti piti yaptım sizin konu rast geldi..tesadüf ya..!!!

kusura bakmayın ama bugun üye olmam bu forumu da bugun takip etmeye başladım manasına mı gelir..?

ne düşünürseniz düşünün..ben lafımı söyledim anlayan anlar, yorumlayan yorumlar..daha fazla uzatmayalım birbirimizi rencide etmeden..selamlar..

"Daha fazla bilgimiz, ama daha az bilgeliğimiz var." alıntısını yapmanıza rağmen yorumunuz da çok bilgece..teşekkürler..

Çok duyarlı gördüm sizi Melih bey; Foruma üye olmak için benim kazamı bekliyormuşsunuz, keşke daha önce yazsaydınızda bu kaza başıma gelmeseydi, SKK sürecimizi, sınav sonuçlarımızı vs. takip ettiğinize göre bu kazayı da durdurabilirdiniz kimbilir değil mi?!
Saygı bizden...

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen PROFLY » 1 on yıl 3 yıl önce (15.05.2010, 23:52)

çocuk!! ya da insan hayatını hiçe sayan zihniyetin üyesi zihniyet..!!!
sana cevap vermek, seni kaale almak demek olacağı için cevap vermiyorum..Belli ki buna değmezsin..

Merhaba Melih Bey demeyeceğim.. Çünkü isminizin Melih olduğunu sanmıyorum. Merhaba,

Yazdıklarınız hoşuma gidebilir yada gitmeyebilir; size katılıyorumdur yada katılmıyorumdur; Bunlarla ilgili hiçbir yorum yapmayacağım.

eğer amacımız doğruları bulmak ise fikirlerimizi belirtirken adımızı söylemekten çekinmeyelim. Adınızı saklamak isteyebilirsiniz; bu da belki hoş karşılanabilir ama lütfen kırıcı olmamaya gayret edelim. Herkes de aynı özeni gösterirse forumu takip eden biri olarak sevinirim.

Sevgiler
Mesut