Federasyon Seçimleri

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
dino1
Ad Soyad: Tahsin Tekin
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #161 gönderen dino1 » 1 on yıl 1 yıl önce (31.01.2013, 00:21)

Arkadaslar
On secimi kabulediyoruz. Itrazimiz haksiz delege sayilari. Bu sureci hizlandirmak adina ben uzerime duseni yapiyorum ve sizleri diger adaylarla basbasa birakiyorum. Hak ettiginiz adayi umarim ortak aday olarak cikarirsiniz. Adem bey Gsm bastan baglamis (bakalim oglemi) .Ben
bastan arkadaslara ifade ettigim gibi bana ihtiyac varsa ve camianin tamaminin istemesi durumunda benim adayligim devam ederdi. Sizlere kolay gelsin. Ben ayrildim.
POLAT bey umarim bekledigin kadar cabuk, cevik davranmis ve toparlayici olmusumdur.

Tahsin Tekin

Kullanıcı avatarı
baytur
Ad Soyad: Bayram Turgut
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #162 gönderen baytur » 1 on yıl 1 yıl önce (31.01.2013, 01:59)

Bana göre aslında bu seçimin ilk kaybedeni ve kaybedenleri çoktan belli olmuştur. Bekleyip görücez, ayineyi devran ne suret gösterir.

Tahsin Abi sizi tanımama rağmen Başkan olarak görmeyi gerçekten istiyordum, bu nedenle adaylıktan çekilmeniz beni üzdü. Sonuna kadar gidin demek isterdim ama ne için? Bununla birlikte gelişmeleri görüp, sizi daha fazla yıpratmalarına izin vermediğiniz içinde bir taraftan sevindim. Şu bir gerçek ki, bu seçimin ilk kazananı siz oldunuz. Camianın bir bireyi olarak yaptıklarınız ve kararlı, onurlu duruşunuzdan dolayı teşekkür etmeyi üstüme borç bilirim, saygılarımı sunarım.

Bayram Turgut

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #163 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (31.01.2013, 11:40)

volkan gümüşkaya yazdı:Semih abi sen bile -ki ön seçim fikrini ortaya atanlardan birisin- "Ön secimde galip cikacak adaya oy vereceğimin garantisini veremiyorum" diyorsan günlerdir neden ön seçim tartışılıyor?

Bahsedilen garanti ancak başkan adayları samimi bir şekilde çıkar "Ön seçimde çıkacak adaya destek vereceğim" der ve kaybetmesi durumunda da adaylıktan çekileceğini beyan ederse verilebilir. Kendine ve seçileceğine güvenen bir adaydan da beklenecek olan davranış budur. Ön seçim de bence ancak bu gerçekleşirse anlamlı olur.

Daha önceki yazışmlarımızda önseçin eşit ve adil şartlarda yapılması halinde anlamlı olacağını ifade etmiştim. Dolayısıyla söylediklerimde bir tutarsızlık yok. Şaibeli delege sayılarına göre yapılacak ön seçimde şaibeli olur.
Champion yazdı:Listlerdeki ( bana göre) haksız durumu telafi etmek içinse 3 oyu olan kulüplerin oyları 2 oya çekilsin. Manisa ve Adana AHASın oylarıda 2 ye yükseltilsin.
Buna itirazı olan varmı?

Yukarıdaki hesaba göre 3 delegesi olan 4 kulüp var.. Biz bunlara itiraz etmişiz.. 1 oyu olupda bizimle aynı oyu olması gereken kulüpde var... Manisa zaten 2 delegeye yükseltildi. Onların adına sevindik.
Bu hesaba göre 5 oy fark bizim teorimiz doğruysa adaletsiz olarak işin başında oturan adaya gidebilir.

Oylar eşitlendiği zaman önseçim yapılmasına karşı değilim.

Diğer yandan zaten Adem Hasgül her durumda seçime gireceğini açıkladı.

Halen soru işaretleri olan arkadaşlar varsa bana telefonla ulaşıp( İstanbuldakiler direk olarakta görüşebilir) sorularını sorsunlar ve bende cevaplayabildiğim kadarı ile görüşlerimi izah edeyim.

Semih

Kullanıcı avatarı
Wings
Ad Soyad: Hakan Akcalar
:
Yarışma Pilotu 300+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #164 gönderen Wings » 1 on yıl 1 yıl önce (31.01.2013, 12:12)

Champion yazdı:Daha önceki yazışmlarımızda önseçin eşit ve adil şartlarda yapılması halinde anlamlı olacağını ifade etmiştim. Dolayısıyla söylediklerimde bir tutarsızlık yok. Şaibeli delege sayılarına göre yapılacak ön seçimde şaibeli olur.

Oylar eşitlendiği zaman önseçim yapılmasına karşı değilim.
Semih

Bu konuyu Albatros olarak değerlendiriyoruz, bu süreçte Tahsin bey'in acele karar vermemesini, adaylığının devam etmesini dilerim.

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Ad Soyad: Serdar İlker
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #165 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (31.01.2013, 12:21)

Merhabalar,

Tahsin Abiyi almış olduğu karardan dolayı tebrik ederim. Aldığı karar zor, ve önemli bir karar. Oyların bölünmesini engelleyerek, camiaya gerçekten faydalı bir davranış göstermiştir.
Dün telefonla görüştüğümüzde kendisine de ifade ettiğim gibi, kendisi ile dostluğumuz ve
karşılıklı sevgi ve saygımız devam etmektedir. İlerleyen süreçte pek çok konuda yamaç paraşütü sporuna ve havacılığa desteğinin devam edeceğini biliyorum. Almış olduğu karardan dolayı kendisini tekrar tebrik ederim.

Saygılar,

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #166 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (31.01.2013, 13:29)

tiktak tiktak tiktak
taktik taktik taktik
:) :) :)
Zaman isliyor, taktikler ve sitratejiler muthis. Su ana kadar yapilmis en guzel hareketi goruyorum. Semih abi ya warya elise su dokemeyiz :)
Dur bi sen nediyeceksin yanlismiyim :)
Soyle mesajlara cok kisa bir donus yapayim. Enver beyin kotu bir baskan olamayacaginin
(yada buna yakin bir cumle) altini cizdin ( olasidir haklisin ayni gorusteyiz).
Verecegin oyun kime gideceginin garantisi olmadiginin altini cizdin ( ayni gorusteyiz)
Nihat beye hayatta oy cikmaz senden ( bu garanti :) )
On secim alamayacagi ortada ( bunu taaa konunu en basinda soylemistim ama sakal yok )
Tahsin abi on secime girseydi ve Nihat bey kazansaydi sozunuzu yiyemeyecek ve Nihat beye oy vermek zorunda kalacaktiniz. Bu icinize sinmeyen duruma dusmemek adina,
Secimden cekilerek, Nihat beye oy vermesenizde de sizi kimse sorumlu tutamayacak,zaten her halukarda oy vermeyecegimizi soylemistik zaten diyebileceksiniz.
Gsgm nin destekledigi adayla birleserek, hem adayinizin elini guclendirecek hemde Nihat beyin secilmesini engellemis olacaksiniz. Bir tasla iki kush :)
Secim sonrasi Enver bey kimden destek aldi uuuu bakin siz Semih abi mi bu :) bi kush daha at sepete ;)
Gsgmnin adayini destekledigi hisseden gsgm secim kurulu bi bakmisiz sportif basariyida isin icine katmis(olasililar) sezarin hakkini sezara vermis. Ama bu hakka sonuna kadar sahip kulupler kim himmm yuzunuzdeki gulumsemeyi hissedebiliyorum :)
Oy sayilarinda artis ile beraber turkiyenin sampiyon guclu kuluplerinin destegini de arkasina almis bir baskan adayinin sirti yere gelir mi yahuu
Bu secimdeki, gercekten en akilli taktik

Kullanıcı avatarı
marulcuk
Ad Soyad: Ümit Aydemir
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #167 gönderen marulcuk » 1 on yıl 1 yıl önce (31.01.2013, 13:39)

yapma ziya , etme ziya ...akılda olanlar , telefonda duyulanlar , herşeyde ulu orta yazılmazki be annem :D ...
tespitlere dikkat , ziya forever !!! :twisted: şeytanın aklından geçer şeytanlık :D

Kullanıcı avatarı
baytur
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #168 gönderen baytur » 1 on yıl 1 yıl önce (31.01.2013, 15:20)

TİKTAK TİKTAK ... bozuk saatler bile günde iki kere doğruyu söyler.

TAKTİK TAKTİK ... sağolun vallahi, görüp, söylemeseniz tüm adayların ne yaptığını, nasıl anlayacaktık.

Umarım, Tahsin Bey ve Semih Bey bundan sonra aynen dediğinizi yaparlar.

Satranç oyunu başlamıştır. Semih Bey ŞAH dedi.

Birileri MAT olmamak için ne yapacak, birde onların taktiklerini bu arkadaşlar açıklarlarsa, çok mutlu olacağım, benim zekam yetmiyorda.

Seçim kampanyası başlamıştır, iyi eğlenceler.

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #169 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 1 yıl önce (31.01.2013, 16:18)

Merhaba,

Biz Albatros olarak delege sayılarının adaletli gözükmediğini zaten daha önce söylemiştik. Bu nedenle,

1- Klüpler tarafından ortak bir dil kullanılarak yazılan ve delege seçim sistemi ve sayılarına itiraz eden bir dilekçeye katkı vermeye ve altına imza atmaya hazırız. İleride lazım olabilir.

2- Çözüme yardımcı olacaksa bütün klüplerin oylarının eşit olduğu bir önseçim fikrine de açığız. Ancak buradan bir sağlıklı sonuç çıkacağına inanmıyoruz. Bu konuda başka bir fikrimiz var, ayrıca yazacağım.

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #170 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 1 yıl önce (31.01.2013, 17:24)

Tahsin Bey'in adaylık kararını geri çekmesi bizi üzdü, bu kararından vazgeçmesinin YP camiası için daha faydalı olacağına inanıyoruz. Çünkü oyların GSM lehine bölünmesi durumu bize göre devam ediyor. Geçtiğimiz akşam oldukça kalabalık bir ekip olarak Tahsin Bey ile uzun bir toplantı yaptık. Toplantımızda çok detaylı bilgiler almıştık ve açıkçası adaylığını geri çekeceğini hiç düşünmedik. Bize de sürpriz oldu.

Biz en son umut tükenene kadar camianın tanıdığı adaylardan birinin üzerinde uzlaşılması için çaba göstermeye devam edeceğiz.

Biz adaletli bir önseçimin hala mümkün olduğunu düşünüyoruz. Delege sayıları konusundaki endişeleri gidermek için ağırlıklı temsil formülü kullanılabilir. Şöyle ki, önseçimde kazanan adayın rakiplerine en az 5 oy fark atması şartını getiririz. Rakiplerine ve delege sayısı tartışmalarına rağmen bu kadar fark koyarak kazanan aday demektir ki camianın ağırlıklı desteğine sahiptir. O zaman seçimde üzerinde uzlaşırız, birleşiriz. Oylar bölünmez.

Eğer oy sayıları arasındaki fark azsa, o zaman deriz ki, "Demek ki camianın herkesin kabul edebileceği kesin bir fikri yok." Adaylar seçimde hesaplaşır, oylar bölünür.
Zaten önseçim yapmazsak da olacağı budur.

Kullanıcı avatarı
baytur
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #171 gönderen baytur » 1 on yıl 1 yıl önce (31.01.2013, 20:20)

Adil delege sayısı ve adil ön seçim fikrini artık samimi bulmuyorum. En adil seçim, seçim yapmamaktır, bu durumda tüm adaylar başkan olur. Buda bir saçmalıktır. Birde bürokrat oylarından kimin kaçını alacağı konusu var ki, tam bir muamma.

1-Adaylar adil seçim istemi yerine, gerçek seçimde ki delegelerin iradesine razı olması gerekmez miydi? Delege sayısında bir manipulasyon olduğunu düşünen kişi ve kurumlar dava açarak hak aramaları gerekmezmiydi?

2-Artık içimizden biri kavramınada katılmıyorum. Ön seçimle ortak aday çıkartalım derken, bütün delegeler aynı adaya mı, pardon kendi adayınıza mı oy verilmesini bekliyordunuz?

3-Nihat Bey'in içimizden biri olduğuna kimler, nasıl karar verdi? Ön seçimden önce, delegeler Nihat Bey hakkında bizden birimidir oylaması yapması gerekmez miydi? Şayet % 51 evet derse, ki evet diyenler ön seçimde kendisine oy vermek durumunda değiller, o zaman camianın adayı olarak ön seçime dahil edilmesi gerekmez miydi?

4-Yukarıda sıraladığım koşulların işler olması için, yapılacak ön seçimlere %100 delege katılımı sağlanması gerekmezmiydi? Delege sayısı belirlenir belirlenmez, havanda su dövmek yerine %100 delege katılımı üzerine odaklanılıp, bu konuda katılım sağlamayan delegelerin ikna edilmesi gerekmiyormuydu?

5-Bir aday gerçekten camiayı düşünüyorsa, delegeler belli olmadan adaylığını açıklaması gerekmiyor muydu? Bu adayların tamamı bu ön seçimin yapılmasını istediklerini delegelerden talep etmeleri gerekmiyormuydu?

6-Deleger, seçime katılmak istemeyen adayların gıyabında oy kullanmaları gerekmezmiydi? Kaldı ki %100 delege katılımına destek vermeyen delegeler, diğer delegeleri ve ortak aday çıkartma girişimini sabote etmiş olmadılarmı?

7-Ortak adayın seçime gönderilebilmesi için her şeyden önce tüm bunların 1 Şubat 2013 adaylık başvurusundan önce yapılması gerekmiyormuydu? Ortak aday dışındakilerin adaylıktan çekilmesi gerekmiyormuydu?

Bunlar çok zor işlermiş be. Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete. Benim gibi saflar bunun olacağına inandı, bir grup bunu taktik olarak kullandı, bir grupta ya böyle birşey olursa diye olumlu gelişmeleri sabote etti. Kişisel fikrim gelinen noktada ortak aday konusunda ne delegeleri, nede adayları bağlayıcı bir durum oluşmamıştır. Ancak gerektiğinde çoğunluğun örgütlenebileceğini görmek şimdilik en büyük kazanç. Belkide çıkmadık canda umut vardır. Dikkat bomba elinizde patlamasın. Herkeze kolay gelsin..

Tüm delege ve adaylara başarılar dilerim.

Saygılar.

Kullanıcı avatarı
İstanbul Hava Sporları
Ad Soyad: Polat Kemal Akyüz
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #172 gönderen İstanbul Hava Sporları » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 04:18)

dino1 yazdı:Arkadaslar
On secimi kabulediyoruz. Itrazimiz haksiz delege sayilari. Bu sureci hizlandirmak adina ben uzerime duseni yapiyorum ve sizleri diger adaylarla basbasa birakiyorum. Hak ettiginiz adayi umarim ortak aday olarak cikarirsiniz. Adem bey Gsm bastan baglamis (bakalim oglemi) .Ben
bastan arkadaslara ifade ettigim gibi bana ihtiyac varsa ve camianin tamaminin istemesi durumunda benim adayligim devam ederdi. Sizlere kolay gelsin. Ben ayrildim.
POLAT bey umarim bekledigin kadar cabuk, cevik davranmis ve toparlayici olmusumdur.

Tahsin Tekin

Kastettiğim ve beklediğim bu değildi kesinlikle. Siteminizi de görüyorum ve şunu belirtmek istiyorum, ben sadece gördüğüm yanlışları eleştirdim ve beklentim bu yanlışlara adaylar tarafından müdahale edilmesi ve hızlıca çözüm bulunmasıydı. Eleştirilerim yapılan hataların üzerineydi kişiliklerin değil. Sadece sizi eleştirmedim; Mehmet Bayraktar dışında tüm adaylarda gördüğüm yanlışları ya da hataları eleştirdim, niyetim kesinlikle bağcıyı dövmek değil üzüm yemekti. O yüzden bundan ötürü yerli ya da yersiz alındıysanız ya da istemeden haddimi aşıp terbiyesizlik yaptıysam da bir büyüğüm olarak sizden özür dilerim ve adaylık için son gün olan bugün adaylığınızı koymanızı ve sürecin sonuna kadar işin içinde varolup; sonucun kendi lehinize ya da aleyhinize sonuçlanacağına bakmaksızın toparlayıcı olmanızı temenni ve rica ediyorum. Huyumdur ki en yakın arkadaşım aday olsaydı, bir gram esnemez, sadece en hakedense destekler en ufak hatasını da net bir tavırla eleştirirdim. Bu bağlamda biraz sivri dilli görünmüş olabilirim. Fakat gidişatın giderek kötüye gittiğini görüp herşeyin son elde belli olacak bir kumar ve hüsran olacağını öngördüğümden görüşlerimi mümkün olduğunca pencerenin dışından yapma ihtiyacı hissettim. Siz de camiayı temsil etmeye soyundunuz, bu tür alevlenmelere direnmeniz gerekir, bu daha cadı kazanının kısk ateşidir belki, başkan olursanız ne devranlar dönecek daha kimbilir... "Tüm camianın sizi desteklemesi" konusunda hassasiyetiniz anlıyorum, bu konuya onurlu bir tepki verdiğinizi fakat bunun aşırı olduğunu ve hakkınız olmadığını düşünüyorum. Kaldı ki camianın sizi desteklemediği gibi bir durum yok, bu yönde bir söylem de yok, aksine başka bir adaya oy verme olasılığı olan kulüplerde bile "tek adayı destekleme söylemleri ve yaklaşımları" bulunmaktadır, burada çoğunlukla kastedilen de sizdiniz; bunun yanında size karşı olduğunu beyan eden de yok. Önseçimi kimin kazanacağını kimse gerçekten bilmiyor, en güçlü 2 adaydan birisiniz. Görmek isterseniz bu "destek"tir, şimdiye kadar hiç kimsenin almadığı bir destek. İlle de tüm camianın desteklemesi diye bir beklenti biraz fazla, pratikte neredeyse imkansız, bunun bir kısmı camiadan gelir bir kısmını siz alırsınız. Her halukarda bayrağı almışken gediğine koymanız lazım, eminim ki bu süreçte, bu saatten sonra başkan olun ya da olmayın katkınızın farkındasınızdır, zaten sizi destekleyenlerin yerinize yeni birini bulmaya da zamanı kalmadı.

Aslında olayın özü şudur, camia sizi desteklememiş değildir sadece açık çek vermemiştir, bu da kötü bir şey değildir. Oy verecek delegelerin diğer adayların kişilikleri ve yaptıkları ile de olumlu düşünceleri var. Semih abi'nin (seni sürekli araya katıyorum kusura bakma) mevcut başkan aleyhine hislerini diğer delegelere dikteyle kabul ettirme tutumu tartışmaları yarattı ve bazı kulüplerin biraz daha süreci kabuğunda gözlemlemesine yol açtı. Sizden beklediğim bu kadar insanların seçim konusuna da tercihlerine de saygı gösterip size destek verenleri orada temsil etmeniz. Bu tür küçük hassasiyetlere dikkat edilirse çok daha kolay ve memnun edici sonuçlar alacağınıza, ibrenin sizden yana ağır basacağına eminim. Ankara'ya ne kadar mesafedesiniz tam bilmiyorum ama bugün son gün mesai bitimine kadar yetişip adaylağınızı koymanızı yürekten temenni ediyorum.

Aksi halde, ola ki Nihat bey bu seçimi bu şekilde kazanırsa bunun ona yüklediği bir misyon olmayacaktır. Doğru sözleri bulmakta zorlanıyorum açıkçası, demek istediğim kazanamayacağı bir seçimi ve başkanlığı; karşısında dizilen kulüplerin, rakip adayların ona havacılık camiasının geleceğini emanet ederek misyon yüklemek başka, şu gelinen vaziyette onu bu seçim dömeninden kendi bileğinin hakkıyla ve muhalif kulüplere rağmen muzaffer olarak başkan olması başka. Kaldı ki Tahsin beyin önseçimden galip çıkma şansı çok yüksek, Nihat bey'de ön seçimden galip çıkacak kişiye oyunu vereceğini söyledi. Fakat şöyle bir ayrıntı var, Semih abi'nin belirttiği üzere kulüp delege sayılarındaki adaletsizlik yüzünden Tahsin bey ön seçime girmek istemiyor ve hak veriyorum. Delege sayıları fazla olan kulüplerin çoğunluğunun bu durumdan duyduğu vicdani rahatsızlığı gözönünde bulundurursak...

Yapacağımız şeyi bir TABANA oturtmalıyız. Şunu yaparak somut bir adım atabiliriz, tüm adaylara ve (Nihat bey dahil) önseçimi delege sayısına değilde kulüp sayısına göre (oy verebilecek kulüp mü demeli?) yapılması teklifiyle gidebiliriz (buna hayır diyen gözümden düşer). Bu noktada hem tek aday birliği işlevini görmüş olur, hem (dilerim) Tahsin bey adaylığını sürdürür ve Semih abi'nin hissettiği gibi önseçimde adaletsizliğe uğramazlar, hem de Nihat bey'in son duruşu daha da somut bir şekilde gözlemlenmiş olur, daha adaletli bir ön seçime tamam mı diyecek yoksa kıvıracak mı. Şunu da belirtmek isterim son paragrafta yaptığım yorum sağlam bilgiler üzerine kurulmuş bir yorum değildir, çünkü oy veren veremeyen aktif kulüp pasif kulüp konularına pek hakim değilim, onu da bir başkası irdelerse daha iyi olur. Bu halde dengelerin nasıl değişeceği, adayların bazılarının bundan hoşnut bazılarının rahatsız olmayacağı konusunda pek bir fikrim yok, tek bildiğim Nihat bey itiraz etmese bile mevcut koşul itibariyle ister istemez pek keyif almayacaktır.

Burada bize bir arabulucu lazım, adaylar arasında diyalog yürümüyor görünen(doğaldır). Benim gözüme gelişmelere en sağlıklı yaklaşımı gösterenlerden biri olarak Levent Topçu çarpıyor. Ya da seçimde taraf olmayan biri taraf olmayan işi götürecek birini önerebilir.

Mesajımın altına bu notu ekliyorum, isteyen herkes bugün tüm mesajlarına eklesin lütfen!

Tahsin Tekin'i aday olarak görmek istiyoruz!

Kullanıcı avatarı
Wings
:
Yarışma Pilotu 300+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #173 gönderen Wings » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 12:42)

Tahsin Tekin'i aday olarak görmek istiyoruz.

Bu arada Tahsin bey ile yaptığımız toplantıda, seçimden önce "delege dağılımının adaletsiz olduğunu ve seçimin doğru delege dağılımı ile tekrar edilmesini" talep edeceğimiz ortak bir bildirge yayınlamak konusunda mutabık kalmıştık. Bu talep kendilerinden gelmiştir.
Kendisi seçilse dahi bu bildirgenin yapılmış olmasını sağlamak için seçimden önce yapılması konusunu da özellikle konuştuk. Dolayısıyla seçimlere girmese dahi bu bildirgenin arkasında durması gerekir.
Konuşmalara o akşam orada bulunan arkadaşlar şahittir (konuşma yalnız ikimiz arasında geçmedi anlamında)

Bu konuyu kayıtlara geçmesi açısından buraya da yazmış olalım.

Şu anda kendilerinden, Albatros olarak katılmamızı talep ettikleri bu bildirgeyi bekliyoruz. (Bizim "katılabilmemiz" için önce öneri sahipleri olan çanhavk ve isuk tarafından imzalanmış olmalıdır, bunu görmek istiyoruz)

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #174 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 17:02)

Tahsin abi meğer ne kadar çok sevenin varmış ...

:)

Kullanıcı avatarı
Wings
:
Yarışma Pilotu 300+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #175 gönderen Wings » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 17:34)

Wings yazdı:"delege dağılımının adaletsiz olduğunu ve seçimin doğru delege dağılımı ile tekrar edilmesini"

Tahsin bey "ben öyle birşey demedim" demiş (bana dolaylı yoldan gelen bilgi)

Doğrudur, Tahsin bey açıkça "seçimin tekrar edilmesi" yönünde bir ifade kullanmamış olabilir,
Toplantıda üzerinde durulan konu delege dağılımının adaletsiz olduğunun vurgulanmasıydı, bu vurgunun ardından doğal olarak "seçimin doğru delege dağılımı ile tekrar edilmesi"nin talep edilmesi gerekmez mi ?
Bu bildiri "ortak" bildirimiz olacağından ben de yukarıdaki mantık sırasını takiben bu metinde talebimizi de eklememiz gerektiğini düşünerek o ifadeyi yazdım. Beğenmiyorlarsa bildirilerine yazmasınlar, ancak,
herhangi bir "düzeltme" talebimiz yok ise bu bildirgenin altına imzamızı neden atıyoruz ?

Gerçi çok da farketmez, Çanhavk ve Isuk'tan, altına Albatros'un da imzasını talep ettikleri metin her ne ise, onu seçimden önce görmek isteriz, tabii fikirleri değişmedi ise ?

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #176 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 18:20)

Adaylıkla ilgili kimler başvuruda bulunmuş bununla ilgili net bir bilgisi olan var mı?

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #177 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 21:11)

Ben Dün gsgm müdür yardımcısı Tamer beyle yaptığım görüşmeden sonra Tamer beyin gsgm nin adayı Enver Oral dışında kimseye destek vermeyeceğini ve en az 5-6 kulübünde Enver Oral'a destek vereceğini söylediğini belirtmesinden sonra Camiadaki guruplaşmanın ardından Kazanamayacağım bir yarışta yer almanın mantıksızlık olacağını düşünerek aday olmadım diğer adaylara başarılar dilerim
Mehmet Bayraktar

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #178 gönderen cincir » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 21:29)

SENERARSLAN yazdı:Adaylıkla ilgili kimler başvuruda bulunmuş bununla ilgili net bir bilgisi olan var mı?

Adem Hasgül
Enver Oral
Nihat Ermihan

Kullanıcı avatarı
savaskiroglu
Ad Soyad: Savaş Kıroğlu
:
Yarışma Pilotu 50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #179 gönderen savaskiroglu » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 23:37)

Sevgili Arkadaşlar,

Uzun bir zamandır yurtdışındayım. Yazdıklarınızı, birkaçı hariç, hayretler içinde üzüntü ve bazen de kızgınlıkla takip ediyorum. Şimdi yazacaklarımın amacı size hakaret veya haksızlık etmek değil. İyi kötü hemen hepiniz beni tanıyorsunuz. Ben de hepinizi uçmaya başladığınız günden beri tanımasam zeka özürlü olduğunuzu zannedeceğim ama yok, hepiniz yeri gelince cin gibisiniz.

Arkadaşlar, bu camia için önemli olan şeyler en ince detaylarına kadar belli ama biri çıkıyor “… bayrağı diktin, dikmedin, kötü yere diktin… listeyi bildin, bilmedin, az bildin… özür dile, af dile…” diyerek yandaşlarıyla beraber yıpratma faaliyetlerine girişiyor. Federasyondaki yamaçcı yönetim kurulu üyelerinin üç yıldır neler yapamadıklarını/yaptıramadıklarını biliyoruz ama şu tesadüfe bak ki GSGM kulüp delege oylarının büyük bir kısmını size vermiş!!! Onlara verdiğiniz faaliyet listesinde bir tek kulüplerinizin “Yamaç Paraşütü Kazak Örme Yarışması” yok. Doğrusu sizin delege oylarınızın hepsinin AHAS, ÇANHAVK, İSUK, MASHAVK, ... kulüplerine verilmesi gerekir. Siz bu insanları bu kadar salak mı zannediyorsunuz? Oylarınızın kime verileceğini tahmin edemeyecekler mi? Veya bir oldu-bittiye getirildiklerinde susacaklarını, ses çıkarmayacaklarını mı zannettiniz? Güner arkadaşımızın serzenişlerine niye kulak vermediniz? Tek başına sizin üç yılda yaptıklarınızdan kat be kat daha fazlasını yaptı. “Tahsin Abi ve çevresindekiler mevcut başkan ve yönetimini yıpratmaya çalışıyor.” diyorsun. El insaf! Başkanın yıpratılması için başkasına fırsat vermediniz ki! Siz bitirdiniz! Yönetim kurulunuzun yıpratılmasına da gerek kalmadı, zira varlığı ile yokluğu hiçbir zaman belli olmadı.

Sonra başka biri çıkıyor, güya doğru şeylermiş gibi “Biz kulüp olarak önce başkan adayları ile görüşeceğiz. Neleri, nasıl, ne zaman, niye vs. yapacaklarını dinleyeceğiz, sonra kendi aramızda tartışıp karar vereceğiz.” diyor. Hatta bu söylem bazıları tarafından da kabul görüyor! Daha vahimi de başkan adayları da bu arkadaşlara gidip hesap veriyor. Ya arkadaş, siz Mars’ta mı yaşıyorsunuz? Burada mahalle muhtarı, belediye reisi, milletvekili vs. seçmiyoruz ki! Bu camiada bir yıl geçiren biri bile, yamaç paraşütü için neler yapılması gerektiğini bilir. Hatta bu üç yıllık federasyon yönetimi sırasında, neler yapılmaması gerektiğini de zaten görmüş olduk. Bu yöntem belki bu spora yabancı olan biri için geçerli olabilirdi. Biz de onun için, başından beri “içimizden biri” derken bunu kastediyorduk.

Size tavsiyem: faal veya istifa etmiş, eski yönetim kurulunda emekleri geçmiş yamaç paraşütçüleri olarak bu yeni oluşumda en ufak bir müdahilliğiniz, çalışmanız olmamalıdır. Hiçbir şeye karışmayın! Nasıl “Tahsin Abi’yi istifa ettiği için tebrik ederim.” demişsen, çok geç kalmış olmanıza rağmen, lütfen siz de istifa edin de ben de sizi tebrik edeyim. Yoksa bu işin vebalinden kurtulamazsınız.

Hepiniz bir tuhaf oldunuz. Bir ÇOK BİLEN de çıkıp “… tek delik, çok delik… orkestra… Başkan adayımız koç gibi sağlıklı Maşallah…” diyor. Öteki SAYGIN Abi’niz de çıkıp “Evet, ben zurnanın son deliği…” diyor. Ziya’nın ne dediğini maalesef bu ana kadar anlamış değilim. Evladım, yazılarını öğlene kadar yaz. Aslında hiç yazmasan daha faydalı olursun.

Tüm bu yukarıdakiler bizlere yakışmıyor…

Adem niye beş-altı gün kala aday oldu? Hem de hepinizin “… güvenilir, çalışkan… vs.” olduğunu her vesilede dile getirdiğiniz Tahsin Abi’miz adaylığını beş ay önce açıklamışken? Belki GSGM’nin oylarını mı alabileceğini zannetti? E şimdi GSGM’nin kendi adayı var! Mehmet arkadaşımın adaylığını zaten hiç anlamadım! Tahsin Bey “Beni hepiniz desteklerseniz varım.” dediği için mi aday oldu? Ortada pazarlığı yapılmamış yaklaşık on delege oyu için mi aday olundu? Tahsin Bey’den farklı ve fazla ne yapabilirsiniz?

Neyse… Yeter. Sadede gelelim. Buraya kadar yazdıklarımın bir önemi kalmadı. Şimdilik unutun ama aklınızın da bir kenarına koyun.

Samimi olarak ne düşündüğümü söyleyeyim. Tahsin Bey bu işin peşini bıraktıysa, sizin içinizden BAŞKAN ÇIKMAZ. Ancak aranızdan çok değerli ELEMANLAR çıkar. Bu aşamada acil olarak yapılması gereken şeyler şunlar olmalıdır (Gençlerimiz aslanlar gibi… Aşağıdakileri geliştirip, mükemmelleştirebilirler):

1. Hemen kulüp başkanları bir araya gelerek “Yamaç Paraşütü Kulüpler Birliği - YPKB”’yi kursun. Zaman geçirmeyin. Bu aşamada kim katılırsa, o kulüplerle devam edilsin. Sonra katılımlar artacaktır ama bilhassa Güner (AHAS), Tahsin Bey (ÇANHAVK), Afşin (MASHAVK), Semih (İSUK), AYKP yanınızda olsun. Bu birlik sadece başkanlar tarafından temsil edilsin.
    2. Kulüp Başkanları hemen bir YPKB ÜST KURULU seçsin. Bu kurul, yedi kulüp başkanından oluşsun (ne bir eksik ne de bir fazla). Hareket kabiliyetleri çok yüksek olmalı.
    3. Bu üst kurul, kendi içinden bir SÖZCÜ seçsin.
    4. Bu sözcü, üst kurul istek ve çıkarları doğrultusunda, hemen GSGM Başkan Adayı Sn. Enver Oral ve THSF Başkanı Sn. Nihat Ermihan ile görüşsün. Badem bıyıklı olur, çatık kaşlı olur, iyi insan olur, her ne olursa olur… Artık hiç önemli değil.
Görüşmelerde ne vurgulanmalı?

A. Yeni kurulacak THSF Yönetim Kurulu’nda üç arkadaşımız görev almalı (ne bir eksik ne de bir fazla).
    B. Bu arkadaşlar, çalışmalarını YPKB’nin çıkarları ve kararları doğrultusunda, sorumluluklarının bilincinde, Yamaç Paraşütü’nün Sevk ve İdaresi’nde tek bir karar mekanizması oluşturarak, THSF Başkanı ile saygı ve dayanışma içerisinde yürütmeliler.
    C. Bu arkadaşlar Adem, Semih ve Murat Tüzer’den oluşmalıdır (ne bir eksik ne de bir fazla).
    D. YPKB, bu arkadaşların yerlerine başka birilerini getirmek istediklerinde, THSF Başkanı bunu onaylayıp uygulayacağını taahhüt etmelidir.

Bu üç arkadaştan ikisinin neden Adem ve Semih olması gerektiğini iyi kavramak gerekir. Her iki arkadaşımız da bilgi, tecrübe, GSGM, THSF, THK, FAI, World Cup vs. ilişkileri açısından en doğru seçeneklerdir. İdealistlikleri, istek ve arzuları da göz önüne alındığında, en HAK EDENlerdir.

Murat Tüzer’e gelince… Diğer iki arkadaşımızın farklı düşündüğü durumlarda, onların yetersiz kaldığı yerlerde vs., bu arkadaşımızın kullanacağı tercihin en doğrusu olacağına inanmaktayım. Murat Tüzer bu camiada en BİZDEN BİRİdir.

Hiç endişelenmeyin. Kulüpler Birliği’nin istek ve gerekleri doğrultusunda bu üç arkadaş, DEĞERLİ ELEMANLAR (biraz Fatih Terim gibi oldu…) görevlerini THSF çatısı altında en iyi ve etkili şekilde ifa edeceklerdir. Federasyonun en aktif ve kalabalık sporcu sayısına sahip olmamız nedeniyle, iş yükümüzün ağırlığını bu arkadaşlarımız sırtlayacak ve zor çalışma şartlarını göğüsleyeceklerdir. Bu yeni THSF Başkanı için de büyük bir şanstır.

Kim başkan olacak ise, haddim olmayarak, ona bir hatırlatmada bulunmak isterim. Yamaç Paraşütü (diğer alanları ile beraber) ülkemizde en çabuk gelişen spor dalıdır. Kısa zaman sonra, uçan onbinleri konuşuyor olacağız. Yaklaşık 25-30 yılda Ben’den Onbinler’e… Gurur verici. Bunları da zaten, bu manevi ayrıcalıklı durumuma güvenerek yazıyorum. Bu federasyon döneminde de isteklerimizi elde edemez isek, bu camia ÖZERK FEDERASYONUNU kurar. Kimse de bunu kuracak olan gençlerimizin önünde duramaz.

Yoruldum, bitirmek istiyorum. Çok uzun oldu. Buraya kadar okuduysanız, sabrınız için teşekkür ederim.

Sakın kimse bu yazdıklarım nedeni ile “… adım geçti, cevap hakkımı kullanacağım…” vs. diyerek bana buradan cevap yazmasın. İlk bölümde yazdıklarıma değil, “Ne yapabiliriz?” kısmına konsantre olun. Nasıl yaparız değil, hemen nasıl başlarız diye örgütlenmelisiniz.

Her şey sonunda layığını bulur. Biz de iyi ve güzel şeylere layığız.

Hepinize sevgiler ve saygılar,
Savaş Kıroğlu

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #180 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (02.02.2013, 10:50)

Savas abi ahanda sabah yaziyorum ;)
Yeni federasyon baskanimiz hayirli olsun camiamiza. Kulupler baskan adayimiz Enver bey ile oturup mutabakatlarini saglamislar, gorevler paylastirilmis camianin da destegiyle (sadece Tahsin beyler degil :))) secime gidiyorlar.
Semih abiler en akilli secimi yapip kazanabilecekleri secenegi degerlendirerek akil dolu hareketiyle, boyle camiaya boyle secim olur demistir.
Tebrikler tekrar hayirli olsun