Isparta'da bana yardımcı olabilecek kişiler!(eğitim-paraşüt)

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Ural32
Ad Soyad: İsmail Ural Sarı
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Isparta'da bana yardımcı olabilecek kişiler!(eğitim-paraşüt)

Mesaj #1 gönderen Ural32 » 1 on yıl 1 yıl önce (16.05.2012, 14:19)

Isparta ve civarı illerde ( burdur,antalya ) yamaç paraşütü eğitimi konusunda bana yardımcı olabilecek kişiler varmı???
Önce eğitim almak istiyorum (bu uçanlarla beraber takılmak şeklindede olabilir) daha sonra eğitim ve seviyem doğrultusunda yamaç paraşütü almak istiyorum.
Ben Isparta / Eğirdir'liyim teşekkürler...

:arrow: Tel:0543 413 6874

Kullanıcı avatarı
webbi55
Ad Soyad: Mutlu Erdönmez
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen webbi55 » 1 on yıl 1 yıl önce (16.05.2012, 15:23)

Bartuğ Beye ulaşabilirsin ( 542 246 0505 )

Kullanıcı avatarı
manınsky
Ad Soyad: Tunahan Demirci
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen manınsky » 1 on yıl 1 yıl önce (16.05.2012, 16:21)

Eğitim için profesyonel olarak eğitim veren kuruluşlara ulaşın (kişilere değil) eğitim verebilmek için bir kaç farklı sertifikasyon sistemi mevcut türkiyede de bu belgelerden bir yada bir kaçına sahip, eğitim veren kişiler var.

Her önünüze gelenden eğitim almayın yani.

Biz üniversite kulübü olduğumuz için bu işin amatör eğitim kısmını gerçekleştiriyoruz. SDÜ öğrencisi ve kulüp üyesi değilseniz eğitim veremiyoruz.

Onun dışında bizim etkinliklerimize katılabilirsiniz genelde eğirdirden ve diğer ilçelerden uçuş yapıyoruz.

Tunahan DEMİRCİ
SDÜ HAVACILIK KULÜBÜ EĞİTMENİ

Kullanıcı avatarı
Ural32
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Ural32 » 1 on yıl 1 yıl önce (17.05.2012, 18:12)

Mutlu Bey ilginizden dolayı teşekkür ederim..

Tunahan Bey eğitim veren kuruluş olarak Isparta THK'ya başvuruda bulundum eğitimin temmuz ayında Antalya'da verileceğini söylediler çalıştığım kurum doğrultusunda (Süleyman Demirel Havalimanı) yaz ayında yoğun iş günüm olduğu için iki hafta kadar eğitime zaman ayıramayacağım malesef katılamıyorum.
Sporcu geçmişimden dolayı bu işi iyi ve kalifiyeli bir eğitim almadan başlamamam gerektiğinin bende farkındayım bu yüzden acele etmeden en makul şekilde başlayıp ve sürdürmek istiyorum.

SDÜniversitesinede başvuruda bulundum malesef sdü öğrencisi dışındaki bireylere eğitim verilmediğini söylediler.
Külüp üyeliği nasıl ve ne şekilde olunuyor sadece öğrenci yada sdü çalışanımı olunması mı gerekli?

Etkinliklerinize de katılmayı yeğlerim,etkinlik bilgisi tarihi konusunda nasıl bilgi sahibi olunucak yardımcı olursanız sevinirim.
Eğirdir'li olduğum için size elimden geldiğince her konuda yardımcı olabilirim ayrıca benimde aklımdan geçen ve keşfini yaptığım yeni atlama yerleri var size bunlarla ilgili fikir paylaşımında bulunabilirim..(Eğirdir'in köylerinin yaylalarına atlama yeri keşfinde bulundunuzmu hiç özellikle Boğazova civarında ulaşım imkanlarıda müsait?)
not: yaşım 27

Teşekkürler..!

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen bartsay » 1 on yıl 1 yıl önce (18.05.2012, 07:19)

ismail selam
Bana ulaşırsan yardımcı olurum.

Malesef THK işsiz, güçsüz eli boş gönlü hoş insalara yönelik eğitim programı yapıyor.
SDÜ sorumluluk ilkesi gereği dışarıdan eğitim vermiyor Haklı olarak ama bireysel sorularına cevap verir ve yardımcı olurlar
Zirve Havacılık desteği ile Ispartaya (senirkent'e) gelen arkadaşlarla ücretsiz olarak eğitim almanı sağlayabiliriz.
Senirkentte iki arkadaşımız başlagıç eğitimini bitirdi. Şİmdi bir kişi daha başlıyacak sanırım onunla birlikte başlayabilirsin.

Boğaz ova bu iş için uygun değil malesef.
Bunun bir çok nedeni var. Zaten teorik eğitimin en önemli amacı doğa sporunun nerede, ne zaman, nasıl yapılıp yapılmayacağını öğrenmek.

Aramıza hoşgeldin.

Kullanıcı avatarı
manınsky
Ad Soyad: Tunahan Demirci
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen manınsky » 1 on yıl 1 yıl önce (18.05.2012, 11:08)

Üniversite Kulüpleri, öğrenci toplulukları olarak işleyiş gösterdikleri için ve Sağlık Kültür Spor Dariesinin dayatmış olduğu tüzüğe bağlı oldukları için Öğrenci, personel ve Akademisyenler Haricinde hiç kimseyi üye yapamıyor ve üye olmayanlarada eğitim veremiyorlar.

Ben elimden geldiğince destek olmaya çalışırım. Fakat her ne kadar destek olma konusunda elimden geleni yapacak olsamda şuanda eğitim verme yetkim olmadığı için (4 yıldır kulüp eğitmeni olmama rağmen) dışarıda eğitim verme konusuna karşıyım. kusura bakmayın...

Biz yağış olmadığı yada bariz şekilde rüzgarın fazla olmadığı zamanlarda neredeyse her haftasonu, bazen hafta içi akşam üstü, eğirdire gidiyoruz. yaz sezonunda ise genelde akşam üstü keyif uçuşu için orda oluyoruz.

Hafta sonları haberleşebiliriz. gelirsiniz, hem tanışmış oluruz hemde size kimden eğitim alıp almamanız gerektiği konusunda yardımcı olmaya çalışırım. ;)

Tunahan Demirci
GSM: 544 739 28 03

Kullanıcı avatarı
Ural32
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen Ural32 » 1 on yıl 1 yıl önce (18.05.2012, 18:30)

Teşekkürler,saolun...

Kullanıcı avatarı
murat105627
Ad Soyad: Murat Akkuş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen murat105627 » 1 on yıl 1 yıl önce (03.02.2013, 22:23)

iyi akşamlar yamaç paraşütüne gönül verenlerden ama bu güne kadar başlayamayanlardanım.
2. el paraşüt almak istiyorum .dinarda yaşıyorum .
banada yardımcı olurmusunuz .
uçuş için sertifika şartmıdır eğitimi nerden labilirim . şimdiden tşk ederim .

Kullanıcı avatarı
Ural32
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Ural32 » 1 on yıl 1 yıl önce (04.02.2013, 10:23)

Teori ve uçuş eğitimini yetkili kurum ve kuruluşlardan alabilirsin..!
Isparta gurubu olarak bilgi ve yönlendirme açısından yardımcı olabiliriz,cep no yukarıda mevcut,görüşmek üzere.