Yeni başlıyorum, nerden başlamam lazım

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
hemperi
Ad Soyad: Ethem Kardaş
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Yeni başlıyorum, nerden başlamam lazım

Mesaj #1 gönderen hemperi » 1 on yıl 2 yıl önce (26.06.2011, 22:40)

Arkadaşlar Merhaba,

2 Hafta önce Babadağdan Çift kişilik atlayış gerçekleştirdik, gerçekten büyüleyici, etkileyici, nefes kesiciydi, inanılmaz keyif aldım..

Yamaç paraşütü o kadar hoşuma gitmişti ki, işimden istifa edip eğitim almak için Fethiyede yaşamak bile geçiyordu aklımdan :)

Daha sonra bu eğitimi adanada alabileceğimi öğrenince gerçekten çok memnun oldum.

Bu işte tecrübeli arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak isterim.

Sizin yeni başladığınız sıralarda yaptığınız ne gibi hatalar ne gibi doğrular vardı, bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Benim aklımdaki projem;

Bu işin eğitimini aldıktan sonra, olabildiğince fazla pratik ve devam eden teorik bilgi ile ilerlemek.

kubibjk
Ad Soyad: Kubilay Ertürk
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen kubibjk » 1 on yıl 2 yıl önce (26.06.2011, 23:19)

Merhabalar.Eğitim aldıktan sonra kendinize kanat almayı düşünüyorsanız ikinci el başlangıç yani dhv-1 kanadı almanızı tavsiye ederim.Yeni başlayanlar için adı üstünde başlangıç kanadı uygundur.İkinci el dememin sebebi ise başlangıç eğitiminden belli bir süre sonra kanat almayı düşündüğünüzde 1/2 bir kanat alacak olmanızdır.Yani başlangıç kanadını tabiiki belli bir uçuş saatinden sonra değiştirmek isteyeceğinizden dolayı sıfır bir kanata fazla para ödemeyin diye.Ayrıca kendini geliştirmenin en güzel yanı eğitmenlerin söylediklerine kulak vermek ve onların tecrübelerinden yararlanmak.Tabiiki bol bol yer eğitimi ve uçuş.Yaptığınız her uçuşuda kayıt altına alırsanız faydalı olur.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Bol ve keyifli uçuşlar.