tanışma başlığı göremedim özür - Kocaeli

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
irfan karaman
Ad Soyad: İrfan Karaman
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

tanışma başlığı göremedim özür - Kocaeli

Mesaj #1 gönderen irfan karaman » 1 on yıl 1 yıl önce (26.05.2012, 11:53)

öncelikle yamaç paraşütü forumu üğyelerine ve yöneticilerine sevgi ve selamlarımı iletiyorum .Tanışma başlığı altında bir başlık bulamadığım için , böyle bir tanışma konusuna gerek gördüm , bu gün itibari ile aranıza ,çocukluğundan beriridir , uçma hevesiyle yanıp tutuşan , 13 yaşında kelebek misali kendi kanatlarını ,kendince yapmaya çalışıp ,boyundan çok çok yüksek, bir su deposunun üzerinden atlayıp ,burnunu kıran ve atlayış yaptığı yükseklikten, kırılmış burnunun acısını görmeksizin ,düştüğü toprak zeminle arasındaki katattiği mesafeyi (vayy beee 1 mt. uçtum sevinciyle ) sonradan sızlayan burunla acile koşan bir (zırdeli) kardeşinizim :)

bu tutku uzun yıllar içimi yakup kavursada sanırım 36 yaşından sonra inşallah sizlerinde teknik bilgi ve yardımlarınızla gerçekleşecek.

ismim irfan karaman kocaelinde oturuyorum, bunca zamandır hayatımda düşündüğüm ,imkanların elverdiğince tutkularıma yer vermeye çalışsamda son olarak artık kanatlanıp uçmanın zamanı geldide geçiyor diye düşünmekteyim.

bu forumu çok eğitici ve öğretici bulmuş olduğumdan dolayı üye olmaya karar verdim . bunun için yönetici ,moderatör ve üye gönül dostlarına sonsuz teşekkür ederim.

uçuş hakkında eğitimim yok , bir kanadım yok,yakın çevremde uçuş yapan tecrübeli insan yok, hatta bulunduğum ilde ders verecek hoca da yok :)
ne olacak şimdi bundan mahrummu kalacağım ? :) tabiki hayır .

kısaca kendimden bahsetmem gerekirse ,unlu mamüller işinde çalışıyorum , doğayı çok seviyorum, extrem sporlarını seviyorum, aynı zamanda 20 yıldır profesyonel anlamda müzisyenlik yapıyorum,yağlı boyada yaklaşık 500 üzerinde resmim var resmi seviyorum,arabalara ve motor sporlarına aşırı bir tutkum var koyu bir motosiklet tutkunuyum,uçmanın dışında ,mekanik konularına aşırı merakım var , kendime ait tam teşekküllü olmasada kendi arabamı yapabileceğim bir atölyem var şu sıralar kendi delta kanadımı yada trayk ımı yapabilirmiyim sorusunu kendime sıkça sorsamda bu işin kesinlikle teknik teorik bir tecrübe gerektiğinin sizlerden önce altını çiziyorum önce tercübe teknik yeterlilik ve ardından uçmak gerek :)

çok fazla uzatmadan kendime ait konuyla alakalı linkleri vererek yorum yazan yazmayan tüm dostlara esenlikler diliyor teşekkür ediyorum ..

allah iniş takımlarınıza zeval vermesin :)

videolarım :)
http://www.youtube.com/watch?v=8WjPqhy3anM
http://www.youtube.com/watch?v=NAl0B7WD ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=sMA5k6AKCDc
http://www.motosiklet.net/forum/etkinli ... mlari.html

konu motosiklet olunca böyle bir romork şart oldu vesselam :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... 468/detay/

bu da film ,dizi,klip vs. çekimlerinde kullanılan kamera vinci diye tabir ettiğimiz elektirik kumandalı jimmy jib ,
kameraman bir arkadaşımın isteği doğrultusunda yapımına karar verip hayata geçirdiğim bir proje ,ileriye doğru gerekli atölye altyapımı tamamladıktan sonra ticari amaçlı düşünebileceğim bir alet :)
maliyet 1200 lira civarı , orjinallerinin satış fiyatı 8000 ila 15 bin tl. arası , aslında şunu söylemek istiyorum trayk,lar paramotorlarda yurtdışından bizlere pahalıya geliyor , bu işi burada yapamazmıyız ? pekala da yapılır :)

http://www.youtube.com/watch?v=ADu25DAlKL4

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... qLJWyyXWEo

http://www.motosiklet.net/forum/konu-di ... bitti.html

yağlı boya çalışmalarımdan geriye kalanlar :)
http://www.motosiklet.net/forum/konu-di ... larim.html

bu aşşağıdakide trayk kadar olmasada 3 tekerli rus malı tripötör sıfırdan revizyon ettim :)
http://www.motosiklet.net/forum/mt-atol ... -hali.html

aşşağıdaki, link te yaklaşık 20 yıldır iç içe olduğum olmazsa olmazım müzik :)
http://www.izlesene.com/video/org-calma/3356521

istikbal göklerdedir en hüyük hayalim olarak her ne şekilde olursa olsun, geriye uçmak kaldı :) alınterinin, emeğin,tecrübenin, yokluğun, çaresizliğin, ne anlama geldiğini bilen bir kardeşiniz olarak , bundan 2 yıl geçsin , gerekli altyapı ve tecrübemi edindikten sonra paramotor yapacağımı temin edebilirim :)

teşekkür ederim rüsgarsız güneşli günlerede, hepberaber:)

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen cincir » 1 on yıl 1 yıl önce (26.05.2012, 13:30)

İrfan Bey aramiza hosgeldiniz.
Umarim ucmaya baslar ve hayallerinize kavusursunuz. Fakat yakinimda ucan yok,egitim yok vb. demissiniz; yaniliyorsunuz. Kocaeli federasyon il temsilcisi Dogan Özesener var. Adapazari Kirantepe size sadece 40 km uzaklikta ve yuzlerce pilotu sehrimizde agirliyoruz. Adapazari nda baslangic egitimleri organize ediyoruz ve pilot sayimizi arttirmaya calisiyoruz. Kisacasi ben cok sansli oldugunuzu dusunuyorum. İsin icine girdikce ne demek istedigimi cok daha iyi anlayacaksiniz. Yardima ihtiyaciniz oldugunda iletisime gecmeniz yeterli.

Selamlar.
Güngör Şen

Kullanıcı avatarı
irfan karaman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen irfan karaman » 1 on yıl 1 yıl önce (26.05.2012, 13:39)

uçma hevesi uzun yıllar olmasına karşın bu araştırmaya 1 haftadır yoğunluk ve yön vermiş bulunmaktayım , tabi bunda maddi ve manevi imkanlarımın daha müsait oluşunu söyleyebilirim :)

vermiş olduğunuz haber gerçekten bana müjde gibi geli , çok çok teşekkür ederim şahsınıza ulaşabileceğim yada il temsilcisi arkadaşımıza ulaşabileceğim telefon veya başka bir ulaşım imkanım olabilirse buna sevinirim , zira bu hafta sonu bursaya gitmeyi düşünmekteydim , belki bilirsiniz (pilot sebo ) sebahattin çetin arkadaşımla bu hafta sonu çayını içmeye gitmeyi düşünüyor olsamda kendisinin müsait olamayışı sebebi ile erteledim ,

ben tam olarak kocaeli karamürseldeyim ama bahsettiğiniz yere gelme şansım var konu hakkında buradan yada telefondan bir kaç soru sormamın mahzuru varmı acaba ?

kurs yada uçuş eğitimi hakkkında maddi manevi bir aceminin sorabileceği sorular vb. buradanda yazabilirseniz memnum olurum malum müsait olamayabilirsiniz teşekkür ederim şimdiden :)

Kullanıcı avatarı
kugular
Ad Soyad: Bulent Kugu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen kugular » 1 on yıl 1 yıl önce (26.05.2012, 14:55)

irfan bey merhabalar. öncelikle aramıza hoşgeldiniz. güngör beyinde bahsettiği gibi aslında çok yakınınızda bağlantı kurabileceğiniz kişiler var. bende bu spora gönül verenlerden ve yeni başlayanlardan vede üstelik karamürselde oturan biri olarak hem güngör beyle hemde doğan abimizle görüşmekteyim. bende yeni başladım fakat sürekli orarak abilerimizi takip etmekteyim. eğer görüşürsek çok daha detaylı sohbet etme şansımız olur. karamürseldede bu sporla ilgilenen birinin olduğunu bilmek benide sevindirdi. görüşmek üzere. selamlar.

Kullanıcı avatarı
alikuru
Ad Soyad: Ali Kuru
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen alikuru » 1 on yıl 1 yıl önce (26.05.2012, 15:12)

merhaba irfan bey,
ben de sakarya da ikamet ediyorum, güngör abinin de deği gibi aslında çok şanslısınız benim size tavsiyem havaların güzel olduğu (malum yağmur bitmedi bi türlü) bir haftasonu buyurun sakarya'ya kırantepe'ye gelin tepede uçan onlarca insan göreceksiniz, bu sporun nasıl yapıldığı hakkında az çok fikriniz olur. gerek eğitim konusunda gerek malzeme temini konusunda fikir alışverişlerinde bulunabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
irfan karaman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen irfan karaman » 1 on yıl 1 yıl önce (26.05.2012, 15:51)

Çok güzel bülent hocam buna çok sevindim , en kısa zamanda yüz yüze görüşmeyi isterim , birbirimize faydalı olabileceğimize inanıyorum , telefon yada karamürselde buluşabileceğimiz bir yer söylerseniz şu an bile gelebilrim ,

ben beton yol kırk merdiven mevkiinde oturuyorum çarşıya 5 dakikada inerim sevgiler saygılar :)

Kullanıcı avatarı
irfan karaman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen irfan karaman » 1 on yıl 1 yıl önce (26.05.2012, 15:59)

alikuru yazdı:merhaba irfan bey,
ben de sakarya da ikamet ediyorum, güngör abinin de deği gibi aslında çok şanslısınız benim size tavsiyem havaların güzel olduğu (malum yağmur bitmedi bi türlü) bir haftasonu buyurun sakarya'ya kırantepe'ye gelin tepede uçan onlarca insan göreceksiniz, bu sporun nasıl yapıldığı hakkında az çok fikriniz olur. gerek eğitim konusunda gerek malzeme temini konusunda fikir alışverişlerinde bulunabilirsiniz.

üstadım çok teşekkür ederim bahsettiğiniz yere gelmek sorun değil , af buyur ne zaman bu uçuş etkinliği acaba ?

birde kimseyi tanımam daha 1 günlük üyeyim buraya :) seyretmek tabiki çok zevkli olacak benim için lakin tanıdık bir sima ile konu hakkındaki sohbet dahada katmerli olurdu , bana tarihi verirseniz ona göre gelirim sorun değil :)

aslında yukarıda tanışma yazısında koyu motosiklet tutkunu olduğumu söylemiştim tabi orada çevrem bir hayli geniş eş dost arkadaşlar sağolsunlar , fakat burada konuyu açtığımda kimseden bir cevap alamayınca herkezin uyuduğunu sanmıştım :D kimsenin yardım elini uzatmayacağını düşünmedim dersem yalan olur :)

ama zamanla birbirimizi daha yakınen tanıyacağımızdan şüphem yok tekrar teşekkür ederim selametle :)

Kullanıcı avatarı
Ninja
Ad Soyad: Onur Aksak
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen Ninja » 1 on yıl 1 yıl önce (26.05.2012, 21:32)

Jimmy jip müthiş olmuş elinize sağlık bende yapmaya çalışıyodum biraz fikir çaldı..inşallah bir an önce uçarsınız...

Kullanıcı avatarı
kugular
Ad Soyad: Bulent Kugu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen kugular » 1 on yıl 1 yıl önce (26.05.2012, 21:41)

irfan bey merhaba,
bende eski yol durağının ordayım. sizinle yüzyüze görüşmek isterim bana 0532 226 10 89 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. ali kuru beyin bahsettiği kıran bizim sürekli gittiğimiz bir tepe. malum havalar hiç iyi gitmedi. biz normalde Abdullah Yıldız hocamla bu pazar buluşacaktık fakat nasip olmayacak gibi gözükmekte. biz görüşelim. selamlar.

Kullanıcı avatarı
Human capital
Ad Soyad: İbrahim Coban
Aldığı Beğeni: 88 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Human capital » 1 on yıl 1 yıl önce (26.05.2012, 22:03)

Irfan Arkadas ucucular dunyasina hos geldin,

Yukledigin linklerden cok aktif ve olaganustu teknik yetenegin oldugunu goruyorum.
Bu nedenden de dolayi aramiza katilmis olman hosuma gitti. sanirim cogumuzun ucma
tutkusu cocuklugumuzda gelisti. Bugunun
yamac parasutu ucusu cocuklugumuzda
ruyalarimiza giren ve kiskanarak izledigimiz kuslarin ucusuna en yakin olabilecek
bir ucus teknigidir. manevra kaabiliyetimiz her ne kadar kuslarin en yavasinin bile
onda birine yaklasmamasina ragmen,havada suzulusumuz,ve doga ile uyum icinde
olan kanadimizla keyfin doruguna cikmamiz icin bize sadece kalkisa uygun bir tepeye
gitmemiz yeterli oluyor. Burada sana bir elestirim var. Bu ama daha dogrusu bir oneri.
Yamac parasutunun teknigini ogrenip ucarak nasil bir zevkinin oldugunu
bilmeden direkt paramotora yonlenmek,odaklanmak bence yanlis bir bakis tarzi.
Paramotor daglarin olmadigi yerlerdeki pilotlarin ucus yapabilmelerini saglamak icin
gelistirildi. Sirtinda gurultulu surekli donen bir pervanesi olan bir makina ile ucmak
ile paramotorsuz ucmak arasinda daglar kadar fark var bence.

Elbette paramotorun avantajli oldugu alanlar da var. Hatta onunla fotograf cekmek gibi
isleri cok daha iyi yapabilirsin. Ama baslamadan ona odaklanmak bence yanlis
bir eyilim. Bu eyilimi Turkiye,de pilot olma asamasindaki bircok insanlarimizda
gordugum icin yazma ihtiyaci hissettim. bence birkac sene duzenli olarak ucup kanat
hakimiyetini gelistirdikten sonra , daha iyi kararini verebilirsin. Motora ihtiyacim varmi?
Motorla ne yapabilirim? vs. gibi sorulara daha ayaklari yere basan cevaplar
verebilirsin.

Selamlar
,

Kullanıcı avatarı
irfan karaman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen irfan karaman » 1 on yıl 1 yıl önce (27.05.2012, 08:57)

Ninja yazdı:Jimmy jip müthiş olmuş elinize sağlık bende yapmaya çalışıyodum biraz fikir çaldı..inşallah bir an önce uçarsınız...

güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim , ben kameraman değilim fakat bir parça merakım olmadığını söylersek yalan olur, çevremde beni mucit birisi olarak tanısalarda ,mekanik konularda elimin becerikliği ve tecrübe konusunda fena olmadığımı söyleyen çoktur :) bu benim hayat tarzım bu işleri seviyorum çalışıp uğraşırken severek ve isteyerek yaptığım için , her zaman sonuca ulaşıyorum :)

bunu durumu bilen kameraman bir arkadaşım rica etti ve böyle bir işe koyuldum , tabi öyle şıp diye olmadı , havalandım düştüm , havalandıp tekrar düştüm ama azmin elinden hiç bir şey kaçmaz :)

bu aletin fabrikasyon yapılmış olanı 11.500 liradır 7 mt lik bir alrettir, ve fabrikasyon orjinal aletin yaptığı işin 100/60 yapıyor , ne yapmalıydık durumu bütçesi olmayan arkadaşıma yurtdışından yüksek meblalara jimi jib mi getirseydik ? :)

bu aletin yurt içi üretim yapan yerleride var lakin onlarda tek tabancayım misali fiyatları hiçte yerli üretim mantığıyla orantılı değil , bu sefer ne yapmaya kalkıyorsun , kendi jimmy jibini kendin yapıyorsun,

kapının önünde kendi imkanlarımla kimseye bağımlı kalmadan yapabiliyorsam bu benim için güzel bir olaydır , şu an karamürselde sadece benim yaptığım jimiy jib var ve kameraman arkadaşımın iş kalitesi , potansiyeli artmış durumda ,

benim için çok güzel ama , kısacık bir cümleye bu kadar cevap yazılırmı diyenler için, :)

kendimi övmek ,kibirlenmek, reklam yapmak gibi lütfen algılanmasın , maddi çıkar gözetmeksizin , insanlara faydalı olmaya çalışan biriyim ,çünkü bu işleri seviyorum,

mesela yamaç paraşütünde yere paralel sert ve hızlı inişleri kolaylaştıracak şu an kafamda bir projem var ama önce uçmanın ne olduğu öğrenip mantığını çözmem gerekli ,

teşekkür ederim :)

Kullanıcı avatarı
irfan karaman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen irfan karaman » 1 on yıl 1 yıl önce (27.05.2012, 09:16)

kugular yazdı:irfan bey merhaba,
bende eski yol durağının ordayım. sizinle yüzyüze görüşmek isterim bana 0532 226 10 89 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. ali kuru beyin bahsettiği kıran bizim sürekli gittiğimiz bir tepe. malum havalar hiç iyi gitmedi. biz normalde Abdullah Yıldız hocamla bu pazar buluşacaktık fakat nasip olmayacak gibi gözükmekte. biz görüşelim. selamlar.

teşekkür ederim bu gün müsaitseniz 2 hoş sohbetin tadına varalım derim size dönüş yapacağım telefondan hürmetler :)

Kullanıcı avatarı
irfan karaman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen irfan karaman » 1 on yıl 1 yıl önce (27.05.2012, 09:29)

Human capital yazdı:Irfan Arkadas ucucular dunyasina hos geldin,

Yukledigin linklerden cok aktif ve olaganustu teknik yetenegin oldugunu goruyorum.
Bu nedenden de dolayi aramiza katilmis olman hosuma gitti. sanirim cogumuzun ucma
tutkusu cocuklugumuzda gelisti. Bugunun
yamac parasutu ucusu cocuklugumuzda
ruyalarimiza giren ve kiskanarak izledigimiz kuslarin ucusuna en yakin olabilecek
bir ucus teknigidir. manevra kaabiliyetimiz her ne kadar kuslarin en yavasinin bile
onda birine yaklasmamasina ragmen,havada suzulusumuz,ve doga ile uyum icinde
olan kanadimizla keyfin doruguna cikmamiz icin bize sadece kalkisa uygun bir tepeye
gitmemiz yeterli oluyor. Burada sana bir elestirim var. Bu ama daha dogrusu bir oneri.
Yamac parasutunun teknigini ogrenip ucarak nasil bir zevkinin oldugunu
bilmeden direkt paramotora yonlenmek,odaklanmak bence yanlis bir bakis tarzi.
Paramotor daglarin olmadigi yerlerdeki pilotlarin ucus yapabilmelerini saglamak icin
gelistirildi. Sirtinda gurultulu surekli donen bir pervanesi olan bir makina ile ucmak
ile paramotorsuz ucmak arasinda daglar kadar fark var bence.

Elbette paramotorun avantajli oldugu alanlar da var. Hatta onunla fotograf cekmek gibi
isleri cok daha iyi yapabilirsin. Ama baslamadan ona odaklanmak bence yanlis
bir eyilim. Bu eyilimi Turkiye,de pilot olma asamasindaki bircok insanlarimizda
gordugum icin yazma ihtiyaci hissettim. bence birkac sene duzenli olarak ucup kanat
hakimiyetini gelistirdikten sonra , daha iyi kararini verebilirsin. Motora ihtiyacim varmi?
Motorla ne yapabilirim? vs. gibi sorulara daha ayaklari yere basan cevaplar
verebilirsin.

Selamlar
,

ibrahim hocam öncelikle verdiğiniz güzel tepkiler ve önerileriniz için çok teşekkür ederim , buda benim çok hoşuma gitti açıkçası :)

lakin sizinle harfiyen aynı fikirde olduğumu bilmenizi isterim , daha önceden yazdıklarımda , paramator kelimesini sarfettiğimi hatırlıyorum yanlız , sanırım burada ben durumu tam olarak açıklayamamadan kaynaklı sizde direkt paramotorla uçmayı düşündüğümü algıladınız :) olabilir sanal alemde yazılarak bir çok şey anlatılamıyor hele yazan ben olunca :)

şu aşamada yamaç paraşütüyle bile uçabileceğim soru işeretleri kafamı kurcalarken , motorlu bir araçla uçmaya kalkmak nasıl söylesem , emeklemeden koşmaya , uçmaya mı benzer ? :D

ama ben paramatorla uçmaktan ziyade gerekli eğitim ve tecrübeyi kazandıktan sonra duruma göre şöyle bir şey imal etmeyi anlatmaktı kastım malum fiyatları biliyorsunuz tabi şu an için düşünmüyorum ama ilerleyen aşamalarda , insan değişiklik isteyebilir , her zaman yamaç dağ bayıra ayıracak zamanı olmayabilir insanın :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-h ... 595/detay/

tabi burada siz yinede haklısınız daha yamaç paraşütünün hazzına zevkine , tadına varmadan paramatorun şahsıma uygun olmadığını sizin gibi ,düşünmekteyim ,

allah iniş takımlarınıza zeval vermesin, kazasız kedersiz uçuşlar diliyorum.

Kullanıcı avatarı
Human capital
Ad Soyad: İbrahim Coban
Aldığı Beğeni: 88 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen Human capital » 1 on yıl 1 yıl önce (27.05.2012, 12:08)

Basarilar,

Saglikli bir baslangic dilegimle,

Selamlar

Kullanıcı avatarı
Ninja
Ad Soyad: Onur Aksak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen Ninja » 1 on yıl 1 yıl önce (27.05.2012, 12:21)

Ben ilk başlangıçta paramotorla başlanmaz diye düşünmüyorum ben direk paramotorla başladım şşstanbulda yaşıyorum dağ ok tepe yok ama kalkıcak tarla arazi çok...ayrıca paramotoru yp göre daha güvenli görüyorum..İrfan bey sizde teknik altyapı mevcut trike ve kendi paramotorunuzu yaparsınız bence kolay gelsin şimdiden

Kullanıcı avatarı
irfan karaman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen irfan karaman » 1 on yıl 1 yıl önce (27.05.2012, 15:57)

Human capital yazdı:Basarilar,

Saglikli bir baslangic dilegimle,

Selamlar

inşallah diyelim ibrahim hocam teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
irfan karaman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen irfan karaman » 1 on yıl 1 yıl önce (27.05.2012, 15:58)

Ninja yazdı:Ben ilk başlangıçta paramotorla başlanmaz diye düşünmüyorum ben direk paramotorla başladım şşstanbulda yaşıyorum dağ ok tepe yok ama kalkıcak tarla arazi çok...ayrıca paramotoru yp göre daha güvenli görüyorum..İrfan bey sizde teknik altyapı mevcut trike ve kendi paramotorunuzu yaparsınız bence kolay gelsin şimdiden

teşekkür edrim esen kalın :)

Kullanıcı avatarı
irfan karaman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen irfan karaman » 1 on yıl 1 yıl önce (27.05.2012, 16:02)

değerli dostlar ayrı bir konu açıp konu kirliliği olmaması açısından sizlere bir kaç soru sorabilirmiyim ?

başlangıç aşamasında hangi kanadı almalıyım ? 60 kiloyum bu arada
yada acele etmelimiyim ?

komple almam gerekenler nelerdir ve hangi marka kalitelidir neyi almamam gerekir ?

bu işe ayıracağım toplam maliyet ortalama nedir ? nereden temin edeceğim ?

teşekkür ederim şimdiden :)

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen bartsay » 1 on yıl 1 yıl önce (27.05.2012, 20:33)

1-bence acele etme
2-önce bir eğitmen bul.
3-birlikte bu işi yapacağın birkaç arkadaşın yoksa (yok gibi) grupla bu işi yapanlara yaklaş
4-eğitim alacağın kişinin sana vereceği bilgiye göre davran çoğunlukla eğitim verenler knadı da ayarlar
iyi uçuşlar

Kullanıcı avatarı
irfan karaman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen irfan karaman » 1 on yıl 1 yıl önce (28.05.2012, 09:41)

bartsay yazdı:1-bence acele etme
2-önce bir eğitmen bul.
3-birlikte bu işi yapacağın birkaç arkadaşın yoksa (yok gibi) grupla bu işi yapanlara yaklaş
4-eğitim alacağın kişinin sana vereceği bilgiye göre davran çoğunlukla eğitim verenler knadı da ayarlar
iyi uçuşlar

hayırlısı olsun bulunduğum muhitten buradan tanıştığımız bir arkadaşım daha çıktı çok güzel oldu :) konu başında 1. sayfada yorum yazan sevgili güngör bey e telefonla ulaşabilirsem , eğitim konusunda hemfikiriz :)

eğitim şart daha sonrasında sanırım zincirşleme bütün sorularım çözülecektir söylediklerinizden öyle anlıyorum , kazasız uçuşlar dilerim :)