Mustafa Atsız Adlı Kişiye Dikkat

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
serkanozel22
Ad Soyad: serkan özel
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen serkanozel22 » 6 yıl 7 ay önce (01.08.2017, 15:41)

Mustafa atsız adlı şahısdan güvenerek paramotorum için kulalnılmış el gazı aldım. Konustugumuz gıbı parayı havale ettım.kendısı bana gonderecegı el gazının vıdeosunu gonderdı.anlaşma yaparkende bır sorun olursa ıade alacagını soyledı.kargo parasınıda kendısı odeyecektı. Tamam bunu ıstıyorum dedım ve aldım.sonra bana vıdeodakınden farklı bır el gazı gonderdı. Kargo parasını da bana odettı.sımdı kendısıne ben malı gerı gondereyım bu benım ıstedıgım degıl dıyorum ben sana calışmayan paramparca bırsey gondermedım kı dıyor.boyle guzel bır camıada boyle kısılerin olması gercekten cok uzucu.benim kaybettıgım para basıt bır para ama baska alısverıs yapacak arkadasların bu kısıye dıkkat etmesı acısından boyle bır mesajı yazmak zorunda kaldım.herkese kazasız ucuslar.

Son beğenen halılturhan

Kullanıcı avatarı
mubi
Ad Soyad: Muharrem Birdoğan
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 1
Pilot Menüsü: 

Re: Mustafa Atsız Adlı Kişiye Dikkat

Mesaj #2 gönderen mubi » 6 yıl 7 ay önce (01.08.2017, 16:59)

Videoyu ve gönderdiği parçayı da paylaşır mısın.

Son beğenen zorhedef

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen KARAGÖZ » 6 yıl 7 ay önce (01.08.2017, 17:24)

Ben mustafa atsızı 10 yıldır tanırım. Kendisine ikinci el malzeme de sattım. Ödemede de hiç bir sıkıntı yaşamadım. Hatta akşehir xc open'e gittiğimizde her karşılaştığımızda bizimle ilgilenir, halimizi vaktimizi sorar. İşinin gücünün başında güvenilecek biridir diye biliyorum. Bir yanlış anlama olduğunu düşünüyorum. Telafi edileceğine inanıyorum. Bence bir daha karşılıklı konuşmakta yarar var derim.

Son beğenen zorhedef

Kullanıcı avatarı
zorhedef
Ad Soyad: Mustafa Atsız
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen zorhedef » 6 yıl 7 ay önce (01.08.2017, 17:38)

Ben mustafa atsız bu camiada 12 yıldır bir kişi benim alışverişimden zarar gördüyse buraya yazsın lütfen
Bu arkadaş çok takıntılı birisi akdini iddia ederse burda yazışmaları paylaşacağım , videoyu da örnek olarak gönderdim aynı parça sadece 1-2 yıl farklı modeli aynı işi gördüğünü defalarca anlattım ama anlamak istemiyor karar bizleri tanıyanlarındır :)

Kullanıcı avatarı
xc_extreme
Ad Soyad: Tulgay Özden
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen xc_extreme » 6 yıl 7 ay önce (01.08.2017, 20:18)

Mustafayı tanırım. Bu tarz biri değil. Büyük ihtimalle bir yanlış anlama olmuştur. Bu konuyu kendisi mutlaka düzeltir. Öğle cüzi miktarlara tamah edip insanlara kötü mal verecek biri değil.

Son beğenen zorhedef

Kullanıcı avatarı
serkanozel22
Ad Soyad: serkan özel
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen serkanozel22 » 6 yıl 7 ay önce (02.08.2017, 00:32)

ben paramotora yenı baslayan bırısıyım. bana gonderdıgı vıdeodakı el gazında start ve stop ust tarafta yan yana idi.bana gonderdıgı el gazında ise start ust tarafta stop alt tarafta.ben ınıs yaparken ya da ındıgımde motoru kapatmak ıcın sol eldekı frenı bırakıp sag eldekı stop dugmesıne mı basayım.dedıgım gıbı ben bu ıste yenıyım.bu ısı ıyı bılenler ıcın bır sıkıntı yoktur belkı ama benım ıcın var.herseyı bır kenara bırakırsak ınsan ne gorduyse onu almak ıster.bana gonderdıgı daha guzel bıle olabılır baskası ıcın ama ben ne uzerıne anlaştıysam onu almak ısterım.bu da dogal hakkım dıye dusunuyorum.

Son beğenen gurayg

Kullanıcı avatarı
zorhedef
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen zorhedef » 6 yıl 7 ay önce (02.08.2017, 01:57)

Kimse merakta kalmasın diye resimleri atıyorum
Ve bu arladaşa bir tio veriyorum, stop için diğer elini getirmene gerek yok , stop tuşu baş parmağın üstündedir yukarı basman yeterli start içimde başparmağını aşagı basıp çalıştırıyorsun .... Birinci resim kendi motorumdaki gaz kolu ...isteğe göre onu söküp verecekmişim ...
İkinci ve üçüncü resim ise gönderdiğim gaz koludur
Birinde start stop yan yana ,diğerinde start üstte stop altta bu modele göre değişebiliyor, ikiside aynı görevi görüyor aynı firmanın iki ayrı modeli :)
Bu arkadaş acil resim istedi bende kendi motorumdakini çekip gönderdim , (örnek olarak )diğeri 50 km uzakta işyerimde idi,onunda aynı olduğunu sanıyordum ama tuşlar farklıymış kargoya verende oğlum farkı göreydim o an belirtirdim ki bu fark bile değil ...
Bu arkadaş illede seninkini sök gönder diyor kablolar ve girişler farklı bende onu veremiyeceğimi belirrtim , rahatım çünkü patates , gösterip patlıcan göndermedim :)
Dosya ekleri
Screenshot_20170802-013803.png
Screenshot_20170802-013505.png
Screenshot_20170802-013115.png

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen PaRaDoX » 6 yıl 7 ay önce (02.08.2017, 09:07)

@zorhedef Mustafa Bey,

İlk resmi gönderip sonra ikinci resimdeki ürünü gönderdiyseniz bence alıcı haklı bu konuda. Kendinizinkini örnek olarak yollamışsınız ve bunuda belirtmişsinizdir belki bunu örnek olarak yolluyorum diye ama aynı olduğunu sanıyordum demişsiniz. Kasti bir şey olduğunu sanmıyorum, ama alıcıya kargoyu ben ödiycem denip ve sorun olursa iade garantisi de verip, üstüne de yanlış ürün gönderince bence alıcı ( @serkanozel22 ) burda haklı gibi görünüyor. Belki kendinizinkini söküp göndermesiniz de para iadesi olabilir diye düşünüyorum.

Son beğenen gurayg

Kullanıcı avatarı
xc_extreme
Ad Soyad: Tulgay Özden
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen xc_extreme » 6 yıl 7 ay önce (02.08.2017, 09:15)

Mustafa, her ikinizide dinledik. Ortada yanlış anlama ve hata zincirlemesi var. Bu durumda bende alıcıyı haklı buldum. Bu konudaki mağduriyeti gidereceğine inanıyorum.

Son beğenen gurayg

Kullanıcı avatarı
zorhedef
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen zorhedef » 6 yıl 7 ay önce (02.08.2017, 09:58)

Konu dağıldıkça dağılıyor , gaz kolu hakkında geri alırım diye garanti vermedim , yanında birde yakıt ölçen sistem verdim sadece bu sistem çalışmassa geri alırım dedim ,
Kargo ücretinide iade edeceğimi kendisine belirrtim
Bu son mesajım birdaha yazmıyorum , bu konu alıcı ile aramızda ağır cümlelere neden oldu daha dönüşü yok
Kendisinin hasta olduğunu düşünüyorum ...

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen PaRaDoX » 6 yıl 7 ay önce (02.08.2017, 10:18)

İki tarafta yazacağını yazmış, daha fazlası gereksiz olacaktır, o yüzden konuyu kilitleyip kapatabiliriz.