BU NE İLK NEDE SON OLACAK

Kaza raporlarınız buradan yayınlayabilir raporlara yorum yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

BU NE İLK NEDE SON OLACAK

Mesaj #1 gönderen gakkaya001 » 7 yıl 10 ay önce (22.05.2016, 14:59)

Malesef gün geçmiyorki bölgemizden kaza haberleri gelmesin.
Sebebine indiğimizde hırs,Limitlerine ve Seviyesi uymayan paraşüt,beraberinde ikarus sendromudur.
Biz kulübümüz AHAS-Adana havacılık kulübü olarak sadece sıfırdan pilot yetiştiririz,asla bir başka guruptan ihrac edilmiş, sebebi ne olursa olsun,pilot kabul etmeyiz. Kulübümüzün çatısı altındaki pilotlarımızda yönetimimizin belirlemiş olduğu sıkı güvenlik kurallarına uymak zorunda olduklarını bilirler.

Fakat bölgemizde özellikle Adana'da ciddi bir güvenlik zaafiyeti var,kabasakal eğitim tepesinde 10 başlangıç uçuşu sonrası başlangıç öğrencilerini yelken tepelerine götüren eğitmen olduklarını idda edenler,yada 3 gün önce kulübümüzden ayrılan şahısları iki kişi önden çekip,dört kişi arkadan itmek sureti ile ileri 1-2 kanatla yelken yaptırmaya çalışanları dehşetle izliyoruz.

Bölgemizde GSGM bağlı 100'e yakın lisanslı sporcusu olan aktif tek kulübüz.(kulübümüzde zinhar toplama pilot yoktur.)

Malesef zaman içerisinde farklı nedenlerle kulübümüzden uzaklaştırılmış,başlangıç pilotlarının içerisinden 3 tanesi kötü niyetli ve bilgisiz kişiler tarafından seviyelerinin çok üzeri uçuş bölgelerine götürülerek,uçuşlarına kendilerince yardım edilip, çok ciddi kazalarla sakatlanmalarına sebebiyet verilmiştir.
Kulübümüze ve bana son günlerde daha önce belirttiğim gibi, AHAS tan ihraç edilmiş kişiler tarafından asılsız iddalarla çamur atılmaya çalışılmaktadır.
Kulübümüz eğitim sisteminde pilotlarımız her ay farklı bir ilde,hemen hemen her günde Adana'da uçuş etkinliğinde eğitmen nezaretinde seviyesine göre uçup,daha sonra performansı kritik edilip uçuş kayıtları tarafımca tutulur.

AHAS -Adana havacılık kulübü eğitimleri benim tarafımdan verilir,ayrıca yer ekibimde 3-4 tecrübeli pilotumda bana refakat eder.
Bölgemde yaklaşık 6 yıldır yamaç paraşütü eğitimi vermekteyim,bu güne kadar hiç bir pilotum benim gözetimimde iken kaza yapmamıştır.

Bölgemizdeki FACEBOOK kulüplerine ve başındaki sıv bile yapmamış eğitmenlerine sesleniyorum !!!

Ben Güner Akkaya ait elinizde bir tane bile kaza,hastahene görüntüsü bile varsa bu başlık altında paylaşın cesaretiniz varsa !!!
Hastane odalarında birilerinin eline tutuşturduğunuz çakma kaza raporları arasında bana,kariyerime dil uzatmayın !!!
Bu başlık altında varsa elinizde benim kaza belgem, yada görüntüm ispat edin size BİR TAM TAKIM malzeme hediye edecem hemde sıfır !!!

Kendi başarısızlık,basiretsizlik,beceriksizliğinizi konuşun ben ve kulübümü telafuz ederken bir durup aynada nerede olduğunuza bakın..

Ben bu güne kadar kaza yapmadım,ama yapmayacağım anlamına gelmez !!!
Kimsenin kazasından ne zevk alıyor,nede besleniyoruz ,fakat ben World cup ta uçan yarışma pilotuyum,siz başlangıç seviyesinde her hafta bir kaza yaşayan disiplinsiz davranışları sebebi ile kulübümüzden ihrac edilmiş başlangıç pilotlarının benim kariyerimi ve eğitmenliğimi ağzınıza almak haddinize değildir..

Bu başlığı açma sebebim Kulübüme ve Sahsıma asılsız kaza yalanı ve eğitmenliğime dil uzatan ezik pilotlara cevap vermektir,bunun haricinde kimsenin kazası yada eğitim sistemini eleştirmek değildir. Biz işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.

AHAS- Adana Havacılık kulübü yön
Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
unforg
Ad Soyad: Uğur Baytaş
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: BU NE İLK NEDE SON OLACAK

Mesaj #2 gönderen unforg » 7 yıl 10 ay önce (23.05.2016, 03:05)

Her ne kadar yüzyüze seni tanımasamda bu spora verdiğin emek , yaptıgın organizasyonlar taktire şayan unutmayınki meyve veren ağaç taşlanır canınızı sıkmayın bence.Sebebini bilmiyorum ama nedense bu sporu yapan çoğu arkadaşımızın egosu tavan yapmış durumda malesef yalnızca adanada değil heryerde guruplaşmalar ve çekememezlik söz konusu.

Bu nahoş durumların son olmasını temenni ediyorum

Kullanıcı avatarı
adanali
Ad Soyad: Derviş Küçük
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen adanali » 7 yıl 10 ay önce (23.05.2016, 09:33)

Bu baslik altinda bana da atifta bulundugunuz icin,bende bana dusen kismlarini cevapliyorum. Maksadim ne karalama ne hakaret. Ispat edebilirm dedigim goruntuleri istemissiniz birazdan girecegim ameliyat cikisi ayaklanmayi beklemeden en hizli sekilde paylasacagim.
Sizde egitimcisi oldugunuzu soylediginiz APPI egitimci belgenizi paylasirsiniz sanirim.(( pilotluk degil egitimci belgesi)).ingilizcem iyidir gerekirse appi aranip direkte konusulabilir.
Turkiye deyiz kendi adima APPI yi degil Ataturkun kurdugu THK yi ve belgelerini tanirim.
Kendi yazdiklarinizla zamaninda agaca direge tele takilmanizi ,suruklenmenizi vs kabul ediyorsunuz ama kazam yok diyorsunuz. Yara almamak kaza yapmamakmidir,sans midir. sifir kanadima zarar vermemek adina kardesimle ugrasmami ise ARAMA KURTARMA diye yazip kaza demeniz mantiklimi sizce.
Allah ne size ne ogrencilerinize nede dusmanima kaza yuzu gostermesin ve daha da buyuk desteklerle bu sporu daha iyi noktalara gelsin diliyorum.

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen gakkaya001 » 7 yıl 10 ay önce (23.05.2016, 11:41)

Demekki hala başına gelenlerden bir ders almamışsın.
Hastanede içinde bulunduğun durumda bile hala küstahça benim eğitmenliğimi sorgulayabiliyorsun.
Appı master eğitmenlik belgem isviçre merkezli 2012 tarihinde, Appı Türkiye masası eğitmeni MURAT TÜZER tarafından yazılıp onaylandı. Belgemin kendisini dileyen istediği zaman gelip görebilir. Ama sen istedin diye değil merak eden olursa ibraz ederim ,heran çünkü bunu sorgulamak senin çapın değil !!! Atatürk kurumu iyi niyetlerle kurdu ama ne yazıkki şimdi bir kaç çapulcu eğitmenin elinde rant kapısı olarak kaldı. Senin ve çevrende sana gaz verenlerin tanımadıgı appı bu forumda tüm uçuş okullarının temsil ettiği bir eğitim sistemidir.
Benim kaza göruntülerimin videosunu bekliyorum,hastane görüntülerimle birlikte. Sana bu satırları yazdıran kuyruk acısı, kulübümüzden ağır bir dille atılman olduğunu iyi biliyorum.
Ayrıca senin kaza yapacağın zaten kulüpteki tüm pilotlar tarafından biliniyordu,hatta seni bu konuda uyardıkta,çokta sürpriz olmadı bizim için başına gelenler. Bizim kulubümüzde max tedbir alırız,takdiri allaha bırakırız inancımız gereği. Şu an sen kendine uygun bir guruptasın,keyfini çıkar.
Benimle değil,kulübümle değil başına gelen felaketle uğraş.birde Çapın kadar konuş benim kariyerimi sorgulamak ne senin,nede bu satırları sana yazdıran,kabasakalda anarya uçulur videosunu gizli kamerayla çekip,sahte you tube hesabları üzerinden paylaşanların haddi,çapı değil. SEN DERDİNE YAN BAŞINA GELENDEN DERS ÇIKAR.
Ahas-Adana havacılık kulübu Gençlik ve spor bakanlığına bağlı bir kulüptür,sadece gençlik spor genel müdürlüğünü tanır. thk dediğiniz oluşumu ne ben,nede benim hocalarım tanımadı ve tanımayacağımda..

Güner Akkaya appı master eğitmen belgesi ile ilgili merak edenler için irtibat adresi veriyorum.

SKY SPORT
Murat Tüzer
Ölüdeniz.

Kulup huzuru ve disiplini gerekçesi ile kulübümüzden ihraç ettiğimiz bir başlangıç pilotunun,hastanedeki yatağından acisının içinde böyle sayfalarca saldırı mesajları yazması oldukça manidardır..
AHAS kervanı yıllar içinde bu sataşmalara ve karalamalara rağmen çığ gibi büyüyerek yoluna devam ediyor....
AHAS-Adana havacılık kulübü

Kullanıcı avatarı
adanali
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen adanali » 7 yıl 9 ay önce (06.06.2016, 20:31)

Ispat edecegim dedigim seyleri burada kisa ve oz paylasiyorum ayrica tum bunlarla birlikte sahte egitmenliginiz kustahliginiz ve tehtitleriniz hakkinda da yasal bir surecide baslattiyorum bilginize.
1- Turkiye de tek gecerliligi olan kurumdan yani THK dan egitimci yada pilotluk belgeniz yok ve olmadigini da zaten kendinizde kabul ediyorsunuz.
Ayrica Turkiye de hic bir gecerliligi olmayan APPI den egitimci belgenizin oldugu yalanini soyleyip MURAT TUZER den de bilgi alabilirsiniz demistiniz..
YANIT...
THK dan degil belge fotokopi kagidiniz dahi yok bu biliniyor ve sizde kabul ettiniz zaten...
APPI dediginiz ve burada gecersiz olan kurum ile yazismalarimi yaptim. Sadece iyi seviye pilot belgenizin oldugu ama egitimci belgenizin olmadigini yazili olarak tarafima ulastirdilar ekte resimde yayinliyorum.
Ayrica MURAT TUZER ilede telefondan goruserek egitimci belgenizin olmadigini da onaylattim.. Yani ogrenci egitmek icin hic bir belge sahibi degilsiniz..Ve siz halen egitmenim yalanlari ile egitmencilik oynuyorsunuz.
Ve birde ustune ustluk milli takim yarismacisiyim diyerek yalan ustune yalan soylemekten cekinmiyorsunuz. Milli takim pilotlarinin yaninda, o kutsal bayragi elinize alip resim cektirmekle milli olunmaz. Bununda itirafini burda forumda kendinizce dolambacli bir dille aciklamak zorunda birakildiniz zaten.
2- Seviyeme uygun olmayan kanat iddasi. Kanadimin sertifikasyon bolumunun resmini ekte resimde yayinliyorum..
Kanat OZONE MOJO 5 power 2016 model ve tum detaylar resimde.. Bildiginiz yanildiginiza yetmez ama bu kanattan daha alt seviye bir kanat varmi sahte hocalik bilginizde..
3- Hani sizin anlatiminiza gore yaralanma yoksa kazamda yok mantigi ile sizin yada ogrencilerinizin kazasinin sifir oldugu iddasi.
YANIT..
Hadi siz habire suruklenmeye, geri geri ucmaya alismissiniz ama birde ogrenci kazamda yok diyorsunuz..
Daha 2-3 ay oncesi Tarsus ta Eshabi Keyf te elektirik tellerine inen sizin ogrenciniz degilmiydi. Bende orada degilmiydim.
Kurtarma calismalarina TEK geldi, ITFAIYE geldi yetmedi orada ki santiyenin dozeri geldi.
Cok sukur ki ogrencinizin hic bir yaralanmasi yoktu. Neden kaza raporu yayinlamadiniz. Neden oradaki yuksek gerilim hattinin sonradan yeni cekildigini soyleyip bir baskasinin kaza yapmamasi icin dikkat uyarisinda bulunmadiniz.
Bu kurtarma calismasinda bende bire bir yaninizda degilmiydim inkar edin hadi. Ama iste sizin mantiginizda yaralanma yoksa kazada yok fakat bir baskasinin kanadi caliya takilsa arama kurtarma calismalari seklinde abartarak sadece kendinizi kandirabilirsiniz.
GELELIM SIZE
Goruntu yayinlamak gibi bir niyetim yoktu ama madem siz yazmissiniz bende ekledim. Kimsenin kazasindan yada kaza goruntusunden zevk alacak bir adam degilim. Allah dusmanima bile kaza yuzu gostermesin...
Gizli cekildigini idda ettginiz ve cekene agir hakaretler ettginiz bir videonun varligindan da bahsederekte aklinizca onu zaten ben demistim mantigina yatmissiniz. Gizli cekim olmasa duzgun mu ucacaktiniz. Madem oyle olaki o goruntuyu gormemis olanlar icin link yayinliyorum..
Zira,, bir zamanlar indiginiz agactan sizi kurtarmak icin tumden agacin kesildigini elektirik diregine, tele inisinizi siz itiraf ve kabul etmistiniz.. Ve benim hastaneye girdigimin daha ikinci gunu ayni bu video benzeri iki kez daha suruklenip zedelendiginizi ve ucusu iptal ettginizi de yine kendi agzinizla yazdiniz. Buda goruntude sizin yasasiginiz onlarca suruklenmelerin genel ornegi olsun..
Nerede ise tum bu suruklenmelerinizin bire bir canli sahitleride var. Ama sizin agzi bozuklugunuzu, kustahliginizi ben dahil herkes iyi bildigi icin o gordu bu gordu diyerek isim verip kimseyi sizinle muhatap etmek gibi bir niyetim yok. Ugrasmak istediginiz biri var ise buyrun burdayim capimi sormussunuz yanitlayim.. Benim yari capim sizin tam capiniza yeter eger matematik terimlerinden gercekten anliyorsaniz..
Hatta yine kustahliginiz ve benzeri nedenler ile bir pilotu take off da 4-5 kisi bir adama saldirmak sureti ile dovmeniz ve mahkemelik oldugunuzuda ekleyim bilmeyenler icin. Pilotmusunuz, sahte egitmenmi yoksa kulhanbeymi banada gosterirsiniz artik
Iddalari ispat halinde sifir tam takim hediye edeceginizi soylemistiniz. O kadar yalaninizdan ve kisilik bozuklugunuzdan sonra bunada inanmak zor tabiki.. Ama eger olaki sozunuzu tutarsaniz bende o malzemeyi TURK HAVA KURUMUNA bagislayip makbuzunu burada yayinlayacagima soz veriyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=Eqx2Dtd ... e=youtu.be
Dosya ekleri
Screenshot_2016-06-06-09-30-33.jpg
20160604_163220.jpg

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen gakkaya001 » 7 yıl 9 ay önce (07.06.2016, 01:48)

ÖZÜR DİLEYEREK TÜM FORM SAKİNLERİNDEN KISA BİR ŞEYLER SÖYLEMEK İSTİYORUM

Şahsın kulübümüzden ihraç kararını alan tüm pilotlarıma ve yönetim kuruluma teşekkür ederim.
Bu güne kadar aldığımız en doğru karar olmuş...

Video sahte hesaplar üzerinden yüklenmiş,kulübümüze ait bir eğitim videosudur,sonucunda yara bantlık bile bir hadise yoktur.
Tarsus etkinliğimizde pilot kanadını kılavuz tellerin üzerine yıkıp kendisi ayaklarının üzerine inmiştir. Kaza raporluk bir hadise yoktur.
Pilotluğum ve eğitmenliğimi bilen biliyor,bilmeyeninde bilmesine gerek yok.
Appı den sekreteryadan cevap gibi gelen yazı foto shop tur,tıpkı şahsın aynı ıp adresinden açtığı ve şahsıma saldırmak için kullandığı sahte hesaplar gibi sahtedir.zaten moderatörde hepsini silmiştir.
thk ne ben nede şahsım tanımadık,tanımıyoruz,tanımyacağız. Ben ve kulübüm Gençlik ve spor genel müdürlüğüne tabiyiz.

Yönetim kurulum ve pilotlarıma tekrar,tekrar teşekkür ederim aldıkları doğru karar için..

ADANA HAVACILIK KULÜBÜ
Güner AKKAYA

Kullanıcı avatarı
adanali
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen adanali » 7 yıl 9 ay önce (07.06.2016, 11:02)

---Adim DERVIS KUCUK telefon numaram 0543 669 3713 resmi mail adresim cok uzun yillardir adimla kullandigim [email protected] dur. Ypforum kullanici adim ADANALI ve forumdada aynen bu bilgilerle kayitliyim.

-- Moderatorler tarafindan silinen bir mesajim yok Zaten paylasim yaptigim iki konu oldu.. Biri yaptigim kazanin raporu((((ADANA MENEKSE KAZA RAPORU ve digeride BU NE ILK NEDE SON OLACAK yani bu konu)) forum kurallari disina cikmadim yazdiklarim ucus ve guvenlik konulu yani kufur, hakeret etmedim etmemde.
----APPI ile yazismama foto shop demissiniz komik... Cunku [email protected] mail adresine mail atip kisaca--- I NEED INFORMATION ABOUT GUNER AKKAYA.. IS IT THAT YOUR INSTRUCTOR ? -- aciklamasi-- ((guner akkaya hakkinda bilgiye ihtiyacim var.Bu kisi sizin egitmeniniz mi)) yazan herkese cevap vereceklerdir..

----Ekledigim yazismada mail adresime gonderilen cevabin ekran resmi.. Yinede bilgisayar uzerinden telefon kamerasi ile cekilmis daha detayli bir resimde ekliyorum..Ne gariptir ki olmadigini ispatladigim egitimci belgenizi yayinlayamiyorsunuz bile...

---Olmayan egitimci belgeniz icin MURAT TUZER i arayabilirsiniz dediniz aradim olmadigini onayladi.. Numarasinida yazmak isterdim ama hocadan izinsiz etik olmaz ama zaten camiada bilinen bir hoca dileyen herkeste sorabilir..

---- Verdigim youtube uzerindeki goruntuyu yukleyenin ben olmadigimi zaten yazdim ve youtube ye yukleme tarihine bakarsaniz benim forum uyeligimden cok cok once oldugu net olarak belli...

---Bu goruntuyu siz hatirlattiniz bende link verdim.. Ama aciklamaniz daha komik...Cunku, EGITIM UCUSU idi demissiniz. Ne yani ogrencilerinize geri geri nasil uculdugunumu gosteriyordunuz eger oyleyse basarilisiniz gercekten...

----Tarsus eshabi keyf te ogrencinizin indigi yuksek gerilim hattina klavuz teller demissiniz. TEK ,ITFAIYE ve dozer ile yapilan kurtarma calismasini yaninizda oldugum halde inkar ediyorsunuz.. Kaza raporu dedigimiz sey bir baskasinin ayni tehlikeyi yasamamasi icin bilgilendirmedir.. Teller yeni cekilmisti..illlaki yaralanma mi olmasi gerekiyordu...

----Hayret kanadimin sertifikasyon resmine foto shop dememissiniz ama ben yinede garantiye alim.. Kanadimi TURKIYE OZONE bayisi YILMAZ ACIKGOZ den sifir aldim aranip sorulabilir..

----Isteyen herkes sahsi olarak hic belgesiz dahi ucus yapabilir hafif hava sporlarina girdigi icin....AMA hic bir belgesi olmayan biri egitmencilik oynayip hem ogrencilerden para alip gelir saglayip hemde onlarin hayatini riske atamaz..

---Yalan yanlis verdiginiz egitimlerle bir baskasinin hayati risk yasamamasi adina once mahkemeden baslamak uzere gerekli tum kurumlarla yasal islem baslatacagimi,, ve burada forumu daha fazla gereksiz mesgul etmemek adina cevap yazmayacagimida bildiririm..
https://www.youtube.com/watch?v=Eqx2Dtd ... e=youtu.be
Dosya ekleri
Screenshot_2016-06-06-09-30-33.jpg
20160607_092849.jpg
20160604_163220.jpg

Kullanıcı avatarı
bluest
Ad Soyad: Özgür Karaca
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen bluest » 7 yıl 9 ay önce (16.06.2016, 00:41)

Tartışmanın kapsamına girmeden

Bu ülkede doğru dürüst eğitimci, ticari uçuş ve pilotaj lisanslaması olmadığı,THK ile geçmişte sorunlar olduğu, bir çok insanın özveri gösterdiği, kendince disipline olmaya çalıştığı, lisansı olmadığı halde çok nitelikli insanları olduğu, bildiğim bir nokta. Bunun yanında ticari uçuşlarda, eğitimcilerde lisans olmadan bu işlerden para kazanmak adına yeterli birikimi olmadan bu işe soyundukları da bir gerçek .

Bu farklı bir konu.

Ancak
THK ya da APPI den alınmış eğitimci belgesi yayınlanmadığı sürece yalan söyleyen kişiyi bilemeyeceğiz.

Kullanıcı avatarı
adanali
Pilot Menüsü: 

Re: Bu Ne İlk Nede Son Olacak

Mesaj #9 gönderen adanali » 7 yıl 7 ay önce (16.08.2016, 12:37)

ortada yayinlanabilecek bir belge olmayinca dogal olarak yayinlayamaz ve kendince sahte egitmenligi ve yalanlari ile insanlari kandirma yoluna, kanunsuz seylere devam eder. ve bu kiside o kadar adam ki bu pazar gunu ucus tepesinde arkadaslarimi izlemeye gittigim yerde ayagim kirik halde sandalyemde oturuken bana saldirdi ve hakkinda kendini savunmaya yetersiz kisiye darp tan kanuni islem baslatildi ve zaten bu turden ilk vukaatida degil. havacilik ile ilgilenen insanlara baktiginizda karsimiza kulturlu saygili ve bilicli insanlar cikar diye dusunuruz ama demekki arada boyleleride oluyormus. artik konu yargida

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen gakkaya001 » 7 yıl 7 ay önce (16.08.2016, 23:10)

Merhabalar
kısa ve net olarak,bu güne kadar özel hayata saygımızdan hiç bu konuya girmedik,girmedikçe bu ağzı ishal olmuş şahıs,coştukça coştu..
1-Olay günü geldiğimizde arabasında ESRAR içiyordu,her zamanki gibi..
2-Kaza yaptığından sonra öğrencilerim ve Bartuğ Sayın müdahale edip,ambulans çağırmalarına rağmen,kendisi ambulansa binmeyi red etti ???
Çünkü kanında ESRAR var iken hastaneye gitmeyi göze alamadı..
3-Kazadan bir kaç gün sonra hastaneye gittiğini duyduk..
4-Şahsın kulüpten ihraç edilme sebebide tam olarak, ESRAR getirip,pilotlarımızı teşvik etmektir...
5-Geçtiğimiz pazar günü,defalarca bana hakaret edip,beni tahrik etmesine rağmen sükunetimi korudum,tepeyi terkedeceğimiz sırada bana yine 15 öğrencimin önünde hakaret etti,aslında oraya gelme sebebi olay çıkarmaktı.Tepede bizim haricimizde bir arkadaşı vardı..
Ayrıca Zabıtayı gören,sakat taklidi yapan dilenci gibi,yürüyüp ayaklarının üzerindeydi..
Neler olup bittiğini hatırlamıyorum...
6-Bölgede benim eğitim verdiğim 120 civarında öğrencim var,hiç birinin bu güne kadar bileği bile burkulmadı,çünkü hep durmaları gereken yeri onlara öğrettim ve sağolsunlar sözümü dinlediler..
7-anılan tepede uçamayacağını defalarca belirtmemiz ve uyarmamıza rağmen uçmuş ve bacaklarını kırmıştır..
İnsanlığımızı gösterip,arkadaşları gelene kadar uçuşlarımız bitmesine rağmen 5 öğrencimi başında durması için görevlendirdim..
Kendisi Ambulansı red etti,kendi aracına,koltukları kirleneceği gerekçesi ile binmedi.
8-Son olarak AHAS bu gün nisan ayında alınmış yönetim kurulu kararı ile şahsın,huzurumuzu bozduğu gerekçesi ile Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş,uyuşturucu bağımlısı olması sebebi ile kulübümüzden uzak tutulması gerekçesi ile yargıya intikal etmiştir..
Malesef zaman içerisinde aramıza bu şekilde kişiler sıza biliyor,ama kısa zamandada tespit edip,gereğini yapıyoruz..
Son olarak bir kaç kişi APPI eğitmenlik sertifikamı sormuş..
APPI Türkiye bu yıl eğitmenlik belgeleri ile ilgili yeni bir düzenleme yapıyor,o sebeble yaklaşık 30 APPI eğitmeni kasım ayında Ölüdenizde,appı Türkiye koordinatörü Murat Tüzer tarafından açılacak olacak seminer sonrasında,seviyelerine göre yeniden düzenlenecektir..
Yamaç Paraşütü Camiasından bu kirlilikten ötürü,özür diliyorum.Amacım yeni kazaları önleyebilirmiyiz,acaba yanlışlardan dönülürmüydü..
Malesef bu başlık açıldıktan sonra 2 kaza daha oldu,her ne kadar saklanıp,üzeri örtülsede biliyoruz..

Saygılarımla

ADANA HAVACILIK KULÜBÜ BŞK
Güner Akkaya

shadoness
Ad Soyad: Fatih Gökdemir
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Bu Ne İlk Nede Son Olacak

Mesaj #11 gönderen shadoness » 7 yıl 7 ay önce (17.08.2016, 09:01)

Konuları tarafsız izlemekte olan biri olarak kafama takılan soru! " Son olarak bir kaç kişi APPI eğitmenlik sertifikamı sormuş." dedikten sonra cevap olarak "APPI Türkiye bu yıl eğitmenlik belgeleri ile ilgili yeni bir düzenleme yapıyor" demişsiniz ama o sorunun cevabı o değil. appı tek tek belgeleri tüm nüshalarını geri mi topladı ?
soran arkadaş Belgenin kendisini yayınlamanızı istemiş bir nevi. düzenlemeler ayrı konu. Açıkçası bana da orjinal bir belge yayınlayabilecekmişsiniz gibi gelmyor

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Bu Ne İlk Nede Son Olacak

Mesaj #12 gönderen gakkaya001 » 7 yıl 7 ay önce (17.08.2016, 10:18)

Fatih kardeşim
Klavye başına oturduğunuzda,cevap yazdığınız pilotun profili altındaki rütbelerine,birde tpps sıralamasına bak ..
Eğitmenlik belgemi ve sertifikalarımı merak edersen,bir gün Adana ya yolun düştüğünde bekleriz..
Eğitmenine ve Özden beye selamlar...

Kullanıcı avatarı
adanali
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen adanali » 7 yıl 7 ay önce (17.08.2016, 12:24)

yine her zamanki gibi yalanlarin iftiralarin ve camur at izi kalsin mantigi ile yaptigin asilsiz karalamalar.. tum bunlarda sana karsi yasal mercilerde kullanilacak zaten...
1- kaza gunu arabada esrar kullandigim icin hastaneye bir kac gun sonra gitmisim.. oldukca komiksin hastane yatis saati ve kimlerin goturdugu resmi olarak hastane kayitlarinda var zaten.. kazadan yaklasik 20 dakika sonra yatis.. ambulansa binmek istemedi demissin zaten cagrilmadi ve ayrica 15 dakikalik mesafede olan hastane icin ne zaman gelecegi belli olmayan bir ambulansi beklemek cok mu mantikli.. nasil kiviracagini artik sende bilemiyorsun.. senin kafan iyi idi sanirim ortada olmayan ambulansa binmedi demekle. ve bu karalamalarinin da tibbi olarak bir ispati olacaktir ve zaten gerekli sikayetide yaptim demissin yargi sonuclandiracaktir rahatim..
2- 10 metre gozunun onude olan kazaya sirtini donup giden sen karekter birde utanmadan bartug beyi ben yolladim diyorsun. kaza sonrasi bartug bey ile gorustum telden.. ben allah rizasi icin elimden ne geldi ise yaptim kim olsa yapardim kimsenin yonlendirmesi yok dedi zaten...
3- bu pazar gunu tepeye bir arkadasimla degil tandem pilotu bir arkadasim, oglu ve benim yakinlarim olan iki bayan ve iki cocukla gittik onlari tandem ucurmak maksadi ile yaptigimiz bir planlama.. ve ben ayagim kirik oldugu icin onlari arabanin yaninda sandalyemden seyrederken sen yanliz kalmami firsat kollayip gelip saldirdin..birde utanmadan dilenci gibi sakat rolu yapti diyorsun.. gerekli darp raporu alindi ve yasal sikayet yapildi konu yargida ve avukatimda.. hakaret ettigimi soyluyorsun,, senin yaptigin satasmalara BEN ADAM OLANA CEVAP VERIRIM dedim ve diyorum... istedigini yazip cizebilirsin nasilsa sonunda yargi kararini verecek...
4- egtimci oldugun yalanini zaten belgeleri ile ispatladim.. ne THK dan nede turkiye de gecerliligi olmayan APPI den bir egitimci belgen yok.. simdide appi yeni duzenleme yapti yalani ile burdasin.. ne dedi appi cabuk elinizdeki eski egitimci belgelerini imha edin kimse gormesin yenilerinimi verecegiz dedi... senin elinde bir egitmen belgen olacakti ve bugune kadar yayinlamayacaktin sadece gulerim...
Buradan yaptigin ve benim yaptigim tum yazismalarda avukatima iletildi ve yargida hakkinda kullanilacak zaten. ben oldukca rahatim umarim sende benim kadar rahatsindir... adamlik pilotluk sevyesi ile yada sertifikalar ile olculmez eger bunu anlayacak kapasitede isen...

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen gakkaya001 » 7 yıl 7 ay önce (17.08.2016, 13:18)

Sen bu kafayla daha çok o raporları klasörlersin..
Kulubumdeyken soframa otururken,arabamla take off gider gelirken, hocam sen adamın kralısın, senin üzerine hoca tanımam diyordun...
Odun benmi sana kaza yaptırdım...
Esrarı çektin,çektin uçtun ve kırdın her yerini..
Benden kurtuldun,madem ben eğıtmen değilmişim,daha ne istiyorsun.. bizi rahat bırak otur haline bak bundan sonra bari adam ol... olmasanda mutlaka birileri Serdara verdiği sözü tutmaz yine...
Adana emniyet narkotik şube
Adana cumhuriyet başsavcılığına
Sahsın kulüpte 3 kişiye esrar satmak ve temin etmek yönünde teklifi ve şahitliği doğrultusunda suç duyurusunda bulunuldu..
Hadi bakalım derviş efendi sana kolay gelsin..

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen PaRaDoX » 7 yıl 7 ay önce (17.08.2016, 13:48)

Konu yargıya taşınmış ve burada da olay havacılık dışına çıkmaya başlamış o yüzden konuyu kilitliyorum, her iki tarafta zaten söz hakkınıda kullanmış bence.

Son beğenen Airbender