yamaç paraşütü eğitimi eskisehir, ankara, bolu

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
saltuk
Ad Soyad: Saltuk Gursoy
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

yamaç paraşütü eğitimi eskisehir, ankara, bolu

Mesaj #1 gönderen saltuk » 1 on yıl 2 yıl önce (01.01.2012, 15:20)

Selamlar. Otuz yaş üzeri yamac paraşütü eğitimi almak mümkün müdür ? Nerelerle iletişime geçmeliyim ? eskisehir, ankara, bolu civarı eğitimlere katılabilirim. Şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
monosit
Ad Soyad: Selim Sinan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen monosit » 1 on yıl 2 yıl önce (01.01.2012, 15:49)

yamaç paraşütü yapabilmek için bir üst yaş sınırı yok önemli olan sağlıklı olmanız.

Kullanıcı avatarı
ugurci
Ad Soyad: Adnan Uçar
Aldığı Beğeni: 11 / 1
Pilot Menüsü: 

egitim=ankara

Mesaj #3 gönderen ugurci » 1 on yıl 2 yıl önce (01.01.2012, 16:53)

Kullanıcı avatarı
mannik
Ad Soyad: Kenan Büyükatak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen mannik » 1 on yıl 2 yıl önce (01.01.2012, 18:58)

30 yaş üzerimi? kardeşim ben birkaç ay önce eğitim aldım ve 45 yaşındayım ve inşallah senelerce de uçmayı düşünerek yeni kanat siparişi verdim.

Kullanıcı avatarı
ugurci
Ad Soyad: Adnan Uçar
Aldığı Beğeni: 11 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ugurci » 1 on yıl 2 yıl önce (01.01.2012, 23:34)

istisnalar dısında türkiye'de yamac parasütü yapan 2 grup var.ilk grup üniversitede havacılık kolları aracılıgıyla yamac parasütü yapma sansına kolayca ulasabilen grup ve bunlar üniversite eğitiminden sonra hayatın zorlu yollarına atılınca ya ara veriyorlar yada tamamen bırakıyorlar. Cok az bir kısmı bu aktiviteyi spor olarak yapmaya devam ediyorlar. 2. ve bence asıl büyük cogunlugu olusturan grup ise 35 yasını gectikten sonra ögrenip bu işi yapmaya baslayan ve cogunlukla özel klüp yada gruplar vasıtasıyla egitim alan vebu işi spordan cok extrem bir hobi olarak yapan grup. malum yamac parasutu belli bir ekonomik güc gerektiren (gerek egitim gerek malzeme fiyatları ve gerekse aktiviteler için baya bir kaynak aktarmak gerekiyor) ayrıca fazladan bayaa bir zaman ayırmayı gerektiren bir faaliyet.bu sartları saglamak için yurdum insanının bayaa bir zaman harcaması gerekiyor ve cogu zaman uygun sartlar 35-40 yaslarında mümkün oluyor. üstelik bu sadece ülkemiziçinde gecerli degil . ölüdenizde babadaga transport yapan araclardaki single pilotların yas ortalaması bence 40 hatta45 civarında ve bunların da 2/3 ü yabancı uyruklu. forumda türkiye için yayınlanmıs bir anket yada istatistik yapılırsa bu aktiviteyi uzun zamandır yapanların baslama yası da muhtemelen 35 üstü çıkacaktır kanımca.

x endless x
Ad Soyad: Ünzile Mutlu
Pilot Menüsü: 

...

Mesaj #6 gönderen x endless x » 1 on yıl 2 yıl önce (02.01.2012, 00:49)

40 yas üzerindeyim, bir sene önce egitim almaya basladim ve halimden gayet memnunum sagliginiz yerinde oldugu süre sorun cekmezsiniz.
Ama Adnan Arkadasimizin yazdigi gibi bir gercek var, belli bir ekonomik güc gerektiriyor ve zaman ayirmaniz sart hemde cok zaman, bu konuda ben acikcasi baya zorlandim gecen sene icinde, umarim 2012 de daha fazla zaman ayirma imkanim olacak.
Bizim klüpdekilerin yas ortamida genelinde 35 yas üstü, onun icin bence rahat olun.

Kullanıcı avatarı
monosit
Ad Soyad: Selim Sinan
Pilot Menüsü: 

Re: yaş

Mesaj #7 gönderen monosit » 1 on yıl 2 yıl önce (02.01.2012, 01:06)

ugurci yazdı:istisnalar dısında türkiye'de yamac parasütü yapan 2 grup var.ilk grup üniversitede havacılık kolları aracılıgıyla yamac parasütü yapma sansına kolayca ulasabilen grup ve bunlar üniversite eğitiminden sonra hayatın zorlu yollarına atılınca ya ara veriyorlar yada tamamen bırakıyorlar. Cok az bir kısmı bu aktiviteyi spor olarak yapmaya devam ediyorlar. 2. ve bence asıl büyük cogunlugu olusturan grup ise 35 yasını gectikten sonra ögrenip bu işi yapmaya baslayan ve cogunlukla özel klüp yada gruplar vasıtasıyla egitim alan vebu işi spordan cok extrem bir hobi olarak yapan grup. malum yamac parasutu belli bir ekonomik güc gerektiren (gerek egitim gerek malzeme fiyatları ve gerekse aktiviteler için baya bir kaynak aktarmak gerekiyor) ayrıca fazladan bayaa bir zaman ayırmayı gerektiren bir faaliyet.bu sartları saglamak için yurdum insanının bayaa bir zaman harcaması gerekiyor ve cogu zaman uygun sartlar 35-40 yaslarında mümkün oluyor. üstelik bu sadece ülkemiziçinde gecerli degil . ölüdenizde babadaga transport yapan araclardaki single pilotların yas ortalaması bence 40 hatta45 civarında ve bunların da 2/3 ü yabancı uyruklu. forumda türkiye için yayınlanmıs bir anket yada istatistik yapılırsa bu aktiviteyi uzun zamandır yapanların baslama yası da muhtemelen 35 üstü çıkacaktır kanımca.

siz hangi gruptansınız?
üniversitede havacılık klübü ile yp ile tanışan mı yoksa diğer gruptan mı?

Kullanıcı avatarı
mannik
Ad Soyad: Kenan Büyükatak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen mannik » 1 on yıl 2 yıl önce (02.01.2012, 09:23)

Saltuk beyi ürkütmeyelim bence; Evet bu iş için para ve zaman gerekiyor ama diğer sporlarla kıyaslandığında çok çok da pahalı sayılmaz bu spor. Yaklaşık 6 bin tl ye tüm teçhizatlar sıfır olarak alınabilir.Bu fiyatın yarısından daha az bir paraya da 2. elleri alınabilir pekala. Zaman olarak da, temel eğitim için 1 haftalık süre genellikle yeterli olup bundan sonra isterse haftada 1 ya da 2 kere, veya 15 günde 1 uçmak için zaman ayrılsa yeterlidir kanımca. Ama ne kadar sık uçulursa insan kendini o kadar geliştirebilir. Fakat temel eğitimde iyi bir eğitmen şart, çünkü insan eğitmeninden nasıl öğrenirse onu bir alışkanlık olarak devam ettiriyor.Bazen YP pilotları eğitmen olmadıkları halde eğitmek rolünü üstlenip ders vermek isteyebilirler, hatta bu işi parasız da yapmayı (iyi niyetli olarak) teklif edebilirler.Samimi arkadaş dahi olsa bence bu teklifi kabul etmeyip, bu işte uzman, kendini kanıtlamış, pek çok pilot yetiştirmiş kurumlara başvurulmalıdır.Hatta onların eğitim verdikleri pilotlara da eğitimin kalitesi hakkında danışılabilir.

Kullanıcı avatarı
Airbender
Ad Soyad: Cenk Arman
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Airbender » 1 on yıl 2 yıl önce (02.01.2012, 10:52)

Merhaba iyi seneler!
Yeni yilla yeni umutlar ve heycanla verilmis guzel bir karar.
Baskent Sportif Havacilik olarak yas ortalamamiz bayag yuksek. Yukarda da bahsedildigi gibi bu devamliligi sagliyor. İsinde gucunde hatta emekli :p
İlk etapta egitim harcamalarin haric pek bir masrafin yok(hatta bir zaman kulupler kendi malzemelerini dahi belli bir ucret karsilgi kullandiriyor). Baktin begenmedin memlun kalmadin egtim icin harcadigin para gitmis olur onda da en azindan bir seyler ogrenmis olursun genel kultur yapamis olursun. Su alti sporlari ile karsilastiracak olursak. Bizim gibi orta anadolu ve deniz kiyisinda olmayanlar icin gunu birlik bir yerlere gitmek hem zaman acisindan hemde maddi acidan kulfetli. Fakat ulkemiz yamac parasutu icin bicilmis kaftan. Kendi evinin 40-50 km capi etrafinda bile ucus bolgesi bulman mumkun. Hele birde kafanin uyustugu bir ekibe dahil olursan tadindan yenmez.
Ankara da;
Ozel olarak (bas harflerine gore siraliyorum ve bildigim aktif olanlari yaziyorum)
Baskent sportif havacilik
Ucus kulubu
İrtifa hava sporlari
Guncel ve aktif kuluplerdir. Hemen hemen de tum universitelerin havacilik kuluplerinde yamac parasutu uygulamalari vardir.

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen cincir » 1 on yıl 2 yıl önce (02.01.2012, 16:54)

Airbender yazdı:Ankara da;
Ozel olarak (bas harflerine gore siraliyorum ve bildigim aktif olanlari yaziyorum)
Baskent sportif havacilik
Ucus kulubu
İrtifa hava sporlari
Guncel ve aktif kuluplerdir.

Cenk Bey başharflerine göre mi sıraladınız gerçekten :mrgreen:

airman26
Ad Soyad: Erkan Ertem
:
250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen airman26 » 1 on yıl 2 yıl önce (02.01.2012, 22:05)

Selam Saltuk bey.Eğitim almak isterseniz ankarada İrtifa Hava Sporları olarak Ümit AYDEMİR eğitim vermektedir.Yamaçparaşütü eğitmenliği konusunda kendisi bu işin ilklerindendir.Eğitim almak isterseniz detaylı bilgiyi irtifa.net adresinden alabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Airbender
Ad Soyad: Cenk Arman
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Airbender » 1 on yıl 2 yıl önce (03.01.2012, 00:29)

cincir yazdı:Cenk Bey başharflerine göre mi sıraladınız gerçekten :mrgreen:

Ümit'e takimak istedim. :0)