ikarusun p1+p2 eğitimi hakkında

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
MaviKaan
Ad Soyad: Gökhan Karabulut
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

ikarusun p1+p2 eğitimi hakkında

Mesaj #1 gönderen MaviKaan » 1 on yıl 3 yıl önce (16.08.2010, 17:27)

Arkadaşlar merhaba, İkarusun 1 haftalık p1+p2 eğitimine katılan var mı aranızda? Tavsiye eder misiniz, yaşadığınız aksaklıklar var mıydı veya sürprizler? Babadağdan kaç defa uçurdular? Katılan varsa beni aydınlatabilir mi? Eylül eğitimine katılmayı planlıyorum.

Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
omerfaruk
Ad Soyad: Omer Faruk Gocmen
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Re: ikarusun p1+p2 eğitimi hakkında

Mesaj #2 gönderen omerfaruk » 1 on yıl 3 yıl önce (17.08.2010, 06:13)

gokhan merhaba. iki sene once p1-p2 egitimimi ekim doneminde ikarustan aldim. blok egitimin cok verimli oldugunu goreceksin. sectigin donem cok guzel cunku hava biraz serinlemis olur. katilimcilar genelde benzer kafa yapilarindan olduklari icin yas farki olsun olmasin herkes hemen kaynasiyor. guzel arkadasliklar kuracagina eminim. gune guzel bir kahvaltiyla baslayip ardindan tepeye gidiyorsun. gece teorik ders var biraz bayiyor tabi butun gunun yorgunlugunun uzerine ama cay kahve uykuyu bastirip anlamaya ogrenmeye calisiyorsun genede.
denizlideki yer egitimleri sirasinda takim ruhu cok ise yariyor. dinamik hareket ederseniz normal sayinin cok ustunde kalkis yapmak mumkun. sistemi cok guzel kurmuslar hic bekleme yok. inis alaninda arac seni bekliyor kanadi bohca yapip atliyorsun araca. tekrar tepeye geldiginde OYALANMADAN malzemeni kusanir bohcan elinde beklersen kanadi hemen serer tekrar kalkisini yaparsin. bu neden onemli? ileride biraz ilerleme kaydedince goreceksin ki ucusun en hassas noktasi kalkis. orda gozetmen kontrolunde yaptigin fazladan her kalkis ilerideki ucus hayatin icin onemli birer basamak.
egitiminin oludeniz asamasida bir okadar renkli gecer. oludenizde ucus olurmu olmazmi olursa kim kac ucus yapar ona hocan karar verir. sen kendini hazir hissediyorsan cikar tepeye beklersin hocan hazirlan derse kusanir kalkisini yaparsin. ikarusun senden bekledigi ogrenci- egitimci iliskisi budur. yamac parasutu egitimine baslamakla inanilmaz guzel bir dunyaya adim atiyorsun. oludenizden ucmayi gozunde buyutme. sevip devam edersen bu yazdiklarimi iki sene sonra daha iyi anlarsin.

Kullanıcı avatarı
MaviKaan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen MaviKaan » 1 on yıl 3 yıl önce (17.08.2010, 13:11)

Teşekkürler Ömer, biraz şüpheci yaklaşmıştım ama sayende giderdim. Eylülde 1 hafta eğitimde olacağım inş bi problem çıkmazsa. Sonrasında hiç vakit kaybetmeden 2. el malzeme bölümlerinde gezmeye başlarım :)

Kullanıcı avatarı
dunadain
Ad Soyad: Murat Küçükkökdiken
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen dunadain » 1 on yıl 3 yıl önce (20.08.2010, 15:28)

merhaba gökhan,

ben hem mayıs hemde temmuz p1 - p2 eğitimlerine katıldım. mayıs eğitimimiz hava şartlarında dolayı pek iyi geçmedi ama temmuz eğitimimiz ve özellikle hava harikaydı.
birkere bence ikarus ve özellik can hoca yp camiasında çok değerli hoca, kesinlikle ikarustan eğitim almanı tavsiye edebilirim.
ben pamukkalede 16 sorti yaptım, babadağ'dan 2 sorti yapabildim (zamanımın kısıtlı olmasından)
son olarak uçmak harika bir duygu
murat kucukkokdiken

Kullanıcı avatarı
MaviKaan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen MaviKaan » 1 on yıl 3 yıl önce (20.08.2010, 16:29)

Teşekkürler Murat, Eylül e kaydımı yaptırıcam, eminim çok güzel olacak. Aslına bakarsan şu anda 50 metreye bile razıyım :) bir an önce başlamak istiyorum sadece. Sonra kanadımı almak.

Kullanıcı avatarı
WishPhysics
Ad Soyad: İsmail Tolga Kaya
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen WishPhysics » 1 on yıl 3 yıl önce (22.08.2010, 12:17)

p1 ve p2 pilotu için Babadağ dan uçmak doğru değil diye biliyorum ben THK dan eğitim aldım şuan p2 seviyesinde bi pilotum yükselik sınırınız 600 metre dediler

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen bartsay » 1 on yıl 3 yıl önce (22.08.2010, 13:33)

16 sort dinamitten uçan bir kişi için babadağ (iyi havada) sorun değildir.
Özellikle gün başı ve batımında termik yokken 600 m ile denize karşı 1800 metre arasında bir fark yoktur.
Mühim olan havanın sabitliği.
Ayrıca Can ve Alim Hocalardan eğitim almak bence de güvenilir ve olumlu. Belli aşamaya gelmemiş öğrenciyi bir sonraki aşamaya kesinlikle geçirmezler. Eğer bir yer gösterip sana uç diyorlarsa kendine güven demekki onu yapabilirsin. (Bu kısım p1-p2 için)
Kendilerden eğitim almadığım halde her zaman yardımcı oldular.
Bu arada ben eğitimimin klüp kısmını hilmi ince, barış ve mustafa hocalardan aldım onları da tavsiye ederim.

Son beğenen ekremgardiyanoglu

Kullanıcı avatarı
keremakkaya
Ad Soyad: Kerem Akkaya
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen keremakkaya » 1 on yıl 3 yıl önce (22.08.2010, 17:07)

bartuğun dediği gibi can ve alim hoca bu işte çok tecrübeliler. Bende ikarustan eğitim almadım fakat aktivitelerine katılırım. Burada can ve alim hocanın bir eğitimde olması gereken herşeyi layıkıyla yaptığını çok net söyleyebilirim. Kısaca; pişman olmazsın.

Kullanıcı avatarı
biscen
Ad Soyad: Bekir İşçen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen biscen » 1 on yıl 3 yıl önce (22.08.2010, 19:45)

Eğitim konusunu araştıran arkadaşlara eğitmenleri tanıtmak açısından aşağıdaki linkleri veriyorum. Sonuçta bu röportajları bu amaçla yapmıştım, faydası olsun di mi:)

Söyleşiler yapıp, havacılarla tanışıp, tanıtmayı özledim, yakında yoğunluğum bitince yeni röportajlar gelecek inşallah!..

İkarus Can Hoca için:

http://www.amatorpilot.com/Details.aspx?id=173

Denizli Hilmi Hoca için

http://www.amatorpilot.com/Details.aspx?id=170

Uçuş kulübü Yiğit Hoca için:

http://www.amatorpilot.com/Details.aspx?id=165

Kullanıcı avatarı
omerfaruk
Ad Soyad: Omer Faruk Gocmen
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen omerfaruk » 1 on yıl 3 yıl önce (26.08.2010, 04:39)

cok guzel bir calisma. tebrik ederim.

Kullanıcı avatarı
ceus
Ad Soyad: Ceyda Karademir
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen ceus » 1 on yıl 3 yıl önce (18.09.2010, 16:28)

bende p1+p2 ye kasım ayında katılmayı düşünüyorum. hava şartları uygun olur muki, yılın son eğitimi olucakmış...

Kullanıcı avatarı
MaviKaan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen MaviKaan » 1 on yıl 3 yıl önce (22.09.2010, 00:01)

ceus yazdı:bende p1+p2 ye kasım ayında katılmayı düşünüyorum. hava şartları uygun olur muki, yılın son eğitimi olucakmış...

Ben şu an eğitimdeyim, ve toplam 11 uçuş yaptım.. herşey harika gerçekten, Can hoca ve yardımcısı Mert süperler.. keşke Eylüle gelebilseydin, hava da çok iyi.. Kasım için Can hocadan bilgi alır yazarım sana..

Kullanıcı avatarı
dunadain
Ad Soyad: Murat Küçükkökdiken
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen dunadain » 1 on yıl 3 yıl önce (23.09.2010, 16:36)

MaviKaan yazdı:
ceus yazdı:bende p1+p2 ye kasım ayında katılmayı düşünüyorum. hava şartları uygun olur muki, yılın son eğitimi olucakmış...

Ben şu an eğitimdeyim, ve toplam 11 uçuş yaptım.. herşey harika gerçekten, Can hoca ve yardımcısı Mert süperler.. keşke Eylüle gelebilseydin, hava da çok iyi.. Kasım için Can hocadan bilgi alır yazarım sana..

senin adına sevindim :) uçuşun keyfini çıkart :)
gerçekten değerli hocalardır kendileri :)

Kullanıcı avatarı
MaviKaan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen MaviKaan » 1 on yıl 3 yıl önce (04.10.2010, 17:56)

arkadaşlar eğitimi tamamladım, gerçekten herşey harikaydı, Can hocaya, Mert e ve grup arkadaşlarıma teşekkür ederim.. İlk eğitimi alacak kişilere şiddetle tavsiye ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Zıpır
Ad Soyad: V.Yılmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen Zıpır » 6 yıl 3 ay önce (13.12.2017, 23:05)

Fiyatları nedir 2017 itibariyle..?