P1-p2 Egitimi Hakkinda sorularim

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Burak Kaya
Ad Soyad: Burak Kaya
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen Burak Kaya » 1 hafta 5 gün önce (09.10.2017, 22:57)

Herkese merhaba. Yeni kayit oldum bir suredir arastiriyorum ancak kafamda bazi cozemedigim noktalar mevcut.
Simdi p1-p2 egitimini almak istiyorum, ancak thk egitimleri icin cok beklemek gerekiyor sanirim farkli bir siralama sistemi mevcut.
Bu yuzden ozel firmalardan egitim almak istiyorum. ilk ikarus havaciliga denk geldim onlarla konustum kendileri thk ile baglantisi vs olmadigini soyledi. Daha sonra thk i aradim p1-p2 i ozel bir kurumdan aldiktan sonra kendilerinden p3-p4 egitimlerini alabilir miyim diye sordum. Yeterlilik sinavlari oldugunu onlardan gecersem alabilecegimi soylediler. Bende hangi firmalarin onayli oldugunu sordum bir cevap alamadim tekrar yarin arayacagim.
Simdi ben kafama gore herhangi bir firmadan gidip direk almak istemiyorum sonrasinda thkdan alirken onayi olmamasi sikintiya dusurur mu diye ikilemde kaldim acikcasi. Buldugum firmalar sunlar buraya da atayim belki beni aydinlatabilirsiniz.

http://flyanatolia.com
http://inonuhavacilik.org
www.ikarus.com.tr/

Kullanıcı avatarı
irfantunc
Ad Soyad: İrfan Tunç
Aldığı Beğeni: 0 / 3
Pilot Menüsü: 

Re: P1-p2 Egitimi Hakkinda sorularim

Mesaj #2 gönderen irfantunc » 1 hafta 5 gün önce (09.10.2017, 23:11)

Bana kalırsa belge almak için acele etme. THK'nın yetkileri elinden alındığı için vereceği belgeler geçersiz olabilir. Başlangıç eğitimini aldıktan sonra belge işlerine bakarsın. Yanlış bilmiyorsam sadece federasyonun verdiği sertifikalar geçerli olacak.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İrfan TUNÇ
05536890335

Kullanıcı avatarı
Burak Kaya
Ad Soyad: Burak Kaya
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Burak Kaya » 1 hafta 5 gün önce (09.10.2017, 23:15)

irfantunc yazdı:Bana kalırsa belge almak için acele etme. THK'nın yetkileri elinden alındığı için vereceği belgeler geçersiz olabilir. Başlangıç eğitimini aldıktan sonra belge işlerine bakarsın. Yanlış bilmiyorsam sadece federasyonun verdiği sertifikalar geçerli olacak.

Nasil yani suan icin herhangi bir yerden p1-p2 alip daha sonra beklemeye mi geceyim ?
Ornek vermek gerekirse ikarusdan p1-p2 aldim daha sonra federasyonun verecegi p3 egitimlerine katilabilir miyim ?

Kullanıcı avatarı
irfantunc
Ad Soyad: İrfan Tunç
Aldığı Beğeni: 0 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen irfantunc » 1 hafta 5 gün önce (09.10.2017, 23:22)

P1 p2 belgesi alma, p1 p2 eğitimi al yani thkya sertifika parasi bayılma bosuna diyorum. P3 egitimlerine katılabilmen için Thk onaylı sertifikaya sahip olman gerek. Ancak thknın egitim sistemi çok tasvip edilmiyor. P3 egitimini yani orta seviye pilotaj egitimini de inönü havacılık gibi bir kulüp ile almanı tavsiye ederim. Tabiki benden bilgili olan ve daha mantıklı düşünenler vardır. Onlarında fikrini al derim.

İrfan TUNÇ
05536890335

Kullanıcı avatarı
Airbender
Ad Soyad: Cenk Arman
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Airbender » 1 hafta 4 gün önce (10.10.2017, 11:42)

Merhaba,
Sevsek de sevmesek de şuan uluslar arası FAI yetkileri THK nın elinde.
Yeni kurulan yada tekrar yapılanan federasyon kuvvetli bir şekilde geliyor atılımları var.
Ancak alacak olduğun yada aldığın hiç bir belge anlamsız yada gereksiz değil. Farklı bir durum olursa gider dönüşüm yaparsın.
THK nın ki P olur Federasyonun ki F olur illaki karşılığı olan bir sistem olur. Buna sakın takılma bir lisans edin. Evet lisans uçurmuyor ama sorumluluk yüklüyor eğitim almış oluyorsun.
Kocaeli de güzel bir kulüp var. Kocaeli Yamaç Paraşütü kulübü, bunlar eğitim veriyor bunlardan eğitim alabilirisin. Ayrıca FENOMEN var bunlardan da eğitim alabilirsin. Bu yazmış olduğum her iki kulüp de sana THK lisansı verebilir.
Kazasız bol uçuşlar dilerim.

Son beğenen alp78
TB2DCA

Kullanıcı avatarı
htamerursavas
Ad Soyad: Hüseyin Tamer Ursavaş
Aldığı Beğeni: 12 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen htamerursavas » 1 hafta 2 gün önce (12.10.2017, 08:02)

Aynen bence de belgeler kafanı çok yormasın güvendiğin iyi eğitim veren bir yerden eğitimini al öğrenmek hiç bitmiyor Kocaeli öğrenmek için çok güzel bir yer

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
'It's easy when falling out of the sky in endless sink to get negative and pesimistic. Instead, believe in yourself, turn your sink alarm off and smile inwardly in anticipation of the ripping climb you've about to hit.' Bruce Goldsmith

Kullanıcı avatarı
halılturhan
Ad Soyad: Halil Turhan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen halılturhan » 1 hafta 14 saat önce (14.10.2017, 17:32)

turkıyede verılen belgelerın ıc bırının hukmu yok bence bu bır spordur spor bakanlıgı buna el atmalı ve federasyon kurulmalı yetkılıler gorevlendırılıp pılotlar sınıfına gore ehlıyetlındırılmelı ve belırlı standartlar konulmalı ucus alanları bu federasyonun denetımınde olmalı herkez ucabılır lakın onemlı olan bıreysel hataların olmaması rısklerın en aza ındırılmesı egıtım egıtım egıtım

“Yeni Başlayanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok