amasyadaki kaza

Kaza raporlarınız buradan yayınlayabilir raporlara yorum yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
SALİH MUTLUKAYA
Ad Soyad: Salih Mutlukaya
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #61 gönderen SALİH MUTLUKAYA » 1 on yıl 5 yıl önce (19.06.2008, 11:15)

Allah rahmet eylesin..

Kullanıcı avatarı
SALİH MUTLUKAYA
Ad Soyad: Salih Mutlukaya
Pilot Menüsü: 

Mesaj #62 gönderen SALİH MUTLUKAYA » 1 on yıl 5 yıl önce (19.06.2008, 11:36)

Yeni tanışmıştık..Çok iyi niyetli ve gayretli bir insan olduğunu daha ilk tanışmanızda elini sıkarken anlıyorsunuz...Festivalde herşey fazlası ile düsünülmüş ve oraya gelen tüm paraşütçülerin rahat ettirilmesi saglanmıştı..Bunda en büyük payda rahmetli olan görev şehidi arkadaşımız Cengiz Arsu ve diger amasyalı paraşütçülerdi..
Talihsiz kaza festivalin 2. günü (14 Haziran)akaşam üzeri oldu.Ucuşlara öğlenden sonra sagnak yağışa dönüşen yagmurun ardından ara verilmişti..Akşama doğru havanın biraz açılmasıyla tekrar çıkışlar başladı ev uçuşlara rü
zgarın devamlı yön değişmesine ragmen devam edildi...Bu arada yeşilırmak da ucuşların olduğu tüm süre boyunca 2 bot devamlı (Sivil savunma ve itfaaiye) olarak herhangi bir paraşütçünün suya inme olasılığına karşı nehirde hareketli olarak geziyorlardı..Kötü olan şanssızlık ise Rahmetli arkadaşımız cengiz in akşam geç olması ve tepeden kalkan pilotların uçuşlarının bitmesi üzereine botda görevli arkadaşları göndermesi idi...
3.sü yapılan bu festivalin seneye de devam etmesi ve bu organizasyonun ismininde CENGİZ ARSU YAMAÇ PARAŞÜTÜ FESTİVALİ olmasını amasyadaki paraşütçü arkadaşlarımızın valilik kanalına teklif etmesini istiyorum..Sanırım bizim konuk oldugumuz gün boyunca bizi daima el üstünde tutan ve rahat etmemiz için evine dahi gitmeyip bizimle birlikte kamp alnında yatan arkadaşımız bunu çokdan haketmiştir... SALİH MUTLUKAYA

Kullanıcı avatarı
ahmetözcan
Ad Soyad: Ahmet Özcan
Pilot Menüsü: 

Amasayadaki vahim kaza

Mesaj #63 gönderen ahmetözcan » 1 on yıl 5 yıl önce (20.06.2008, 00:56)

Cengiz abi ile akşehirde tanışmıştık duydugumda inanamadım mükemmel bir insandı, kendisine allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Ayrıca yamaç paraşütü camiasınında başı sağolsun.

Kullanıcı avatarı
Flieger59
Ad Soyad: Sanlı Fidan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #64 gönderen Flieger59 » 1 on yıl 5 yıl önce (20.06.2008, 04:37)

Cengiz beyin ölümü bizleride oldukça üzdü.Yakınlarının başı sağolsun,Allah sabırlar versin.Kendisini şahsen tanımıyorum ama Amasyada bu spor için çok uğraş verdiğini ve çok değerli bir insan olduğunu duydum. Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun. Tekirdağ Doğa Sporlarından Sanlı Fidan.

hayal1941
Ad Soyad: Yavuz Aslan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #65 gönderen hayal1941 » 1 on yıl 5 yıl önce (20.06.2008, 18:54)

cengiz abiyle tanışmak fırsatını bulduğum için çok şanslı bir insanım... cengiz abi bize şunu öğretmeye çalıştı... yaptığımız iş sadece uçmak değil kendimizden birilerine bişiler katmak ve birilerinden bişiler kapmak ( insanlık adına ).... talihsiz kaza sırasında şans eseri oradaydık.... cengiz abiyi kurtarmak için kendi hayatlarını tehlikeye atan arkadaşlarımın yoğun çabalaına karsı cengiz abi allahın rahmetine kavuştu... akdeniz ( akuhavk ) gurubu olarak çok üzüntülü olduğumuzu belirtmek isteriz....cengiz abiye allahtan rahmet yakınlarına sabır vermesi dileği ile..
mekanın cennet olsun guzel abim... değerli abimiz.... :(

airman26
Ad Soyad: Erkan Ertem
:
250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #66 gönderen airman26 » 1 on yıl 5 yıl önce (21.06.2008, 11:10)

cengiz abiyle ilk defa karşılaşmama rağmen çok fedakar ve iyi niyetli bir insan olduğunu anlamamak imkansızdı.allah rahmet eylesin.camiamızın da başı sağolsun.... :(

Kullanıcı avatarı
enginbasal
Ad Soyad: Engin Başal
Pilot Menüsü: 

Mesaj #67 gönderen enginbasal » 1 on yıl 5 yıl önce (21.06.2008, 11:49)

Cengiz Abiyele geçenseneki festivale gitmeden telefonla tanışmıştık. Kendisi nasıl geleceğimi, kalacağım yeri, yemek, vs. herşeyle ilgilendi sağolsun. Allah günahlarını affetsin yattığı yeri cennet etsin. Selamlar Amasya semalarında bizi seyreden Cengiz Abim...

Kullanıcı avatarı
YAKUP
Ad Soyad: Yakup Çavuşgil
Pilot Menüsü: 

Mesaj #68 gönderen YAKUP » 1 on yıl 5 yıl önce (21.06.2008, 12:10)

Pilot arkadaşımıza allah rahmet eylesin ,aylesine sabır...:(

Kullanıcı avatarı
Nurbeyza
Ad Soyad: Nur Beyza
Pilot Menüsü: 

Mesaj #69 gönderen Nurbeyza » 1 on yıl 5 yıl önce (22.06.2008, 21:27)

Ne tuhaf değilmi sizler yeni tanışmışsınız oysa ben onu l0 yıldır tanıyordum. Kendisi ılımlı sakin, herkesi elinden gelen yardımı yapan bir insandı. Bu da yetmemiş gibi l4 ünde akşam Tepedeki alanda kampta birlikte kalacaktık. Sanki bir gün önce ayrıldığım helalleştiğim o değildi. Evet olay günü hiç konuşmamış sıkıntılı imiş, Ben kendisi ile Cuma günü vedalaşmıştım. Bana sözünü tutmadı yine tutmadı ayın l9 unda bursadaki şenliklerden sonra yanıma gelecekti , Tuhaf onun yokluğuna alışamadım. Bu gün tam 7 gün oldu o toprağa gideli, Ne olursun CENGİZ ellerimi burakma... eğer küçücük bir saygın varsa beni bu kötü dünyada sensiz burakma olur mu ? Hazırım bekliyorum seni......

Kullanıcı avatarı
fansa
Ad Soyad: İbrahim Fansa
Pilot Menüsü: 

Mesaj #70 gönderen fansa » 1 on yıl 5 yıl önce (24.06.2008, 23:24)

Söyleyebilecek çok birşey yok. Ne yazık ki Amasya'yla adı özdeşleşmiş Cengiz Abimizi kaybettik.Ellerimin arasında can verdi yada o kadar çabalarımıza rağmen döndüremedik.Acaba daha neler yapabilirdik diye kendimizi yiyip bitirmekten artık vaz geçme zamanı geldi.Mekanın cennet olsun abi. Senin için birgün daha orada kalmayı kendimize borç bildik.Seni hiç unutmayacağız.Senin için seneye yine orada olacağız.
AKÜHAVK- Dr.ibrahim FANSA
Dosya ekleri
Cengiz Abi anısına.jpg

Kullanıcı avatarı
makbulut
Ad Soyad: Muammer Akbulut
Pilot Menüsü: 

Mesaj #71 gönderen makbulut » 1 on yıl 5 yıl önce (27.06.2008, 22:00)

Çok üzücü bir olay, umarım böyle olaylarla bir daha karşılaşmayız. Cengiz beye Allahtan Rahmet dilerim. Yakınlarına Allah sabır versin.