Ankara dan herkese selamlar

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Phoenixs
Ad Soyad: Metin Cihat Şentürk
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Ankara dan herkese selamlar

Mesaj #1 gönderen Phoenixs » 8 yıl 10 ay önce (26.05.2015, 22:31)

Ismim Metin sizleri saygı ile selamlıyorum ve iyi akşamlar diliyorum.

Bi abimizin zorlaması ile 3 arkadaş korka korka bu spora başlamak için ilk adım olan tandem ile 1 sorti gerçekleştirdik ve ben mükemmel keyif aldım :₺ sabah akşam malum sitede video izliyorum.Bize ders veren hocamız ile konuştuk bize eğitim verebileceğini söyledi bu arada ilk uçuşumuzu ayaş da gerçekleştirdik.Kısmetse önümüzdeki hafta eğitimlere başlıyorum.Hocamızla irtibat kurdum benim boy kilo oranıma ve tecrübe oranıma göre harnes yedek paraşüt ve kanat sıfır olarak almaya karsr verdik.Eğitimin yarısından itibaren kendi paraşütümle devam edeceğim yani

Kısmet olursa tüm yaz elimden geldiğince tecrübeli insanların gözetiminde bol bol gökyüzünde kalmak istiyorum

Şimdiden herkese keyifli uçuşlar diliyor gökyüzünde güzel bir yaz geçirmenizi ve bana da yardımcı olmanızı diliyorum.Sizlerden öğreneceğim çok şey var.

Allah paraşütünüzü stall etmesin :) ters rüzgarlardan korusun

Kullanıcı avatarı
Phoenixs
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Phoenixs » 8 yıl 10 ay önce (26.05.2015, 23:19)

Arkadaşlar birde yazmak istedim Görüntülenme 16 cevap 0 :-) keşke yazın yaklaştığı bu günlerde forumda aile ortamı daha çok hissedilse güzel olur diye düşünüyorum :-) görüntülüyip de cevap yazamayanlara da Hoşbulduk diyorum

Resim

Kullanıcı avatarı
cali_calimero
Ad Soyad: Haci Ceylan
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen cali_calimero » 8 yıl 10 ay önce (27.05.2015, 07:46)

Hos geldin oncelikle aramiza
Parasut seciminde niviuk koyot 2 konvers harnes veya swing parasut ve connet2 harnes başlangıç seviseyi kanatlar dusunebilirsin bu konularda yardimci olmaya calisirim dusunursen
Kayseri
Haciceylan
0546 4744 522

Kullanıcı avatarı
efetürk
Ad Soyad: Mehmet Kozak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen efetürk » 8 yıl 10 ay önce (27.05.2015, 08:12)

Yamaç paraşütü camiasına hoşgeldin arkadaşım. Kazasız belasiz uçuşlar dilerim. :D

Kullanıcı avatarı
Phoenixs
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Phoenixs » 8 yıl 10 ay önce (27.05.2015, 10:15)

Hepinize çok teşekkür ediyorum hoş bulduk :) bu sektöre çok uzağım profesyonel diyebileceğim bi tanıdığımız var herşeyi ona bıraktım :) bi sitedeki anketlere baktım marka ozone kanat tipi dhv 1 ve dhv2 yazıyor bu kadar yabancıyım terimlere ama kendi ekipmanımı en kısa zamanda alıp kendi kanadımı tanıyıp yoluma o şekilde devam etmek istiyorum.açıkvası hocam bana hangisini al derse onu alacağım kanat olarak

Kullanıcı avatarı
ahmetsen
Ad Soyad: Ahmet Şen
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 17 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ahmetsen » 8 yıl 10 ay önce (27.05.2015, 22:34)

Metin Selam;

Öncelikle aramıza hoş geldin. Ankara da üniversite kulüpleri haricinde aktif olarak eğitim veren 3 kulüp var. Bunlar Uçuş Kulübü (Yılmaz AÇIKGÖZ), İrtifa Havacılık (Ümit AYDEMİR) ve Anka Havacılık (Erkan BALKİRAZ). Başkent Havacılık Kulubüde eğitim veriyordu ancak son durumları hakkında bilgim yok.

Camiamız hoş güzel bir camia olmasına karşın bir o kadarda egoludur. Mesela her kez hocadır. Her kez dealer dır. Her kez tandem pilotudur. Bu yüzden hocam kim veya kimler seni yönlendirdi bilmiyorum ancak malzeme toplamakdan önce iyi bir eğitmen ile kontak kurmanı şiddetle tavsiye ediyorum (BELKİDE KURMUŞSUNDUR. O zaman yazdıklarımı dikkate alma lütfen). Zaten eğitmenin sana en uygun ekipmanı önerecek ve en uygun şekilde satın almana vesile olacaktır.

Emin ol buradaki en baba pilotta senin geçtiğin yollardan geçti ve her kez senin ne demek istediğini ve ne hissettiğini çok iyi biliyor. Ancak bazı arkadaşlarımızın gözünü RANT ve PARA bürümüş durumda. Senin gibi istekli, körpe ve hele hele paralı birini buldular mı hemen coşar ve çökerler tepene.

Yeni başlayan bir arkadaşın bence yapması gerekenler. (genel tavsiye)
1. Bu sporu yapmak istediğinizden iyice emin olun (Tandem uçabilirler, Uçuş Etkinliklerine gelip izleyebilirler) (Bu spora başlayıp devam edenlerin sayısı oldukça az. Genelde başlangıç seviyesinde bırakılıyor)
2. Bulunduğunuz bölgeyi iyice araştırın. Kimler gerçekten eğitmen, kimler bu işi profesyonelce yapıyor, kimler ETKİN ve YETKİN iyice araştırın.
3. Araştırma sonucunda birden fazla seçenek var ise size en uygun kulübü (eğitim zamanları, kontenjanları, eğitim ücretleri, eğitim şekilleri vb..) seçin.
4. Düzgün bir başlangıç eğitimi alın. Eğitmeninize güvenin. Onun yönlendirmelerini dikkate alın.
5. Spora devam edecekseniz mutlaka ve mutlaka eğitmeniniz gözetiminde malzemelerinizi temin edin.
6. Kulüp pilotluğu eğitiminizi tamamlayana kadar eğitmeninizin dizinin dibinden ayrılmayın. Sözünden çıkmayın ASLA YALNIZ UÇUŞ YAPMAYIN. Başlangıç eğitimi aldım OLDUDA BİTTİ MAŞALLAH değil maalesef.

Yukarıda yazdıklarım size özel değil geneldi. Doğru kişi veya kişilerle kontak kurdu iseniz onlarda yazdıklarımı onaylayacaktır zaten.

Tekrardan aramıza hoş geldin. İyi eğitim ve uçuşlar.

Kullanıcı avatarı
Phoenixs
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen Phoenixs » 8 yıl 10 ay önce (27.05.2015, 23:42)

ahmetsen yazdı:Metin Selam;

Öncelikle aramıza hoş geldin. Ankara da üniversite kulüpleri haricinde aktif olarak eğitim veren 3 kulüp var. Bunlar Uçuş Kulübü (Yılmaz AÇIKGÖZ), İrtifa Havacılık (Ümit AYDEMİR) ve Anka Havacılık (Erkan BALKİRAZ). Başkent Havacılık Kulubüde eğitim veriyordu ancak son durumları hakkında bilgim yok.

Camiamız hoş güzel bir camia olmasına karşın bir o kadarda egoludur. Mesela her kez hocadır. Her kez dealer dır. Her kez tandem pilotudur. Bu yüzden hocam kim veya kimler seni yönlendirdi bilmiyorum ancak malzeme toplamakdan önce iyi bir eğitmen ile kontak kurmanı şiddetle tavsiye ediyorum (BELKİDE KURMUŞSUNDUR. O zaman yazdıklarımı dikkate alma lütfen). Zaten eğitmenin sana en uygun ekipmanı önerecek ve en uygun şekilde satın almana vesile olacaktır.

Emin ol buradaki en baba pilotta senin geçtiğin yollardan geçti ve her kez senin ne demek istediğini ve ne hissettiğini çok iyi biliyor. Ancak bazı arkadaşlarımızın gözünü RANT ve PARA bürümüş durumda. Senin gibi istekli, körpe ve hele hele paralı birini buldular mı hemen coşar ve çökerler tepene.

Yeni başlayan bir arkadaşın bence yapması gerekenler. (genel tavsiye)
1. Bu sporu yapmak istediğinizden iyice emin olun (Tandem uçabilirler, Uçuş Etkinliklerine gelip izleyebilirler) (Bu spora başlayıp devam edenlerin sayısı oldukça az. Genelde başlangıç seviyesinde bırakılıyor)
2. Bulunduğunuz bölgeyi iyice araştırın. Kimler gerçekten eğitmen, kimler bu işi profesyonelce yapıyor, kimler ETKİN ve YETKİN iyice araştırın.
3. Araştırma sonucunda birden fazla seçenek var ise size en uygun kulübü (eğitim zamanları, kontenjanları, eğitim ücretleri, eğitim şekilleri vb..) seçin.
4. Düzgün bir başlangıç eğitimi alın. Eğitmeninize güvenin. Onun yönlendirmelerini dikkate alın.
5. Spora devam edecekseniz mutlaka ve mutlaka eğitmeniniz gözetiminde malzemelerinizi temin edin.
6. Kulüp pilotluğu eğitiminizi tamamlayana kadar eğitmeninizin dizinin dibinden ayrılmayın. Sözünden çıkmayın ASLA YALNIZ UÇUŞ YAPMAYIN. Başlangıç eğitimi aldım OLDUDA BİTTİ MAŞALLAH değil maalesef.

Yukarıda yazdıklarım size özel değil geneldi. Doğru kişi veya kişilerle kontak kurdu iseniz onlarda yazdıklarımı onaylayacaktır zaten.

Tekrardan aramıza hoş geldin. İyi eğitim ve uçuşlar.

Ahmet hocam öncelikle detaylı bilgi Verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.Yamaç paraşütü biraz kapalı kalmış ve maddiyat dan dolayı çok yaygılaşamamış bir spor internet ortamında net bi alışveriş yapabileceğiniz online site mevcut değil.Hoca konusunda kesinlikle size katılıyorum kendini ispatlamış hocalar tavsiye edilmeli ama o konuda da şunu duydum o eğitimlerin biraz Göstermelik olduğunu o yüzden insanlar başlangıç seviyesinde bu işi bırakıyorlar.Yamaç paraşütü yapıp da bu işden zevk almayan kimse yoktur diye düşünüyorum ve bu yüzden hocamın tavsiyesi üzerine kanat harnes ve yedek paraşütü sıfır alacağım kendi ekipmanımı bir an önce tanıyıp eğitimlerimi sıkı tutup bu işde acele etmeden ama etrafımda bu işi bilen bi hoca olduğu için çok da beklemeden yola koyulmak istiyorum.Sektörü hic bilmiyorum 2. El açıkcası bana çok çok mantıklı gelmiyor ve zaten 2. El i çok az olan bir spor.satılan kanatların yılları eski buna ek olarak bizim kilomuza ve Kayış stilimize uygun kanat bulmak ise çok daha zor olacaktır.İnşallah bı yaz aktif şekilde eğitimi tamamlayıp sizlerle uçmak istiyorum sizlerin gözetiminde ve tecrübelerinizi bize aktarabileceğiniz şekilde.

Kullanıcı avatarı
MehmetHan
Ad Soyad: Mehmet Han Özcan
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Re: Ankara dan herkese selamlar

Mesaj #8 gönderen MehmetHan » 8 yıl 5 ay önce (03.10.2015, 23:41)

Selamlar
Ben de 2015 yazında başlangıç eğitimimi tamamlayarak aranıza katıldım. Ankara'da ikamet ediyorum. Kanadımı alıncaya kadar paylaşımlar, yorumlar, videolar ve ilgili dökümanlarla kendimi geliştirme çabasındayım. Bir yandan da bu sporda tek başıma bir mesafe kat edemeyeceğimi bildiğimden klüp veya grup arayışı içerisindeyim. Araştırmam sonucunda ; Ankara'da kişi ya da klüpler spora tamamen parasal açıdan yaklaşıyor.
Kısacası arkadaş odaklı kendimizi yetiştirebileceğimiz bir klüp arıyorum. P3 olabilmek veya bu sporu yapabilmek için sürekli birilerine para bayılmak zorunda mıyım?
Bu konuda özellikle Ankara bölgesinde kendini yetiştirmiş arkadaşlardan bilgi istiyorum.

Kullanıcı avatarı
Sahipsiz
Ad Soyad: Serkan Kurd
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 1
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Sahipsiz » 8 yıl 5 ay önce (04.10.2015, 21:30)

Şimdi kişisel olarak algılamayın ama eğitim ve malzeme konusunda para hesabı yapan insanlardan hazzetmiyorum. Kastettiğim kendi emniyetini tehlikeye atacak ucuz ve/veya kalitesiz malzemeler ile uçanlar ve sırf para gidecek diye eğitimden kaçanlar. Fikrim biraz göreceli olabilir ne demek istediğime odaklanın.
Ben insanların para göz olduğunu o kadar da düşünmüyorum. Sonuçta eğitim vermek için maddi ve manevi bir yatırım yapılmak zorunda ve bunun karşılığın da bir ücret beklenmesinde bir sakınca yok. Burada siz müşteri olarak kendi faydanızı düşünerek size en uygun olanını seçebilirsiniz. Ama sonuç olarak herkes kendince bir eğitim veriyor ve sağladığı imkanlar ölçüsünde bir ücret talep ediyor.
Şanslısınız, ücret karşılığın da eğitim alabileceğiniz birden çok seçenek var. Yerinizde olsam hepsini tek tek gezerdim.
Mesela Burdur da olsanız beklemenizi söylerdik. Çünkü burda her zaman eğitim yok. Kaldı ki p2 den sonra da malzeme almazsanız devam etme şansınız da yok. Bu yüzden öğrenci için uygun bir kanat almak zorundasınız. Tersden düşünürseniz eğitim için vereceğiniz parayı malzeme ye yatırıyorsunuz, üstüne sizinle sürekli ilgilenecek kimsede yok. İlgilense bile ilerde p3 için seviye kontrol kursu bulmak zorundasınız. Bununda maddi boyutunu düşünmeniz gerekiyor.
Sonuç olarak evet o parayı bayılmak zorundasınız.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
MehmetHan
Ad Soyad: Mehmet Han Özcan
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen MehmetHan » 8 yıl 5 ay önce (04.10.2015, 23:03)

Öncelikle teşekkürler. Anladığım kadarıyla kendimizi bireysel olarak yada arkadaş ortamında birbirimizi eleştirerek yorumlayarak tavsiyeler alıp vermek suretiyle geliştiremiyoruz. O zman ilk fırsatta bir kulübe dahil oluyorum. Sonra ver elini eğitim :)