Başlangıç için bir kaç soru

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Emrea
Ad Soyad: Emre Aktaş
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen Emrea » 8 yıl 4 ay önce (19.11.2015, 20:35)

Herkese selamlar;
Bursa karacabey ilçesinde bu sporun hayalini kurmaktayim hedefim paramotor uçuşları
İlk sorum bursadan yamaç paraşütü eğitimi sonrasında paramotor eğitimi alabileceğim kurum veya kişi varmı onu sormak istiyorum.
İkinci olarak internette çok fazla paramotor modeli var benim sıkıntım boyum ve kilom buna uygun fiyat araştırmalarım için model önerisi yardımlarınizi bekliyorum 190 boyunda 97 kiloyum şimdiden teşekkür ederim iyi uçuşlar

Kullanıcı avatarı
şafak
Ad Soyad: Ali Osman Şafak
Pilot Menüsü: 

Re: Başlangıç için bir kaç soru

Mesaj #2 gönderen şafak » 8 yıl 4 ay önce (19.11.2015, 22:07)

Emre anladığım kadarı ile yamaç paraşütü ile hiç tanışmadın.Yani paramotordan önce yamaç paraşütü geldiğini gözardı etmişsin.Bir hedefin olması güzel.Ama bu sporda merdivenler ikişer basamak çıkılmıyor daha doğrusu çıkılamıyor.Üstelik bu merdivenin basamak aralıkları epey mesafeli.Bu da demek oluyor ki ilk önce yamaç paraşütü konusunda becerilerini artırman gerekiyor.Kanat hakimiyetin,uzun ve değişik coğrafyalarda uçuş tecrübeleri,sorunsuz iniş planlama ve istediğin noktaya bocalamadan güvenli bir iniş.Bunların hepsi için gereken öncelikle azim.Sonra fedekarlık hem de her konuda.Zaman ayırma,yorulma,biraz da maddiyat vs.Mesela pazar günü öyle saat 10 da kahvaltı yapayım evde pijama terlik keyfi sonra öğleden sonra gideyim uçayım bari dersen olmaaaz.
Uzun sözün kısası iyi bir yp pilotluğundan sonra paramotor.Kanat hakimiyetin yoksa o motorun oluşturduğu güç yerden yere vurur mazallah.
Mesaj sayından aramıza yeni katıldığın anlaşılıyor.Lütfen bu yazdıklarımı yapıcı olarak algıla.Bizim için en önemlisi güvenlik.Keyifle uçuş ve sağ salim iniş.

Benimle aynı fikirde olan veya eklemek isteyen arkadaşlar da alta yazarak seni daha iyi aydınlatabilirler.
Ben (yani sen) kibriti çaktık.Bakalım.

Kullanıcı avatarı
BOITANO
Ad Soyad: Zayim Cemal Altay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen BOITANO » 8 yıl 4 ay önce (19.11.2015, 22:45)

Selamlar Emre arkadaşım,
Aramıza hoş geldin. Yukarıda Ali Osman Şafak arkadaşımız oldukça önemli konulara değinmiş, dolayısı ile fazla söze gerek yok. Yamaç paraşütü tecrübe ve seviyen paramotor için yeterli olmadıkça paramotora geçmeyi düşünmemeni tavsiye ederim. Heyecanını ve bir an evvel gökyüzüne çıkma isteğini bizden daha iyi anlayan olamaz. Ancak bunu tersini yaparak bir haftalık hızlandırılmış eğitimlerle (!) paramotorla uçanlar ve bu eğitimi verenler de yok değil. Bu yolu denememen yine naçizane tavsiyemdir.

Gökyüzü dostluğu ile güvenli uçuşlar.

Zayim Cemal Altay

Kullanıcı avatarı
Emrea
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Emrea » 8 yıl 4 ay önce (21.11.2015, 22:12)

Cevaplar için teşekkür ederim az da olsa teorik olarak bilgim var yukarda da belirtmistim fakat gözünüzden kaçtı herhalde öncesinde yamaç paraşütü sonrasında paramotor eğitimi verebilecek bursadan birilerini arıyorum diye olsun. Asıl önemli konu kilom düzeyinde paraşüt ve paramotor önerileri tekrar teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
KeremDinçer
Ad Soyad: Kerem Dinçer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen KeremDinçer » 8 yıl 4 ay önce (22.11.2015, 09:01)

Öncelikle merhaba. Biz Bursa da resmi olarak Yamaç Paraşütü ve Paramotor eğitimi veriyoruz. Ayrıca Bursa da ilk seri üretim olarak yerli paramotor da üretiyoruz. Yerli paramotorumuzun ismi FARİBRA PARAMOTOR. Teorik eğitimlerimizi ise GreenFly uçuş okulumuz da yapıyoruz. Eğitim firmamizin ismi ise GreenFly Yamaç Paraşütü Uçuş Okulu'dur. Detaylı bilgiyi ise; .535 927 2541 numaralı telefondan alabilirsiniz...

Kullanıcı avatarı
KeremDinçer
Ad Soyad: Kerem Dinçer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen KeremDinçer » 8 yıl 4 ay önce (22.11.2015, 09:08)

Bunların yanı sıra Şafak beyin dediği gibi öncr yamaç paraşütünü cok iyi bir sekildr ogrenmeniz gerekiyor ve paramotora geçebilmeniz için yer egitiminizin, ters kalkış tekniğinizin, yerde kanat ile hakimiyetinizin, yamaç paraşütü ile belirli bir saate kadar ucmanız vb. cok iyi olması lazım. Babam da zaten yamac paraşütü bilmeyen, hiç yamaç paraşütü yapmayan kişilere paramotor satmıyor...

Kullanıcı avatarı
BAHA_
Ad Soyad: Bahadır Özşekerci
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen BAHA_ » 8 yıl 3 ay önce (26.11.2015, 14:02)

Mustafakemalpaşa'dayız izlemek isterseniz bekleriz...

Kullanıcı avatarı
Emrea
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen Emrea » 8 yıl 2 ay önce (13.01.2016, 05:05)

Kerem bey ilginiz için çok teşekkür ederim. en kısa zamanda irtibat kurucam.

Baha bey merhaba sizinle tanışmayı çok isterim. numaranızı almak isterim.

Kullanıcı avatarı
Feridun
Ad Soyad: Feridun Koçhan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Feridun » 5 yıl 2 hafta önce (11.03.2019, 22:28)

Şanlıurfa da ikamet etmekteyim, bu spora başlamak istiyorum, aynı şehirde olup bilgi ve tecrübesinden yararlanacağımız arkadaşlar var mı? Birde hangi Kursu tavsiye edersiniz. Tşkler.