Federasyon Seçimleri

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #181 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (02.02.2013, 12:11)

Merhabalar

Savaş Abi emek harcayıp bu kadar yazmış.. Yazdıklarında güzel saptamalar var.
Kendisine teşekkür ederiz..
Ben Ziyanın yorumlarınıda beğeniyorum :)

Dün Tahsin Tekin ve Yıldırım İzli ile Enver beyle bir görüşme yaptık.

İzlenimlerimiz şöyle,
Kendisi bürokrasinin içinden gelmiş, sistemin nasıl işlediğini iyi bilen GSM de ağırlığı olan bir yönetici. Konuşmalarından çıkarabildiğimiz kadarı ile dobra ve dürüst bir insan intibası bırakıyor.
Bürokratik engellerin aşılması ve pratik çözümler bulunması konusunda faydalı olacaktır. Doğal olarak göreve gelirse kimin kim olduğunu ve genel problemleri anlayana kadar bir süre geçecektir.
Bu sürecin olabildiği kadar kısa zamanda atlatılabilmesi için bütün camiamızın birlik içinde işin ucundan tutması, gerekli kurulların oluşturulması ve zaman kaybetmeden çalışmalara başlanması hepimizin mefeatinedir.
Bana ve kulübüme bu konuda bir görev düşerse biz görevden kaçmayız ve üstendiğimiz görevide layığıyla yapmaya çalışırız.

Bazı çevrelerde bir Semih SAYIR endişesi almış başını gidiyor. Aynı zihniyet geçici yönetimin benden yararlanmasına engel olmuş ve sahip olduğum teknik bilgi ve tecrübeden istifade edilememiştir. Yeni yönetim nasıl oluşur bilemiyorum. Ama aynı yönde kanaatler devam ediyorsa benim herhangi bir kurulda görev almam şart değildir. Sizleri rahat ettirecekse, sadece ihtiyaç duyulduğunda danışmanlık görevi yapabilirim.

Tahsin abi bir şekilde başkan seçilseydi beni verimli bir şekilde kullanabilirdi. Biz yıllardır beraber çalışıyoruz ve birbirimizle hiçbir problemimiz yok.
Bana Yönetimde görev verilsin verilmesin, her durumda Yarışma paneli içerisindeki görevimi kusursuz bir şekilde tamamlamaya çalışacağım. Yarışma panelin yönetime adaptasyonu gerçekleştirilebilir. Neticede Panel üyeleri oylamaya girmiş, kulüpler ve yarışmacılardan güven oyu almıştır.

Seçimle ilgili kargaşa (bizim açımızdan) bittiğine göre ben tekrar kendi işime bakacağım.

Seçimin sonuçları ne olursa olsun hepimiz için hayırlı olması dileğiyle

Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #182 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (02.02.2013, 14:29)

caniimmm ;)
Siz simdi secim calismanizda anlastiginiz kuluplere ve baskanlarina bazi sozklerde vermissinizdir. Umarim ucuza gitmemistir bu oylar. Kuluplerin secimlerden sonraki donemde elde ettiklerini, kimlerin hangi pozisyonda yerlestirilecegini cok merak ediyorum :) telefonda da soylemezsin simdi sen.
Burdan herkes kendine pay cikariyorsa su worldcup islerinide nasil bagladiniz bi soylrsen de icimizin yaglari erise, tamam mi devam mi?
Sayi artacaksa hemen simdiden yandas cumleler kurabilecek kadar kendimi kaybetmek istiyorum,nasil olsa ilkeli davranislardan vaz gecildi :oops: , Herkes shokta ne yapacagini ne diyecegini bilmiyor, kuru kuru yutkunuyor biz ne olduk diye. Kacin kacin Semih abi geliyoorrr :)
Zafer kazanmis komutan tavrin burdan hissediliyor. Simdi seninle yurumesini istedigin-istiyecegin kuluplere sunu soyleme sansina da sahipsin. Arkadaslar baskanimiz Enver bey tum yetkileriyle yp yi ozune camiaya teslim ederek , emanetimize aldigimiz bu kurum catisi altinda, bereber olmamiz bizlerin yararinadir, Nihat bey yerine bizlerin daha basarili olacagi gsgm nin destegiylede garanti altina alinmistir. Ve sonuc, an itibariyle ( tahminen, cok pis atarak) camiadan kaptiginiz 11-12 oyu hoop 20 yapabilirsiniz. Ezici cogunluk ahahahaaa,

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #183 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 1 yıl önce (02.02.2013, 15:18)

Her şey herkese hayırlı olsun

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #184 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (02.02.2013, 16:12)

ziya yazdı:Siz simdi secim calismanizda anlastiginiz kuluplere ve baskanlarina bazi sozklerde vermissinizdir. Umarim ucuza gitmemistir bu oylar. Kuluplerin secimlerden sonraki donemde elde ettiklerini, kimlerin hangi pozisyonda yerlestirilecegini cok merak ediyorum

Yok öyle birşey Ziya..!
Kimseye birşey söz vermediğimiz (veremeyeceğimiz)gibi bize verilmiş bir sözde yok.
Ama yurtdışı destekleri konusunda fikrimi öğrenmek istiyorsan telefonla sorabilirsin..Yada bu konuda daha önce yazdıklarımı okuyabilirsin! :)

Semih

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #185 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (02.02.2013, 22:25)

az once onumden pabuclarini ters giymis bi seytan gecti, hayirdir kardes nereden gelir nereye gidersin dedim, istanbuldan gelir ankaraya giderim dedi.
:evil:

Kullanıcı avatarı
ekremcvs
Ad Soyad: Ekrem Çavuş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #186 gönderen ekremcvs » 1 on yıl 1 yıl önce (03.02.2013, 03:34)

herkese merhaba
konu başlığını takip eden o kadar çok arkadaş var ki ,kimse çıkıp bi şeyler deme zahmetine girmiyor
semih sayırı biraz tanırım (ticari bir iki alışverişimiz olmuştur)
ziya kardeşimizi hiç tanımam ki

neden semih ve ziya aday olmadı ki !!! :?

bence semih -ziya ikilisi aday olup ortak koalisyon yapsalar bence tüm sorunlar çözülecek ..
(farklı görüşlerden sanırım kuvvet doğabilir )

koskocaman camia dediğimiz ama 3-5 arkadaşın yorum yapıp yazmaya değer gördüğü federasyon şeçimleri ile ilgili o kadar yazılanlardan sonra kanaatim o ki
şeçimden önce şeçim sonucu belli
gsm adayı kim olacaksa başkanlık o kişiye şimdiden hayırlı olsun .diğerleri havanda su dövmeye devam etsinler
sanırım bu kişi enver bey
herkese sevgiler...

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #187 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (03.02.2013, 09:13)

Forumu açmamaya karar vermiştim iyiki açmışım .Savaş abi eline sağlık her zaman bir telefonla 2 saat te istanbul 'dayım sevgiler... Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
savaskiroglu
Ad Soyad: Savaş Kıroğlu
:
Yarışma Pilotu 50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #188 gönderen savaskiroglu » 1 on yıl 1 yıl önce (03.02.2013, 19:30)

Arkadaslar italya'dayim.11.02.de (pazartesi)geliyorum.Zize ancak yazarak faydam dokunabilir.selamlar

Kullanıcı avatarı
Bilalk
Ad Soyad: Bilal Kaya
:
Yarışma Pilotu
Pilot Menüsü: 

iyi secimler binlerce kişi 30 kişi ile temsil edilerek!

Mesaj #189 gönderen Bilalk » 1 on yıl 1 yıl önce (04.02.2013, 10:31)

Bu güne kadar yazmadım ama son gelinen dönemde düşüncelerimi paylaşmak istedim;

Bu güne kadar federasyonla herhangi bir bağım olmadı, lisans da almadım. Kurulması içinde destek vermedim nedenini şu anki ortam açıklıyor. Her zaman atamalarla gelen bir yönetim uçmanın yalnızca uçağa binip koltuğuna oturunca uçmak olduğunu düşünen bir yönetici olacaktır her şeyi öğrenmeye başlar tam birilerinin işine gelmez hemen secim ve yeniden atanan bir başkan adayı diretmesi ile yeni bir başkan seçilir. Federasyon tabiki sporculara destek verecek yurtdışına gönderecek malzeme alacak vs. çalışacak bunlar olmazsa olmazlar ee federasyon başkanlığı madem yalnızca bunlardan ibaretse neden insanlar başkan olmak için bu kadar azimli olur özellikle havacılıktan anlamayan bir başkan?
"camiadan yani havacılıkla haşır neşir olmuş sportif havacılık yapmış yeter artık ben uçmakla fazla aktif olmak istemiyorum artık diyen Abiler, Arkadaşlar, Kardeşler haricinde"

yönetilmeye devam edilecek tartışmaya amaçlı değil kişisel düşüncelerim bunlar kısaca camiadan başkan çıktığı takdirde federasyona üye olabilirim ve lisansını alabilirim çamurdan olsun bizden olsun mantığı camiadan şuan tek Adem HASGÜLÜ destekliyorum.... yada şöyle deyim yöneticilik yapabilecek sportif havacı olsunda kim olursa olsun

GSM ye bu camianın kimler olduğunu göstermek isteniyorsa. Adem HASGÜL arkadaşımız GSM onay aldıysa acık ve net bizim adayımız bu ve başkan olarak onu görmek istiyoruz diye Tahsin abi yada Adem tepki verilmeli önemli olan camiadan bir aday şayet bizim adayımızı desteklemezseniz bizler kulüpler olarak oy kullanmadan bu salondan ayrılacağız deyip kulüplerin oy temsilcileri tepkilerini verebilirler.

Semih arkadaşımızın Enver beyle ilgili görüşlerinin katılmıyorum kişiligi haricinde

içimizde vizyonu olan nice insanlar var bu arkadaşlarımız abilerimizde bir çok bürokrasiyi aşabilir işleri yoluna koyabilirler

Champion yazdı:Bazı çevrelerde bir Semih SAYIR endişesi almış başını gidiyor. Aynı zihniyet geçici yönetimin benden yararlanmasına engel olmuş ve sahip olduğum teknik bilgi ve tecrübeden istifade edilememiştir. Yeni yönetim nasıl oluşur bilemiyorum. Ama aynı yönde kanaatler devam ediyorsa benim herhangi bir kurulda görev almam şart değildir. Sizleri rahat ettirecekse, sadece ihtiyaç duyulduğunda danışmanlık görevi yapabilirim.

Keşke sen olsaydın terssin asisin ama doğru olduğuna inandığın bir konudan kimse seni döndüremez en azından senin huyun suyun biliniyor :)

tartışmak amaçlı yazmadım görüşümü bildirdim yanlızca

iyi secimler binlerce kişi 30 kişi ile temsil edilerek!

Bilal KAYA

Kullanıcı avatarı
dino1
Ad Soyad: Tahsin Tekin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #190 gönderen dino1 » 1 on yıl 1 yıl önce (05.02.2013, 16:54)

DUYURU

7 Şubat 2013 tarihinde yapılacak THSF başkanlık seçiminde oy kullanacak delegelerin kulüpler bazında dağılımı keyfi, yanlış ve adaletsizdir. Hangi kriterlere göre yapıldığı bilinmeyen ve oldu bittiye getirilen bu delege sayıları ile sportif başarılaı yüksek kulüplerimiz adeta cezalandırılmıştır. Bu haksız, keyfi uygulama ile yapılacak seçime şimdiden gölge düşürülmüştür. Bu durumu şiddetle kınıyoruz.

AHAS
ÇANHAVK
ISUK
MASHAVK

Kullanıcı avatarı
mubi
Ad Soyad: Muharrem Birdoğan
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #191 gönderen mubi » 1 on yıl 1 yıl önce (05.02.2013, 17:18)

Kulüplerinin, okullarının ve sporcularının isteklerini dikkate almayan bir kurumun adayına federasyon başkanı seçimlerinde hep birlikte kullanılmayacak oyları çok anlamlı buluyorum. Burada amacım bölücülük yapmak değil birlikte hareket etmektir. Tabanın istemediği bir başkan ve yönetiminin başarılı olması mümkün değil diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #192 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 1 yıl önce (05.02.2013, 18:17)

dino1 yazdı:DUYURU

7 Şubat 2013 tarihinde yapılacak THSF başkanlık seçiminde oy kullanacak delegelerin kulüpler bazında dağılımı keyfi, yanlış ve adaletsizdir. Hangi kriterlere göre yapıldığı bilinmeyen ve oldu bittiye getirilen bu delege sayıları ile sportif başarılaı yüksek kulüplerimiz adeta cezalandırılmıştır. Bu haksız, keyfi uygulama ile yapılacak seçime şimdiden gölge düşürülmüştür. Bu durumu şiddetle kınıyoruz.

AHAS
ÇANHAVK
ISUK
MASHAVK

Çok ufak değişikliklerle aşağıdaki gibi yazarsak Albatros olarak biz de varız. Ayrıca, bunun resmi bir dilekçe şeklinde Gençlik ve Spor Bakanlığına verilmesini de konuşmuştuk sanırım. Sadece bu forumda yazmanın bize faydası olmayacaktır.
Saygılar,

7 Şubat 2013 tarihinde yapılacak THSF başkanlık seçiminde oy kullanacak delegelerin spor kulüpleri, GSM ve diğer bürokrat oyları bazında dağılımı keyfi, yanlış ve adaletsizdir. Hangi kriterlere göre yapıldığı önceden açıklanmayan bu delege sayıları ile spor kulüplerinin toplam oy hakkı düşük kalmış, ayrıca kulüpler arasında da delege sayıları açısından izah edilmesi güç farklar oluşmuştur. Bu haksız, keyfi uygulama ile yapılacak seçimin adaletine şimdiden gölge düşürülmüştür. Bu durumu şiddetle kınıyoruz.

ALBATROS
AHAS ?
ÇANHAVK ?
ISUK ?
MASHAVK ?

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #193 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 1 yıl önce (05.02.2013, 20:00)

Mashavk olarak aynı dilekçenin altına imza atarız.

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #194 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (05.02.2013, 20:14)

Merhabalar ben en başında seçime dair isyanımı belirtmiştim.Ayrıca Albatros kulübü yönetimine duyarlı tutumlarından ötürü teşekkür ederim.Çanhavk-mashavk-isuk-Ahas zaten en başından beri aynı fikirdeydik .mevcut delege 'lerin kesinlikle adil olmadığı bu delege sistemiyle gidilecek seçimin tamamen bir taraf kulubün ödüllendirilmesi,diğer taraftan yandaş olmayan kulüplerinde sportif başarıları göz önünde bulunmaksızın ötekileştirilmesiydi.Levent beyin ve Tahsin abinin görüşlerine katılıyorum kulubüm adına teşekkür ederim bu örnek birliktelik umarım diğer kulüplerin , belki elleri ile vicdanlarını bir araya getirir diye düşünüyorum.saygılarımla Güner Akkaya-AHAS

Kullanıcı avatarı
Barış Tura
Ad Soyad: Barış Tura
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #195 gönderen Barış Tura » 1 on yıl 1 yıl önce (05.02.2013, 21:39)

Selamlar

Tahsin abinin yazdığı metinde belirtilen

"bu delege sayıları ile sportif başarıları yüksek kulüplerimiz adeta cezalandırılmıştır."

ibaresinin bulunmadığı bir metinin benim açımdan bir öneminin olmadığını belirtmek isterim.

Kulüpler arasındaki delege sayılarında temelde haksızlığa uğrayan kulüpler SPORTİF BAŞARISI EN YÜKSEK KULÜPLERDİR , kulüpler arasında dengesiz bir oy dağılımı değil sportif başarısı en yüksek kulüplerin MAĞDUR EDİLDİĞİ adaletsiz bir durum söz konusudur. Bu kulüpler en başta

AHAS
ÇANHAVK
ISUK
MASHAVK tır.

Tahsin abinin yazdığı metin :

DUYURU

AHAS
ÇANHAVK
ISUK
MASHAVK

--------------------------------------

Sevgiler.

Kullanıcı avatarı
lochness
Ad Soyad: Neslihan Ülker
Pilot Menüsü: 

Mesaj #196 gönderen lochness » 1 on yıl 1 yıl önce (05.02.2013, 23:09)

Barış selam, başarı sadece uzun mesafe midir veya sadece başarı mı baz alınmalı listele oluşumlarında senin gözünde. Örneğin üniversite kulüpleri temsil edilemez mi başarıları olmasa dahi? Yada bir acrocu oy kullanamaz mı? Seni severim, ama biraz gergin gördüm yazılarını ;)
Listenin kimsenin gözünde hakkaniyetli olmadığı malum. Ancak itiraz anlamında kim ne yaptı merak ediyorum, burda yazıp herkese çatmanın dışında. Ayrıca listenin oluşturulmasında herkes farklı bir formül öneriyor. Kesin doğruları yok bunun sanırım, bir sonraki seçimlere kadar ders olur umarım hepimize.

Kullanıcı avatarı
Alim
Ad Soyad: Alim Yıldırım
Pilot Menüsü: 

Mesaj #197 gönderen Alim » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 00:13)

Selamlar,

Bu durum ortaya çıktığında tüm kulüpler aynı fikirde olduklarını belirttiler. Yarın herkes Levent'in yazdığı metin veya canı nasıl ifade etmek istiyorsa yazsın göndersin Seçim kurulu'na. Ben yarın Ikarus adına Levent'in ifadesini kulüp başkanı imzası ile göndereceğim. Bence gayet uygun ve isabetli ifade etmiş durumu.

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #198 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 10:03)

ziya yazdı:selamlar,
Federasyondaki arkadaslar goruslerini samimiyetle acikladilar bunda soru isareti kalan durum yok. Havanda su dovmeyelim arkadaslarin ustune gitmeyelim, cozum odakli oneriler zamanidir.
mevcut sunulan kulupler ve faaliyetlerine baktigimizda, yaptiklari isleri soylece siraliyalim.
Tr sampiyonasi (biranstir acik mesafe), hedef (ayri birans), sporcularin katilimlari. Bu uc unsurun ustunden degerlendirme yapararsak, sunulan listenin ustunden oylar pay edilmis olabilir. Ama buna ragmen bazi aksakliklar da gorunuyor gibi. Birincil onceligimiz bu listenin icinde kuluplerin faaliyetlerinden atlanmis noktalar varsa bunlarin belirlenip derhal yeni listenin olusturulabilmesi icin cakismak ve bunu gsgm ye sunmaktir. belkide oylarin esitsiz dagilimindan ziyade kuluplere dusen oy sayisini artirabiliriz. Mesela mashavk eksik bi faaliyeti varsa onun oyunuda elden kacirmis olabilr.
Ikincil olarak sportif basarilardanda oy hakki talep etmek olacaktir. Haliyle kulup basina dusen oy sayilari artabilir( ihtimal tabiki denene bilir yada yolu acikmidir bunun acil gsgm den arastirilmasi gerekir) . Bu arastirmalarin da kosturmaninda sahibi federe baskanlik adaylari olmalidir. Zaman tukeniyor.
Tum kulupler mantik tabaninda oturtturulmus hakli gerekcelerle itiraz dilekcelerini federasyona veya gsgmye acil gondermelidir.
Eger karar ortaksa gerektiginde secimin protesto edilebilecegi veya tescillerin dahi iptali ve sporcularin lisanslariyla beraber iptali gibi bir gorus icinde olduklari, basta tr sampiyonasi dahil her yarismaya gidilmeyeceginin,tabanin destegini almayan tepeden inme bir baskanin gorebilecegi tepti olabileceginin gsgm deki esnafa ciddiyetle anlatilmasi gerekmektedir. Bi da adaylarin isidir.
Konunun konusulmasi ve acil hareket etme adina listedeki klup baskanlarinin ve federe arkadaslarin dahil oldugu bir baslik altinda toplanmasi ve faaliyetlerin buradan devam etmesi buradaki konuyu dagitmadan cozume ulasmak icin ideal bir ortamdir. Bu konu burdan devam etsin burda salwo atmaya devam edelim ama is ordan yurusun(tawsiyedir)
Semih abi top sende derle topla buralari yoksa isler karisacak iyice.

23.01. Tarihli bu mesajimdan tam 12 gun sonra ayilmaniz ne guzel olmus gunadin canlar :)
Kulupler bu sureci iyi yonetemediniz, bir gunde delege listelerini gonderebilen kulupler ayni onemdeki hak arayislari icin son gunu beklemeniz takdire sayan ataklardir harikasiniz. Beceriksizliginiz ustunuzdeki sorumlulugun farkinda olmamaniz gevsekliginiz Sizlerin olsun.
Yarin oy kullanirken kisisel saplantilarinizdan kurtulmus sadece sporun iyiligi adina Karar verebileceginizden hic emin degilim. Boyle camiaya boyle secim bunu siz tercih ettiniz mudahele etmediniz, simdi neden bahsediyorsunuz cocuk mu kandiriyorsunuz, tiriviri yapmayin, gidin kendinizi pohpohlayin alkislayin ankarada, hepinizi tebrik ediyorum...

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #199 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 11:17)

Barış Tura yazdı: Tahsin abinin yazdığı metinde belirtilen

"bu delege sayıları ile sportif başarıları yüksek kulüplerimiz adeta cezalandırılmıştır."

ibaresinin bulunmadığı bir metinin benim açımdan bir öneminin olmadığını belirtmek isterim.

Kulüpler arasındaki delege sayılarında temelde haksızlığa uğrayan kulüpler SPORTİF BAŞARISI EN YÜKSEK KULÜPLERDİR

Barış selam,
Benim düşüncenme göre bu seçim sürecinde yaşanan haksızlıkların sadece belli bir kısmı değil, tamamı önemlidir. Zaten "sportif başarı" kriterinin içini doldurup tanımını yapmadan söylediğimiz söz de havada kalır. Bugün YP'nin tamamı ve muhalif duruşa sahip klüpler haksızlığa uğruyorken tabağımıza atılan kemiklerle oynamak bizim için de kolaydır, ama herkes için adaleti savunmak yılların arkadaşlığı gereği yapmamız gerekendir.
Kendi çıkarımız peşinde olsak tek adayda birleşmek veya toplu itiraza destek vermek gibi "don kişot" işlerle uğraşmayız.
Seninle tanışıklığımız 10 yıldan uzundur. Son yazında olaylara sadece kendi tarafından baktığını düşünüyorum.
Selamlar,

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #200 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 11:55)

Arkadaşlar kulüplere düşen delege sayıları hakkında haala kısır tartışmalar yapıyoruz Federasyon bu delege sayılarının nelere göre belirlendiğini söylemiş
1- Federasyonun yaptığı yarışmalara katılan Kulüplerin pilot sayısı
2- Kulüplerin Düzenlediği yarışma ve etkinlikler
3- Üyelerine ve Üniversite kululüplerine verdiği eğitimler
bunları sadece 15 kulüpmü yapmış nerede 40 civarındaki faliyet yaptığını belgelemeyen kulüpler biliyoruzki pek çok kulüphedef yarışması bölgesel yarışma eğitimler vs faaliyetler içerisinde bulundu ama bunu belgelemediler Lisans kayıtları eğitim kayıtları yarışma tutanakları hakem raporları vs vs federasyona gönderilerek belgelenmedi bunlardan biride benim kulübüm bir bölgesel yarışma yaptık 20 civarında pilot katıldı bir nevi eğitim yarışması gibiydi ancak Yapılan büyük yarışmalar arasında zayıf bir etkinlik gibi gördüğümüz için belgelendirmedik sadece bir arkadaşımızın katıldığı Denizlideki yarışmayı belgelendirebildiğimiz için bir delegemiz oldu şimdi öz eleştiri yapalım hiç faaliyet yapmayan kulüplere sözüm yok ama model uçak eğitimlerinden yarışmalarına kadar pek çok değişik branşta faaliyet gösteren kulüpler neden faaliyetlerini belgelemediler belgelemiş olsalardı şimdi falan kulübe neden az delege verildi gibi basit tartışmalar yapmak yerine kulüpler 60-70 delege ile sçimlere girecek GSGM yine 30 kişi ile kalacaktı daha tek aday üzerrinde dahi uzlaşamayan kulüpler arasında tek aday üzerinde dahi uzlaşılsa onu desteklemeyecek kulüpler olduğunu biliyorum