Instability 2 siv videosu türkçe altyazı

Akrobasi-SIV Manevraları ve Speed Flying hakkındaki tüm yazılar.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ozgur.k
Ad Soyad: Özgür Korkut
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 0
Pilot Menüsü: 

Instability 2 siv videosu türkçe altyazı

Mesaj #1 gönderen ozgur.k » 1 on yıl 3 yıl önce (26.09.2010, 20:36)

Merhaba

Instability II siv videosunun Türkçe çevirisini elimden geldiğince yapmaya çalıştım. Ekte srt uzantılı altyazı dosyasını bulabilirsiniz. Yapmanız gereken önce filmi edinmek. Videoyu iki şekilde edinebilirsiniz:

1. Video torrent sitelerinde mevcut. "www.torrentz.com" sitesinde "instability 2 paragliding" olarak aratırsanız tracker açısından zengin kaynaklara ulaşıyorsunuz.

2. Daha önce forumda verilmiş olan flvideo/353.flv linkine sağ tıklayıp farklı kaydet yaparsanız da indirebilirsiniz fakat bu şekilde video flv uzantılı olarak ve biraz yavaşça inecektir. Dolayısı ile ben ilk yöntemi tavsiye ediyorum.

Video oynatıcı olarak BS Player programını kullanmanızı tavsiye ederim. Video ve altyazıyı program kontrol panelinin üzerine sürükle bırak yaparak filmi Türkçe altyazısı ile izleyebilirsiniz.

Özellikle siv eğitimi alacak kişilerin bu videoya iyi çalışmaları, siv esnasında eğitmenleri ile kuracakları iletişimin daha hızlı ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır diye düşünüyorum. Manevralar hakkında izleyenleri yanlış yönlendirecek bir çeviri hatası yaptığımı düşünmüyorum, fakat sonuçta bu bir amatör çeviri olduğundan, konuya hakim ingilizce bilen arkadaşlar düzeltilmesini gerekli gördükleri noktaları buradan belirtirlerse sevinirim. İyi seyirler.
Dosya ekleri
instability 2 sub tur.rar
(13.73 KiB) 167 kere indirildi

poseidon81
Ad Soyad: Erkut Adasu Dinçer
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen poseidon81 » 1 on yıl 3 yıl önce (27.09.2010, 20:42)

Yararlı olacağını düşünüyorum. Ellerinize sağlık devamını bekleriz İyi uçuşlar :)))

Kullanıcı avatarı
SHaDoW
Ad Soyad: Ahmet Tokalı
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen SHaDoW » 1 on yıl 3 yıl önce (27.09.2010, 23:08)

bu alt yazı başlığını görünce daha indirmeden çooook mutlu oldum.. bende olan gerçekten çok beğendiğim ve alt yazı ihtiyacı hissettiğim eğitici videolardan birisi idi... içimden bir ses belkide bendeki video uyumlu değildir, dur bakalım mesaj yazmadan önce bir dene dedi ... KUSURSUZ... (uyum konusunda çeviri konusunda da öyle olduğunu umuyorum)

özgür bey bence bu alanda bir ihtiyacı karşılamak adına ilk adımı siz attınız... eminim siz veya başkaları tarafından devamı da getirilecektir...

çok teşekür ederim...

Kullanıcı avatarı
agalptekin
Ad Soyad: Hakan alp
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen agalptekin » 1 on yıl 3 yıl önce (28.09.2010, 10:57)

Özgür çok teşekkürler çok faydalı oldu bence forum için...

Uzun süredir tartışılan ama pek de uğraşılmayan bir konuydu alt yazı...

Ben açtım video ve alt yazı sorunsuz çalışıyor tekrar teşekkürler iyi uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
ASİ
Ad Soyad: Engin Karabudak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ASİ » 1 on yıl 3 yıl önce (28.09.2010, 12:37)

üstteki linke sağ tıkla yaparak videoyu indirdim. ancak alt yazı işini çözemedim. nasıl yapıcam?

Kullanıcı avatarı
ozgur.k
Ad Soyad: Özgür Korkut
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ozgur.k » 1 on yıl 3 yıl önce (28.09.2010, 13:04)

Bu olumlu tepkiler için ben teşekkür ederim, bir faydası dokunursa ne güzel.

alt yazı işini çözemedim. nasıl yapıcam?

Problemin ne olduğunu bilmediğim için bir tahmin yürütüyorum. Dosya winrar programı ile sıkıştırılmış olarak yüklendi (Bunun sebebi foruma yüklenebilecek olan döküman türleri sınırlı ve srt uzantılı dosyalar bunlar arasında mevcut değil). Bilgisayarında winrar programı yüklü değilse dosyayı açamazsın. Ücretsiz ve küçük bir program diye biliyorum, google'da aratıp sitesine girip indirebilirsin. Problem bu değilse daha ayrıntılı tarif etmen gerekecek.

Kullanıcı avatarı
SHaDoW
Ad Soyad: Ahmet Tokalı
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen SHaDoW » 1 on yıl 3 yıl önce (28.09.2010, 13:42)

Engin beyin sorunu sanırım flv olarak dosyayı indirmiş olması gibime geldi.. flv dosyaların üstüne bs player veya gom player ile alt yazı eklenemiyor olabilir.. (daha önce denemedim)

ayrıca sorunsuz olarak çalışan avi dosyasını ve alt yazıyı da birlikte bugün upload etmeye çalışacağım.. isteyenler ordanda indirip rardan çıkarıp videoyu gom player bs player gibi bir oynatıcı ile açtıktan sonra altyazıyıda görüntü üstüne sürükleyerek problemi çözebilirler...

upload işlemi bitince linkleri buraya yazacağım...

Kullanıcı avatarı
ASİ
Ad Soyad: Engin Karabudak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen ASİ » 1 on yıl 3 yıl önce (28.09.2010, 13:53)

arkadaşlar videoyu masaüstüne kaydettim ve izleyebiliyorum. ancak altyazı yok.

Kullanıcı avatarı
agalptekin
Ad Soyad: Hakan alp
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen agalptekin » 1 on yıl 3 yıl önce (28.09.2010, 19:44)

Gom player ile sorunsuz çalıştırdım flv dosyasını gom da başlatıyorsunuz daha sonra rar içindeki srt uzantılı alt yazıyı video nun uzerine surukleyip bırakıyorsunuz...

Kullanıcı avatarı
foton
Ad Soyad: Faruk Korkmaz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen foton » 1 on yıl 3 yıl önce (28.09.2010, 23:39)

merhaba,

video var ama alt yazı indirme linki yok arkadaşlar? link nerede? dedim sonra üye girişi yapınca link ortaya çıktı bu özelliğide bu vesile ile öğrendik. :)
emeği geçenlere teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
mbg
Ad Soyad: Mustafa Büyükgüçlü
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen mbg » 1 on yıl 3 yıl önce (29.09.2010, 15:43)

Video da alt yazıyı izleyemeyen arkadaşların dikkatine.
video ve alt yazı dosyalarının isimleri aynı olmalı değilse kendiniz değiştirin dosyayı sürüklemenize gerek kalmaz yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Çalışan örnek:(353.flv) video dosyası (353.srt) alt yazı dosyası iki dosyayıda aynı klasör içine koyun yukardaki linkten dosya indirdiğinizde video dosyası (353.flv) ve alt yazı dosyasıda (instability 2 sub tur.srt) olarak farklı isimlerde iniyor.Noktadan sonraki uzantıları değiştirmeyin.

Çeviriyi yapan ÖZGÜR KORKUT arkadaşımıza teşekkürler devamını bekliyoruz.

tanyeri
Ad Soyad: Selahattin Tanyeri
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen tanyeri » 1 on yıl 3 yıl önce (23.10.2010, 22:01)

selamlar,

yeni baslayan herkes icin cok faydalı bir calısma, emegi gecenlere tesekkurler.