Nasıl Bir Başlangıç Yapmalıyım?

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
0meRFrK
Ad Soyad: Ömer Faruk
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Nasıl Bir Başlangıç Yapmalıyım?

Mesaj #1 gönderen 0meRFrK » 1 on yıl 1 yıl önce (07.07.2012, 12:01)

Selamun Aleykum Arkadaşlar..

Ben 17 Yaşında İstanbulda Lise Son Sınıf Okuyorum.

Üniversiteyi Eskişehirde Okumak İstiyorum Ve Gökyüzünde Özgür Olmaya Meraklıyım :)

Hobi Olarak Yapmak İstiyorum..

İlgilendiğim Aletler ;

Resim

Resim

Resim

Şu Üçünden Biri İçin Hangisini Önerirsiniz?

Merak Ettiğim Şeyler. Hangisini Temin Etmesi, Muhafaza etmesi, taşıması, kurması,uçması rahat ? Hangisiyle tek başıma hiç kimse olmadan uçabilirim?

Nasıl Yapmalıyım Nasıl Etmeliyim ???

"En Çok Heves Ettiğim En Üst resimdeki :)"
Çünkü Yamaca Felan Gerek Kalmadan Yerden Kalkabilir Diye Düşünüyorum :D
:shock: :(

Kullanıcı avatarı
irfan karaman
Ad Soyad: İrfan Karaman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen irfan karaman » 1 on yıl 1 yıl önce (07.07.2012, 17:37)

değerli kardeşim bende senin gibi daha uçma olayında siftahı olmayan bir ağabeyinim ,17 yaşındayım derken olayın ciddiyetinin farkında olduğuna inanıyorum ,
benim şu ana kadar edindiğim, gözlemlediğim ve öğrendiğim kadarıyla deltalar yamaç paraşütlerine oranla daha hızlıdırlar ve iniş kalkışlar için daha geniş büyük bir alana ihtiyaç duyarlar öte yandan kazın ayağı yotubedeki videolardan ibaret değildir inan bana :)

ben her gün düzenli olarak 1 saat o uçuş videolarını izler içimdeki hevesi öyle kırmaya çalışırım :)

katılabildiğim yamaç paraşütü etkinliklerine katılmaya çalışıyorum işlerim ve zamanım müsait oldukça lakin bulunduğum yerde böyle aktiviteler olmadığı için en son sakarya serdivanda bulunmuştum :)

kendi kendime bende uçabilirim desemde senin gözünden kaçırdığın küçük bir ayrıntı alah korusun hayatına mal olabilir ve bunu hiç birimiz istemeyiz ,

onun için bu işin ilmini en azından başlangıç aşaması için hayati önemi olan başlangıç eğitimini alarak kendi başına uçma hayalini gerçeğe çevirmen gayet mümkün ,

istanbulda konuyla alakalı uçuş ve eğitim veren kurum olarak thk olduğu nu yalan yanlış biliyorum adapazarı sakaryada böyle bir eğitim verildiğini biliyorum , zira konu hakkında bilgi verecek hocalarımız çıkacaktır .

şu an bende kendime inanıyor ve güveniyorum hatta istesem tüm ekipmanımı hemen alır uçmaya çalışırım ama bu iş similasyon oyunu değil yani bir canımız var, save leyip tekrar başa alma lüksümüz olmadığı için önce eğitim demekten kendimi alamıyorum :)

gerisi tabiki sana kalmış kal sağlıcakla :)

Kullanıcı avatarı
0meRFrK
Ad Soyad: Ömer Faruk
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen 0meRFrK » 1 on yıl 1 yıl önce (07.07.2012, 20:02)

kaderi değiştiremeyiz değil mi?

çekeceğimiz varsa çekeriz..

Ama havada ama yerde. olacak değişmez.

Ben ParaMotor Olayına Sardım Gibi :)

bu işin yaşla bağlantısı varmıdır sıkıntı olur mu ? paramotor taşıması kalkması uçması muhafazası kolay mıdır? düz zeminde kolay kalkıp inebilirmiyiz ve paraşütüydü motoruydu vs. hobi amaçlı ekipman varsa onlar felan total fiyat kaç paraya mal olur ?

Kullanıcı avatarı
apocan2006
Ad Soyad: Abdullah Asker
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen apocan2006 » 1 on yıl 1 yıl önce (08.07.2012, 11:41)

Paramotor ile uçmanın maliyeti bütün malzemeleri sıfır alırsan 15000TL civarında olur. Ayrıca paramotor eğitimi de çok önemlidir. İstanbul'da bunun eğitimini profesyonel olarak veren bir hoca var bildiğim kadarıyla. Ayrıca İstanbul paramotor team adı altında bir grup var. Onlardan çok daha iyi bilgi alabilirsin. Ama benim tavsiyem önce yamaç paraşütü ile başlaman. Çünki paramotor çok zahmetli bir iş. Çok fazla ayrıntı var. Motorun bakımı yağı ayarı v.s. çok teferruatlı iş. O yüzden en kolayı yamaç paraşütüdür. Delta kanat ve mikrolayt zaten hepten zahmetli ve yüksek maliyetli. Yamaç paraşütü için ise 5000TL ile tam takım sıfır malzeme alabilirsin.