Antalyada Falezlere acil iniş

Kaza raporlarınız buradan yayınlayabilir raporlara yorum yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Ad Soyad: Kadir Yaraşlı
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 11 ay önce (02.04.2013, 14:35)

Yavuz beyden acil inişin niçin yapıldığını duymak istiyorum. Neden oraya inmek zorunda kaldın? Hatan neydi ki, bizlere de ders olsun. Basın bunu hep yapar. basını böyle kabul etmek lazım. Okunsun diye işte. Benim de hayalim bir gün falezlerde uçmak.

BUBİANKA
Ad Soyad: Cemal Tığlı
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen BUBİANKA » 1 on yıl 11 ay önce (02.04.2013, 16:04)

slm..yalan,yanlış,kötü,zararlı,iğrenç,aptalca ve çirkin olan hiç bir şeyi öyle kabul etmek zorunda değiliz,yaşam bize bunlarla mücadele ve o pisliklerin yerine güzel şeyleri koyma gücü ve arzusu verir..hangi konuda olursa olsun,yalan ve yanlış haber yapan basını şiddetle kınıyorum..karşıyım,peşindeyim..tşkr..kib

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen cincir » 1 on yıl 11 ay önce (02.04.2013, 17:10)

Kadir Yaraşlı yazdı:Yavuz beyden acil inişin niçin yapıldığını duymak istiyorum. Neden oraya inmek zorunda kaldın? Hatan neydi ki, bizlere de ders olsun. Basın bunu hep yapar. basını böyle kabul etmek lazım. Okunsun diye işte. Benim de hayalim bir gün falezlerde uçmak.

Kadir Bey tabiri caizse "hava bitmiş"
Falezler yelken bandı olarak kullanılıyor,yani rüzgar aniden azalmaya başladıysa ve iniş yapılabilecek noktadan uzaktaysa suya inmek yerine kayalıklarda boş bir yere inmiş. Tam olarak hata diyemeyiz, uçuşa doyamamak ve açgözlülük diyebiliriz :mrgreen:

Aynı durumu biz de Serdivan'da yaşıyoruz: hadi bir tur daha derken tepeüstü inişi kaçırıp mecburen aşağıdaki iniş alanına gidiyoruz.