akrobasi!!!

Kaza raporlarınız buradan yayınlayabilir raporlara yorum yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ugurci
Ad Soyad: Adnan Uçar
Aldığı Beğeni: 11 / 1
Pilot Menüsü: 

akrobasi!!!

Mesaj #1 gönderen ugurci » 1 on yıl 1 yıl önce (11.10.2012, 15:40)

Kullanıcı avatarı
Attalos
Ad Soyad: Serkan Şakar
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Attalos » 1 on yıl 1 yıl önce (24.10.2012, 11:03)

Haberin başlığına bakın. PLAJDAKİ TURİSTLERİN ÇIĞLIKLARI ARASINDA DENİZE ÇAKILDI. Yuh artık.
1-Denize iniş yapıyor.Çakılmıyor.
2-Turistler çığlık falan atmıyor. Hatta kimde yardıma bile gitmiyor.
3-Kıyıya çok yakın iniyor. Kendisi yürüyerek denizden çıkıyor.

Kullanıcı avatarı
Bülent ÖNER
Ad Soyad: Bülent Öner
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Bülent ÖNER » 1 on yıl 1 yıl önce (25.10.2012, 00:01)

Aynı düşüşü (inişi) karaya yapsaydı ne olurdu acaba?
Oradaki 5 kişinin yardımları da videoda mevcut.

BUBİANKA
Ad Soyad: Cemal Tığlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen BUBİANKA » 1 on yıl 1 yıl önce (25.10.2012, 23:16)

slm..anca türkiyedeki bir gazete böyle bir haber yazabilir..bu da o gazetenin zeka seviyesini gösteriyor..spastik heriflerin işi gücü yamaç paraşütünü yapanları kıskanmak ve bu sporu baltalamak..zihinsel özürlüler aynı gazetede toplanmış yanılmıyorsam..defalarca uyarılmalarına rağmen aynı aptal haberleri yapıyorlar..bi kerede yp adına iyi bir haber yapsalar şaşardım..kib

Kullanıcı avatarı
Gültekin
Ad Soyad: Gültekin Kazandöğer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Gültekin » 1 on yıl 1 yıl önce (28.10.2012, 13:04)

türkiyedeki medya gurubunu fazla dikkate almaya gerek yok gerçekten neden derseniz fazlasıyla abartmayı seviyorlar

Kullanıcı avatarı
zaferbaba38
Ad Soyad: Zafer Tasdelen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen zaferbaba38 » 1 on yıl 1 yıl önce (18.11.2012, 23:20)

medyanın işi bu bu tarz kazaları yayınlamak ,onların görevi ,buna neden kızıyosunuz anlayamadım. adamın gelir kaynağı haber yapmak . bide medyanın öbür yüzüde var oda magazin programı olarak adlandırılıyor. ordada güzel eğlenceli komik taraflarıda yansıtıyorlar. ayrıca bana göre adam fena çakılmış orası deniz değilde asvalt olsaydı en iyi ihtimalle bi kaç kırıkla kurtarırdı...

Kullanıcı avatarı
saglikci025
Ad Soyad: Ömer Gür
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen saglikci025 » 1 on yıl 1 yıl önce (18.11.2012, 23:33)

Kızmak değilde bir haber yakaladımılar yalanla ssüsleyip yayınlıyorlar olduğu gibi yapsalar iyi olacak..

Kullanıcı avatarı
ugurci
Ad Soyad: Adnan Uçar
Aldığı Beğeni: 11 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen ugurci » 1 on yıl 1 yıl önce (18.11.2012, 23:37)

zaferbaba38 yazdı:medyanın işi bu bu tarz kazaları yayınlamak ,onların görevi ,buna neden kızıyosunuz anlayamadım. adamın gelir kaynağı haber yapmak . b

şimdi adamın gelir kaynagı diye yapılan göz cıkaracak yanlısı savunmanın mantıgı ne anlayamadım. Bu magazinsel haberde yapılan,2 farklı görüntüyü montajlayıp akrobasi yapan pilot cakıldı diye sansasyonel bir haber yapmak. dikkatle seyretseydin denize inen stoll olmus kanat ile infinity manevrası yaparken görülen kanat aynı kanatlar degil. bu düz mantıkla o zaman sırf gelir kaynagı diye hırsızları uyusturucu tacirlerini ve bilumum yanlıs kazanc elde edenleri hosgörmemiz mi gerekecek?

Kullanıcı avatarı
foton
Ad Soyad: Faruk Korkmaz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen foton » 1 on yıl 1 yıl önce (19.11.2012, 03:18)

merhaba,
konuyu açan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. medyanın yalan yanlışlarını yaymasına izin verir öle bön bön sesiz kalırsak, aklıevvelin biri yarın çıkıp çok kolay yasaklamalar engellemeler çıkarabilir, bu memlekette görülmedik şey değil. bir örnek daha vereyim daha geçen hafta cnntürk kanalındaki 5n1k programında göya çok iyi gazateci cüneyt özdemir rafting kazalarını falan işliyordu işte meydana gelen kazalar falan neyse lafın bir yerinde "her hafta ölüdenizde bir "paraşütçü" ölüyor her hafta bir rafting kurbanı" gibi bir cümle kurdu peşinede "buralar başı boş kimse denetlemiyor bu nasıl başıboşluktur" diye ekleyiverdi, gidenler ölüdenizdeki thk dentimini biliyorsunuz. şimdi ne diyeceksiniz buna.

her hafta ölüdenizde biri ölüyorda bizim camiadanmı saklanıyor? yoksa her hafta birini ölü görmek isteyen bir medyamız mı var? artık bu güzide medyanın yalan, yanlış asparagas haber gazlamalarıyla memleketin okumuş etmiş gazetecesine kadar oluşmuş "her hafta biri ölüyor kimse niye önlem almıyor" önyargısını nasıl kıracağız merak eden var mı? kime bu yp muhabbetini açsam ya duydunmu geçen hafta ölüdenizde biri ölmüş diye dönüş yapıyor, artık gülüyorum. toptan intahara meyilli sporu diye belliyor millet :))).

bu medyaya hak verme işini hiç anlamam zaten. yalanla, sahtekarlıkla ekmek parası kaznanlarla dolu hapisaneler, sıfatlarıda hırsız ve dolandırıcı oluyor. 150 metreden bazen 500 hatta abartıp 1500 metreden çakıldı diye haber yapılıyor. medya çalışanlarının cahilliği, bir konuyu araştırmama tembelliğini çok duyduk, her hafta birini öldürüyorsunuz bari biraz araştırın be adamlar diyorum. bakıyorum evet kendi kendime konuşuyorum :)).

bi gün denk getirirsem böle bir haber sonrasında bağlanıp veryansın edeyim diyorum amma allah kimseyi aramızdan almasın, kaza kırırm yaştmasın diyerek konuyu noktalıyorum. yada noktalamayayım şöle bağlantıları olan okumuş uçmanlardan biri şu medya canavarını bi bilgilendirse ne iyi olur.
oh be rahatladım biraz :) fakat yazdığım mecra yanlış galiba kendi çalıp kendi dinliyor hesabı. sahi ekşi sözlük hesabı olan birileri her negatif yp yorumunu düzeltse, medyaca haber için kutsal kaynak kabul edilen ekşi sözlükten kötü imajımızı biraz düzeltiriz gibimede geliyor :). neyse herkese sevgi ve saygılar, iyi uçuşlar...