amator telsiz lisansları yenılemesi

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
mbakar
Ad Soyad: Mesut Bakar
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

amator telsiz lisansları yenılemesi

Mesaj #1 gönderen mbakar » 1 on yıl 2 yıl önce (07.01.2012, 00:27)

ARKADASLAR BURSADA AMOTOR TELSIZ LSANSIMI 2008 YILINDA ALMISTIM TB3DA OLARAK YENI OGRENDIGIM BIR BILGIYI SIZLERLE PAYLASMAK ISTIYORUM 01 03 2012 TARIHINDE TELSİS KULLANMA KODUM YENILEMESSEM IPTAL OLACAGIDIR YENILEMEK ICIN TELSIZ KIYI EMNIYETI SİTESİNE GIRİP DETAYLI BILGI ALABILIRSINIZ YAZININ DEVAMI KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
TELSİZ İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVINI YAPMA VE BELGE VERİLMESİ HİZMETİ

1. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Amatör Telsizcilik Sınav ve Belgelendirme Yönetmeliği 03 Şubat 2010 günü Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV VE BELGELENDİRME YÖNETMELİĞİ

KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV VE BELGELENDİRME YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

2- Amatör Telsizcilik Sınavının yer ve zamanı belirlenerek sınav tarihinden en az 30 gün önce sitemizde duyurulacaktır.

3- Süresi dolan Amatör telsizcilik belgesinin yenilenmesi için;

a) Yazılı başvuru,
b) Süresi dolan belgenin aslı,
c) Bir adet fotoğraf,
ç) Sabıka kaydı olmadığına dair yazı,
d) T.C. Kimlik Numarası yazılı beyanı
e) İkamet adresi, İrtibat telefonu ve e-mail adresi yazılı beyanı,
f) Belge yenileme ücreti için KEGM Telsiz İşletme Müdürlüğünde tahakkuk oluşturulduktan sonra Vakıflar Bankası şubesine (50 TL) yatırılması,

İrtibat : Nuri BODUR
Telefon : 0212 334 45 00 (51 33 ) / 0212 580 98 98 ( 133)
Fax : 0212 579 76 25
E-mail : [email protected]

Posta İle Yapılacak Başvurular İçin Adres:

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü
Telsiz İşletme Müdürlüğü
Atatürk Havalimanı E-Kapısı
34630 Sefaköy/İSTANBUL
VELİNKİ http://www.kiyiemniyeti.gov.tr/default.asp?id=2&sid=112

Kullanıcı avatarı
marulcuk
Ad Soyad: Ümit Aydemir
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen marulcuk » 1 on yıl 2 yıl önce (07.01.2012, 03:07)

selamlar ,
süre 3 yıl mıdır ? ben sayfada pek de bi bilgiye ulaşamadım ( göremedim sanırım)!
örneğin 2009 da belge alan kişi 01 03 2013 tarihine kadar mı yenileyecek , yoksa telekomünikasyon kurumundan kıyı emniyetine devriyle beraber eski belgeleri tarihi ne olursa olsun sizin verdiğiniz tarihe kadar mı yenileyecek ?
50 tl de üzücü olmuş bu arada :(
şimdiden teşekkürler...
TB2IU

Kullanıcı avatarı
ta2aeb
Ad Soyad: Ergün Bilgin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ta2aeb » 1 on yıl 2 yıl önce (07.01.2012, 09:07)

slm. KEGMnin vermiş oldugu yeni lisansların geçerlilik süresi 10 senedir. bu yüzden fiyatlar 50 tl olmuştur. Birde yeni yönetmelıge göre çagrı işaretleri degişmesi gereken işaretler var. bunlar b sınıfı amatorlerde c ile baslıyan eski işaretler. http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 0220-2.htm linkinde detaylıca analtılmış. birde belge yenileme son basvuru tarihi 01,3,2012 olarak belırlenmiştir. bu tarihe kadar degişmeyen cagrı işaretleri iptal olacaktır. TA2AEB...

Kullanıcı avatarı
tecnick
Ad Soyad: Murat Ecevit
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen tecnick » 1 on yıl 2 yıl önce (07.01.2012, 16:23)

Arkadaşlar selamlar, belge yenilerken gereken sabıka kaydı olmadığına dair yazı için yenileme dilekçesinde başvuruyu yapanın kendisi için "sabıka kaydım yoktur" diye yazması yeterli olmaktadır. Boşuna bir de resmi belge için masraf yapılmasın.

Kullanıcı avatarı
onur.ehavk
Ad Soyad: Onur Yılmaz
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen onur.ehavk » 1 on yıl 2 yıl önce (08.01.2012, 15:31)

F maddesindeki "... tahakkuk oluşturulduktan sonra ..." ifadesini anlayamadım. Yani belgeleri göndereceğim onlar işlemlere başlarsa bana haber verip "Evet parayı yatırabilirsin." mi diyecekler? Ve bundan sonra mı parayı yatıracağım?

Ben bu işlemi posta yoluyla uzaktan yapacağım. Sanırım parayı yatırıp dekontu belgelerle beraber göndermem gerekiyor. Kargo/posta yoluyla belge yenilemesi yapan arkadaşlar aşağıdaki prosedürü doğrularsa sevinirim. Resmi gazetedeki yönetmelikte belge yenileme için (madde 7) şunlar yazılı;

( http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 0220-2.htm )

“(1) Süresi biten belgenin yenilenmesi için;
a) T.C. kimlik numarası, sabıka kaydının olmadığı beyanını içeren yazılı başvuru,
b) Süresi dolan belgenin aslı,
c) Son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet vesikalık fotoğraf,
ç) Belge yenileme ücretinin ödendiğine dair belge aslı veya fotokopisi,
d) İrtibat telefonu, varsa elektronik posta adresi ve ikamet adresi,
"

NOT: A maddesi Murat Bey 'i doğruluyor. Benimde anladığım belgeye gerek olmadan bunu dilekçede belirtmen.

Kullanıcı avatarı
ta2aeb
Ad Soyad: Ergün Bilgin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ta2aeb » 1 on yıl 2 yıl önce (08.01.2012, 16:58)

arkadaslar belgelerı yolluyorsunuz. uygunluguna bakıp vakıfbank a adınıza borclandırma acıyorlar. gıdıp o borcu yatırıyorsunuz. işlemler sonuçlanıyor...

Kullanıcı avatarı
tecnick
Ad Soyad: Murat Ecevit
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen tecnick » 1 on yıl 2 yıl önce (09.01.2012, 13:43)

Onurcuğum merhabalar, belgeleri yollamadan önce telefon ile irtibat kurdum. Belge yenileyeceğimi belirtince benim adıma bir tahakkuk oluşturup cep telefonuma mesaj attılar. Bankaya gittiğimde Telsiz İşletme Müdürlüğü hesabına yenileme için harç yatıracağımı belirttiğimde benim adıma açılmış tahakkuku ekrandan görüp harcı aldılar. (Zaten senin de yazdığın gibi yatırdığın harçın makbuzunun bir nüshasını da belgeler arasında yollaman gerekiyor.) Sonra belgelere makbuzu ekleyip yolladım. yaklaşık bir ay içinde belgem geldi.

Sevgiler

Kullanıcı avatarı
onur.ehavk
Ad Soyad: Onur Yılmaz
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen onur.ehavk » 1 on yıl 2 yıl önce (10.01.2012, 12:21)

Merhaba Murat Abi. Nuri Beyi arayarak belge yenileyeceğimi söyledim ve adıma tahakkuk oluşturulmasını sağladım. Cep telefonuma mesaj geldi 50 TL ücret oluşmuştur, vakıfbank 'a ödeyiniz şeklinde. Yarın onu yatırıp belgelerimi göndereceğim. Teşekkürler...