Yamaç paraşütü sporuna başlama.

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
mvltkmkl
Ad Soyad: Mevlüt Kumkale
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Yamaç paraşütü sporuna başlama.

Mesaj #1 gönderen mvltkmkl » 1 on yıl 2 yıl önce (20.05.2011, 16:49)

Merhaba.
İstanbul maltepeden Mevlüt ben 28 yaşındayım.
Paramotor ve yamaş paraşütü' ne uzun zamandır ilgi duyuyorum.
ve kendimce bir dolu araştırma yaptım.
2 yıldır RC model uçak işi ile ilgileniyorum.
Model uçak topluluğu olarak, istanbul orhanlı Grubu adında bir topluluğumuz var ve karşılıklı yardımlaşma ile ilgililere bu hobbyde yardımcı oluyoruz.
Yamaş paraşütü eğitimi için bir buluşma noktası ve bir topluluk varmı ?
Yamaş paraşütü eğitimi alıp, sonrasında paramotor uçuşlarına başlamak istiyorum.
Gas yakıtlı motorlar ve bileşenleri hakkında kapsamlı bilgim ve el becerim var ve elimden her iş gelir diyebilirim.

Kullanıcı avatarı
saglikci025
Ad Soyad: Ömer Gür
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen saglikci025 » 1 on yıl 2 yıl önce (07.06.2011, 07:35)

Değerli kardeşim ben de sizin gibi yamaç paraşütü ve paramotora çok ilgi duydum hatta rüyalarıma bile geliyordu malzemeyi boğazımdan herşeyimden kısarak aldım bu konuda çok iyi kazık yedim benim gibi sazan olup atlama abicim malzemeni aldığında bilen birine sor kontrol ettir daha sonra ödemesini yap, size acizane tavsiyem, bu işi yapan dürüst insanları araştır öyle malzemeni ve eğitimini al,ben erzurumda ikamet ediyorum bu işi tek başıma yapıyorum ve tek başıma uçuyorum öyle korkulcak birşey değil sadece soğuk kanlı ve cesaretli olmanız yeterli ama eğitiminizi alın ustaa ellerden,uçmak güzel bir duygu bende 3 aydır yapıyorum.Bunun eğitimini türk hava kurumu ve bazı özel yerlerler veriyor istanbulda bildiğim ikarus havacılık var müracaat edin isterseniz malzeme konusundada yardımcı olurlar kolay gelsin..

Kullanıcı avatarı
foton
Ad Soyad: Faruk Korkmaz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen foton » 1 on yıl 2 yıl önce (07.06.2011, 14:01)

Adres:
Tekirdağ Yamaç Paraşütü Kulübü
Yeniköy / Tekirdağ

www.teyak.com

Tel No:
1. 0533 314 39 93 ( Kulüp Telefonu - Cep)
2. 0282 227 10 37 (Kulüp Sabit Telefonu)
3. 0505 446 90 77 ( Sanlı Fidan )
4. 0532 255 36 63 ( Sadri Özel )

E-mail: [email protected]

İstanbul'a yakın, haftasoları bile eğitimlerini devam edip kendini geliştirmen içinde sürekli takılabileceğin bir kulüp ve iyi bir eğitim alacağın garanti, ayrıca kulüp lisansı var.
eğitim almadan kesinlikle malzeme alman tavsiye edilmez. malzeme alım sürecinde hocalarına danışman tavsiye olunur. paramotor güzel ama yamaçparaşütü eğitimi alman kesinlikle tavsiye olunur paramotor eğitimini direkte alabilirsin ama beceri geliştirmen ve kendine güvenli olma açısından YP tecrübesi önemli.

son olarak bende kendi paramotorumu yapma aşamasındayım, bizim kulübe eğitim için katılırsan görüşür bilgi paylaşımı yaparız :). buda bana artı olsun :). bende paramotora yönelmiş durumdayım am önce YP tecrübemi geliştirmeye çabalıyorum, sanada aynısını tavsiye ederim, kendine iyi bak.