Yeni başlamak isteyenlere Eğitim videoları...

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
SHaDoW
Ad Soyad: Ahmet Tokalı
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 1
Pilot Menüsü: 

Yeni başlamak isteyenlere Eğitim videoları...

Mesaj #1 gönderen SHaDoW » 1 on yıl 4 yıl önce (11.07.2009, 00:53)

Merhabalar..

forumunuzu iki gün önce arama motorları aracılığı ile buldum..
üniversitede havacılık kulübünde idim ve zaman zaman alçak tepelerde üniversiteden tecrübeli arkadaşların vermiş oldukları eğitimle uçuşlarımız oldu.. 2001 yılında mezun olduktan sonra bi daha hiç fırsatım olmadı.. belkide bu güne kısmetmiş...

tekrar içimdeki yangın büyüdü ve üniversitede iken düşündüğümü hayata geçirmek istedim.. yalnız öyle o zmanlardaki gençliğin verdiği heyecanla haydi hop uçalım :) durumlarının hiç de doğru olmadığını bikaç gündür yaptığım araştırmalar ve görüşmeler neticesinde sadece bir "deli cesareti" olduğunu anladım...

aslen adanalıyım ... şu an niğdede çalışmaktayım... bana yakın olabileceğini düşündüğüm mersin thk şubesi ile yaptığım görüşme neticesinde sürekli özel kursların verildiğini ayrıca nette yaptığım araştırmalar neticesinde de kayseri talastada bu spora gönül veren kardeşlerimin çok olduğunu öğrendim.. en kısa zamanda başlangıç eğitimini almak kendimi birqaz daha geliştirdikten tecrübe sahibi olduktan sonra da kendi paraşütümü alarak aranıza katılmak istiyorum...

tavsiyelerinize yönlendirmelerinize yardımcı olacak arkadaşlara ihtiyacım var.. ayrıca teorik olarakta geçmiş bilgilerle az çok bağlantılar kurabiliyorum.. bir çok video izledim sitenizde ve internette teorik olarak bilgilenmemi sağlayacak bir çok başlığı inceledim okudum ve okumaya izlemeye devam etmek istiyorum...

www.expertvillage.com adresinde bazı videolar var uzman olarak yamaç paraşütü başlangıç eğitimi konusunda videolar... yalnız dili ingilizce olduğundan pek bişey anlayamadım... bu tür videoları thk veya özel şirketler neden türkçe dilinde hazırlamazlar... bizlerin kullanımına sunmazlar? thknın eğitimlerine katılabilmek için bir noktada TALİHLİ olmak gerekiyor gibi.. en azından thk vermiş olduğu eğitimlerin videolarını şubelerine yollayamazmı.. ya da böyle bir uygulama var da benim mi haberim yok? elinde bu şekilde türkçe döküman makale video olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi?

konu hakkında yorumlarınızı ve sizlerle göklerde yerimi alacağım günleri sabırla bekliyor kazasız bol termikli günler diliyorum...

Ahmet TOKALI

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Re: Yeni başlamak isteyenlere Eğitim videoları...

Mesaj #2 gönderen cincir » 1 on yıl 4 yıl önce (11.07.2009, 11:20)

SHaDoW yazdı:Merhabalar..

tekrar içimdeki yangın büyüdü ve üniversitede iken düşündüğümü hayata geçirmek istedim.. yalnız öyle o zmanlardaki gençliğin verdiği heyecanla haydi hop uçalım :) durumlarının hiç de doğru olmadığını bikaç gündür yaptığım araştırmalar ve görüşmeler neticesinde sadece bir "deli cesareti" olduğunu anladım...

en kısa zamanda başlangıç eğitimini almak kendimi birqaz daha geliştirdikten tecrübe sahibi olduktan sonra da kendi paraşütümü alarak aranıza katılmak istiyorum...

tavsiyelerinize yönlendirmelerinize yardımcı olacak arkadaşlara ihtiyacım var.. ayrıca teorik olarakta geçmiş bilgilerle az çok bağlantılar kurabiliyorum.. bir çok video izledim sitenizde ve internette teorik olarak bilgilenmemi sağlayacak bir çok başlığı inceledim okudum ve okumaya izlemeye devam etmek istiyorum...

www.expertvillage.com adresinde bazı videolar var uzman olarak yamaç paraşütü başlangıç eğitimi konusunda videolar... yalnız dili ingilizce olduğundan pek bişey anlayamadım... bu tür videoları thk veya özel şirketler neden türkçe dilinde hazırlamazlar... bizlerin kullanımına sunmazlar? thknın eğitimlerine katılabilmek için bir noktada TALİHLİ olmak gerekiyor gibi.. en azından thk vermiş olduğu eğitimlerin videolarını şubelerine yollayamazmı.. ya da böyle bir uygulama var da benim mi haberim yok? elinde bu şekilde türkçe döküman makale video olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi?

konu hakkında yorumlarınızı ve sizlerle göklerde yerimi alacağım günleri sabırla bekliyor kazasız bol termikli günler diliyorum...

Ahmet TOKALI

Ahmet Bey merhaba,
aramıza hoşgeldiniz demek istiyorum.
Yazdıklarınızdan başlangıç eğitimi alarak bu spora tekrar başlamak istediğiniz anlaşılıyor fakat eğitimi nasıl almak istediğinizi anlayamadım.Eğer bu eğitimi kendi başınıza bulabildiğiniz materyallerden alırım diyorsanız lütfen yapmayın demek istiyorum.Referansı olan iyi bir eğitmenle başlarsanız istediğiniz dökümanlar eğitim sırasında zaten size verilecektir.Ama siz beni yanlış anladınız diyorsanız kusuruma bakmayın.Eğitiminizde başarılar diliyorum.

Kullanıcı avatarı
agalptekin
Ad Soyad: Hakan alp
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen agalptekin » 1 on yıl 4 yıl önce (11.07.2009, 11:35)

Bu tarz bir Türk sitesi mevcut www.uzmantv.com ve bu sitede uçmaya dair tek anlatım dikey hava tüneli ki ona da uçmak denilirse...Sitenin sorumlusun iletişim adresleri şu şekilde;

Sorumlu Kişi: Elif ALPTEKİN

Adres:
Nora Center Kat 14 Eski
Üsküdar Cad. Çayıryolu sk. No:1 34752
İçerenköy İstanbul

Telefon:
(0216) 577 33 11

İstanbul'da yamaç paraşütü, paramotor, microlight vs. gibi havacılık sporlarıyla ilgilenen üstadlarımız Elif Hanım la irtibata geçip hem bu sporu tanıtabilir hem nasıl yapıldığını teknik olarak anlatabilir...

İyi uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
SHaDoW
Ad Soyad: Ahmet Tokalı
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen SHaDoW » 1 on yıl 4 yıl önce (11.07.2009, 15:06)

Güngör bey sanırım ben yanlış ifade etmişim kendimi..

Aslında benim düşüncemde tam sizin dediğiniz gibi yetkin tecrübeli kişilerden eğitim alarak bu spora tekrar başlamak.. Ama o kadar istiyorumki :) eğitim almak için alacak kişilerle irtibata geçme, kişi veya kuruma karar verme, için geçecek zamanda boş durmak istemiyor en azından teorik bazı bilgilerle donatılmış olarak eğitime katılmak istiyorum.. Bu durumda eğitimdeki başarı ve performansımın daha iyi olacağını ve bir an önce uygulamalarla pratiğe dökebileceğimi ümid ediyorum...

Gökhan Bey'in bahsettiği siteyi biliyorum gerçekten güzel fakat yamaç paraşütü veya hava sporları hakkından yetersiz.. bi tek dikey hava tünelinden bahsedilmiş o da bana lunaparklardaki eğlence araçlarını anımsattı :D belkide serbest atlayış için etkili bir simülasyonda olabilir.. ama bana uygun değil..

Gökhan Bey'in bahsettiği gibi aramızda bu spora gönül vermiş yaygınlaşmasına yayılmasına katkıda bulunup bilinçli olarak bu sporun yapılmasını sağlamak isteyen üstadlarımız, kardeşlerimiz Elif hanım ve uzmantv ekibi ile iletişime geçer bu konuda türkçe bilgi kaynaklarının artmasını sağlarlarsa çok mutlu oluruz..

Yinede elinizde video döküman ve her türlü materyale ihtiyacım devam ediyor.. Olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim... :roll:

Kullanıcı avatarı
skydiver
Ad Soyad: Volkan Şekerci
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen skydiver » 1 on yıl 4 yıl önce (11.07.2009, 16:19)

Dikey Rüzgar Tüneli videosundaki arkadaşın ciddi anlamda eğitime ihtiyacı olduğunu düşünüyorum, dönüş manevralarını "şu şekilde, şu şekilde" diye anlatmak komik geldi bana. Birçok dönüş şekli var, tahmin ediyorum bu arakadaşın hiçbir skydiving tecrübesi de yok. Varsa da biz hiç görmedik kendisini atlayış merkezinde, tahminen yeni başlamış ve uzman tv'de dönüşleri anlatıyor "uzman" olarak.

Genellikle böyle platformlarda en yetkin insanlar değil de "kim ilk başvurursa" yöntemiyle olaylar gelişiyor, ilk başvuran uzman oluveriyor.

Misal dağ bisikleti konusunda uzman "Gürsel Akay" ki kendisi Türkiye'nin en iyi bisikletçilerinden ve Erciyes dağına bisikletle çıkmış bir bisikletçi. Ama dikey rüzgar tüneli cidden komik olmuş.