THK, Genç Kanatlar, Sportif Havacılık

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
WishPhysics
Ad Soyad: İsmail Tolga Kaya
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

THK, Genç Kanatlar, Sportif Havacılık

Mesaj #1 gönderen WishPhysics » 1 on yıl 4 yıl önce (25.03.2010, 13:54)

Merhaba ben bu sene THK'dan kurs alacaktım ama almadan önce başlıkta belirttiğim yerlere üye olursam şansımın artacağını söylediler bu dernek veya kulüpler hakkında olumlu ve olumsuz yorumlarınızı bekliyorum

Kullanıcı avatarı
exoss
Ad Soyad: Enes Çiftci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen exoss » 1 on yıl 4 yıl önce (27.03.2010, 18:33)

sanırım 29 yaş altı havacılık meraklıları için kurulmuş bir dernek thk ya üye olmak için 29 yaş sınırı var bu sınır olduundan ötürü gençler için bu kulüp kuruldu diye biliyorum bende şuan genç kanatlar üyesiyim

etkisi varmı yokmu bilmiyorum

Kullanıcı avatarı
WishPhysics
Ad Soyad: İsmail Tolga Kaya
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen WishPhysics » 1 on yıl 4 yıl önce (29.03.2010, 13:06)

oldum hepsine hadi hayırlısı diyoruz napalım
umarım bu yaz için kurs çıkar ve ben de uçmaya başlarım

Kullanıcı avatarı
gitarist.kaan
Ad Soyad: Ahmet Kaan Özer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen gitarist.kaan » 1 on yıl 2 yıl önce (27.12.2011, 22:19)

Öncelikle selamlarmı sunmak isterim.Sizin açtığınız konu ve sorunuz üzerinden biraz zaman geçmiş ama olsun,bundan sonra okuyacak olan arkadaşlara belki faydalı olur.Adana/Ceyhan Genç Kanatlar Lideriyim yaşım 18.Genç Kanatlar topluluğunun asıl amacı gençlere uçma zevkini yaşatmak ve havacılığı sevdirmektir.Bu topluluk bu amaçla kurulmuştur.Türk Hava Kurumu'na bağlı bir topluluktur.Topluluk üyeleri sadece havacılık alanında değil her türlü kulvarda faaliyet gösterebilen bir gençlik topluluğudur.Herhangi bir maddi dayanağı olmamakla birlikte üyeleri de herhangi bir maddi açıdan sorumluluk yüklememktedir(yani tüm kurslar ücretsiz).Bu topluluk THK'nın yardım faaliyetlerini yürütmede eli-ayağıdır.Genç Kanatlar üyeleri yardım pulu satışı-deri toplama-bağış toplama v.b. yararlı faaliyetlerde bulunarak hem toplumda dayanışmayı arttırmakta hem de bağlı bulunduğu THK'ya yardım etmektedir.Bu faaliyetler sonucu toplanan puanlarla Yıl içerisinde açılan ÜCRETSİZ kurslara başvurabilirler.Puan sisteminin asıl amacı ise sadece kurslara katılmak için üye olanlara değil,gerçekten gönül verenlerin yaptığı çalışmalar sonucu emeklerinin karşılığını alabilmeleri içinidir.Umarım yararlı olmuştur.Genç Kanatlar hakkında her türlü sorularınızı cevaplaya bilirim.İyi uçuşlar..

Kullanıcı avatarı
cengizkizilirmak
Ad Soyad: Cengiz Kızılırmak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen cengizkizilirmak » 1 on yıl 2 yıl önce (28.12.2011, 01:58)

"Ücret; işgücünün kullanımı karşılığında ödenen bedeldir." Vikipedia'dan çalıntıdır :) Bu bedel parayla değil de puanla olunca, o puanlar da başka bir daldaki iş gücüyle kazanılınca, ortada bir sürü emek, iş, iş gücü, vs. varken ücret nasıl olmuyor anlayamadım bir türlü :) İktisatcı, ekonomist türünden bir adam değilim ama ruhumun deriliklerinde ücretin sadece para demek olmadığını hissedebiliyorum :)

Kullanıcı avatarı
gitarist.kaan
Ad Soyad: Ahmet Kaan Özer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen gitarist.kaan » 1 on yıl 2 yıl önce (14.01.2012, 17:38)

Ben bu kurslara katılmak için çok görev aldım yardım konularında ama hiç birsey yapmadan da giden arkadaslarım var.Ben sadece hayatımı bu yonde geliştirmek istediğim için her türlü gorevde aktif rol almaya çalışıyorum.Sadece spor olarak yapmak kolay ama ilerisi için caba göstermek gerek,kimse kimseye durup dururken birsey vermiyor gunümüzde herkez birsey bekliyor.Sadece kurslara katılmak için hiçbir ücret talep edilmediğini tekrarlamak istiyorum,ama belirli fedakarlıklar olsada hicbirsey zorla değil.
:D Sakın beni yanlış anlamayın ben sadece halı hazırda olan sistem hakkında konuşuyorum. :D