YP Kazalari sonucu olusan Kirik Foto ve Rontgenleri !!

Kaza raporlarınız buradan yayınlayabilir raporlara yorum yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Deniz Erenler
Ad Soyad: Deniz Erenler
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

YP Kazalari sonucu olusan Kirik Foto ve Rontgenleri !!

Mesaj #1 gönderen Deniz Erenler » 1 on yıl 8 yıl önce (24.08.2005, 20:04)

Selamlar,

asagidaki ingilizce sayfadan, Amerikanin pasifik kiyisindaki bir yamacparasutu klubu uyelerinin yamacparasutu yaparken meydana gelen kazalar sonucu ugradigi hasarlarin en basitinden, agirina dogru secilmis
fotograf vede rontgenleri asagidaki sayfadan gorulebilir

http://home.comcast.net/~stipakb/xrays.html

Evet, bakalim vede hepimizin kulaginada kupe olsun. . Bir aralar YamacParasutu Yaralanmalari ustunde tez hazirlayan ZihniSinir bir
arkadasimiz :twisted: vardi !!! . . belki onunda isine yararyabilir.

Ayrica sayfanin altinda, ingilizce bilen vede konuyla ilgilenenler icin
cok guzel bilgiler vede super linkler var..

Saygilar/Deniz Erenler

Kullanıcı avatarı
Deniz Erenler
Ad Soyad: Deniz Erenler
Pilot Menüsü: 

Rabia Karaagac"a Acil Sifalar !!

Mesaj #2 gönderen Deniz Erenler » 1 on yıl 8 yıl önce (25.08.2005, 19:31)

Selamlar,

Inonu"de YamacParasutu Kazasi - Alinti :

http://groups.yahoo.com/group/havacilik/message/9047

Inönü'de dün ögleden sonra olan YP kazasinda çok sevdigimiz, kardesimiz Rabia Karaagaç'in iki omurunda kirik olusmus. Dün gece ameliyattan çikti. Az önce yogun bakimdan da çikartmislar. Sinirlerdeki hasar tam bilinmiyor ancak bu kazada bizleri en çok üzen doktorlarin felç riski oldugunu söylemeleri. Insallah kalici bir sorun olmaz ve Rabia'yi yine uçuslarda aramizda görürüz...

Iniste kapanan kanadi pompalayip açtigi ancak tekrar kapanma yasadigi ve yere ilk vurusundan sonra biraz yükselip tekrar vurdugunu söylediler. Kaza ile ilgili bilgi simdilik bu kadar.

Inönü'de bu sezon pes pese olan kazalar ve hepsinin de yakin arkadaslarimin basina gelmesi beni gerçekten çok yipratti. Temennim baska bir kazanin olmamasi...

Lütfen hepiniz çok daha dikkatli uçun ve limitlerinizi iyi belirleyip
limitlerinizi asira zorlamayin.

Sevgiler
Ismet Içel

BITER
====

Anadolu Universitesi ogrencisi ve yamacparasutu klubu egitmenlerinden
21 yasindaki bu kardesimizin acilen tam olarak sagligina kavusmasi icin DUA EDIYORUZ.

Saygilar/Deniz Erenler
Dosya ekleri
AllamLTF.Jpg
Ltf Rabia kardesimiz sagligina tam olarak kavussun, Ltf onu bu hale asla dusurme . .

Kullanıcı avatarı
skydiver
Ad Soyad: Volkan Şekerci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen skydiver » 1 on yıl 8 yıl önce (26.08.2005, 11:28)

hepinizi takdir ediyorum!!!

yaralanmaları da gösteri malzemesi yapıp, savaş yaralarını gösteren gazi misali ortaya döktünüz ya hakkaten bravo.

yeni başlayanlara, başlamak isteyenlere süper bi motivasyon takdiği olsa gerek bu. daha ne kadar uçlarda oldsuğunuzu göstermek için de, bana göre berbat bi yöntem...

rabia'nın son durumu
rabia'nın durumuyla alakalı olarak tanıyan tanımayan hepinizin üzüldüğünüzü tahmin ediyorum. ama bunu lütfen "hmm ibret alalım", "allahım bu hale getirme" gibi rahatsızlık verici boyutlarda ele almayalım kazayı... şu anda durumu gayet umut verici...
rabianın durumu gayet iyi, yoğun bakımdan çıktı, kırık var ama risk gayet düşük kalıcı birşeyler konusunda.

rabia'nın uçuş tecrübesi ve her uçuşu nasıl ciddiye aldığını tanımayanlar bilmez ama birçok pilotu gözlemlemiş biri olarak söylüyorum, bugün onu eleştirenler olacak ama onlar aynı kapanmayı yaşasalardı, daha ne kadar büyük trajediler okuyabileceğimizi tahmin edebiliyorum. Rabia için yapacağınız en iyi şey, ordan burdan resimler koymak yerine içten bir şekilde dua etmek ve beklemek olabilir...

winds
Ad Soyad: Özkan Dedekargınoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen winds » 1 on yıl 8 yıl önce (26.08.2005, 22:03)

sevgili volkan ; Rabia arkadaşımız için üzgünüz sen de üzgünsün . Ama kimsenin kaza haberlerini reklam malzemesi yapacagını sanmıyorum. Kazalar bi şekilde hayatımız bi yerinde o yada bu şekilde ( her turlü kaza olabilir ) karşımıza çıkıyor. İlerisi için daha ümitli ve daha dikkatli olmaya devam edeceğiz. Rabia arkadaşımıza tekrar geçmiş olsun.
sevgiyle kalın

Kullanıcı avatarı
skydiver
Ad Soyad: Volkan Şekerci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen skydiver » 1 on yıl 8 yıl önce (29.08.2005, 16:45)

sevgili winds,
reklamdan ne kasdettiğimi görüyor olman lazım. kimsenin ne şekilde olayları ciddiye alıp, hangi şekilde üzüntüsünü belirttiğini görüyorum ve buna tepki gösteriyorum.
senin için uçan "mantık" dostu olan bir yp pilotu olabilir ama benim ve birkaç özel arkadaşı için bu durum oldukça acı verici. ve birilerinin bana kime nasıl üzüldüğünü hatırlatmasına ihtiyacım yok...

bir de soruyorum deniz, şu en son eklenen fotoğrafı hayatını kaybeden bir arkadaş yada durumu için endişe ettiğini yakın bir dostun için ben yaparak gayet yakın plan ölen ve yaralanan pilot resimleri altına "X'e geçmiş olsun" yazsam ne hissederdin(/iz)!

saçmalamayın, neye tepki gösterdiğimi biliyorsunuz...
bu forum konusundaki yazılardan dolayı da göksu ve gökçen'in üzüntü ve sinirini aktarmak istiyorum sizlere... (rabia'nın en yakın dostları.)

tekrar ediyorum: tepkim o yukardaki plaka resmiyle bağdaştırılan geçmiş olsun dileğine!!!