Antalyadakı panamator ucan arkadasın denıze ınısı

Kaza raporlarınız buradan yayınlayabilir raporlara yorum yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
mbakar
Ad Soyad: Mesut Bakar
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Antalyadakı panamator ucan arkadasın denıze ınısı

Mesaj #1 gönderen mbakar » 1 on yıl 5 yıl önce (03.07.2008, 01:09)

bugun haberlerde ızledım denız cılık bayramı dolaysıyla antalyadakı arkadaslardan bırıde panamotorla ucus gosterısı yapmıs inıste denizin uzerindeyken motorstop etmıs ve denıze inmis bogulmatehlıkesı atlatmıs ve cok sukurku botlar hemen yardımına gelmıs ama benım demek ıstedıgım panomotorle ucan arkadslar ozelllıkle denız gol veya dere kenarında vs ucan lar lutven can yeleklerınızı alalım veya panomotor icin uygun olan sıssme bot amasyadakı kazada ordaydım lutven uzucu bır olayla bıdaha karsılasmayalım kazasıs ucuslar dılıyorum FERHAT BINICI KARDESIMIZEDE GECMIS OLSUN DILEKLERIMLE http://www.haberler.com/ariza-yapan-par ... cu-haberi/

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 5 yıl önce (03.07.2008, 08:55)

geçmiş olsun.. ucuz atlatılmış bir kaza

ahmetoztiryaki
Ad Soyad: Eyüp Ahmet Öztiryaki
Aldığı Beğeni: 2 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ahmetoztiryaki » 1 on yıl 5 yıl önce (03.07.2008, 11:55)

Arkadaşımıza geçmiş olsun,
Ancak 225 euro ya kadar fiyatı indirdiler galiba bir agama resque takılması durumunda bunlar ölüm tehlikesi arzetmeyecekti diye düşünüyorum.
Amasya daki kazadan sonra Allah korusun tekrarını duymak istemiyorum.
Alanyadaki arkadaşlara da geçmiş olsun dileklerimi sunarım.
Aman dikkat, eksik ve kusurlu malzeme ile uçmayalım, son kontrollerimizi mümkünse iki kez yapalım. hem kendimize hemde bu sporun geleceğine zarar vermeyelim.
Dr Ahmet Öztiryaki / Amasya

Kullanıcı avatarı
yener
Ad Soyad: Mehmet Yener Yilmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen yener » 1 on yıl 5 yıl önce (03.07.2008, 15:00)

Ferhat saglam dikkatli ve temkinli bir pilotur-
kendisine gecmis olsun diyorum.
üzücü bir haber duymadigima pek sasirmadim. ufak bir suya insi siv olmus
fakat umarim can yelegi kullanir yada kullaniyordur.

ama alanya kaymakamligi tarafindan ucuslarin yasaklandigi haberini aldim-

Sen birilerini döv söv burasi benim dagim de ekmegiyle oyna sonra allah sanada ekmek yedirsin varmi

arkadaslar art niyet kötü niyet baskalarinin ekmek kavgasini kendinle kavgaya dönüstürmek bunlar kendine verilmis cezadir aslinda
birde tasimiz oldugumuz art ve kötü niyetler toplami agirlik yapmakta ve kanadimizi risklere sokmakta

benim lafim herkese bir olup eksiklerinizi görmeden birilerinin eksikleri ile ugrasmak yerine kendimize ceki düzen vermek daha olumlu sonuclar doguracaktir eminim
alanyada tandem yapan isletmler calistirdiklari tecrubesiz pilotlarla daha baslarina cok is alacaklar aslinda bu bir cana mal olmadan yasak gelemsine sevinmesemde bi anlamda uyari olmasinada sevindim

fakat herkesden ricam birakin bu isin hakkini verenler isini yapsin
En son yener tarafından 04.07.2008, 15:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
tutisviribus
Ad Soyad: Tuncay Yaras
Pilot Menüsü: 

agama

Mesaj #5 gönderen tutisviribus » 1 on yıl 5 yıl önce (03.07.2008, 18:07)

ahmetoztiryaki yazdı:Arkadaşımıza geçmiş olsun,
Ancak 225 euro ya kadar fiyatı indirdiler galiba bir agama resque takılması durumunda bunlar ölüm tehlikesi arzetmeyecekti diye düşünüyorum.
Amasya daki kazadan sonra Allah korusun tekrarını duymak istemiyorum.
Alanyadaki arkadaşlara da geçmiş olsun dileklerimi sunarım.
Aman dikkat, eksik ve kusurlu malzeme ile uçmayalım, son kontrollerimizi mümkünse iki kez yapalım. hem kendimize hemde bu sporun geleceğine zarar vermeyelim.
Dr Ahmet Öztiryaki / Amasya

ARkadaşımızın belirttiği gibi agamaları 225 Euro'dan veriyoruz. Bu satışı kar amacı gütmeden yapmaktayız. Bu sporun güvenliği için ufak da olsa bir katkımız olacağını umuyorum. Siparişini verdiğim 5 adet agama var. Eğer istek olursa bu sayıyı artıracağım.

ilgilenen arkadaşlar bana mail yoluyla ulaşabilirler.

[email protected]
[email protected]

Kullanıcı avatarı
ganos
Ad Soyad: Faik Donmez
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

suya iniş

Mesaj #6 gönderen ganos » 1 on yıl 5 yıl önce (04.07.2008, 11:25)

yedek atmış halde veya ana paraşütle suya inmek kesinleşmişse yapılacak en doğru davranış, su üzerinde emniyetli yüksekliğe gelince harnesin kolonlarını açmak ve suya bir kaç metre kala harnesten kurtularak suya atlamak. Buradaki gibi sırtınızda motor olmasa dahi, harnesin sırt koruması şamandıra gibi su yüzeyine çıkmak isteyeceğinden altta kalmanız kaçınılmaz. Bu pozisyonda harnesten çıkmak hem suyun altında olacağınız, hem de iplere dolaşma tehlikeniz bulunduğu için büyük risk. Bu konu, yanılmıyorsam daha önce de Hakan Akçalar tarafından gündeme getirilmişti. Yüzme bilmediğiniz için "harnes beni su üstünde tutar" düşüncesi güdüyorsanız, Allah yardımcınız olsun...

Kazasız uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
Kerim
Ad Soyad: Kerim Fidan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen Kerim » 1 on yıl 5 yıl önce (04.07.2008, 13:32)

Çok geçmiş olsun zamanında müdahale edilmiş.Suya ne kadar az malzeme ile girilirse sudaki hareket kabiliyeti o kadar kolay olacaktır.Tekrar geçmiş olsun

Kullanıcı avatarı
skystar
Ad Soyad: Talip Kılınç
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen skystar » 1 on yıl 5 yıl önce (04.07.2008, 20:42)

Ferhat saglam dikkatli ve temkinli bir pilotur-
kendisine gecmis olsun diyorum.
üzücü bir haber duymadigima pek sasirmadim. ufak bir suya insi siv olmus
fakat umarim can yelegi kullanir yada kullaniyordur.

ama alanya kaymakamligi tarafindan ucuslarin yasaklandigi haberini aldim-

Sen birilerini döv söv burasi benim dagim de ekmegiyle oyna sonra allah sanada ekmek yedirsin varmi

arkadaslar art niyet kötü niyet baskalarinin ekmek kavgasini kendinle kavgaya dönüstürmek bunlar kendine verilmis cezadir aslinda
birde tasimiz oldugumuz art ve kötü niyetler toplami agirlik yapmakta ve kanadimizi risklere sokmakta

benim lafim herkese bir olup eksiklerinizi görmeden birilerinin eksikleri ile ugrasmak yerine kendimize ceki düzen vermek daha olumlu sonuclar doguracaktir eminim
alanyada tandem yapan isletmler calistirdiklari tecrubesiz pilotlarla daha baslarina cok is alacaklar aslinda bu bir cana mal olmadan yasak gelemsine sevinmesemde bi anlamda uyari olmasinada sevindim

fakat herkesden ricam birakin bu isin hakkini verenler isini yapsin

MERHABA ARKADAŞLAR

MERSİNDEN ALANYAYA HEM TATİL HEMDE TİCARET İÇİN GELDİM ASLEN ALMANYADA YAŞIYORUM.. İNANIN BU OLAYI SEYRETTİM PİLOTAJ HATASI DEĞİLDİ ARKADAŞA GEÇMİŞ OLSUN.. 9 YILDIR MÜNİH TE BİR UÇUŞ OKULUNDA EĞİTMEN VE PİLOTUM 6 YILDIR PARAMOTOR KULLANIYOR VE SATIYORUM. TEK HATA CAN YELEĞİ OLMAYIŞI..BAYRAM SEBEBİYLE HAVAYA SIKILAN ANİ SULARDAN OLDUĞUNU KENDİMDE GÖRDÜM..
DEDİM YA..BİR HAFTADIR BURDAYIM HENÜZ UÇUŞA ÇIKMADIM İŞ SEBEBİYLE ANCAK ARKADAŞLARIN ALANYADAKİ UÇUŞLARINI SÜREKLİ SEYREDİYORUM BU YENER ARKADAŞIN NAMI TAAA ALMANYALARDA ZATEN.. BEN SANIYORUM ALANYADAN BİR SIKINTISI OLMALI..SİGORTASIZ UÇUŞLARINI GEREK İNTERNETTEN GEREK ANTALYA VE ÖLÜDENİZDEKİ ARKADAŞLARDAN DUYUYORUM.. AYRICA TAHTA KASK İCAT EDEN ADAMDAN PİLOT OLURSA SONUCU BAŞKA NE OLABİLİRKİ... YENER KUSURA BAKMADA SANA SADECE GÜLÜNÜR BE ARKADAŞ :D :D :D :D
ALANYADA UÇAN ARKADAŞLARA BAŞARILAR DİLİYORUM YOLUNUZ AÇIK OLSUN BUŞEKİLDE KENDİNİ PİLOT SANAN PİL ARKADAŞLARA ALDIRMAYIN... TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN.. YENER KARDEŞ SENDE BENCE İŞİNE BAK.. ASLINDA YAZILARINIDA HEP GÖRÜYORUM İŞİNDE BU HERALDE SADECE YAZIP ONA BUNA SATAŞMAK..TABİ ŞİMDİ İŞİNE DEVAM :D :D :D :D

Kullanıcı avatarı
yener
Ad Soyad: Mehmet Yener Yilmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen yener » 1 on yıl 5 yıl önce (05.07.2008, 02:26)

ben ve tahta kaskim
laf size vurmus galiba rahatsiz olmussunuz.
munuhte egitmensin ve adinda talip kilinc ve ben seni hic taniyamadim senelerce orada sen sadece bos bir yalncisin degil munih alanya disina bile belki hic cikmadin
sadece laf sana dokundu diye sahte isimle yai yaziyorsun cömez pilot birak tandem yapmayi insanlarin hayati ile oynama
Dosya ekleri
DSCF0228.JPG
03 07 2008 alanya

Kullanıcı avatarı
litespeed
Ad Soyad: Ozcan Zafer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen litespeed » 1 on yıl 5 yıl önce (05.07.2008, 19:23)

arkadaslar gerginlige gerek yok bence...sadece daha dikkatli olalim..tekrar gecmis olsun

Kullanıcı avatarı
skystar
Ad Soyad: Talip Kılınç
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen skystar » 1 on yıl 5 yıl önce (06.07.2008, 17:40)

yenercim bu işler öyle resimle olsaydı..... neyse tartışmaya yada seni gale almaya bile gerek yok... yine iş başında olduğun belli.. senelerce almanyadaydın ve almanyadaki tüm pilotları tanıyorsun öylemi? bırak be kardeşim.. biraz profesyonel ol bırak amatörlüğü artık.. münihe gelir orda görürsün beni..adım sanım belli... bu işler öyle çekip çekip uçmaya benzemez... alanyadan ayrıldım şimdi antalyadaki arkadaşlarlayım seni tanıyanlar var anlatılanlar yetti zaten.. anlaşılan sen değil beynin uçmuş.. festival yorumları seni tanıtmaya yetiyor... yüz yüze geleceğiz zaten.. sen fotoğraflarını ve albümünü sana güvenipte uçan yada ders alan öğrencilere sakla...

ezheran
Ad Soyad: Murat Çiftçi
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen ezheran » 1 on yıl 5 yıl önce (06.07.2008, 17:48)

Merhaba arkadaşlar
Söz konusu bahsedilen Alanyadaki şirketlerden birirnin yöneticisi ve ortağıyım.. Görüyorum bizim dışımızda bazı arkadaşlar yorumlarını seviyesiz yapmaya başlamış. Yener burada birlikte ticaret yaparken pilotlarımız iyiydide şimdimi acemi oldular. Alllaha şükür pilotlarımdan ve uçuşlarından memnunum. Böyle seviyesiz eleştirilerini lütfen Alanya ya gelince pilotlarımın kendilerine yapta senden bişeyler öğrensinler..
Yoruma katılan tüm arkadaşlardan özür dilerim ama işte böyle işin içine ticaret girdiğinde sahte dostluklar ortaya çıkıyor..Herkeze hayırlı ve kazasız uçuşlar dilerim.

Kullanıcı avatarı
mbakar
Ad Soyad: Mesut Bakar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen mbakar » 1 on yıl 5 yıl önce (07.07.2008, 00:15)

Selamlar arkadaslar bakıyorum da actıgım konunun cok cok dısına cıkılmıs boyle yersız vede gerkzız polemık yaratmayın bukonuya bun dan son ra yazı yaz mayalım lutfen

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Ad Soyad: Çağlar Güngelen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 5 yıl önce (07.07.2008, 17:58)

talebiniz üzerine konu kitlenmiştir...