Yamaçparaşütü Başlangıç Eğitimi Bursa

Ticari veya ücretsiz eğitim/kurs ilanları, eğitim veren kurum ve şirket bilgileri, bu bölümde paylaşılabilir.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Fenomen
Ad Soyad: Abdullah Yıldız
:
Yarışma Pilotu 100+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 3 / 2
Pilot Menüsü: 

Yamaçparaşütü Başlangıç Eğitimi Bursa

Mesaj #1 gönderen Fenomen » 1 on yıl 3 yıl önce (27.01.2011, 14:19)

THK NİLÜFER SPORTİF HAVACILIK KULÜBÜ ve FENOMEN AIR SPORTS İŞBİRLİĞİNDE

YAMAÇPARAŞÜT BAŞLANGIÇ EĞİTİMİ;

26 Şubat-13 Mart 2011

Başlangıç Eğitimi Hakkında

Hedeflenen, öğrenci pilot adaylarının gökyüzüyle tanışmasını sağlamak; temel bilgi ve uçuş tekniklerinin oluşturulmasıdır. Öğrenciler uçuş öncesi yamaçparaşütü sporu için en önemli ve bu sporun her seviyesinde yararlanacakları 20:00 saatlik yer dersi programı ile kursa başlarlar. Bu derslere ek olarak uygulamalı yer çalışmaları ile öğrencilerin yeterli sevk-idare kabiliyetine ulaşması sağlanır. Yer derslerinin tamamlanmasının ardından öğrenci normal ve emercensi (acil durumlar) usuller sınavına tabii tutularak kursun ilk aşaması tamamlanır.
Uçuşlar 20-30 m. yükseklikteki yamaçlardan kalkış, uçuş ve iniş pratiğinin artırılmasıyla devam eder. Son aşamada öğrenciler minimum 75 m. yükseklikteki tepelerden 7-10 uçuş yaparak eğitimlerini tamamlarlar.
Öğrenciler uçuş sırasında eğitmen eşliğinde telsiz vasıtası ile yönlendirilerek gökyüzünün tadını çıkartırlar. Eğitim uçuşları video kaydına alınır ve uçuş sonrası eğitmenlerce değerlendirilerek, öğrencilerin kusursuz bir uçuş tekniği kazanmaları sağlanır.Kurs eğitim programımız yamaçparaşütü sporunun doğduğu 1980’lerden günümüze uygulanan tüm Dünya eğitim mevzuatlarına uygun olarak hazırlanmış ve binlerce öğrenci pilotun bu spora kazandırılmasında kullanılmıştır. Eğitim faaliyetleri sırasında kullanılan tüm yamaçparaşütü ve ekipmanları tarafımızdan temin edilir.
Kurs yer dersleri 4-5 gün,
Uçuş eğitimi 4-6 günde tamamlanır.

Kurs Süresince Verilen Dersler
•Genel Bilgiler
•Yamaçparaşütünün Tanıtımı
•Aerodinamik
•Sevk ve İdare
•Meteoroloji
•Hava Trafik Kuralları
•Pratik Uçuş ve Emniyeti
•Yedek Paraşüt Açma
•Sürüklenmeden Kurtulma
•Emercensi Durumlar (Acil Durumlar)
•İniş taklası
•İlk yardım
•Yer Çalışmaları

Kursu başarıyla bitirenler THK yamaçparaşütü sertifikası ve FAI (Uluslararası Havacılık Fedarasyonu) IPPI P2 (Uluslar Arası Pilot Seviye Kartı) almaya hak kazanır.

Tüm dersler kursiyerlerin çalışma saatlerine göre esnek olarak akşam saatlerinde planlana bilmektedir.

Uçuş Eğitimi
Uçuşlar hafta sonu günlerinde planlanmaktadır. Bursa,Eskişehir,Bolu bölgelerinde bulunan daha önce THK tarafından eğitim uçuşları için uygunluğu raporlanmış eğitim tepelerinde planlanmaktadır.

KURSA KATILIM ŞARTLARI
Yaş 16 yaşından gün almış olmak.
Tahsil En az ilköğretim mezunu olmak
Boy En az 1.50 m, en fazla 2.00 m boyunda olmak
Kilo En az 45 kg, en fazla 110 kg ağırlığında olmak

KATILIMCILARDAN İSTENEN EVRAKLAR:

1. SAĞLIK RAPORU ( UÇUŞ ve ATLAYIŞA ELVERİŞLİ’dir ibaresi bulunması gerekmektedir)
Bu rapor sadece tıp merkezleri ve tam teşekküllü hastanelerden alınabilmektedir.
Örn:Bursa Konur Hastanesi’nden 1-2 saat içinde alınabilir.
2. ÖĞRENİM DURUMUNU GÖSTERİR BELGE
3. ADLİ SİCİL KAYDI (Devlet memurları için gerekli değildir)
4. NÜFUZ CÜZDAN FOTOKOPİSİ
5. KAN GRUBU BELGE FOTOKOPİSİ ( ehliyette yazıyorsa fotokopi yeterlidir)
6. 6 ADET VESİKALIK FOTOĞRAF
7. FERDİ KAZA SİGORTASI (30 tl karşılığında THK tarafından yapılacaktır )
Başvuru:
Başvurular kursiyer bilgi formu ile THK Bursa Şubesinden alınmaktadır. Kurs kontenjanı sınırlıdır. Kursa ön kayıt 20.02.2011 tarihinde sona erecektir.

Kurs ücreti: 650 tl (KDV dahil)
Sigorta bedeli: 30 tl

İletişim;
THK Bursa Şubesi: 0224 221 11 42
Fenomen Air Sports : 0224 554 83 01
www.fenomenairsports.com
Eğitmen:Abdullah YILDIZ
0530 604 26 76

Kullanıcı avatarı
Fenomen
Ad Soyad: Abdullah Yıldız
:
Yarışma Pilotu 100+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 3 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Fenomen » 1 on yıl 2 yıl önce (13.06.2011, 21:29)

Merhabalar

Bursa merkezli başlangıç eğitim programımızın ayrıntılırını aşağıda ki linkten inceleyebilirsiniz,

http://www.fenomenairsports.com/hakkimi ... itimi.html

Saygılar,