kaza

Kaza raporlarınız buradan yayınlayabilir raporlara yorum yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

No_Fear
Ad Soyad: İrfan Canliturk
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen No_Fear » 1 on yıl 6 yıl önce (13.10.2007, 22:00)

bu arada Selahattin arkadaşımızın son durumu nedir ?Bilen varsa lütfen....

Kullanıcı avatarı
emekmurat
Ad Soyad: Murat Ersin Emek
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen emekmurat » 1 on yıl 6 yıl önce (13.10.2007, 22:39)

kaza yapan arkadaşımıza acil şifalar diliyorum, umarım en kısa zamanda gökyüzüne kavuşur...96 dan beri uçuyorum , bi çok kaza gördüm , yakın arkadaşlarım kalıcı sakatlıklar yaşadı , her seferinde bu tür haberleri içim cızlıyarak seyrettim, keşke hiç olmasa hiç yaşanmasa:( bişi belirtmek istiyorum bu take offu 2 . görüşüm resim olarak , sanırım bi kaza daha olmuştu asimetrikten...ben sert ve darbeli havada burdan kalkarken 3 kere düşünürüm , hele hakim rüzgar sağlı geliyosa , yani ovaya bakan yerden , kalktıktan 50 mt sonra asıl bandın türbülansında kalmak istemem... bu sadece resimden gördüğüm , bi eleştiri olarak algılanmasın. bana göre diyeyim.

tekrara acil şifalar , iyi bayramlar...

Kullanıcı avatarı
yener
Ad Soyad: Mehmet Yener Yilmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen yener » 1 on yıl 6 yıl önce (14.10.2007, 00:31)

evet mehmet hocama vermıs oldugu teselli icin tesekkür ederim arkadaşımızın durumu iyimiş sağlıgına kavuştu zor günler geçirdi ameliyat falan ama suan iyi durumu fakat benim elimde olan resimleri ben arkadaşımızın özel yaşamına saygı anlamında buraya koymak dogru deyil deyerek koymadım kımseye vermedim abdullah acar kardeşimde keşke koymasaydı diye düşünmüştüm ama mademkoymuş artık kızamam ama evet pist ve karasal ilklimin hissedildiği bir parkurdu ama başarılı uçuşlarda çıktı manisa çekirdek festifalinde herkesi ziyaret etmeye bekliyorum arkadaşımız buspordan artık uzak ama ziyaretine gideceğim inşallah

Kullanıcı avatarı
daglar72
Ad Soyad: Abdullah Acar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen daglar72 » 1 on yıl 6 yıl önce (14.10.2007, 22:04)

selamlar...
Yenerciğim selattinin özel yaşamına saygısızlık anlamında eklemedim resimleri, yapmış olduğumuz spor ne kadar güvenli desekte hesapta olmıyan olaylar gelişebiliyor,hepimizin başına bu tür kazalar gelebilir örneğin kalkıştan sonra dust devil'a girdik kurtuluşu çok zor,sadece işin ciddiyetini vurgulamak istedim,kulübünden bir tepki gelirse resimleri silerim.

kazasız uçuşlar....

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 6 yıl önce (15.10.2007, 10:14)

selam arkadaşlar

selahattinin klüp arkadaşı olarak öncelikle durumunun iyi olduğunu belirtmek isterim. resimler konusunda silmeye gerek yok. neden dersek abdullah ın dediği gibi bazı şeylerin iyi algılanması gerek. en basiti şu an selahattinin sağ tarafı komple kullanılamıyor olabilirdi. ama şükür şu an durumu iyi. bu tür resimleri görmemek temennisi ile. herkese esenlikler dilerim.

Kullanıcı avatarı
kayseridenozgur
Ad Soyad: Tevfik Özgür Sarıgöl
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen kayseridenozgur » 1 on yıl 6 yıl önce (15.10.2007, 18:41)

Mrb
Selahattin ve Erkan'a Allah'tan acil şifalar dilerim :cry:

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 6 yıl önce (16.10.2007, 14:50)

Arkadaşlara tekrar acil şifalar dileyerek şu noktaya değinmek isterim. Resimleri inceleyince arkadaşımıza boyunluk takıldığını, serum takıldığını kısacası müdahale edildiğini gördüm. Bunda şu neticeyi çıkartmamız lazım, yamaç paraşütü her ne kadar bireysel yapılabilecek kolay, basit ve ekonomik bir spor olsada;
1- Devamlı gurup olarak etkinlikler yapmalıyız,
2- Yanımızda her türlü malzememiz, mangalımız, tulumumuz vesaire varsa, mutlaka boyunluk, portatif sedye, ilk yardım malzemeleri vb. olması lazım (tabiki buda gurup olarak etkinlik yaptığımızda mümkün olur.)
3- Guruplar içinde mutlaka ilk yardım konusunda ders almış arkadaşlarımız olması lazım (bir ara Sağlık bakanlığının ilk yardım kursları vardı)
Bu maddeleri çoğaltmak mümkün, bu spor yapılıyorsa bu tür kazalar ve olaylar mutlaka başımıza gelecektir. Bundan çıkaracağımız ders tedbirli ve hazırlıklı olmamızdır.

Mustafa ÇELİK
THK Ankara Sportif Havacılık Kulübü Başkanı

Kullanıcı avatarı
skydiver
Ad Soyad: Volkan Şekerci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen skydiver » 1 on yıl 6 yıl önce (16.10.2007, 15:20)

kazanın oluşuyla alakalı bilgi vermediği sürece, yaralı insan fotoğraflarının nasıl bir yarar sağlayacağını merak ettim.

en nihayetinde yeni başlayan ya da başlamaya niyetli insanlar da okuyor bu sayfaları.

Kullanıcı avatarı
mustafa53
Ad Soyad: Mustafa Bilgin
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen mustafa53 » 1 on yıl 6 yıl önce (16.10.2007, 18:26)

kaza yapan arkadaslara gecmıs olsun enkısa zamanda ıyılesırler. herkeze kazasız belasız ucuslar dılerım
,

Kullanıcı avatarı
daglar72
Ad Soyad: Abdullah Acar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen daglar72 » 1 on yıl 6 yıl önce (17.10.2007, 09:00)

skydiver demiş ki;
kazanın oluşuyla alakalı bilgi vermediği sürece, yaralı insan fotoğraflarının nasıl bir yarar sağlayacağını merak ettim.

en nihayetinde yeni başlayan ya da başlamaya niyetli insanlar da okuyor bu sayfaları.

"başlığı baştan sona dikkatlice okusaydınız fotoğrafların neler anlattığını anlıyabilirdiniz"

benim burda anlatmak istediğim yeni başlıyanlara,kendine aşırı güvenenlere ve bizim gibi limitleri hiçe sayanlara çıkartabileceği bir ders, anlıyabilene ne mutlu...

" bu spor dünyanın en güvenli sporu,sadece limitler dahilinde!!!"

Kullanıcı avatarı
yener
Ad Soyad: Mehmet Yener Yilmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen yener » 1 on yıl 6 yıl önce (17.10.2007, 11:10)

dagın uzaktan duruş fotografları
Dosya ekleri
PICT0029.JPG
dagımız
PICT0062.JPG
selattin kaza öncesi
Görüntü010.jpg
abdullah acar kalkıs hazırlıgı