doktor mu yoksa pilot mu olmak isterdiniz?

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
kakalamtahu
Ad Soyad: Hasan Tahsin Çervatoğlu
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen kakalamtahu » 1 on yıl 5 gün önce (22.03.2014, 14:21)

Doktor ol. Arada Y.P. ile uçarsın.

Kullanıcı avatarı
3333feet
Ad Soyad: Cem Aydın
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen 3333feet » 1 on yıl 5 gün önce (22.03.2014, 15:07)

Fırat kardeşim insanliğa hizmet eden ulvi bir meslek seçmişsin seviyorsan durma devam... Bence havacilik amatörce hobi olarak daha zevkli...hobi olarak birçok dalini icra edebilirsin balon planör yyamaç delta ne buliiim yapacak çok şey var...

Kullanıcı avatarı
ugurci
Ad Soyad: Adnan Uçar
Aldığı Beğeni: 11 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen ugurci » 1 on yıl 5 gün önce (22.03.2014, 16:50)

htamerursavas yazdı:Ya bırak moral bozan tipleri

Moral bozan TİP olarak bazı seyler paylasayım o zaman. 2008 senesinde tıp fakültesinden mezun olmussun. Yani toplam 6 yıllık hekimlik gecmişin var ve su anİzmir Tepecik EAH de ortopedi ihtisası yapıyorsun galiba Periferde ne kadar calıstın bilmiyorum ama inan ki hayat doktorlara ordan sana göründüğü kadar toz pembe degil. İhtisasını bitirince mecburi hizmete gitmek zorunda kalırsan o zaman anlayacaksın doktorlugun ne oldugunu.
26 senelik uzman doktor olarak cogu zaman ayda elime gecen para 4000 tl civarında izmirde asistan doktorlara ne kadar maas verildğini merak ettim simdi acıkcası. Ayrıca benim cevremdeki aktif calısan uzman doktor arkadaslarımın hiçbirisi cocugunun doktor olmasını istemiyor (Ben de dahil).
Fırat kardesim insanlara yardımcı olmayı sevdiği için doktor olmak istediğni yazmıstı. kendisine önerim bir gün otobüse atlasın gelsin istanbula .Bir gün esenyurt devlet hastanesinin acil servisinin bekleme odasında sadece insanları izlesin ya da doktorların hayatından cok memnun oldugu Tepecik EAH acil servisinde normal vatandas gibi bir gece gecirsin ve empati yapsın o zaman doktorluk ve insanlar ile ilgili düsünceleri aynı kalacak mı?
Havacılık forumunda alakasız bir kınuda böyle bir sey paylastıgım için herkesden özür dilerim ama genc bir meslektasımın meslek secimiyle ilgiili sorusuna kendi tecrübe ve düşüncelerimi aktardığım için bir baska dr tarafından "tip" olarak tanımlandığımdan dolayı cevap yazma ihtiyacı hissetdim.

Kullanıcı avatarı
htamerursavas
Ad Soyad: Hüseyin Tamer Ursavaş
Aldığı Beğeni: 91 / 9
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen htamerursavas » 1 on yıl 4 gün önce (22.03.2014, 18:44)

Ya abi ben sana küçümseme manasında tip dediysem dilim tutulsun olur mu hiç...

'tıp konusunda cok idealistim aslında ama asistan abilerle uzmanlarla konusunca yıkıldım sanki' demiş Fırat bende ona cevap olarak moral bozan insanlardan uzak dur manasında dedim.

Siz yanlış anlamışsınız ve benim ifadem de net olmadığı için yoruma açık durumda. Ben size de demedim ayrıca hakaret veya küçümseme anlamında da kullanmadım. Fıratın çevresinde ona şikayet eden tiplerden bahsettim.

Kullanıcı avatarı
drpatch
Ad Soyad: Fırat Yörükoğlu
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen drpatch » 1 on yıl 4 gün önce (22.03.2014, 21:00)

aslında başlığı yanlış secerek konu acmısım, insan hayatıyla ilgili meslek gurubunu baska dallarla karsılastırmak yanlış oldu özür diliyorum, diğer meslek alanlarını küçümsemek gibi bir amacım yok, düşüncelerim biraz yüzelsel kaldı, asıl konu bu melesgin türkiyede gördüğü değerdir asıl konu benim bu meslegin hakkını verip veremiycegimdir.Tekrar benden büyük olan abilerimden hocalarımdan özür diliyorum.

Kullanıcı avatarı
Human capital
Ad Soyad: İbrahim Coban
Aldığı Beğeni: 88 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen Human capital » 1 on yıl 3 gün önce (23.03.2014, 22:06)

Firat Arkadas,
Burada yanlis olan hic bir sey yok.Kendi gelecegin konusunda kafa yorman en az
yanlisli yolu araman cok dogru bir davranis. Bu dusunce bicimi, yasamini bicimlendirme
yonundeki atilmis en iyi yol bence.Dolayisi ile ozur dilenecek bir
durum yok. Keske her genc insanimiz senin gibi fikir gelistirmeyi ogrenmis olsa.

Benim fikrime gelince: Meslek olarak yaptiginda her iki alanda da bir sure sonra
insana bikkinlik gelebilir. Mesleki pilotluk, daha cok, saatlerce suren hazirlik,
on testler ve yine saatlerce suren kabinde oturma ve surekli ucus ve teknik parametreli
gostergelerini izledigin zamanin bikkinligini getirebilir. Ayrica ucak
firmalarinin kari daha artirma planlari genellikle personele biraz daha is yukleyerek
uygulamasi yaptigin isin senin gozunde anlamini degistirebilir.

Sayet doktor olsan da is yogunlugu ve hastalarin bitmez tukenmez sayisi ve senin
bir cok hastaya zaman azligindan dolayi zaman ayiramadan diger hasta ile ilgilenme
zorunlulugun da bikkinlik yaratabilir. Hatta insan sagliginin birden para kazanilma
metasi halinde olmasini, yasli ve hastalar sirada beklerken, kravatli bey ve bol
makyajli hanimlardan olusan ilac firmalarinin saticilarini hic bekletmeden iceri alan
yonetici ve sorumlulari gordukce yaptigin isi yadsilayip sorgulamaya baslayabilirsin.

Butun bunlara ragmen Turkiye,nin senin gibi insanlara cok ihtiyaci var. Idealist
meslegini seven, ve insanlara yardimci olmaktan zevk alan bir Doktor, oradaki
hastalar arasinda psikolojik olarak bile olumlu duygular gelistirir. Ve ben senin
gittigin yerde cok yararli olacagina inaniyorum. Tabii bunu uzun sure basarabilmen
icin,isin getirdigi agirlik ve sorumlulugun getirecegi baski ve elinden bir sey gelmemek
duygusuna kapilmaman gerek. Yoksa cok cabuk yorulup, hirpalanabilirsin.

Iste buna karsi en iyi ilac doga sporlaridir. Ve bunlar arasinda bence en onde ucmak.
Bu anlamda ben sana butun gucunle tip egitimine yonlenip doktor olmani tavsiye
ediyorum. Bu arada egitimin en az agir oldugu bir donemde de ucus egitimi alip
pilot olman senin yasamin icin de ve biz pilotlar icin den buyuk bir zenginlik olur.

Ayrica bence ucus acisindan bence en fazla ozgurluk duygusu gelistiren,motorsuz
delta ya da yamac parasutu ile ucmak.

Sevgiler, Basarilar.
Ibrahim
.

Kullanıcı avatarı
sevdalıdrn
Ad Soyad: sevda
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Doktor mu yoksa pilot mu olmak isterdiniz?

Mesaj #27 gönderen sevdalıdrn » 4 yıl 1 ay önce (26.02.2020, 12:27)

Pilotluk, hem iş tanımı hem de kazancıyla en cazip mesleklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabi işin avantajlarının yanında zorlukları da bulunmaktadır. Pilot olmak ile ilgili merak ettiğim her şeyi ben buradan öğrendim arkadaşlar.

Kullanıcı avatarı
Human capital
Ad Soyad: İbrahim Coban
Aldığı Beğeni: 88 / 0
Pilot Menüsü: 

Doktor mu yoksa pilot mu olmak isterdiniz?

Mesaj #28 gönderen Human capital » 4 yıl 2 hafta önce (07.03.2020, 19:23)

Firat,
Yasamin hangi yonde gelisti.?Nasil karar verdigini kisaca anlatirsan sevinirim.
Selamlar
Ibrahim