1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kayıp/çalıntı Ozone Roadster2 28....  Satıldı

Gönderilme zamanı: 3 yıl 7 ay önce (19.10.2016, 10:45)
gönderen SilverCloud
Marka: Ozone
Model: Roadster2 28
Renk: Beyaz/Turuncu/Siyah/Gri (Özel renk tasarımı)
Seri no: RD228-P-42D-063


15-16 Ekim 2016 tarihlerinde, Zonguldak civarında Çaycuma, Göbü, Çatalağzı uçuş pistlerinde gerçekleştirdiğimiz eğitim uçuşları sırasında Ozone Roadster2 28 yamaçparaşütü/paramotor kanadımız kaybolmuştur. Şu ana kadar yaptığımız araştırmaların sonuç vermemesi kanadın çalındığını yada bulan kişinin kanadı saklamakta olduğunu düşündürmektedir.

Kanat çok spesifik bir modeldir, standart üretim renkleri dışında, özel renk tasarımı ile sipariş edildiğinden Türkiye'de ve dünyada bu model ve bu renkte ikinci bir yamaçparaşütü daha yoktur. Kanat paramotorla da uçmak üzere dizayn edildiğinden kolonları üzerinde trim ayarları, kulak ucu dönüş kumandaları için ekstra elcikler, birden fazla fren makarası, trim kilitleri gibi son derece belirgin özellikler mevcuttur. Özetle bu kanat bir yerlerde uçurulmaya ya da satılmaya çalışıldığında derhal göze çarpacaktır.

Muhtemelen kanadı elinde tutan kişiler bir süre sonra kanadı satmak isteyeceklerdir. Camiaya yabancı oldukları için yamaçparaşütü forumları yada gruplarına yerine "sahibinden.com", "gittigidiyor.com", hepsiburada.com" ve benzeri daha genel satış sitelerine ilan vermeleri daha yüksek olasılıktır. Sattığı malzeme konusunda hiç bir teknik bilgi veremeyecek olan, düz bir "paraşüt/yamaçparaşütü" ilanı ile kanadı satmaya çalışacak bu şahıslara denk gelmeniz durumunda gerekli hassasiyeti gösterip bizimle temasa geçmenizi rica ediyoruz.

Kayıp/çalıntı Ozone Roadster2 28....

Gönderilme zamanı: 7 ay 3 hafta önce (09.10.2019, 10:40)
gönderen SilverCloud
Selamlar,

Dikkatli bir arkadaşımızın uyarısı üzerine kanadımızı Letgo üzerinden ilanla satmaya çalışan bir şahıs olduğunu tespit ettik. Müşteri olarak polis eşliğinde kendisi ile buluştuk ve kanadımızı geri aldık çok şükür. İlan kaldırılabilir.

Herkese keyifli, emniyetli uçuşlar...

Kayıp/çalıntı Ozone Roadster2 28....

Gönderilme zamanı: 7 ay 3 hafta önce (09.10.2019, 11:42)
gönderen aspex
kanadı satmak isteyen kişi camiadan birimiydi muharrem bey?

Kayıp/çalıntı Ozone Roadster2 28....

Gönderilme zamanı: 7 ay 3 hafta önce (09.10.2019, 13:29)
gönderen SilverCloud
Hayır hocam, şaşkının tekiydi. Elindekinin paraşüt olduğu dışında hiç bir fikri yoktu konu ile ilgili.