USHPA ve IPPI Lisansları

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
tyson
Ad Soyad: Alper Karaoglu
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

USHPA ve IPPI Lisansları

Mesaj #1 gönderen tyson » 1 on yıl 3 yıl önce (09.03.2011, 22:29)

Arkadaslar yamac parasutu baslangic USHPA lisansi alan bir kisinin IPPI almasina gerek varmidir? Ben bu IPPI olayini anlayamadim. Bu IPPI nedir? Ve nerelerde kullanilir? Bu konu hakkinda beni bilgilendiren arkadaslara tesekkur edicem :D

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Champion » 1 on yıl 3 yıl önce (10.03.2011, 15:55)

Merhaba Alper
IPPI international Pilot Profiency identification anlamına geliyor yanlış hatırlamıyorsam. Yurtdışında uçmak istediğinde zorluk çıkarıyorlarsa yardımı olur. Diğer taraftan bunu sana USHPA da verebilir.
Türkiyede verme yetkisi FAı temsilcisi THKdadır.
Benim anlamadığım şey senin neden USHPA dan lisans aldığın..?
Amerikadamı yaşıyorsun...?

Kullanıcı avatarı
tyson
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen tyson » 1 on yıl 3 yıl önce (11.03.2011, 13:22)

Merhaba Semih abi,

Oncelikle kisa sure icinde beni bilgilendirdigin icin tesekkur ederim. 2007 yilindan beri yapmak istedigim yamac parasutu sporuna cesitli sebeplerden dolayi bir turlu baslayamadim :( Yaklasik 1 senedir Amsterdam-Hollanda da yasamaktayim. Bu yaz donemi icin Turkiyede yamac parasutu baslangic kursu arastirdim. Ama hem uygun tarih yok. Hemde kimisi cok yuksek kurs ucreti istiyor. Kimiside kurs suresini uzun tutuyor. Ege bolgesinde bir yerle kontak kurdum onlarda ''bizim THK ile baglantimiz yok biz USHPA lisansi veriyoruz ve her ulkede gecerli'' dediler. Bende simdi orayi planliyorum olur ise. Bu durumda kursu veren yer bana USHPA verebiliyor ise IPPI kartida verebilirmi yani? Yoksa ben Ankaraya THK merkezine gidip ben yurtdisindada ucmak istiyorum bana IPPI verin mi demeliyim? Semih abi sonuc olarak hem Turkiyede hemde Avrupa birligi ulkeleri icerisinde rahatlikla ucmak ve kendimi gunden gune gelistirmek istiyorum. Tecrubeli ve basarili bir sporcu olarak senin degerli tavsiyelerini ve dusuncelerini bekliyorum. Kendine iyi bak ve hoscakal...

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 3 yıl önce (11.03.2011, 13:26)

Ushpa lisansinla 10 dolara seviyene karsilik gelen ippi karti alabilirsin.
http://www.ushpa.aero/ippi.asp
ippi karti nedir? cevabi linkte
http://www.fai.org/hang_gliding/safety/ippi

Kullanıcı avatarı
tyson
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen tyson » 1 on yıl 3 yıl önce (14.03.2011, 13:51)

Merhaba Muzaffer bey ilginiz icin tesekkur ederim.. iyi calismalar...