26.03.2010 antalyada olan kaza hakkında

Kaza raporlarınız buradan yayınlayabilir raporlara yorum yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
mubi
Ad Soyad: Muharrem Birdoğan
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen mubi » 1 on yıl 4 yıl önce (02.04.2010, 21:41)

mustafa balta yazdı:ibrahime geçmiş olsun. omurga defektleri ve beyinde minimal ödemler o kadar da önemsiz şeyler değildir. ibrahim bundan sonra biraz daha dikkatli uçacak. :)

ayrıca anlayamadığım, felezlerden yasak olmasına rağmen atlamak ''yasakları delmenin dayanılmaz içgüdüsel keyfi'' sanırsam. risk, bilinmesine rağmen neden oradan atlanıyor?. antalyada başka take-offlar yok mu? var da uzak diye gitmek gelmek angarya mı geliyor? ibrahim arkadaşa tekrar geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

Yasakları delmenin dayanılmaz içgüdüsel keyfi değil, Uğrak bir yer olmanın kolaylığı benim fikrim. Risk bence her yerde var sadece falezlerde değil. Antalya merkeze yakın malesef kalkış noktaları yok. En yakın yer 50 km ötede, orasıda eğitim tepesi. Ayrıca size güzel bir haber İbrahimin çok yakında taburcu olacağını duydum. Herkese iyi günler

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 4 yıl önce (03.04.2010, 10:28)

antalya merkezde 2 adet uçuş bölgesi mevcuttur. bunlardan birisi tünektepe, diğeri falezler'dir. tünektepe şehir merkezine 5 km mesafede ve yaklaşık 750 mt civarı deniz seviyesinden yüksekliği vardır. pisti kısa ve yelken bandı dardır. bu sebeple - ileri seviye üstü pilotların uçuşlarına uygundur. yaklaşık 3 sene öncesine kadar antalya paragliding şirketi düzenli olarak bu tepeyi kullanmaktaydı. ancak daha sonra getirilen bir yasakla bu güzel yer yp'cilerin kullanımına kapatıldı.

ikincisi falezlerdir.falezler antalya şehir merkezindedir. tepeye çıkmak gibi bir dert yoktur çüknü kalkış yaptığımız yer yola sıfır seviyededir. hem ulaşımı hem de rüzgar uygun olduğu zaman uçuşu son derece keyiflidir. iniş konyaaltı plajına yapılır. tekrar toparlanıp çıkmak yaklaşık 10 dk. sürer. uçuş video'ya yaptığım uçuşlardan bazılarını eklemiştim. isteyen izleyip bölge hakkında bilgi sahibi olabilir. ancak buradan da orta ve ileri seviye pilotların uçması daha uygundur. çünkü bant kaçırıldığı zaman denize inme olasılığı yüksektir (tecrübeyle test edilmiştir :) )

şimdi bunlara ek olarak ya 140 km mesafede olan alanya'ya gidilecek, ya 190 km mesafadeki kaş'a gidilecek, ya da 170 km mesafedeki ısparta eğirdir'e gidilip uçulacak. e zaten bu sporu yapmak için birsürü fedakarlık yapıyoruz. birde kalan vakti yolda geçirmenin manası yok.

şimda arkadaşlara soruyorum, elinizin altında böyle 2 güzel uçuş yeri varken. bilmem kaç km yol gidilip uçulması mantıklı mıdır?. bahsettiğim bu iki take off tamamen keyfi sebeplerden ötürü uçuşa yasaklanmıştır. bunu engellemek için antalya'lı yp pilotlarının girişimleri olmuştur, şu ana kadar önemli bir gelişme sağlanamamıştır.

işte bu sebeple falezler uçuş için kullanılıyor ve kullanılmaya da devam edilecektir.

Kullanıcı avatarı
ozaygormez
Ad Soyad: Özay Görmez
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen ozaygormez » 1 on yıl 4 yıl önce (03.04.2010, 23:44)

Pilot arkadaşımıza acil şifalar dilerim.

Kullanıcı avatarı
Karaömer
Ad Soyad: Mehmet Karaömer
Aldığı Beğeni: 0 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen Karaömer » 1 on yıl 4 yıl önce (04.04.2010, 00:54)

Hataylı Fansa Kardesime Hatay'dan acil şifalar dilerim.... O falezler var ya o falezler... Gel kardeşim İskenderun'a kimse kışt demiyo burda uçanlara... Bu falez sevdası Recai Zade Mahmut Ekremin Araba Sevdası gibi oldu bir kısım arkadaşlarda....

Israr etmemek lazım kanımca...

Herkese Kazasız zevkli uçuşlar dilerim....

Kullanıcı avatarı
mubi
Ad Soyad: Muharrem Birdoğan
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen mubi » 1 on yıl 4 yıl önce (04.04.2010, 17:56)

KARAGÖZ yazdı:antalya merkezde 2 adet uçuş bölgesi mevcuttur. bunlardan birisi tünektepe, diğeri falezler'dir. tünektepe şehir merkezine 5 km mesafede ve yaklaşık 750 mt civarı deniz seviyesinden yüksekliği vardır. pisti kısa ve yelken bandı dardır. bu sebeple - ileri seviye üstü pilotların uçuşlarına uygundur. yaklaşık 3 sene öncesine kadar antalya paragliding şirketi düzenli olarak bu tepeyi kullanmaktaydı. ancak daha sonra getirilen bir yasakla bu güzel yer yp'cilerin kullanımına kapatıldı.

ikincisi falezlerdir.falezler antalya şehir merkezindedir. tepeye çıkmak gibi bir dert yoktur çüknü kalkış yaptığımız yer yola sıfır seviyededir. hem ulaşımı hem de rüzgar uygun olduğu zaman uçuşu son derece keyiflidir. iniş konyaaltı plajına yapılır. tekrar toparlanıp çıkmak yaklaşık 10 dk. sürer. uçuş video'ya yaptığım uçuşlardan bazılarını eklemiştim. isteyen izleyip bölge hakkında bilgi sahibi olabilir. ancak buradan da orta ve ileri seviye pilotların uçması daha uygundur. çünkü bant kaçırıldığı zaman denize inme olasılığı yüksektir (tecrübeyle test edilmiştir :) )

şimdi bunlara ek olarak ya 140 km mesafede olan alanya'ya gidilecek, ya 190 km mesafadeki kaş'a gidilecek, ya da 170 km mesafedeki ısparta eğirdir'e gidilip uçulacak. e zaten bu sporu yapmak için birsürü fedakarlık yapıyoruz. birde kalan vakti yolda geçirmenin manası yok.

şimda arkadaşlara soruyorum, elinizin altında böyle 2 güzel uçuş yeri varken. bilmem kaç km yol gidilip uçulması mantıklı mıdır?. bahsettiğim bu iki take off tamamen keyfi sebeplerden ötürü uçuşa yasaklanmıştır. bunu engellemek için antalya'lı yp pilotlarının girişimleri olmuştur, şu ana kadar önemli bir gelişme sağlanamamıştır.

işte bu sebeple falezler uçuş için kullanılıyor ve kullanılmaya da devam edilecektir.

Sevgili Denizin verdiği bilgilere ek olarak veriyorum, 80 km uzaklıkta korkuteli tarafında ve birde tam olarak mesafeyi bilemiyorum ama 100 km mesefaden fazla adrasanda kalkış noktaları var. Tahtalıya da haksızlık etmek istemem. Yasak olmasına karşın tahtalı hep beni cezbediyor.
En son mubi tarafından 05.04.2010, 14:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

kubibjk
Ad Soyad: Kubilay Ertürk
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen kubibjk » 1 on yıl 4 yıl önce (05.04.2010, 01:31)

Selamlar.İbrahim Bey çok büyük geçmiş olsun.Acil şifalar dilerim.Saygılarımla