Kaza Raporu : Konya CB (Mutlaka Okunmalı)

Kaza raporlarınız buradan yayınlayabilir raporlara yorum yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ORKO
Ad Soyad: Mehmet Gönüllü
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen ORKO » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 16:13)

tarih 25 mayıs 2008 pazar

kaza geçiren pilot Hüseyin ÇEVİK

Malzeme bilgisi....kanat epsilon 5... castello marka paramotor... yedek ( paramotoru yeni aldığı için yedek konteynırında sorun çıktı, şimdilik yedeksiz paramotor uçuşları yapıyor... not: paramotorla kanadın üst limitinde uçuyor...

25 mayıs 2008 tarihinde konya akyokuşta uçurtma şenliği vardı, ben hüseyin abilerin geleceğini bildiğim halde belediyenin ulaşım için sağladığı otobüsle gittim... hava açıktı ve tepemizde hiç bulut yok gibiydi... rüzgarda normal hakim yonden(kuzey) ve yer yer şehir üzerinden (doğu kuzey doğu) geliyordu... şenliğin olduğu küçük tepede 3 kısa uçuş yaptıktan sonra tepe üzerinde kite yapmaya başladım... sonra rüzgar ara ara güneyli gelmeye başladı, sonra durdu ve tekrar kuzeye döndü, 10 dakika sonra tekrar güneyli ve doğulu gelmeye başladı... bu arada sürekli yön değiştiren rüzgar yüzünden hüseyin abi bir türlü kalkışını yapamadı... söylemeyi unuttum hüseyin abiler uçurtma şenliğinin 200 250 metre kadar güney batısındaki üstü düzlük bir tepedelerdi...

bir türlü kalkış yapamadı... bu arada rüzgar bir süre durdu ve güneyden 15-20 km esmeye başladı ve kuzeybatıdan gelen bir bulut üzerimize geldi, sonra güneydoğudanda çok büyük bulut kütleleri gelmeye başladı... baktım yağmur inecek, malzemeleri topladım,saat 12 ye geliyordu...

ben hüseyin abileri toplanıp altınapadaki take offa gittiler sandım, çünkü öyle bir planları vardı, yani şöyle olacaktı... hüseyin abi paramotorla gidecek bizde araçla onu takip adip altın apa barajındaki take off a gidecektik...

saat 12 yi geçerken hüseyin abi paramotorla havalandı... yanlış hatırlamıyorsam o ara telefonum çaldı ve babam... oğlum ne yaptın oralarda, burada dolu yağıyor dedi... zaten fırtına şehrin güneydoğusundan girdi ve bütün konyanın üzerini kaplayarak zifirizindan bir görüntü oluştu, aralıksız şimşekler çakıyordu şehir üzerinde... not: biz konyanın tam batısında şehir dışında akyokuş denen bir tepedeydik... ben uçurtma şenliğine karambole gitmiştim... hava iyi olursa bir iki sorti sonra şenlikte kite yapıp millete yp yi tanıtacaktım, ölede yaptım, hava bozunca malzemeleri topladım...

hüseyin abi şenlik bölgesinin 150 200 metre üzerinde geniş 360 larla uçuyordu ara ara wingover falan yapıyordu... 10 dakikalık bir gösteri uçuşundan sonra konyanın yaklaşık 25 km batısındaki altınapa barajının oraya yöneldi... şenlik bölgesine araçla gelip benide aldılar ve hüseyin abiyi araçla takip etmeye başladık... hüseyin abi ileri gittikçe irtifa almaya başladı, bu arada bulutlar üzerimizi tamamen kapladı ve fırtına sol arkamızdan geliyordu... hüseyin abinin irtifası gitgide artmaya başladı... biz bilerek irtifa aldığını sanıyorduk... altınapa barajının tam üstüne geldiğimizde hüseyin abi önce küçük bir tabakanın üstüne geçmiş, geriden gelen araçtan görmüşler... sonra gözden kayboldu... benim kafama o zaman dank etti zaten üzerimizde oluşanın cb olduğuna... telsizden ulaşmaya çalıştık olmadı... cep telefonuna cevap vermiyordu... acaba dedik altınapa take off un orayamı indi... hiçbir yerde yoktu...

saat 15:00 15:30 civarı hüseyin abi bizi arıyordu ama telefonu açtığımızda telefonun karşısındaki başka biriydi, konya kozağaç mahallesindeki askeri personel okulundan bir binbaşıydı.... aradığınız kişi şu anda iyi, hastaneye kaldırdık, donma tehlikesi geçirmiş, tansiyonu düşmüş dedi... indiği yer altınapa barajının yaklaşık 15-20km güneydoğusu... varyo ya baktığımızda en son memory irtifa 7941 metreydi... gözlerime inanamadım, hüseyin abi yukarda bayılmamış ve tamamen şuuru yerindeymiş vede nizami iniş yapmış... not: söylemeyi unuttum, belli bir irtifadan sonra paramotor kendiliğinden stop etmiş...

şu anda hüseyin abinin sağlık durumu gayet iyi, sadece ellerinde eldiven olmadığı için elleri morarmış yüzü ve göz altları şişmiş ki geçici bir durum...

Mehmet GÖNÜLLÜ...

not: havalandığı irtifanın rakımı 1100 metre, buda ne demek oluyor, deniz seviyesinden yaklaşık 9000 metre yukarı çıkmış...
En son ORKO tarafından 28.05.2008, 17:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Fahri Çavdar
Ad Soyad: Fahri Çavdar
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Fahri Çavdar » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 16:32)

Merhaba Gökyüzü Sevdalıları,
Dünya havacılık tarihinde şimdiye kadar üç kişinin yaşadığı bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.Bu olayı kendim görmedim.Olayın oluşundan hemen sonra haberini aldığım inanılması çok zor olaylardı.2006 ve 2007 yıllarında Türkiye Hedef Şampiyonasında beraber aynı takımda uçtuğum ,Türkiye’de kendisine ait tek kalkış pisti olan Hüseyin Çevik ağabeyimdi olayın kahramanı.Hüseyin ağabeyimi oraj bulutları kendine çekmişti.Allahıma çok şükür yaşıyordu.Hüseyin ağabeyimin yanına hastaneye Akşehir’den diğer takım arkadaşları olan Çakır Buğra ve Ekrem Çavdar ile gittik.Bizleri gördüğünde çok sevindi.Birbirimize sarıldık ve duygu yoğunluğu çok yüksek anlar yaşadık.Bu olayı izin almadan kamuoyu ile hatta arkadaşlarımla bile paylaşma noktasında sıkıntılı anlar yaşadım.Ama Hüseyin ağabeyimi görüp ondan da izin aldıktan sonra camiamızla paylaşmak istedim.Benim anlatacağım Hüseyin ağabeyinin anlattığı olayı İkarus tan Can Gül Hocam Yahoo grupta camia ile paylaşmıştı.Kendisini aradım ve izin alarak yazısını yayınlamak istediğimi söyledim.O da müsaade etti.Ayrıca olayı daha yakından gören Mehmet Gönüllü arkadaşımızdan olayla ilgili olarak teknik içerikli bir yazı hazırlamasını istedim.Bu arkadaşların yazılarına eklemek istediğim Hüseyin ağabeyin irtifada kendisini Toroslardan ve Erciyes dağından da yüksekte olduğu düşüncesine kapılması , bu dağlara çarpma riskinden kurtulduğu anlar ,daha sonrasında kendisinden ümidini keserek öleceğini düşünmesi , ve bu anlarda sesli olarak Kelime-i Şahadet getirmesiydi.Ama Allahın dediği oldu.Hüseyin ağabeyimiz şu an sağ salim aramızda.Ve ikinci hayatında.
Temennim benzer durumları diğer pilotların yaşamaması ve bu olaydan ders çıkarmalarıdır.İnşallah Hüseyin Abim tamamıyla sağlığına kavuşacak.Ve irtifada hiç birimiz onunla boy ölçüşemeyeceğiz.
Buradan başlangıç seviyesi tüm pilotlara söylemek istediğim uçmak için şartları zorlamamaları ve sabırlı olmalarıdır.Hocalarımızın bize öğrettiği gibi; “Unutmayınız ki dağlar hep yerindedir.”

Fahri ÇAVDAR
YP Öğretmen Pilot
THK Akşehir Sportif Havacılık Kulüp Başkanı

-----Original Message-----
From: M.Can Gül [mailto:[email protected]]
Sent: Wednesday, May 28, 2008 10:36 AM
To: '[email protected]'
Subject: Kaza haberi

Arkadaşlar dün inanılmaz bir kaza haberi aldım.
Bu herkesin kulağına küpe olur inşallah.

Eski öğrencilerimizden Hüseyin Çevik Konya da yaşıyor orda uçuşlarına devam
ediyor.Şimdi paramotora başladı, bir süredir uçuyor.

Hatasonu bir paramotor uçuşunda CB oluşumun fark etmiyor ve önlemini
almıyor. tam inişe 3-5 dakkika kala cb bunu çekmeye başlıyor .
Sn 25 mt. Yükseliyor,Tam 2,5 saat boyunca cebelleşiyor her yeri donuyor eller ayaklar , kanat ve
kanadın ipleri, En son varyo değeri 7940 mt. Gözüküyor

Daha sonra bulut bunu bir yerden tükürüyor ve bir askeri alana elleri donmuş
bir şekilde iniyor. Hemen acil ve hastaneye kaldırılıyor.

Elleri kesilmekten son anda kurtuluyor. Şimdi durumu iyi, 0535 705 61 69 .
Ayrıntılı kaza raporunu hastaneden çıktıktan sonra gönderecek kendisi

Her uçuş bir diğerinden farklı bir uçuştur, Her uçuş aynı dikkat ve özeni
ister, Her uçuşta hava ile ilgili ipuçlarını değerlendirmemiz gerekir.
Asla fırtına oluşumunda uçuş yapılmaz.

Özellikle yeni palazlanan pilotlara önemle duyurulur.
Lütfen uçuşlarınızda gerekli olan dikkati ortaya koyun, bizleri üzmeyin.

M.Can Gul
IKARUS Sport Aviation

Mehmet Gönüllü’nün yazısı;

tarih 25 mayıs 2008 pazar
kaza geçiren pilot Hüseyin ÇEVİK

Malzeme bilgisi....kanat epsilon 5... castello marka paramotor... yedek ( paramotoru yeni aldığı için yedek konteynırında sorun çıktı, şimdilik yedeksiz paramotor uçuşları yapıyor... not: paramotorla kanadın üst limitinde uçuyor...

25 mayıs 2008 tarihinde konya akyokuşta uçurtma şenliği vardı, ben hüseyin abilerin geleceğini bildiğim halde belediyenin ulaşım için sağladığı otobüsle gittim... hava açıktı ve tepemizde hiç bulut yok gibiydi... rüzgarda normal hakim yonden(kuzey) ve yer yer şehir üzerinden (doğu kuzey doğu) geliyordu... şenliğin olduğu küçük tepede 3 kısa uçuş yaptıktan sonra tepe üzerinde kite yapmaya başladım... sonra rüzgar ara ara güneyli gelmeye başladı, sonra durdu ve tekrar kuzeye döndü, 10 dakika sonra tekrar güneyli ve doğulu gelmeye başladı... bu arada sürekli yön değiştiren rüzgar yüzünden hüseyin abi bir türlü kalkışını yapamadı... söylemeyi unuttum hüseyin abiler uçurtma şenliğinin 200 250 metre kadar güney batısındaki üstü düzlük bir tepedelerdi...

bir türlü kalkış yapamadı... bu arada rüzgar bir süre durdu ve güneyden 15-20 km esmeye başladı ve kuzeybatıdan gelen bir bulut üzerimize geldi, sonra güneydoğudanda çok büyük bulut kütleleri gelmeye başladı... baktım yağmur inecek, malzemeleri topladım,saat 12 ye geliyordu...
ben hüseyin abileri toplanıp altınapadaki take offa gittiler sandım, çünkü öyle bir planları vardı, yani şöyle olacaktı... hüseyin abi paramotorla gidecek bizde araçla onu takip adip altın apa barajındaki take off a gidecektik...

saat 12 yi geçerken hüseyin abi paramotorla havalandı... yanlış hatırlamıyorsam o ara telefonum çaldı ve babam... oğlum ne yaptın oralarda, burada dolu yağıyor dedi... zaten fırtına şehrin güneydoğusundan girdi ve bütün konyanın üzerini kaplayarak zifirizindan bir görüntü oluştu, aralıksız şimşekler çakıyordu şehir üzerinde... not: biz konyanın tam batısında şehir dışında akyokuş denen bir tepedeydik... ben uçurtma şenliğine karambole gitmiştim... hava iyi olursa bir iki sorti sonra şenlikte kite yapıp millete yp yi tanıtacaktım, ölede yaptım, hava bozunca malzemeleri topladım...

hüseyin abi şenlik bölgesinin 150 200 metre üzerinde geniş 360 larla uçuyordu ara ara wingover falan yapıyordu... 10 dakikalık bir gösteri uçuşundan sonra konyanın yaklaşık 25 km batısındaki altınapa barajının oraya yöneldi... şenlik bölgesine araçla gelip benide aldılar ve hüseyin abiyi araçla takip etmeye başladık... hüseyin abi ileri gittikçe irtifa almaya başladı, bu arada bulutlar üzerimizi tamamen kapladı ve fırtına sol arkamızdan geliyordu... hüseyin abinin irtifası gitgide artmaya başladı... biz bilerek irtifa aldığını sanıyorduk... :( altınapa barajının tam üstüne geldiğimizde hüseyin abi önce küçük bir tabakanın üstüne geçmiş, geriden gelen araçtan görmüşler... sonra gözden kayboldu... benim kafama o zaman dank etti zaten üzerimizde oluşanın cb olduğuna... telsizden ulaşmaya çalıştık olmadı... cep telefonuna cevap vermiyordu... acaba dedik altınapa take off un orayamı indi... hiçbir yerde yoktu...

saat 15:00 15:30 civarı hüseyin abi bizi arıyordu ama telefonu açtığımızda telefonun karşısındaki başka biriydi, konya kozağaç mahallesindeki askeri personel okulundan bir binbaşıydı.... aradığınız kişi şu anda iyi, hastaneye kaldırdık, donma tehlikesi geçirmiş, tansiyonu düşmüş dedi... indiği yer altınapa barajının yaklaşık 15-20km güneydoğusu... varyo ya baktığımızda en son memory irtifa 7941 metreydi... gözlerime inanamadım, hüseyin abi yukarda bayılmamış ve tamamen şuuru yerindeymiş vede nizami iniş yapmış... not: söylemeyi unuttum, belli bir irtifadan sonra paramotor kendiliğinden stop etmiş...
şu anda hüseyin abinin sağlık durumu gayet iyi, sadece ellerinde eldiven olmadığı için elleri morarmış ki geçici bir durum...

Mehmet GÖNÜLLÜ...
Dosya ekleri
hüseyin-çakır-ekrem-fahri.JPG
Hüseyin Abi yi Ziyaretimiz

Kullanıcı avatarı
takyonxxx
Ad Soyad: Türkay Biliyor
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen takyonxxx » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 16:57)

Hüseyin abimize geçmişolsun dileklerimi sunar, acil şifalar dilerim.
O irtifada oksijen miktarı deniz seviyesine göre bildiğim kadarıyla 3-4 kat daha dusuk. Bu irtifda bayılmadan kalıp sağ salim inmesi gerçekten bi mucize.
Fahri ve Can hocamızın uyarılarına gerçekten uymak gerek. Bazen bu tip bulutları kendi adıma soyluyorum, pek onemsemiyoruz.
Tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunarım.

eyupses
Ad Soyad: Eyup Sessiz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen eyupses » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 16:57)

Mehmet kardeş kaza raporu için teşekkürler.Hüseyin abinin durumuna üzülmekten çok kurtulduğuna sevindik.Çanakkale yamaç paraşütü grubu olarak kendisine acil şifalar diliyoruz.saygılar...

Kullanıcı avatarı
kayseridenozgur
Ad Soyad: Tevfik Özgür Sarıgöl
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen kayseridenozgur » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 17:04)

Hüseyin abi, sağ salim inmenize çok sevindim.
Allahtan acil şifalar dilerim..
Geçmiş olsun..

Kullanıcı avatarı
ORKO
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ORKO » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 17:09)

fahri abi merabalar...

açıkça söylemek gerekirse ben hüseyin abiden umudumu kesmiştim... gitti dedim...

hüseyin abiyi yerde arayanlara bir kaçkere titrek bir sesle... 'yerde aramanıza gerek yok' gibisinden birşeyler söyledim ama tam söyleyemiyorum... açık açık nasıl söyleyebilirdim...
belki kabullenmek istemedim belki başka birşey o yüzden kendi kendime konuşmaya başladım... :( aynı cümleleri tekrarlayıp durdum... yüzümün şekli falan değişti...

böyle birşeye şahit olmak gerçekten iğrenç bir duygu...
En son ORKO tarafından 31.05.2008, 18:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
oktayserenad
Ad Soyad: Oktay Sekin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen oktayserenad » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 17:15)

Geçmiş olsun..
Benim gibi yeni başlayanların öğreneceği çok şey var....

Kullanıcı avatarı
ORKO
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen ORKO » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 17:19)

eyüp merabalar... teşekkür ederim....

fahri abi konuyu daha detaylı göndermiş....

burdan bakabilirsiniz...
http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=3264

Kullanıcı avatarı
erbilk
Ad Soyad: Erbil Kukiçin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen erbilk » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 18:19)

çok büyük geçmiş olsun , herkesin ders çıkarması gereken bir olayı yaşayıp ta halen aramızda olması bir mucize.hepimizin kulağına küpe olsun :shock: ,allah acil şifalar versin,tekrar geçmiş olsun.

Kullanıcı avatarı
sitkiozbasli
Ad Soyad: Sıtkı Özbaşlı
Pilot Menüsü: 

aramıza tekrar hoşgeldiniz

Mesaj #10 gönderen sitkiozbasli » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 18:49)

hüseyin beye söke ekibi olarak büyük geçmiş olsun diyor onu tekrar aramızda görmekten sevinç duyuyoruz böyle bir kazadan sag salim kurtularak ikinci baharı tatlı tatlı yaşamasını diliyoruz.bir başka arkDAŞIMZIN BÖYLE BİR TECRÜBEYİ YAŞAMAMASINI DİLİYOR BU NEDEN LE METEROLOJİYİ DAHA İİ OKUYUP KOKLAMASINI TAVSİYE EDİYORUM.

Kullanıcı avatarı
kenancifci
Ad Soyad: Kenan Çifci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen kenancifci » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 19:07)

merhaba gecmiş olsun hüseyin abi allah korumuş.. hepimize ders olsun
moderatörden isteğimiz konu bir kac gün en üstte durursa herkes okur ve ders alır..

Kullanıcı avatarı
Uyurgezer
Ad Soyad: Ulaş Çavuş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Uyurgezer » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 19:12)

Hüseyin Beye ve yakınlarına büyük geçmiş olsun..
Yıldız Teknik Üni. Ekibi olarak..

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 20:32)

Hüseyin beye büyük geçmiş olsun
Mehmet Bayraktar Tokat havacılık

Kullanıcı avatarı
Karaömer
Ad Soyad: Mehmet Karaömer
Aldığı Beğeni: 0 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen Karaömer » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 20:54)

Büyük geçmiş olsun Hüseyin abime... Allah seni sevdiklerine bağışlasın bize de inşallah...
Gerçekten böyle bir olayın Türkiye de de yaşanması çok ilginç. Demekki meteorolojiyi ve bulutları iyi tanımak gerekiyor...

Bulut termiği bazen dostumuz bazen de düşmanımız olabiliyor...

Aynı gün biz de İskenderun'da uçtuk ama Gönüllü adaşımın bahsettiği gibi yoğun büyük bulut kütlesi yoktu bizde.
Ama hava çok hareketli ve üretken termikler barındırıyordu. Akşehir pilotlarından Ertan bey ve Ali Alkan'la güzel ve farklı bir uçuş yaptık. Ama türbülans ve kaldırıcıları zaman zaman hissediyorduk. Hele bulut kümelerinin altından geçerken irtifamın arttığını varyosuz rahat hissediyordum.

Hüseyin Abime tekrar geçmiş olsun diler en kısa zamanda aramızda görmek isteriz...

Kullanıcı avatarı
musfur04
Ad Soyad: Mustafa Öcel
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen musfur04 » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 20:56)

Hüseyin abime değerli hemşerime yaşamış olduğu bu olumsuz durumdan dolayı çok çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kendisini tanımıyorum ama anladığım kadarı ile tecrübeli bir pilot, işte ne yazıkki kendine fazla güven, birşey olmaz anlayışı ile hareket etme, Sıtkı hocamızında dediği gibi uçuş koşullarını düzgütn değerlendirmeden uçmak bu kazanın oluşmasından önemli faktörler.
Dilerimki bu tür tecrübeler bu güzel sporu yapan tüm arkadaşlara ders olur.
Hüseyin abimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum AYDINDAN 0505 2952710 SAYGILAR.

Kullanıcı avatarı
xc_extreme
Ad Soyad: Tulgay Özden
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen xc_extreme » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 21:12)

Hüseyin beye XC-Extreme ekibi olarak çok geçmiş olsun dileklerimiz iletiyoruz.
Umarım tekrar eski sağlığına kavuşarak gökyüzündeki yerini alır.

Tulgay ÖZDEN

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen PROFLY » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 23:07)

Hüseyin Abi'ye Uludağ Yamaç Paraşütü Ekibi adına geçmiş olsun der, Allah'tan tez zamanda sağlığına kavuşmasını dilerim.

Kullanıcı avatarı
zorhedef
Ad Soyad: Mustafa Atsız
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen zorhedef » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 23:22)

hüseyin abime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum kendisini tanımıyorum ama bir gün mutlaka tanışmak isterim burdan tüm yp ci arkadaşlara da selamlarımı iletiyorum bende akşehirde yamaç paraşütü yapıyorum inanın bu olayın hiç farkında değiliz yani açıkçası önemsemiyoruz.burdan hocam Fahri Çavdar a şükranlarınmı sunuyorum çünkü o hep bize bulutların çok değişken olduklarını bazen çok güzel bazende çok hırçın olduklarını söylemekten geçemez ama biz sadece dinleyip tamam hocam deyip geçiştiriyoruz günler geçtikçe uçuşlar çoğaldıkça hepsinin çok önemli kurallar olduğunu anlıyoruz burdan tüm yp ci arkadaşlara bunu dikkatle önemsemelerini rica ediyorum.Olay günü tam o saatlerde bende akşehirden konyaya yolculuk sırasında idim ılgın mevkisini geçtikten sonra o kadar şitteli bir yağmur başladıki inanının silecekler yetişmedi ardında dolu fırtınası ortalama 1 saat sürdü Konyaya girene kadar yağmur ve dolu hiç kesilmedi beno an arabada bile rahat değildimki düşünün o saatlerde bir yamaç paraşütü yapan abimiz havanın hırçın vaziyeti ile boğuşuyormuş bu durum başta bana ve tüm yp ci arkadaşlara ibret olur hüseyin abimizin şansını ve tecrübesini her zaman bulamayacağımızı hatırlatarak burdan tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletrim.ve kazasız bol uçuşlar dilerim .

Kullanıcı avatarı
muraks
Ad Soyad: Murat Aksoy
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen muraks » 1 on yıl 5 yıl önce (29.05.2008, 00:33)

Geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum.
Murat Aksoy
Yalova

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 5 yıl önce (29.05.2008, 08:55)

çok büyük geçmiş olsun.

bu olay gösteriyor ki meteoroloji ve bulutlar konusunu baya bir öğrenip ciddiye almamız gerekiyor.