Yamaç paraşütüne başlamak istiyorum bazı sorularım var

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
KoalaKong
Ad Soyad: Serkan Mazlum
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Yamaç paraşütüne başlamak istiyorum bazı sorularım var

Mesaj #1 gönderen KoalaKong » 1 on yıl 1 yıl önce (23.08.2012, 23:47)

Herkese merhaba.

Ben daha önce tandem yamaç paraşütü yaptım ve bu işe hayran kaldım. Ama o zamanlar zamanım ve yaşım uygun olmadığı için bu hayalimi biraz erteledim. Seneye, yazın bu spora başlamak istiyorum ama kafamda bazı soru işaretleri var, aydınlatırsanız sevinirim, İstanbul'da yaşıyorum.

Benim kendime ait paraşütüm yok. THK nın veyahut bir özel kuruluşun açtığı kursa katılmak istersem paraşüt almam gerekiyor mu, yoksa kendileri eğitim için bana paraşüt ayarlayacaklar mı?

THK kursları ücretsiz mi? Eğer değilse THK veya özel kuruluşlarda bu eğitimi almanın karşılığı aşağı yukarı kaç paradır?

Öğrenci olduğum için pek zengin sayılmam. Yani bir paraşüte 4-5 bin tl verecek durumum yok. Daha uygun fiyatlara takım bulabilir miyim veya kiralayabilir miyim? Kiralamanın sakıncası var mıdır?

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (24.08.2012, 09:01)

Hosgeldin,

Universitende havacilik kulubu var mi kontrol et. Baslangic kursu icin malzeme almana gerek yok. Genelde kurs ucretine malzemeyi kullanmakta dahil olur.

iyi sanslar

Kullanıcı avatarı
emraq
Ad Soyad: Emrah Kaygusuz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen emraq » 1 on yıl 1 yıl önce (24.08.2012, 14:33)

"Türk Hava Kurumu uçan bir Türk ulusu yaratmak, gençlerimize havacılık ilgi ve sevgisini aşılamak amacıyla siz gençler için düzenlemiş olduğu tüm başlangıç kurslarını ücretsiz olarak vermektedir. Sizleri Karain(Antalya), İnönü(Eskişehir), Erzincan Havacılık ve Eğitim Merkezlerine bekliyoruz." Ücretsiz olarak düzenlenen kurslardan faydalanabilmek için 01 Ocak-31 Mart tarihleri arasında yaşadığınız yerde bulunan THK şubesine kayıt yaptırmanız yeterli olacaktır. egitim.thk.org.tr 'den detaylı bilgi edinebilirsin. İyi günler

Kullanıcı avatarı
KoalaKong
Ad Soyad: Serkan Mazlum
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen KoalaKong » 1 on yıl 1 yıl önce (24.08.2012, 20:03)

Peki konaklamayı da THK sağlıyor mu?