Japonya'dan Selamlar

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Hayate
Ad Soyad: Emin Yilmaz
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Japonya'dan Selamlar

Mesaj #1 gönderen Hayate » 1 on yıl 3 yıl önce (04.04.2011, 03:34)

Herkese Selamlar! Adim Emin, Japonya'da yasiyorum.
Siteyi epeydir takip ediyorum ama bu ilk mesajim. Buradaki bir yamacparasutu okuluna kaydoldum. Haftasonlari gidip egitim aliyorum. Boluk porcuk gittigim icin toplamda 10-15 gun ancak gitmisimdir. Daha ucmak icin icazet alamadik hocamizdan. Yer calismasi yapiyorum. Acelem yok, kanatla oynamak epeyce eglenceli. Tek derdim soyle muhabbet edebilecegim kafa bir Turk'un yanimda olmamasi. Olimpiyatlara hazirlanan Sovyet milli takimi ciddiyetinde geciyor dersler.
Siteyi cok faydali ve egitici buluyorum. Site ve spor uzerinde emegi gecen tum insanlara bu vesileyle de tesekkur ederim.
Sporda gelistikce bir takim sorularim olacaktir, yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Tekrardan saygilar, hurmetler!

Kullanıcı avatarı
kemal35
Ad Soyad: Kemal Töreli
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen kemal35 » 1 on yıl 3 yıl önce (04.04.2011, 09:27)

emin kardeş hoş geldin siteye ...
bence emin ellerden eğitim alıyorsun zira japonlar yaptıkları işe önem veren ve işin ciddiyetinde olan insanlardır başlarda disiplin sıkıcı gelsede ilk uçuşların kısa ve alçak tepelerden her iki uçuş arasındaki geçen süre uzun gibi görünsede orada aldığın eğitim ve disiplin sana sunulan bir hediye gibidir bunun kıymetini bileceğine eminim ve uçtukçada aldığın disiplinli eğitimin ne denli fayda sağladığını görerek yaşayarak bileceksin taa oralarda bir türkün uçtuğunu bilmek bizim içinde bir gurur kaynağı

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 3 yıl önce (04.04.2011, 11:36)

Emin, hosgeldin.

Simdiden sana bir tavsiye vereyim :D Bildigim kadariyla japonyadaki yp malzeme fiyatlari ucuk firsatin olursa malzemeni Turkiyeden al hem sen kazan hem de yerli dealer kazansin ;)

Iyi sanslar

Kullanıcı avatarı
Hayate
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Hayate » 1 on yıl 3 yıl önce (05.04.2011, 02:36)

Kemal bey, Muzaffer bey, mesajlariniz icin tesekkur ederim.
Kemal bey, evet benim de acelem yok, sindire sindire ilerlemeyi dusunuyorum. Hocalar internete bakmayi, kitap okumayi bile yasakliyorlar ogrencilerin kafasi karismasin diye. Ilginc bir yaklasim.

Muzaffer bey, dediginiz hususu anliyorum. Benim okul Advance'in dealer'i anladigim kadariyla. Ayni markayi Turkiye'den alsak, iyi kalite bir harness'le beraber, tum seti ne kadara maledebiliriz acaba? Fikir olusturmasi acisindan soruyorum, fiyatlar hakkinda bilgim yok.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 3 yıl önce (05.04.2011, 04:35)

Asagi yukari kanat 1700e, harness 500e, yedek 300e, kask 100e, Hersey 2600 euro filan tutar. "Fiyatlar tahminidir". Kesin fiyatlari dealerlardan ogrenebilirsin.

Japonya Advance ithalatcisinin sitesinde Alpha4 430.000 yen yani 3600 euro :cry: :cry: ohaaaaaaaaaaa diyorum :D

Ekteki Yigitin verdigi Ozone 2011 fiyat listesi zira uc asagi, bes yukari tum firmalarin fiyatlari benzer
Dosya ekleri
Ozone-fiyat-listesi-2011.xls
Ozone 2011 fiyat listesi
(444 KiB) 191 kere indirildi
En son muzzy145 tarafından 05.04.2011, 04:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Hayate
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Hayate » 1 on yıl 3 yıl önce (05.04.2011, 04:50)

Muzaffer bey, simdi baktim buradaki fiyatlara; tum seti tamamlamak 6800 Euro civari tutuyor. Turkiye'nin 2.5 kati. Gercekten ucuk bir rakam.
Okulun egitim ucreti cok cuzi, demek ki malzemeden para kazaniyorlar. Buradaki problem, malzememi kendim getirirsem o okuldan daha fazla ders alamamam. Satisini yapmadigimiz malzemeden sorumluluk kabul etmiyoruz filan diyorlar.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 3 yıl önce (05.04.2011, 04:55)

Yahu Emin, Para senin paran zevk senin zevkin degil mi? Illa egitim aldigin kisiden malzeme alacaksin diye bir kural mi var. Kim hesabina gelirsen ondan alirsin egitim icin sen parani zamanini verdin dimi ee daha ne istiyolar. Fiyatlar ortada atla ucaga gel Turkiyeden al daha ucuz :D hem tatil yapmis olursun, hem malzemeni ucuza almis olursun hemde Turk dealerlar para kazanmis olur :D 1 tasta 3 kus

Kullanıcı avatarı
Hayate
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen Hayate » 1 on yıl 3 yıl önce (05.04.2011, 07:36)

Muzaffer hocam aklimi celiyorsunuz:) Aslinda gelmisken egitimi de Tr'den alabilirim. Japon hesabina gore pismemiz 5 sene surecek gibi.

Kullanıcı avatarı
ZEMHERİ
Ad Soyad: EROL DEMİRTAŞ
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen ZEMHERİ » 1 on yıl 3 yıl önce (05.04.2011, 10:08)

marka olarak sizin hoca advance istiyorsa ...advance türkiye temsilcisi murat tüzel cep 0 532 616 70 08 selamlar

Kullanıcı avatarı
Hayate
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Hayate » 1 on yıl 3 yıl önce (06.04.2011, 11:21)

Erol bey, mesajiniz ve numara icin cok tesekkur ederim.
Malesef disaridan getirdiginiz kanatla ucurmuyorlar. Bugun teyit ettim. Baslangic egitimini bitirdikten sonra ozgurce ucabileceginiz bir ortam da bulunmuyor. Butun take-off'lar okullarin idaresinde. Kar amaci gutmeyen klupler mevcut degil. Yani ya pasa pasa odeyecegiz ya da ucmaktan vazgececegiz.
Turkiye'deki ozgur ortami cok takdir ettim simdi.

Kullanıcı avatarı
foton
Ad Soyad: Faruk Korkmaz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen foton » 1 on yıl 3 yıl önce (06.04.2011, 14:40)

merhaba,

abicim buı işin çaresi paramotor, temelden sonra bir paramotor eğitimi al başla uçmaya. ha onuda muhasara altına almışlarsa sen o japonyadan taşın, zaten radyasyon falanda fırladı gitti, yazık genç bünyene. dalga geçmek istemem tabi allah hepsine yardım etsin evsizi barksızı bunuda düşünmek lazım... hoşçakalın...

Kullanıcı avatarı
Hayate
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Hayate » 1 on yıl 3 yıl önce (08.04.2011, 08:31)

Faruk bey selamlar, paramotor icin de ayni sey soz konusu. Aslinda problem ulkenin kucuk olmasindan dolayi etrafinda yerlesim yeri olmayan genis araziler bulmak. Haliyle yerlesim yerlerinin uzerinde ucurmuyorlar. Onun disinda ise ucusa elverisli rota cizmek epeyce zor. Inis alani bulmak, gerekli mercilerden izin almak vs. O yuzden herhangi bir okula, klube uye olmadan hobiyi icra etmek zor. Onlar da malesef masraflarini cikarabilmek icin malzeme satisindan ogrenci kaziklama yontemini tercih etmisler. Bir de 1990'da bu sporu yapan 50 bin kisi varmis simdi sadece 15 bin kisi var, cogu da yasli, para problemleri yok.
Gencler pek itibar etmiyorlar spora bu fiyat politikasi yuzunden.

Kullanıcı avatarı
foton
Ad Soyad: Faruk Korkmaz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen foton » 1 on yıl 3 yıl önce (08.04.2011, 13:56)

merhaba,

anlattıklarınızdan sonra diyecek bir şey yok. e tabi iş yada eğitim nedeniyle zorunlu olarakta bulunuyorsanız ne söylesek nafile. artık size yenizellanda yada avustralyanın müthiş manzaralarında uçarsınız diyeceğim orayada para yetişmez. lakin insan tutkuları için yaşar, eğer tutkularınızdan biri bu ise üçün beşin hesabı olmaz tabi, çoğu forumdaşımız buna örnektir zannımca. yada en son şık kendinizi türkiye'ye saklamanız. lakin parlayan cevher kabını eritir, artık sizde kırılmaz disiplini içinizde eritip, sınırlı ülkenin sınırsız tutkulusu olarak göklere ejderha kanatlarınızı açın. çok mu abarttım, yo hayır, çok daha az şeyler için tutku gösterenlere hep saygı duymuşumdur. başarılar...

Kullanıcı avatarı
kaangirgin
Ad Soyad: Kaan Girgin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen kaangirgin » 1 on yıl 3 yıl önce (10.04.2011, 21:26)

emin bey ilk olarak teorik bilgi mi veriyorlar yoksa yer eğitime baslayıp teorik bilgiyi sonra mı anlatacaklar merak ediyorum. ( teorik bilgiden kastım bulutların olşumu, kapanmalarda neler yapılır, rüzgar nasıl oluşur vb)

Kullanıcı avatarı
Hayate
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen Hayate » 1 on yıl 3 yıl önce (11.04.2011, 09:30)

Faruk bey selamlar, oyle yapacagiz heralde. Ucmaktan vazgecmek pek akil kari degil. Gerci ppl almak icin Filipinler'e gidip geliyorum, bunun icin de Avustralya'ya gidebilirim.

Kaan bey selamlar, ilk olarak yer egitimi veriyorlar pek teorik bilgi yok. Teorisini yavas yavas ogrenirsiniz onemli degil diyorlar. Bulutlarin olusumu, kapanma vs. bunlar cok ileri seviye mevzular. Baslangic egitimini bitirip kendi basiniza ucma gibi bir alternatifiniz olmadigi icin hak veriyorum adamlara. Pilot lisansi alincaya kadar zaten bir 3 sene geciyor.

Kullanıcı avatarı
omerfaruk
Ad Soyad: Omer Faruk Gocmen
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen omerfaruk » 1 on yıl 3 yıl önce (13.04.2011, 05:39)

yurtdisinda takilip yamac parasutune saran arkadaslara turkiyeyi siddetle tavsiye ederim. emin kardes sen hic kasma kendini oralarda. 1 haftada pamukkale-oludeniz blok egitimi ilac gibi gelir sana. zaten baklavayi boregi coregide ozlemissindir onlarida aradan cikartirsin. sabah aksam sushi olmaz. egitimin ardindan japonyaya donunce yp klubune uye olursun. onlar zaten bir sure gene sana goz kulak olurlar. buyuk ihtimalle ilk ucuslarida gozetmenlik yapmak isterler vs. neticede asama asama kendi insiyatifinle ucarsin orda diye tahmin ediyorum.
etrafinda yamac parasutuyle ugrasan baska bir turk olmamasi durumunu iyi anliyorum. parawaiting yaparken zaman gecmiyor baska turlu. burdada millet iner inmez kanadi toplayip kaciyor. turkiyede olsa bi kebapciya corbaciya falan gidilir ne biliyim.

Kullanıcı avatarı
Hayate
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen Hayate » 1 on yıl 3 yıl önce (19.04.2011, 08:32)

Selamlar Omer Faruk bey, fikir cok guzel aslinda. Isin kotu yani Japonlar yaz tatili vermiyor pek. Artik isi degistirdigim bir zamana denk getirmem lazim.
Bir de aynen dediginiz sey vuku buluyor, yabancilarla iki muhabbet edemiyorsun, hep talim hep talim de olmaz ki. Ayni sey snowboard icin de oldu. Sirf bunun yuzunden buradaki Turk'leri kafalayip 5 kisiye snowboard ogrettim, ufak capli bir klup olduk. Youtube'da videolarimiz bile var. Ayni seyi yamac'ta da yapmaya calisiyorum ama pek yanasan yok.

Kullanıcı avatarı
yppilot35
Ad Soyad: Murat Binici
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen yppilot35 » 1 on yıl 3 yıl önce (19.04.2011, 10:02)

öncelikle slm
yurtdışındaki eğitim ve uçuş sistemi bizimki kadar basit ve rahat değil
o yüzden bence eğer orda bu işe devam edeceksen onların kurallarına uygun eğitim al derim.
ben yamaçparaşüt hedef dünya şampiyonasındayken japon milli takımıyla tanışıp konusma imkanı bulmuştum.
her kulüpteki pilot bir marka ile uçuyor, eğitim veriyor
mesela yamaya diye tokyolu bir pilot skywalk ile ucuyor ve milli takım esofmanında onun logosu mevcuttu..
kazumi, taka ve bir iki pilot arkadasınında farklı marka ile uçtukları için onlarda o firmanın logosunu tasıyorlardı.
orda bu sporun denetim ve kontrol sistemi bizdekinden farlı oldugu için bu işi orda öğrenmeniz burda eksiklerini tamamlamanız daha mantıklı olur diye düşünüyorum.