Tekirdağ Uçmakdere şenliğindeki kaza

Kaza raporlarınız buradan yayınlayabilir raporlara yorum yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ilbayram
Ad Soyad: İsmail Bayram
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen ilbayram » 1 on yıl 3 yıl önce (08.06.2010, 20:11)

Bu görüntü korkularımı kabarttı. Bu bahsettiğiniz darbeyi önceden tahmin edemezmiyiz. Benim gördüğüm kadarıyla darbenin üzerine yapılan yanlış pilotaj kazanın sonuçlarını ağırlaştırmış. Yinede pilot dışında oluşan koşullar öncelikle kazaya zemin hazırlamış. Bunun bir önlemi olmalı. kapanmalar yüzünden insanlar sağlığındanda canındanda olmamalı......... :( :( :( :( :( :(

Kullanıcı avatarı
abaser
Ad Soyad: Abdullah Başer
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen abaser » 1 on yıl 3 yıl önce (28.10.2010, 12:22)

kaza önümde oldu bulgar pilotata öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum,çıkarılabilecek dersleri tecrübeli pilotların burada yorumlayıp yeni başlayanları korkutmadan olayın ciddiyetini anlatacak tecrübelerle aktarması önemli...ben yedi yıldır hafta sonları fırsat buldukça uçan;ilk başladığım günki gibi, havanın, kanadın ,uçuş alanının garatiliklerine emin olmadan kalkmayan pilotlardanım,o gün orada gördüğüm tamamen ekip başı otoritesinin olmadığı,iyi eğitim almamış genç bir kızın uzun yoldan geldim gelmişkende limitlerinin üzerindeki bir kanatla uçayım hevesiydi..ben birinci sortiyi yapıp döndüğümde hala kalkma denemesi yapmaya devam etmekte idi yine bu demelerin birinde tam gereği gibi dolmamış kanatla biran önce uçma isteği kızın kaza yapmasına neden oldu..... Bence bu durumdan organizatör illerin sorumlularıda ders çıkarmalı diye düşünüyorum neticede katıldığımız faaliyetlede birinin burnu kanasa hepimiz üzülüyoruz...kazasız uçuşlar dilerim..