Türk Hava Kurumu Sportif Havacılık Kulüplerine Duyuru

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
teamstratus
Ad Soyad: Türker Türkoglu
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Türk Hava Kurumu Sportif Havacılık Kulüplerine Duyuru

Mesaj #1 gönderen teamstratus » 1 on yıl 1 ay önce (14.03.2014, 11:05)

Sportif Havacılık Kulüplerinin
Değerli Yöneticileri ve Öğretmenleri,

1. Her yıl binlerce havacılık sevdalısına ücretsiz kurslar veren THK, Sportif Havacılık Kulüplerinin desteklenmesi çalışmalarına hızla başlamıştır. Bu doğrultuda;
3-12 Mart 2014 tarihinde Erzincan Havacılık Eğitim Merkezindeki Yamaçparaşüt Başlangıç Kursuna;
a. THK Başkent Sportif Havacılık Kulübü üyelerinden Kadir GİZLİ ve Serdar PIRLANTI,
b. Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyelerinden Süleyman Anıl YÜCESOY,
c. THK Samsun Sportif Havacılık Kulübü üyelerinden Esranur BOZGEYİK ve
d. Pendik Sportif Havacılık Kulübünden Şahin GÜLCİ,
3-31 Mart 2014 tarihinde İnönü Havacılık Eğitim Merkezinde açılan Planör Başlangıç Kursuna ise;
a. Karadeniz Ereğli Sportif Havacılık Kulübü üyelerinden Ahmet ÖZEL,
b. Pamukkale Doğa Ekstrem Gençlik ve Spor Kulübü üyelerinden Kamuran Subutay AFYON,
c. THK Samsun Sportif Havacılık Kulübü üyelerinden de Talha GÖR olmak üzere
Toplam 8 havacılık sevdalısının; eğitim, konaklama ve yemek masrafları Türk Hava Kurumu tarafından karşılanarak, eğitim alması sağlanmaktadır...
2. İlave olarak, THK ile protokol yapan sportif havacılık kulüplerine, Nisan ayında Ankara THK Genel Başkanlığı ve İnönü Havacılık Eğitim Merkezinde amatör yamaçparaşütçüler için Seyrüsefer Harita Okuma Semineri verilecektir.

3. Sportif Havacılık Kulüpleri faaliyetlerinin artırılması maksadıyla, bölgesel olarak açılan kurslarda; THK Yamaçparaşüt Öğretmenleri ile birlikte kulüp öğretmenlerinin de kurs vermesi için çalışmalar hızla devam etmektedir.

4. Yamaçparaşüt faaliyetlerinin ülke genelinde yayılması amacıyla, 25-29 Mart 2014 tarihleri arasında (uluslararası geçerliği olan) FAI onaylı kulüp öğretmenlik sınavı açılacaktır.

5. Yukarıda bahsettiğimiz fırsat ve avantajlarımızdan yararlanmak isteyen Sportif Havacılık Kulüplerinin, aşağıdaki protokolü imzalayarak THK Genel Başkanlığına (Atatürk Bulvarı No:33 06100 Opera-ANKARA) göndermesi yeterlidir.
Bizi İzlemeye Devam Edin…

THK HAVACILIK VE EĞİTİM BAŞKANLIĞI

Kullanıcı avatarı
teamstratus
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen teamstratus » 1 on yıl 1 ay önce (14.03.2014, 11:08)

Ekler
Dosya ekleri
Kulüp Protokol [111].doc
(34 KiB) 178 kere indirildi
240 İNTERNET DAVETİYESİ [111].doc
(1.61 MiB) 142 kere indirildi

Kullanıcı avatarı
halukyildiz
Ad Soyad: Haluk Yildiz
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen halukyildiz » 1 on yıl 1 ay önce (15.03.2014, 00:23)

Dilerim yetistirdiginiz planorculerin ucuslarinida goruruz bir gun Leonardo da. Kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
ucarimanda
Ad Soyad: Yigit Yildirim
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ucarimanda » 1 on yıl 1 ay önce (17.03.2014, 09:58)

Degerli yp camiasi,

Eger adam olup federasyonumuza sahip cikabilseydik, cikabilirsek cok daha buyuk destekleri devletten alacağız.
Gunu kurtarmayi dusunmek yerine dogrusunu dusunelim.

Dogrusu atillastirilmis federasyonu tekrar diriltmektir.

Ayrica belirtmek ve sormak isterim, acaba niye THK ve bagli kulupleri ileri seviye pilot yetistiremiyor.

Ozgur düşünce ve inisiyatif yoksulluğu olabilir mi?

Yigit

Kullanıcı avatarı
en9in
Ad Soyad: Engin Gümüşel
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen en9in » 1 on yıl 4 hafta önce (19.03.2014, 15:37)

Merhabalar,
anlayamadığım bir konuda yardımınızı rica ederim;

"Yamaçparaşüt faaliyetlerinin ülke genelinde yayılması amacıyla, 25-29 Mart 2014 tarihleri arasında (uluslararası geçerliği olan) FAI onaylı kulüp öğretmenlik sınavı açılacaktır. "

Bu sınava nereden, nasıl ve ne şartlarda başvurabiliriz?
Bunun için kulübün THK ile yada kişinin bir kulüp ile bağlantısı olması gerekiyor mu?

Kullanıcı avatarı
MAGNETO
Ad Soyad: İdris Çınar
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen MAGNETO » 1 on yıl 4 hafta önce (19.03.2014, 22:19)

Yigit yıldirim +5 belki bunu soylemek bana dusmez ama aynen hocamiza katiliyorum kişisel cekişmeleri ve siyasi dusunceleri bir yana bırakıp once federasyonu gelismekte olan sporlar kategorisinden cikarmak icin uğrasan insalar varmidir, yigit hocanin yazisinda ilk okumada aldigim hissiyat umut verici deyil , yada bu konuda hic paylasim okumadigim icin ben oyle algiladim sonucta her bilgiye ulasup okuyamamak gibi bir sıkıntı var belki bir kac yarismada ilk 10 a girmem gerekiyordur saygılarimla tazeyarismaci :?

Kullanıcı avatarı
teamstratus
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen teamstratus » 1 on yıl 4 hafta önce (20.03.2014, 16:36)

halukyildiz yazdı:Dilerim yetistirdiginiz planorculerin ucuslarinida goruruz bir gun Leonardo da. Kolay gelsin

Dilerim Haluk bey, çok kabiliyetli pilotlarımız ama maddi imkanlardan kaynaklı, kendi planörüne sahip olan yok, hepimizin temennisi bu istek, İsviçre'de çok imrenmiştim doğrusu, aracı ile planörünü getirip uçanları gördüğümde.

Engin 25-29 Mart 2014 tarihleri arasında açılacak olan kurs için daha önce konu açmıştım, takip edebilirsin.
http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=13934

Sevgilerimle Türker