ucus yerlerı ?

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
tahsin
Ad Soyad: Tahsin Sarı
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

ucus yerlerı ?

Mesaj #1 gönderen tahsin » 1 on yıl 11 ay önce (10.04.2013, 16:56)

merhaba baslangıc pılot egıtımı aldım fakat nerelerde ucarak bunu gelıstırebılırım tam bılgım yok bılenler bana yardımcı olabılırmı ?

mersınlıyım ama nıgdede ogrencıyım bılgılerınızı beklıyorum lutfen

Kullanıcı avatarı
SHaDoW
Ad Soyad: Ahmet Tokalı
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen SHaDoW » 1 on yıl 11 ay önce (10.04.2013, 20:34)

Vah! Vah! :( Niğde'de yalnız uçmanın nasıl bir duygu olduğunu biliyorum..

Tahsin kardeş,
Niğde'de 2-3 yıl kadar yalnız başıma yp yaptım. Yalnız derken benimle uçan kimse yoktu, tepeye çıkarken sürekli bana eşlik eden meraklı arkadaşlarım oldu.. Niğde'de o dönemlerde uçan tek yp pilotuydum.

Şu an durum nedir? Üniversitede kulüp kuruldu mu? Ya da halktan ilgilenenler var mı?

Ben uçuşları genel olarak Sazlıca köyünün yanındaki "göbekli dağ" diye bilinen yerde yapıyordum.. Tepenin iniş alanına olan irtifa farkı : 275 metre, KB, B, G, GD, D Yönlerine kalkış veren, kalkış koşusu için uygun eğimde, öğle saatlerinde termikler çalışmaya başlar..

Başlangıç öğrencisi isen; 11-15 arası saatler "haricinde", 16 km/saat ve altındaki rüzgâr hızında, belirttiğim yönlere uçabilirsin.. Yalnız tepede kanadına zarar verebilecek taşlar mutlaka olacaktır. Dikkatli ol, mümkünse branda sersen daha iyi olur, ya da benim daha önceden temizlediğim alan bellidir daha da temizlersen :) batı rüzgarına oradan kalkabilirsin... (Hakim rüzgar malum olmuştur ;) )

B, KB ve GB yönlerine kalkış için kullanacağın en uygun iniş alanını ve tepenin konumu konusunda fikir verecek olan google earth görüntülerini ekliyorum..

Selamlar..
Dosya ekleri
Göbekli Dağı Take Off2.jpg
Göbekli Dağı Take Off.jpg