bu spora başlamak için sizce minimum yaş kaç olmalı

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ahmetburak
Ad Soyad: Ahmet Burak
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

bu spora başlamak için sizce minimum yaş kaç olmalı

Mesaj #1 gönderen ahmetburak » 1 on yıl 1 yıl önce (23.12.2012, 14:09)

merhaba. ben 19 yaşındayım mersin'de üniversite okuyorum ve yamaç paraşütüne, micro light'a merak duymaya başladım. sizce üniversitede okuyan birisi için bu spora ayrılacak zaman ve maddi miktar yetersiz mi olur. demek istediğim sizce bu sporu bu yaşta bu imkanlarda yapabilir miyim.
teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Airbender
Ad Soyad: Cenk Arman
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Airbender » 1 on yıl 1 yıl önce (23.12.2012, 14:55)

Bolumunu ve durumunu bilmiyorum ama keske 19 yasinda olsaydim ;) bulundugun bolgede guzide kulupler var ayrica universitenede bak belki bir havacilik
Kolu vardir. Eger yoksa Adana, mersin ve İskenderun da ki kuluplerle irtibata gec.

Kullanıcı avatarı
tunahan yz
Ad Soyad: Tunahan Yavuz
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen tunahan yz » 1 on yıl 1 yıl önce (23.12.2012, 15:29)

bence başlan yap paran varsa gir yok sa girme cok maliyeti var

Kullanıcı avatarı
baytur
Ad Soyad: Bayram Turgut
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen baytur » 1 on yıl 1 yıl önce (23.12.2012, 15:47)

Bu tür işler için

20 li yaşlarda zamanınız bol ancak paranız yoktur,

30-40 lı yaşlarda paranız var, zamanınız yoktur,

50 li yaşlarda hem zamanınız hemde paranız var, ancak sağlığınız olmayabilir :!:

Kullanıcı avatarı
ahmetburak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ahmetburak » 1 on yıl 1 yıl önce (23.12.2012, 17:20)

tıp okuyorum durumum yetebilir. ancak masraflarımın neler olacağını bilmiyorum. okulda böyle bir klüp var ancak bir türlü ulaşamadım. baytur çok güzel yazmışsınız hepinize çok teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Airbender
Ad Soyad: Cenk Arman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Airbender » 1 on yıl 1 yıl önce (23.12.2012, 18:15)

İlk etapda bu kuluplerden egitim alman gerekecek. Ve onlarin belirledigi kurs ucreti + saglik raporu + sigorta + gelis gidis masraflari. Kukubun ongordugu baska masraflar varsa onu bilemem bununda maliyeti 700 tl ile 1200 tl arasinda degisir. Bir muddet malzeme almazsin kulubun malzemelerini kullanirsin. Fakat gelistirmek ve uzun sure devam etmek istiyorsan kendi malzemelerini almak durumundasin. Onund ortalama maliyeti 2500 euro civarinda olur baslangic icin alacak oldugun elektronigin dahil olmadigi set fiyati.

Kullanıcı avatarı
ahmetburak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ahmetburak » 1 on yıl 1 yıl önce (23.12.2012, 18:27)

cevaplarınız için çok teşekkür ederim. birde bu site çok güzel gerçekten. açtığım bir konuya gün içinde tatmin edici cevaplar aldım hepinize çok teşekkürler okuldaki klubü araştırmaya çalışacağım

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (25.12.2012, 18:03)

Ahmet burak Merhabalar
Ben Adana havacılık kulübü (AHAS) Güner Akkaya kulübümüz den istersen faydalanabilirsin ilk etapta malzeme almana gerek yok eğitimlerin süresince kulüp malzemelerini kullana bilirsin zira federasyonumuz kulüplere özellikle üniversite öğrencilerine kullandırılmak üzere malzeme yardımlarında bulundu eğitimlerle ilgili Adana ya gelme durumunda sana yardımcı olabiliriz görüşmek üzere.
AHAS-Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
sinanpaşalı
Ad Soyad: Halil Akdeniz
Aldığı Beğeni: 9 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: bu spora başlamak için sizce minimum yaş kaç olmalı

Mesaj #9 gönderen sinanpaşalı » 1 on yıl 1 yıl önce (30.12.2012, 15:54)

ahmetburak yazdı:merhaba. ben 19 yaşındayım mersin'de üniversite okuyorum ve yamaç paraşütüne, micro light'a merak duymaya başladım. sizce üniversitede okuyan birisi için bu spora ayrılacak zaman ve maddi miktar yetersiz mi olur. demek istediğim sizce bu sporu bu yaşta bu imkanlarda yapabilir miyim.
teşekkürler

merhabalar ahmet.

ben türkiye yamaç paraşütü formu sitesine 18 yaşında üye olarak, yamaçparaşüt camiası ile tanıştım ve çok sıkı güzel kardeşlik ilersinde dostluklar kazandım. bende 18 yaşlarımda yamaçparaşüt yapmayı çok arzuladım ama maddiyat ve aile ötürü sebeblerinden dolayı başlayamadım. Lakin isteğim hevesim arzum ve azmim olduğundan dolayı asla vazgeçmedim, sabır ederek mücadele ettim. mücadelem de sevgili uçan pilot arkadaşlarım hep destek oldular ve onların destekleriyle vede yaşadığım ilçede fabrika açılmasıyla işe başlayarak 24 yaşımda yamaçparaşütü nü öğrenmeye vede uçmaya başladım. şuan için 25 yaşıma doğru giriyorum. ve asgari ücret alıyorum ve biyandan da babamın çektiği kredileri ödediğimden maaşımdan kalan miktarları biriktirip zar zor malzemelerimi tamamladım ve fırsat oldukça kendimi geliştirmek için alıştırmalar yapıyorum. diyeceğim şudur içinde uçma arzusu varsa asla bu arzudan vazgeçme. bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa öbürgün ama sabır etmelisin. sen bence daha şaslısın güzel bir bölümde okuyorsun mezun olduğunda güzel bir meslek seni bekliyor. senin için ilk önemli olan okulunu başarılı şekilde bitirp mesleğini eline almak olmalıdır. okulun klubüyle biran önce ulaş onlarla da bir konuş derim. Ve de kendin için bir planlama yap derim şöyle ki vaktinin birazını derslerine, birazınıda yamaçparaşütünü öğrenmek için ayırabilirsin. son olarak sigara kullanıyorsan eğer sigarayı bırakmanı tavsiye ederim çünkü boşuna masraf. :)