denize düşen paraşütçü kaçtı (antalya falez)

Kaza raporlarınız buradan yayınlayabilir raporlara yorum yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Sirer
Ad Soyad: Sabit Süreyya
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

denize düşen paraşütçü kaçtı (antalya falez)

Mesaj #1 gönderen Sirer » 1 on yıl 3 yıl önce (18.07.2010, 20:04)

Aşağıdaki kaza ile ilgili bilgisi olan var mı acaba...?!

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/8183/0/1/denize-dusen-parasutcu-kacti.aspx

Olay, bugün öğle saatlerinde meydana geldi. Kimliği belirlenemeyen paraşütçü, Antalya Valiliği'nin yasaklama kararına rağmen falezlerden havalandıktan kısa süre sonra denize düştü. Olayı görenler durumu hemen polise ve 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi. Parka gelen sağlık görevlileri ve polisler, Deniz Polisi'nden de yardım istedi. Bölgede inceleme yapan Deniz Polisi, paraşütçüye ulaşamazken, görgü tanıklarının ifadesine başvuruldu. Görgü tanıkları, paraşütçünün olaydan yara almadan kurtulduğunu, yüzerek kayalıklara çıktığını ve olay yerinden uzaklaştığını söyledi. Bunun üzerine polisler balıkçıların da yardımıyla paraşütü sudan çıkarıp polis merkezine götürdü. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, hastaneler de paraşütçünün yaralı olarak gelebileceği ihtimaliyle bilgilendirildi.

[url][/url][url][/url]

Kullanıcı avatarı
mubi
Ad Soyad: Muharrem Birdoğan
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen mubi » 1 on yıl 3 yıl önce (19.07.2010, 00:12)

Olay kazalık bir durum değil. Kaçma filanda yok. Habercileri bilirsiniz abartırlarda abartırlar. Arkadaş uçarken serinliyememiş denize girerek serinlemek istemiş gözüyle bakın :)

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen bartsay » 1 on yıl 3 yıl önce (19.07.2010, 08:48)

kaçan değil kaçıranlar utansın.
seyir terası denerek demirle çevrelen yerden falezlerden yüzlerce var.
Tire belediyesi yamaşütçüye jip tahsis ediyor, değerleri alan açıyor, imkan tanıyor.
Antalya yasaklıyor
Arkadaş kanadına nasıl usalacak yardım edelim bi şekilde.

Kullanıcı avatarı
biscen
Ad Soyad: Bekir İşçen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen biscen » 1 on yıl 3 yıl önce (19.07.2010, 11:01)

Paramotorla uçan biri olarak sahillerde orda burdaki kalabalıkların üzerinde uçuşlara birileri "yasak" dese bir nebze anlarım çünkü bisüre sonra gürültü rahatsız edici olabiliyor veya özellikle paramotor cevresinde toplanan meraklılara pervane zarar verir veya buna benzer kaza ihtimalleri vardır da onun için denmiştir, diye düşünürüm ama Antalya-Falez gibi bir yerde uçuş, hem de single, niye yasaklıdır gerçekten çok saçma geliyor.

-Üzerine paraşüt kumaşı düştüğü için ölen insan mı var kayıtlarda?

-100-150 mt yüksekliği 4 km bantı geçmeyen bir yer hava trafiğini mi ihlal ediyor?

-Veya havadan valinin şortlu halini görünce ülke bütünlüğü mü bozuluyor?(Bir ara orada valinin evi var o yüzden yasaklanmış diye okuduğumu hatırlıyorum ona istinadan...)

Bu "yassak kafasının" güzel ülkem için "ayıplı zihniyet" sayılacağı günleri de görürüz inşallah.

BUBİANKA
Ad Soyad: Cemal Tığlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen BUBİANKA » 1 on yıl 3 yıl önce (19.07.2010, 11:17)

slm..tire belediyesi aslan gibi modern bi belediyecilik yapıyor.antalyadaki sporcu arkadaşımız malzemesini bırakıp,kendi seçtiği belediyesinden kaçmak zorunda kalıyor..(dünyada başka bi örneği yokdur),bunu bilen bilmeyen,sorumlu sorumsuz herkes utanıyor olmalı..vatana,millete hizmet için gelenler nasıl belediyecilik yapılıyor,bilinmiyor ise telefon açsınlar,bizim tire belediye başkanımıza ve ekibine biraz bilgi alışverişinde bulunsunlar..yasak mı,ne yasağı,yasak ne gezer la bazarda.ben 55 yaşındayım böyle bişi görmedim.hem biz buraya yamaç paraşütü yapmaya,uçmaya geliyoruz.öyle yasak masak bize gelmez.arkadaşımızın malzemelerinide bi şekilde kendisine ulaştıralım lütfen,onun uçması gerekiyor çünki..sorumluları kınıyorum.iyi uçuşlar herkese.byyy...(ama bu arada o bölge uçuşa elverişli değilse,eleştirilerim için,sorumlulardan özür dilerim ve tşkr ediyorum).

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Ad Soyad: Çağlar Güngelen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 3 yıl önce (20.07.2010, 00:22)

peki tekrar olayı başa alalım....

suya inen arkadaş kimmiş ?? ve neden malzemeyi bırakıp kaçmış yaw...

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen bartsay » 1 on yıl 3 yıl önce (20.07.2010, 10:13)

arkadaşın kimliği önemli değil bence, kendisi Antalyada yamaşüt için çabalayan bir kişi, kim olursa olsun arkadaşlarının yardımına koşan, öğreten, tecrübesini paylaşan bir arkadaş.
sadece kendisinin bildiğim kadarı ile 100 saatin çok üzeri falez uçuşu var (diğer uçuşları hariç)
Demekki falez o kadar GÜVENSİZ DEĞİLMİŞ, 1/200 çok yüksek bir oran değil.
Ayrıca suya inişe yönelik acil durum tekniklerini de çok iyi uygulamış. :)

Oradan ayrılmak zorunda olmasaydı, kanadını kendi toplaya bilseydi, daha iyi olurdu
kendisine geçmiş olsun diyoruz.

Bir şekilde ciddi anlamda çevre ve hava trafiği için tehlike yaratmayacak yerlerde uçabilmek için siyasi güç oluşturmalıyız.

Bu tür yasakları yakında daha uçuk kaçık yasaklar takip edecektir.
Sormuluk almak istemeyen her yerel yönetici en kolay çözüm olarak yasaklamayı kullanmaktadır.

Tüm dünyada sistem ters işlese de Türkiyede yasak asıl, serbest istisna durumuna gelmek üzere(yoksa geldi mi? :D )

Susma sustukça sıra sana gelecek :?

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 3 yıl önce (21.07.2010, 00:42)

Peki o zaman şöyle sorayım....

Suya inen arkadaş kimmiş ve neden malzemeyi bırakmış??? daha açıklayıcı olmuştur umarım ?

Emin ol falezlerde bi o kadar benim de uçuşum var, falezler çok güvenli bir yer ama güvenlik öncelikli ve deneyimli pilotlar için... Antalya pilotları arasındaki iletişim bozukluğu zaten beni yormuş durumda, o yüzden bir polemik başlatmak niyetinde değilim.. sadece sorumun cevabını merak ediyorum. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Güvenli uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 3 yıl önce (21.07.2010, 17:19)

herzamanki "usual suspect" olabilir mi acaba :))

BUBİANKA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen BUBİANKA » 1 on yıl 3 yıl önce (21.07.2010, 19:19)

slm.hayet bişi bi kerede herkesin anlıyacağı bişi yazın lütfen.ne oluyo böle yazınca yani güzel türkçemizin suyu mu çıktı..özür dilerim dostum,anlayamayınca sinirleniyorum.şimdi nedir bu diye debelenip durucam şunu türkçe yazabilirmisin lütfen..iyi uçuşlar by.

Kullanıcı avatarı
memoliarman
Ad Soyad: Mehmet Ali Arman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen memoliarman » 1 on yıl 3 yıl önce (21.07.2010, 22:47)

cemal abi yine perfect sin ;))))))

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 3 yıl önce (21.07.2010, 23:52)

yok abi o değildir... :) çalışıyodur bu mevsimde lol.
ama kim olduğunu cidden merak ediyorum yaw :))

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 3 yıl önce (22.07.2010, 19:21)

BUBİANKA yazdı:slm.hayet bişi bi kerede herkesin anlıyacağı bişi yazın lütfen.ne oluyo böle yazınca yani güzel türkçemizin suyu mu çıktı..özür dilerim dostum,anlayamayınca sinirleniyorum.şimdi nedir bu diye debelenip durucam şunu türkçe yazabilirmisin lütfen..iyi uçuşlar by.

Güzel türkçemiz demişken:

slm: selam
hayet: hayret
anlıyacağı: anlayacağı
bişi: birşey
böle: böyle
durucam: duracağım
by: ????
Ayrıca, noktadan sonra bir tane boşluk bırakılır ve yeni cümle büyük harfle başlar.

İğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına lütfen...

Ayrıca, sinirlenecek birşey yok, tırnak içinde olarak "Usual Suspects" filmine gonderme yaptım istedim. Yabancı özel isim olur kendisi. Michael Jackson dünyanın her yerinde Michael Jackson olduğu gibi...

Anlayan anladı zaten, kusura bakma...

BUBİANKA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen BUBİANKA » 1 on yıl 3 yıl önce (23.07.2010, 15:29)

merhaba Topçu bey,Türkçe dil ve imla dersi için teşekkür ediyorum. Bahsettiğiniz filmi seyretmemiş olmak benim eksikliğim sayılabilir mi. Açılan başlık hakkındaki yazımı okumalı ve gerçekde neyin daha önemli olduğunu farkında olmalısınız. Her iki yazımda asıl önemsediğim şeyin adı geçen filmi seyretmekden daha önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca farkıda iseniz başlangıçda selam,sonuçda ise vedalaşabiliyorum bu anlamda eksikliklerimizi doğru tespit etmeliyiz bence. Yazıma gösterdiğiniz dikkati ve ilgiyi kendiniz içinde göstermenizi tavsiye ediyorum. Hiç tanımadığımız kişiler hakkında önyargılı yorumlardan kaçınmalısınız dostum. Birgün yukarılarda biryerlerde tanışırsak eminim beni seveceksiniz. Size bol termikli uçuşlar ve + 150 mesafeler diliyorum. Hoşçakalın Topçu bey.

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 3 yıl önce (23.07.2010, 16:05)

Tamam, uzatmanın manası yok. Size de iyi günler...