Van Y.P. aktif uçan arkadaslar....

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Eses26
Ad Soyad: Hamdi gedik
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen Eses26 » 7 yıl 6 ay önce (06.09.2016, 15:38)

merhabalar;
sonunda p2 eğitimimi aldım artık bi kanat bakıp ilerletmek ve ucuş yapabileceğim yerleri araştırmak kaldı
vanda aktif olarak uçan arkadaslar varsa tanışmak isterim
teşekkürler
tel:539 378 33 99

Kullanıcı avatarı
htamerursavas
Ad Soyad: Hüseyin Tamer Ursavaş
Aldığı Beğeni: 91 / 9
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen htamerursavas » 7 yıl 6 ay önce (07.09.2016, 13:55)

Dostum ben askerliğimi Van'da yaptım. Uçan sadece bir bayan arkadaşla tanıştım o da öğretmendi ve P2 sertifikası vardı. İstersen THK şubeye git. Bana şubeye gidip tanışmamı söylemişlerdi. Orda da uçan yok ancak bağlantı kurabilirsin. Ben çarpanaktan ve Tatvan Nemrut dağının eteğinden uçtum. Kayıtlarda var. Bu iki yer dışında uçuşa elverişli gibi görünen ancak rüzgar yönü nedeniyle hiçbir zaman uçuş vermeyen birçok yer var.
Vandaki temel problemler
1- Tepeye giden yol yok
2- Uçacak ekip yok
3- Heryer ıssız köyler boş terör var
4- Van gölü devasa bir göl. Doğudan veya güneyden kuvvetli rüzgar esmedikçe gölün meltemi etkili oluyor bu da iç bölgelere kadar termikleri kesiyor. Göl meltemi küçük tepelerin sağından solundan geçiyor ancak tepeleri aşmıyor. Deniz meltemi gibi değil o bakımdan biraz sinir bozucu çünkü biraz yükseğe çıkınca bambaşka bir rüzgarla karşılaşıyorsun ve geçiş zonunda türbülans oluyor.

Ben uçmak için baya dolaşıp emek sarf ettim ama keyifle uçuş verecek bir yer bulamadım. Birkaç sefer güneydeki kayak pistine çıktım. Kşın uçuş veriyor ancak yazın kalkışı karşılayacak bir hava bulamadım hiç.Naçizane tavsiyem mevcut P2 sertifkanla yalnız uçmamandır. 30 metrelik tepelerde bol bol egzersiz yap ve Siirt Beron Havacılık klübüyle iletişime geçip hafta sonu uçuşlarını planlarsan çok çok keyifli olur.
Saat 4'te göl meltemi zayıflamaya başlayınca güneş batana kadar gölden esen stabil rüzgarı; alçak tepelerden uçuş iniş egzersizlerin için kullanabilirsin. Tepede yer çalışması yapabilirsin.

Kullanıcı avatarı
Eses26
Ad Soyad: Hamdi gedik
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Van Y.P. aktif uçan arkadaslar....

Mesaj #3 gönderen Eses26 » 7 yıl 6 ay önce (18.09.2016, 23:59)

yorumunuz için cok teşekkürler daha erken cevap yazmak isterdim telefondan yazamadım :S
yüksekovada ufak ufak yapılanıyoruz cok kısa bir zamanda inşallah deneyimli arkadaslarla yerçalısması ve uçuşlar yapıcaz
Duyarlılığınız için tekrardan teşekkür ederim :)