ölüdeniz... yine RUS pilotlar

Kaza raporlarınız buradan yayınlayabilir raporlara yorum yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Ad Soyad: Çağlar Güngelen
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

ölüdeniz... yine RUS pilotlar

Mesaj #1 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 6 yıl önce (12.10.2007, 11:31)

http://haber.mynet.com/detail_news/?typ ... 11Ekim2007

neden hersezon başı, ortası ve sonu rusların haberlerini alıyoruz anlamıyorum.... biz mi çok güvenli uçmaya çalışıyoruz yoksa onlar mı çok deli uçuyor?? haberin doğruluğu nedir arkadaşlar?? ölüdeniz tayfa bize bilgi verebilirmisiniz??

Kullanıcı avatarı
ttgünay
Ad Soyad: Günay Tutgun
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ttgünay » 1 on yıl 6 yıl önce (12.10.2007, 18:06)

selam
valla biri denize çakılmış rus olabilir. ben görmedim ama ben indikten 10 dakika sonra filan olmuş.ben ofiste duydum...
benim bildiğim bu kadar.
gunay

Kullanıcı avatarı
emekmurat
Ad Soyad: Murat Ersin Emek
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen emekmurat » 1 on yıl 6 yıl önce (12.10.2007, 18:21)

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=3 ... 2007/10/11

görüntüler burda. amcam direk dalmış sıfır müdahele , tam yedeklikmiş aslında:)

sami_gunel
Ad Soyad: Sami Gunel
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen sami_gunel » 1 on yıl 6 yıl önce (12.10.2007, 23:03)

walla televizyon çıkıyorlar bu şekilde kötü haberlerle.hem bu spora laf getirtiyorlar hemde ailem olsun,arkadaşlarım olsun bu soru yaptığım için tedirgin oluyorlar...

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Ad Soyad: Çağlar Güngelen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 6 yıl önce (13.10.2007, 01:16)

saolun... bende merak ediodum görüntüyü... pilotaj sıfır... belkide G den bayıldı ...

Kullanıcı avatarı
onursan
Ad Soyad: Onur San
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen onursan » 1 on yıl 6 yıl önce (13.10.2007, 01:26)

selamlar,

evet, ruslardan genelde herkes şikayetçi. eski ölüdeniz oyunları'ndan birinde bir grup rus pilot vardı ve beraber uçuyorlardı. termik içinde kimin nereye döndüğü belli değildi (ilginç bir şekilde kaza da yapmıyorlardı).

ancak termik dönen insanlara hücum ederek onları termik dışına atmak konusunda acayip yetenekliler. insanlar termik dönerken ruslar geliyorlar, herkes çıkıyo ve onların yükselmelerini bekleyerek, tekrar termiğe giriyorlardı.

anlattığım olayda sanıyorum sorun sadece deli uçmak değil, hava trafik kurallarını bilmemek.

not: kanat spiralde kilitlenmiş olabilir mi? o kadar hızlı gibi görünmüyor ama ihtimal...

sevgiler.

Kullanıcı avatarı
gerenimo
Ad Soyad: Abdurrahman Göksu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen gerenimo » 1 on yıl 6 yıl önce (13.10.2007, 11:49)

Değerli pilot arkadaşlarım öncelikle herkesin ramazan bayramını kutlar daha nice bayramlara aileleri ve sevdikleriyle karşılamalarını temenni ederim.Bu ruslardan çektiğimizden çok basın mensuplarından çekiyoruz vallahi gazetedeki yorumu okudum sabah yine gülmeye başladım bildiğiniz gibi klasik o yorum varya havada ters rüzgara kapılan paraşütcü diye başlıyor allah diyorum ya bu basın mensubu arkadaşlara allah için bir kerede doğru bişeyler yazın kardeşim okuyan tanıdıklar hemen arıyorlar beni sizinkiler çakılmış diyorlar yani ölüdenizde birçok pilot arkadaş var onlardan bilgi almıyorlar kendi yorumlarıda evlere şenlik neyse tüm pilot arkadaşlara kazasız belasız uçuşlar diliyorum.

Kullanıcı avatarı
skydiver
Ad Soyad: Volkan Şekerci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen skydiver » 1 on yıl 6 yıl önce (13.10.2007, 18:27)

bundan 8-9 ay evvel dha'yla yaptığım yazışmada kullanılan terminolojinin hatalı hatta tamamen atmasyon olduğunu, resmen haber yapan arkadaşın nasıl olsa kimse anlamaz diye inanılmaz saçma kurgulamalara başvurduğunu yazmıştım. buna cevap geldi ama şimdi içeriğini yazmayayım.

bu olay alalade bir yerde olur, dersiniz ki normaldir böyle yazması, çünkü kaza yapan adam dışında bilgi alınacak kimse yoktur. adam da konu hakkında bir şey anlatacak durumda değildir.

ama ölüdenizdeki dha ekibi dünyadaki en fazla uçulan yerlerden birisinde bu haberi yapıyor.

"paraşütçü değil, pilot."
ters rüzgarın etkisi ve ipi ayarlayamadı gibi tamamen sallama bir haberi yazan gazetecinin, gazeteciliğinden şüphe duyarım. ya kasıtlıdır ya da beceriksizdir.

ayrıca "çakıldı" gibi bir ifadeyi de reddediyorum, siz de kullanmayın. çivi değil hiçkimse.