Antalya Falezler'de kaza haberi 01 Subat 2009

Kaza raporlarınız buradan yayınlayabilir raporlara yorum yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Ad Soyad: Akin Gokbulut
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Antalya Falezler'de kaza haberi 01 Subat 2009

Mesaj #1 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 5 yıl önce (03.02.2009, 13:33)

http://www.haberborsa.com/haber-Falezle ... ldi-19787/

Dun aksam Fox TV'de bahsedilmis.

Olaya tanık olan veya daha detayli bilgiye sahip olan kimse var mı?

= = = =
Falezlerden atlayan doktor denize çakıldı.

İstanbul’da bir sağlık ocağında doktorluk yapan İbrahim Fansa, vatani görevine başlamadan bir gün önce son kez yamaç paraşütüyle atlamak için Antalya’ya geldi. Dün saat 16.30 sıralarında Atatürk Parkı’ndaki falezlerden atlayışını yapan Fansa, ters rüzgarın etkisiyle yamaç paraşütünün kontrolünü yitirdi. Falezlerin hemen dibinde denize düşen Fansa, kendi imkanıyla sudan kayalıklara çıktı. Haber verilen Deniz polisi, İbrahim Fansa’yı kıyıya çıkardı. Dr. Fansa, "Yıllardır yamaç paraşütü yapıyorum. Falezlerden daha önce de atlayış yapmıştım. Yarın (bugün) askere gidiyorum. Son kez yamaç paraşütü ile Antalya semalarında dolaşayım dedim, rüzgarın azizliğine uğradım" diye konuştu.
= = = =

Kullanıcı avatarı
fansa
Ad Soyad: İbrahim Fansa
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen fansa » 1 on yıl 5 yıl önce (03.02.2009, 14:09)

mrb arkadaşlar ..
olayın kahramanı benim...yalnız olay herzamanki gib gazetelerde yazıldığı gibi değil... herhangi bir çakılma, kayaya çarpma, ters rüzgar gibi şayler söz konusu değil..mevsim dönüşü olduğu için rüzgar bu aralar çok güvenli değil.birden kesilebiliyor yada yön değiştirebiliyor..onun için sahilden fazla uzaklaşmıyoruz ama bu sefer kanadın da üst liitinde olduğum için çöküşüm hızlı oldu ve falezlerde belli seviyenin altında rüzgar iice kesiyor bu yüzden iniş yapmaka zorunda kaldım... falaz önlerinde su seviyesinde balkon dediğimiz kayaların uzantıları vardır bu tüm falez boyunca uzanır.bazı yerlerde 8-10 metreyi bulur bazı yerlerde 1-2 metre uzunluğundadır.oralarda amatör dalgıçlıkta yapıtğım için biliyorum..tüm falezi kenardan kenardan nerdeyse yürüyerek geçebilirsiniz bazı yererde kesintiye uğradığı için yüzmek zorunda kalabilirsiniz..neyse işte bu geniş yaklaşık7-8 metrelik balkonlardan birine iniş yaptım kanadı da kayalık üzerine düşürdüm fakat bi ucu ıslanmaktan kurtulmadı..kanadı çiçek yapıp kenara koydum..orada yürüyerek çıkabileceğim biyer olmadığından arada yüzmem gerkliydi.malzemeyi ıslatmamak için arkadaşları cebimdeki telefonumla aradım.ve beklemeye başladım ..işte nolduysa bu zamanda oldu..birileri polisi onlarda deniz polisini aramaış..(tabii doğal olan bu) polisi dinleyen haberciler kendilerine güzel bi haber çıkması sevinciyle yalan yanlış konuya vakıf olmadan bi kaç fotoğraf ve görüntüyle yapmışlar haberlerini...ben de okuyunca hakkaten ucuz atlatmışım dedim :)..olay budur..bende herhengi bi yara bere çizik yoktur..ıslanmam da deniz polisinin yanaşmayan botuna yüzmek zorunda olmamdandır..herkesin bilgisine....
kazasız belesız bol uçuşlar ..
duyarlılığınız için teşekkürler

Dr. İbrahim Fansa

Kullanıcı avatarı
ibobi
Ad Soyad: İbrahim Bilici
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ibobi » 1 on yıl 5 yıl önce (03.02.2009, 16:41)

Yine ters rüzgar, yine çakılma, yine yaralı olarak kurtulma... :twisted:

Fansa iyi ki yazmışsın yoksa senden önce ben "Geçmiş olsun Fansa" diye yazacıktım.... ( basın o kadar emin ki :evil: )

Basını aydınlatma görevini artık federasyona havale ediyorum... O da hakkından gelemezse Allah'a havale edelim, biz kaldığımız yerden onlar kaldıkları yerden devam etsinler sonra da... Neyse, yine de geçmiş olsun, tadı damağındadır... :D

Kullanıcı avatarı
murtytemel
Ad Soyad: Murat Temel
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen murtytemel » 1 on yıl 5 yıl önce (10.02.2009, 12:10)

İbrahim hocam büyük tehlike atlatmışsın :) ne yani doğru ve yansız habercilik yalanmı söylüyor :lol: şaka bir yana baya yaratıcı haberler yazıyolar..,yinede geçmiş olsun abicim..,

hayırlı tezkereler bu arada :)