Manisa'daki kaza videoları

Kaza raporlarınız buradan yayınlayabilir raporlara yorum yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Onur Aksoy
Ad Soyad: Onur Aksoy
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Manisa'daki kaza videoları

Mesaj #1 gönderen Onur Aksoy » 1 on yıl 6 yıl önce (04.06.2007, 20:09)

Manisa'da yaşanan iki talihsiz kazanın videoları varsa ekleyebilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Ad Soyad: Çağlar Güngelen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 6 yıl önce (04.06.2007, 20:38)

onur... dostum bu ne hız... daha yeni kaydolmuşsun hemen kazalara saldırmışsın :D yakında manisa grubundan yer çekimleriyle ilgili b video alırız diye umut ediyorum... hani belki bi DVD yaparlarsa çok ta şık olur bence... ama kazasız olsun :shock:

Kullanıcı avatarı
ibramçavuş
Ad Soyad: İbrahim Dinçer
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ibramçavuş » 1 on yıl 6 yıl önce (04.06.2007, 21:27)

onur kardeşimiz medyamızın yeni parlak muhabirlerinden heral camia içinden nadir görüntüler fena olmaz tabi dahice bir fikir.lütfen görüntü veren arkadaşlar güzel uçuş kalkış ve iniş videoları lütfen..

Kullanıcı avatarı
Onur Aksoy
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Onur Aksoy » 1 on yıl 6 yıl önce (04.06.2007, 21:43)

Manisa katıldığım ilk şenlikdi. Daha yeni başladığım için herkesi elimden geldiği kadar gözlemlemeye çalıştım. Ancak ne yazık ki iyi bir tecrübe olabileceğini düşündüğüm kazaları kaçırdım. O yüzden yani yoksa muhabirlik geçmişim yok :D DVD olması daha iyi olur elbette sadece kazaları değil diğer uçuşları da izleyebiliriz. Tabi bu arada kaza yapan pilotlara da acil şifalar.

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen PROFLY » 1 on yıl 6 yıl önce (04.06.2007, 22:08)

Yok arkadaş muhabir değil :) Ben tanıyorum. Yamaç paraşütçü.. Yeni başladığı için ders çıkaracak galiba :? niyeti kötü değil yani..

Kullanıcı avatarı
yener
Ad Soyad: Mehmet Yener Yilmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen yener » 1 on yıl 6 yıl önce (05.06.2007, 06:15)

bense bu arkadası hiç gördüğümühatırlamıyorum take off ta yadauçarken yada inerken ama neolduğu önemlimi ben sana benim çekilmiş inişlanındaki stol kazamı yakında i foruma koyarım faydalanırsın ama hemen deyil tabi ayer ajansan da sabretçenki kayıtlar para etmesın sıcak haber sıcak para sır sogusun olayda para etmez sanadafaydalıolur

Kullanıcı avatarı
muraks
Ad Soyad: Murat Aksoy
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen muraks » 1 on yıl 6 yıl önce (05.06.2007, 11:06)

Yener kardeşim,
Sen ne diyorsun allah aşkına? Yazdıklarından hiçbirşey anlamıyorum, okumaya çalışırken de zaman kaybettiğimi hissediyorum. Ayrıca Türkçe'nin bu kadar kötü kullanılmasını doğru bulmuyorum. Lütfen yazım ve noktalama kurallarına biraz daha dikkat edelim ve konuşuyormuşuz gibi yazmayalım.
Saygılar,
Murat

Kullanıcı avatarı
hbayrak
Ad Soyad: Hakan Bayrak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen hbayrak » 1 on yıl 6 yıl önce (05.06.2007, 13:50)

YouTube'da haber3'ten alınma küçük bir video var:

http://www.youtube.com/watch?v=FaDNl-LYHyM

Hakan BAYRAK

Kullanıcı avatarı
Karaömer
Ad Soyad: Mehmet Karaömer
Aldığı Beğeni: 0 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Karaömer » 1 on yıl 6 yıl önce (05.06.2007, 14:08)

Onur Aksoy bu spora yeni başlayan biri. Belli ki ders alma babından videoyu merak etmiş. Kazaların pilotaj hatasından kaynaklandığı besbelli... Videolarda görüldüğü üzre.... Alçaktan dönüş yapılması kaza sebebi görünüyor... Tandem kazasında da heralde hava iyi taşımadığından frenler kanadı yavaşlatmakta yetersiz kalmış....

Aman ha uçuş ciddi bir faaliyettir. Kafamızda küçük bir endişe veya sıkıntı varsa kesinlikle uçmamak lazım. Uçan kişinin psikolojisinin her yönden iyi olması gerek... Kafamıza taktığımız sorunu havaya taşımamalıyız...

Taşırsak o da bizi bu tür kazalara taşır....

Camia adına kazazede arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi burdan tekrar iletiyorum..

Herkese kazasız zevkli uçuşlar....

Kullanıcı avatarı
Onur Aksoy
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Onur Aksoy » 1 on yıl 6 yıl önce (05.06.2007, 14:52)

Link ve açıklamar için teşekkürler. Ama videoda sanırsam yanlış görüntü ve bilgiler verilmiş. Tandem ile olan kazada herhangi bir kırılmanın söz konusu olmaması gerek. Ayrıca paraşütlerin kilitlenmesi de gerçekten ilginç bir açıklama.

Kullanıcı avatarı
manınsky
Ad Soyad: Tunahan Demirci
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen manınsky » 1 on yıl 6 yıl önce (05.06.2007, 16:08)

paraşüt kitlenmesi nedir yaw ben bu basını tebrik ediyorum :?

Kullanıcı avatarı
takyonxxx
Ad Soyad: Türkay Biliyor
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

show tv

Mesaj #12 gönderen takyonxxx » 1 on yıl 6 yıl önce (05.06.2007, 17:02)

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 6 yıl önce (06.06.2007, 00:05)

yaa arkadaşlar bi basın açıklaması yapıp 'ters rüzgar' 'paraşüt kilitlenmesi' 'çakılmak' kelimelerinin kullanılmaması gerektiğini kullananları kınıyacağımızı ve bütün uçuş terimlerinin yazılı açıklamasını yapmayı tawsiye ediyor ve öneriyorum ne dersiniz ?? :lol:

Kullanıcı avatarı
tesviyeci
Ad Soyad: Ali Demir
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen tesviyeci » 1 on yıl 6 yıl önce (06.06.2007, 01:14)

Valla bence zaman kaybı olur Çağlar karedeş. Bu medya her konuda inadına böyle şeyler yapıyor. yani düşünsene ufacık bir soruşturma veya röportajla çok güzel hazırlanmış bir haber yapabilirler ve terimleri yerli yerinde kullanabilirler.
Çağlar kardeş sen sanıyormusunki bu tür terimleri cahillikten veya bilgisizlikten kullanıyorlar? onlar için önemli olan kelimelerin terminolojiye uyup uymadığı değil ne kadar çarpıcı olduğudur.

Kullanıcı avatarı
manınsky
Ad Soyad: Tunahan Demirci
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen manınsky » 1 on yıl 6 yıl önce (06.06.2007, 02:05)

abi zaten adamlar uçuşlarla değil,şenliklerle değil ,yamaçparaşütüyle değil olan kazalrla ilgileniyolar herhangibir etkinliğe basın çağırıldığı zaman adamlar kaza olursa yakalrız umuduyla geliyolar biz yaşadık buna benzer bişey adamı organizasyona davet etik dediği laf aynen şu "nasıl oluyo uçuşlar kaza falan oluyomu " adamlar işin bu tarafına bakıyo kaza hbri yapmaya, organizasyonlara değil yani bu sporun türkiyede ne derece geliştiğine değil

Kullanıcı avatarı
savasozgur
Ad Soyad: Savaş Özgür
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen savasozgur » 1 on yıl 6 yıl önce (06.06.2007, 12:05)

Öncelikle kaza yaşayanlara geçmiş olsun.Mehmet Şafak'ın aslında hızlı yaklaşmasa böyle bir kaza yapmayacağını gördüm.Fakat frenleri tam gerektiği kadar ve zamanında çekmedi. :cry:
Dosya ekleri
100_5323.JPG

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 6 yıl önce (06.06.2007, 12:14)

haklısınız... onlar için önemli olan olay çarpıcılık, sanssasyon... kaza için geldikleri çok belli... şenliklerde kendi kameramanımızı kendimiz tutup görüntüleri montajlayıp haber ajanslarına yolluyalım en temiz iş böyle çıkar sanırsam :)

Kullanıcı avatarı
alpergalip
Ad Soyad: Alper Galip Bülbül
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen alpergalip » 1 on yıl 6 yıl önce (06.06.2007, 23:37)

Medya mensubu kişiler, özellikle Manisa, Fethiye, Bilecik, Hakkari gibi ufak yerlerde yerel muhabir ve gazetecilik yapan kişiler, eger şanslılarsa asgari ucretle çalışan yada büyük çoğunluğu YAYINLANAN HABERLERİ BAŞINA PARA alan, gazeteci olmak için yaşayan değilde bu işten BİR(!)ŞEKİLDE para kazanmaya çalışan vasıfsız insanlar.. Yani burada hazırladığı bir haber ufacık bir ucretle maaşlı olarak çalıştığı Manisanın yerel gazete ve televizyonlarında yayınlanırken, eger KOTARABİLİRSE ulusal medyada (ŞOF TV, ATV, HÜRRİYET; ZİLLİYET vs) yayınlanan bir haberleri icin ciddi paralar almaktadırlar.. O yüzden bu okullarını bile becerip de bitiremeyen ve işsiz dolaşan bu kişiler, bu tip fırsatları kaçırmayıp, asparagas bi şekilde şişirip sansasyonel hale getirerek haberlerini yayınlatmaya çalışırlar hep.. O yüzden Fethiyedede olan her kazada, Ispartada da, Manisada da dün lokantada garson bugünse bi yerel gazetede gazeteci olarak çalışan kişilerden yaptığımız SPORU ülkede tanıtmaya yardımcı olmasını beklemek BEYHUDE olur.. Daha çok zara verirler.. Yamaç Paraşütü etkinliklerinin haber yönünü sadece KAZAdan ibaret gören ve mevcut kazaları bu şekilde haber yapan tüm vasıfsız kişilere (gazeteci diyemem bunlara) ettiğim lafların daha ağırını etmek isterdim ama onlar pişkin.. umursamazlar.. umarım da bu yazımı okurlar!!!!

Kullanıcı avatarı
ORKO
Ad Soyad: Mehmet Gönüllü
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen ORKO » 1 on yıl 6 yıl önce (07.06.2007, 17:26)

Medyanın yada basının önüne hiç kimse geçemez maalesef... abi bu kadar kesin konuşuyorum...
diyelimki engellediniz ki imkanı yok, herifler mikro kamera takar münasip bir yerine gene çekerler... :P her şenliğe gelenide güvenlik kapısından geçirip elindeki kamerayı almak yada şenliğe gelmekteki amacın ne ? olaki bir kaza çekip satacakmısın ? seni hain seni... diyemezsiniz... öyle yapabilecek bir kişi varsa elinden öperim...

birde şenlikteki öğrenci pilotlar hakkında biriki kelam etmek isterim... deneyimli pilotların sadece gözlemlemelerini ben biraz yanlış buluyorum ^^şuna bak daha kanatı sermeyi bilmiyor ! hemen gideyim forumda yerden yere vurayım bi...^^
sıcağı sıcağına müdahale edeceksiniz abi, adama bir kere gösterseniz bir daha ömrübillah unutmaz... hatta yanında ekstradan biriki yararlı bilgide aşılayacaksın hemen.... o günkü hava öğrenci pilotlara uygun değilse, nazikçe uyaracaksın... ^^ kardeş sen bu havada takılamazsın^^ diye... pardon cümleyi değiştiriyorum, biraz kaba kaçtı sanırsam :D ^^ şey, siz sanırım öğrenci pilotsunuz, şu anda esen rüzgar ve havanın durumu sizi aşabilir, çok dikkatli olun yada bence uçmayın... ^^ deneyimli bir pilot bana aynen bu şekilde diyecek varya, akşam yemeği ısmarlarım...

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 6 yıl önce (07.06.2007, 19:14)

selam

basın mensupları hakkında bi çok yorum yapıldı ki içlerinde ciddi tespitlerde vardı. adamların işi asparagas haber yapmak. eminim çoğu paraşütün mekanik yapıya sahip olmadığını ve kilitlenmediğini bilirler ama haberin haber olması için köpeğin adamı değil adamın köpeği ısırması gerektiği mantığına sahiptirler. nasıl engel olabiliriz. öncelikle bireysel olarak hataları en aza indirerek. herkes üzerine düşeni yerine getirse zaten sorun ortadan kalkar. olumlu bi çok haberde okuduk gazetelerde. reklamın iyisi kötüsü olmaz derler bir yerde doğru. kim ne derse nasıl haber yapılırsa yapılsın spor hergün büyüyen bir kitleye sahip. önemli olan gazetecilerin önüne geçmek değil gazeteye malzeme vermemektir. buda eğitim veren arkadaşların daha iyi eğitim vermesi ile tecrübeli pilotların sevecen ifadeleri ile giderilir bence. habercilere karşılıkta kaos metodu uygulanabilir. mesela manhat ekibi bi demeç verir yayınlanan haber ile yaptığımız sporun kötü tanıtıldığı dile getirilir gerekli düzeltmenin yapılması için talepte bulunulur ki kale almazlar ama yapılabilir. boks sporu kadar garip spor varmı adamlar bir birini dövecek sadist ruh ile izleyeceğiz. tamer arkadaş ayağını kıracak haber olacak. boks sporu nasıl gelişiyosa yp de gelişecek sonuçta :!: :?: . KAZA GEÇİREN TÜM ARKADAŞLARA GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM. BİR AN ÖNCE GÖZK YÜZÜNE DÖNMELERİ TEMENNİSİ İLE HERKESE SELAMLAR.